Budou ČSN zdarma ?

<< < (6/18) > >>

Otakar Dosbaba:
Taková malá kontrolní otázka, soudruzi: :)  Co přijde rychleji? Zpřístupnění ČSN a nebo zrušení § 196 zmiňovaného zákona? Bude to nato tata a možná i dřív!

Petr Doležal:
b) je správně  :'(

Kamil Novák:
Citace: Kamil Novák  04.12.2006, 00:11

Tak už tu máme první reakci - šéfredaktor časopisu Elektro, pan Kohutka se ozval s tím, že ho tato problematika zajímá a že vyráží po stopě.


Reakce č.2 :

Dostal se ke mně váš velice zajímavý podnět, který se týká zpřístupňování norem podnikatelské veřejnosti. Protože se jedná o velmi důležitý problém, který přesně pasuje do škály témat, jimiž se zabýváme, pokusím se oslovit příslušné instituce a rozpracovat problematiku do podoby obsáhlejšího novinového článku.
 
S přátelským pozdravem
 
Tomáš Stingl
Týdeník Profit
Mobil: 739 523 471
Tel.: 234 071 402
email: stingl@profit.cz

Kamil Novák:
Reakce č.3 :

Včera se ozval redaktor z časopisu Ekonom. Ptal se na podrobnosti ohledně tohoto tématu.
Mimochodem, nechtěl vůbec uvěřit, že u nás existuje monopol (ČNI) a že se za normy musí platit. Říkal, že ho tato nehoráznost mimořádně zajímá.
A aby se co nejdříve zorientoval v problematice, tak mě požádal o zaslání několika hlavních informací.
Něco ve smyslu :
- zák.č.22/1997 Sb, §4 - co je norma, §5 tvorba norem a pravidla vydávání
- nezávaznost norem - zák.71/2000Sb, §3 odst.10
- zák.č.183/2006, § 196 - Stavební zákon - zpřístupnění norem po 1.1.2007
- ? zák.č.183/2006 Sb, §160 odst.2 - povinnost dodržovat technické normy
- ? vyhl.137/1998 §45 o elpřípojkách a vnitřní elinstalaci
                         §47 o chraně před úderem blesku
- ? ale vysvětlete mu, co to znamená, dodržovat nezávazné normy (z hlediska   minimálních požadavků)
Můžete prosím doplnit další důležité body k tématu ?
Doplnění modře

Petr Doležal:
Jste borec, vydržať   (jednicka)
Ale už jsem slyšel názor, že §196 je splněn existencí "technických knihoven"  :'(

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana