{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?  (Přečteno 440 krát)
Jiří Koprnický
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 16.11.2017, 20:34 »


Je možné zahrnout do praxe pro vyhlášku 50 i praxi během posledního ročníku učebního oboru. Měli jsme týden školu a týden praxi, kterou jsem si zařídil u živnostníka, ke kterému jsem docházel každý druhý týden. Dále bych se chtěl zeptat, zda se mi zkracuje potřebná délka praxe po vykonání maturitní zkoušky, kterou jsem si udělal formou dálkové nástavby během zaměstnání. Počítá se praxe po maturitě od začátku? Doufám, že jsem tuto otázku zformuloval srozumitelně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 17.11.2017, 12:25 »

Některé údaje by bylo potřeba upřesnit.
Pro získání §5 je třeba mít "ukončené" odborné vzdělání.
Až budete mít §5, můžete dělat pod dozorem na elektrickém zařízení a po roce praxe můžete požádat o přezkoušení podle §6, abyste mohl začít dělat samostatně.
A tam je to složitější, někteří zaměstnavatelé dělají vlastní proškolení  a zkoušku aby do toho mohli zahrnout i jistá specifika konkrétního provozu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Bocek
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 17.11.2017, 18:55 »

Je možné zahrnout do praxe pro vyhlášku 50 i praxi během posledního ročníku učebního oboru. Měli jsme týden školu a týden praxi, kterou jsem si zařídil u živnostníka, ke kterému jsem docházel každý druhý týden.

Není možné, praxe se počítá po vyučení, neboli po ukončeném odborném vzdělání. Najdete to v příloze 2 vyhlášky 50/78 Sb.

Dále bych se chtěl zeptat, zda se mi zkracuje potřebná délka praxe po vykonání maturitní zkoušky, kterou jsem si udělal formou dálkové nástavby během zaměstnání. Počítá se praxe po maturitě od začátku? Doufám, že jsem tuto otázku zformuloval srozumitelně.

Příloha 1 vyhlášky 50/78 Sb. je poměrně jednoznačná:

pro §6 do 1000 V platí jak pro vyučení tak pro ÚSO  praxe 1 rok

pro §7 do 1000 V platí pro vyučení 2 roky, ale pro ÚSO stačí 1 rok

pro §8 do 1000 V platí pro vyučení 6 roků, ale pro ÚSO jen 4 roky

pro §9 je to trochu specifické

Řečeno jinak a moc polopaticky:
Vyučil jste se a začal dělat průmyslovku dálkově 4 roky. Od doby výučního listu uplynuly 4 roky praxe a můžete požádat o §8 a rozjet podnikání v oboru. Bez maturity vám bude scházet praxe ještě 2 roky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.