Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  V čem spatřujete vývoj v dnešních instalačních krabicích proti těm kdysi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: V čem spatřujete vývoj v dnešních instalačních krabicích proti těm kdysi?  (Přečteno 18615 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 07.08.2017, 21:38 »

Jaké elegantnější řešení jste měl na mysli, rád se přiučím.

Například  Mrknutí

Zdejší příspěvky jsou nekonečnou studnicí odborných znalostí  Mrknutí

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,35355.0.html


* multimediarohr.jpg (48.62 KB, 387x1024 - prohlédnuto 544 krát.)
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 07.08.2017, 22:44 »

Například  Mrknutí

Zdejší příspěvky jsou nekonečnou studnicí odborných znalostí  Mrknutí

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,35355.0.html
Já bych se rád vrátil k podstatě, Vy tvrdíte, že krabice, které uvádím, jsou nevhodné pro krk 23mm, já tvrdím, že nemám na výběr a že postrádám pouze vylomit v krabici otvor 23mm, nic jiného, protože si myslím, že trubka 23mm je dnes minimum pro slaboproudé rozvody. Dále jsem uváděl, že mám vše zmapováno a rozvrtat zeť s cílem najít krk je u mě dost nepravděpodobn é. Znovu bych zdůraznil svoji původní odpověď: Postrádám u krabic typu KO, KP pouze jednoduše vylomit otvor 23mm, nic jiného.
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 07.08.2017, 22:48 »

Tyto materiály všechny používám, s tím nemám problém Honzo.
Problémem je nastavit o 1cm, to nástavec nedá. Dá se použít víčko s postranními pružinami,
ale je problém s nízkou teplotou při montáži - praskají.
Ale to bude nevhodnou dobou montáže bohužel...
Kontrolou ve skladu opravdu, je na dnu krabice do omítky vylisováno  UK 1 KOPOS Kolín.
Pokud budu mít zítra čas dodám foto.
Jinak hranaté krabice jsou velice výhodné pro dvojzásuvky - je tam hodně prostoru pro vyrovnání. A extra hluboké krabice je taky dobrý nápad.  Mrknutí Palec vzhůru
Trochu je problém s dvouplášťovými krabicemi, těžko se zakryjí strojkem s rámečkem.
Stále se člověk musí učit....
Opravdu by to chtělo, aby výrobce dělal raději předlisované díry v krabici s větším průměrem. Zrychlí to montáž a menší trubka se vejde vždy do většího otvoru, než velkou trubku rvát do malé díry....
Doufám, že výrobce zareaguje na připomínky a pomůže montážníkům v práci malou změnou ve výrobě. Úsměv
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 08.08.2017, 07:36 »

Problémem je nastavit o 1cm, to nástavec nedá.

Toho lze dosáhnout tak, že nejprve zkrátíš trn samotného víčka a pak i nástavce.  Mrknutí

Trochu je problém s dvouplášťovými krabicemi, těžko se zakryjí strojkem s rámečkem.
A kde je používáš?

..,  já tvrdím, že nemám na výběr a....

Ale právě jsem vám ukázal, že máte  Nerozhodný  A rozhodně to není jediná možnost. Další opět zde na Elektrika.cz
http://elektrika.cz/data/clanky/hager-designovy-kanal-od-firmy-hager

Pořád nechápu že se tak upínáte na trubky 23mm. Souhlasím s tím že tento průměr je holé minimum vhodné k protažení kabelu HDMI. Ale právě že jen to minimum. Tedy je problém protlačit tam další potřebnou kabeláž. Stále náročnější zákazníci mají zcela jiné požadavky. S tímto může být spokojen maximálně ten, komu nebylo nabídnuto jiné, kvalitnější řešení.

Osobně mi doma k TV vedou tyto kabely
scart (staré video -nostalgické vzpomínky)
HDMI 2x    ( DVD přehrávač, X-BOX)
CINCH  2x  (satelitní přijímač pro dvě paraboly, audio do beden)
KOAX         (anténa DVB-T)
UTP           (internet)
(a pak stejně na TV nemám moc času  Škleb  )

Většinou mám takto propojenu spodní řadu zásuvek, spolu s horní řadou za televizí. Dole jsou ve skříňkách, nebo viditelně umístěné na skříňce jsou DVD a další přehrávače, případně jiná multimédia.
A znám mnoho domů, kde je to podobné i "horší". Z tohoto pohledu je trubka 23mm velmi nedostačující ,až směšná. Vím že se to dneska již nechá hodně táhnout pouze datově, ale i tak si to prozatím netroufnu provádět bez této rezervy. Co jsem měl možnost vidět tato místa po roce až třech od realizace, byla většinou doplněna další elektronikou a dodatečně dotahány kabely ze skříněk, do TV

Zpět k tématu krabic

Opravdu by to chtělo, aby výrobce dělal raději předlisované díry v krabici s větším průměrem. Zrychlí to montáž a menší trubka se vejde vždy do většího otvoru, než velkou trubku rvát do malé díry....

V mnoha větších krabicích jsou dělané otvory tak, že se některé díry nechají vylomit na dva různé průměry trubek. Souhlasím s tím že by se to někdy jistě hodilo i u KU68. Jenže osobně toho využívám tak málo, že mě to nějak zásadněji netrápí, i když mi při vykružování nějaká praskne. Ale pokud výrobci nějak zareagují na naše podněty, budu osobně také velmi rád. Ale co si budeme namlouvat, překážkou vždy bývají peníze a pokud není dostatečný tlak na změnu, asi se jí jen těžko dočkáme. I když v minulosti jsem se dočkal několika překvapení u KOPOSu za která jsem vděčný.




* 11_hager_kanal_01m.jpg (5.72 KB, 136x197 - prohlédnuto 380 krát.)

* 11_hager_kanal_02m.jpg (8.08 KB, 136x197 - prohlédnuto 474 krát.)
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 08.08.2017, 08:24 »

To Jan Franěk:
Dvouplášťové krabice jsem použil do obložení z borovice v paneláku. Tenkrát ještě nebyly atesty na oranžové pro použití ve zmíněném materiálu. Vhodné byly pouza tyto dvouplášťové.. .
Zkácením trnu i nástavce jsem si moc nepomohl...pad aly víčka.  zle
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
KOPOS Kolín
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 08.08.2017, 11:49 »

Naše firma nikdy nepoužívala označení krabic UK1, toto označení odpovídá konkurenčním krabicím původem z Polska. Každopádně by se u tohoto značení nikdy nemělo objevovat logo naší firmy. A pokud tomu tak je, pak se jedná o nekalosoutěžní jednání ze strany konkurence. Zde budeme rádi za jakékoliv foto, které bude dokumentovat tuto skutečnost. Kopos u krabic pod omítku stále používá označení KU, KP, KO, KPR, KT.

Vylamovací vstupy na univerzálních a přístrojových krabicích (KU a KP) jsou dimenzovány obvykle na trubky s vnějším průměrem 20mm. Bez jakékoliv úpravy do nich lze vložit také trubky s vnějším průměrem 21mm, což odpovídá elektroinstala čním trubkám ČSN 16 (například 2316/...-1). Při použití trubky ČSN 23 se dostáváme na vnější průměr 28,5 mm a zde mi přijde vytvoření takto velkých vylamovacích vstupů již kontraprodukti vní a neodpovídající standardním potřebám poměrně malých přístrojových krabic. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se na trhu objevovaly takto velké vstupy u těchto typů krabic. U zmiňovaných krabic KO je situace jiná! Například KO 97/5 obsahuje vstupy velikosti až 29mm.

V diskusi se dále objevuje téma tuhosti krabic. Zde velmi záleží na tom jaké krabice posuzujete. Opět bych nerad hodnotil krabice vyrobené v jiných firmách. Za naše výrobky mohu říci, že jsou poctivě testovány podle platných norem, kde jsou mimo jiné rázové zkoušky, zkouška stlačením i rázové zkoušky při nízkých teplotách. Krabice jsou navíc konstruovány tak, aby svým tvarem podporovaly větší tuhost. Na druhou stranu je nutné říci, že s postupující modernizací výrobní technologie se potřebných parametrů dosahuje i při tenčích stěnách. I přes tento trend se snažíme (i s ohledem na neustálý tlak na snižování cen)  mít nejpevnější krabice na trhu a vyrobené z kvalitních plastů.

Výběr krabic je dnes opravdu velmi široký, jak už v diskusi zmiňuje p. Franěk. Záleží pouze na konkrétních potřebách elektrikářů a investorů. Dvouplášťová krabice KI určená do dutých stěn byla ve své době jedinou krabicí, kterou bylo možné montovat do hořlavých podkladů. Dnes už je situace úplně jiná a zákazník má do těchto materiálů z naší produkce mnohem větší výběr viz tento článek: http://www.kopos.cz/cs/novinky/aktu/elektroinstalacni-krabice-do-dutych-sten-ale-co-do-dreva
Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 09.08.2017, 21:37 »

Pořád nechápu že se tak upínáte na trubky 23mm. Souhlasím s tím že tento průměr je holé minimum vhodné k protažení kabelu HDMI. Ale právě že jen to minimum. Tedy je problém protlačit tam další potřebnou kabeláž. Stále náročnější zákazníci mají zcela jiné požadavky. S tímto může být spokojen maximálně ten, komu nebylo nabídnuto jiné, kvalitnější řešení.
Promiňte, pane Fraňku, ale Vy asi vůbec nevíte, o čem píšu. Poslední tři instalace bytů jsem byl rád, že jsem vůbec přesvědčil investora o vytrubkování slaboproudu, a ne zaházet kabely do zdiva, to považuji za dost velký úspěch. A proto jsem reagoval v tomto tématu tak, jak jsem reagoval, nebudu se už opakovat. Vaše elegantnější řešení samozřejmě znám, ale v těchto případech je nelze využít. A jak jste přišel na to, že tahám všechny slaboproudé rozvody jenom v trubce 23mm, já přece 7.8. 2017 uváděl jiný konkrétní případ. Navíc pokud, budu brát krabici KP jako průchozí, tak tam strojek nedostanu. Šťastní budiž mistři cechu elektrikářskéh o, jímž stačí předlisované vylamovací otvory.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 10.08.2017, 09:32 »

Naše firma nikdy....

Super, vždy mě v dobrém potěší, pokud se k danému tématu vyjádří i zástupce lídra na trhu. Je to projev zájmu o dění a zpětnou vazbu a takoví výrobci alespoň u mě stoupají na ceně.

Pokud mohu konkrétně k tiskovému oddělení Koposu. I já bych uvítal, kdyby krabice KU 68 a KPR 68 měla předlisovaný otvor alespoň na trubku M25. Je to takový nějaký minimální standard, pokud se dnes trubkuje strukturka v kategorii 6  a osazují se běžně dvojzásuvky. Já vím, že se dá otvor mnoha způsoby zvětšit, ale v době, kdy cena řemeslníka a lidské práce obecně stoupá, je produktivita při montáži důležitým měřítkem. A na krabici 97 instalační přístroje bohužel neosadím.

Dále bych u Koposu uvítal, kdyby proběhl nějaký vývoj. I když proběhl vynikající posun v materiálu pro zateplovací systémy, který jsem přivítal, v katalogu v segmentu krabic KO a KT stále vidím 40 let starou nabídku bez zásadního posunu. Přivítal bych nějaký variabilní systém, jaký má například výrobce Gewiss. Zde si mohu vybrat mnoho různých rozměrů ale i příslušenství. V dnešní době běžně řešíme páteřní rozvody slaboproudů, kde musíme dát odbočovací krabice a krabice KT 250 je opravdu sakra malá, pokud mě vedou stupačkou tři chráničky 75mm. Nebo naopak, řešit různé atypické aplikace, namátkou třeba připevnění dotykového displeje či tabletu na stěnu. Smutné je, když u Gewissu vždy vyberu krabici vhodného rozměru, zatímco u Koposu, mám na výběr stále tři pevné rozměry, pevně zažité už z dob centrálního plánování.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Juraj Hámorský
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 26.08.2017, 17:21 »

Ja ešte postrádam nejaký nástroj na elegantné vylamovanie predlisovaných otvorov. Niektoré idú pekné ľahučko skrutkovačom, ale väčšinou tie bočné musím vylamovať na 2-3x, pretože sú silnejšie uchytené. Tiež sa mi stalo, že som skôr praskol krabičku KP ako vylomil práve tento otvor, ale to je skôr mojou nešikovnosťou Smích
Zaznamenáno
Miroslav Hlaváč
*
Offline Offline



Elektřina má pomáhat,ne zabíjet!


« Odpověď #27 kdy: 27.08.2017, 01:39 »

Když pominu plastové krabice KP a KO, tak oproti "plecháčům" s térákem uvnitř, je to znatelný pokrok. Občas krabice rezavěli, vylamovali se plíšky se závitem a víčka také mnoho nedržela.
Nebýt měkoty nových plastových krabic, tak bych k nim neměl ani nějaké zásadnější připomínky.
Máme i mnoho krabic určených do prachu, vlhka, nebo hořlavých materiálů. Stačí si jen vybrat. Osobně prozatím v instalacích ponejvíce využívám KU68, ale začíná pomalu ale jistě převažovat krabice KPR. Holt pořád je málo místa

Ano, také si pamatuji, ale spíše to bylo určeno k instalacím v trubkách,
a nyní jsou již trubky  s asfaltovou izolací zakázány dávno z důvodu šíření plamene.
Jinak jsem se s tím setkal nedávno při rekonstrukci starého domu, plechové krabice vyložené asfaltovým papírem,plechové trubky totéž, a pane nedalo by se to použít když už je to tam ..
tak se to vytrhlo a hned byla nová trasa.. zásuvky byly zhruba v původních místech, sekání ušetřeno...
Zaznamenáno

Miroslav
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 04.09.2017, 10:39 »

Ja ešte postrádam nejaký nástroj na elegantné vylamovanie predlisovaných otvorov.
Boční štípací kleště. Špičkou čelistí zatlačit s citem do kraje záslepky předlisovaného otvoru, záslepka se pootočí kolem osy, tzn, protlačí polovinou dovnitř krabice. Potom kleštěmi jemně uchopit záslepku a pootočit záslepkou, která by se tímto měla vylomit. Pokud mám pocit, že to jde ztuha a hrozí poškození krabice, odcvaknu opatrně kleštěmi záslepku od krabice. Nakonec do otvoru vsunu zavřené čelisti štípacích kleští a otáčením kleštěmi očistím okraje předlisovaného otvoru, případně se takto dá otvor i zvětšit.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je korektní při zapojení jednopólového spínače v rozbočovací krabici?
 Nemáte také problém s krabicovou rozvodkou ACIDUR ze SEZ DK?
 V pevnej krabici ma byt vraj len pevna svorka?
 Jakou spojovací krabici by jste mi doporučili k spojení kabelu ve studni?
 Mohou být v koupelně umístěny rozbočné krabice?
 Acydur nebo Acidur ?
 Jak upevnit zásuvku do nesprávně zasádrované krabice?
 Jaký necháváte přesah krabiček pro zásuvky a vypínače ve zdi?
 Jak byste řešili napojení kabelu CYKY na v budoucnu nepřístupném místě?
 Neznáte vicenasobné krabice do C3?
 Jak se dají upravit staré krabice s kulatým krytem hnusně vyčnívajícím nad štuk?
 Jak zapojit starou bakelitovou GO krabici?
 Je možné schovávat adaptery do instalačních krabic?
 Snesou rozvodnice popř. instalační krabice cca 80°C?
 Jaké krabice použít při montáži na a do hořlavých hmot?
 Lze pokládat kabely CYKY a krabice acidur na hořlavý podklad?
 Mohou se v jednom vypínači potkat dvě odlišné fáze?
 Poradí mi někdo dodavatele velkých kovových instalačních krabic?
 Ktorá krabica je určená pre skúšobnú svorku bleskozvodu ?
 Jak napravit "zapadlé" elektroinstalační krabice?
 Jakým způsobem přichytit instalační krabici do polystyrenové/zateplené fasády?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Dají se dnes ještě sehnat staré bakelitové krabice Acidur?
 Jaké použít vícenásobné krabice do materiálů třídy hořlavosti "C3"?
 Který výrobce dodává tuto krabici?
 SPELSBERG: dodává prázdné krabice TK
 S jakou nejnižší montážní výškou lze sehnat instalační krabice?
 Čemu ještě někdo u WAGA stále nevěří?
 Znáte protipožární krabice Spelsberg?
 Co říkáte na KU68 rozřízlou kvůli ocelové armatuře?
 Nemáte nějaký vyzkoušený způsob, jak uchycovat krabice do kotovice?
 Existují přístrojové krabice pro povrchovou montáž s bočními otvory pro trubky?
 Jaký průměr vrtat pro krabice do Ytongu?
 Jaké krabičky pod ABB dvojzásuvku ?
 Napadá vás využití malé podlažní krabice OBO i doma?
 MEGATEST: Zalití instalační krabice A-BOX 060 asfaltem
 KOPOS: Katalog elektroinstalačních krabic 2012
 K čemu slouží tato krabice na fasádě?
 Zachovávají si krabice KOPOS stále stejné vlastnosti?
 Je hloubka otvoru 3cm pro přístrojové krabice skutečně nedostatečná?
 Prečo sa už nepouživajú rozvodové krabičky nad vypínačmi?
 Existuje běžně dostupná lištová přístrojová trojkrabička?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Existuje krabice obdoba "acidur" pro průřez 16mm?
 Do akej hĺbky osadzujete inštalačné krabice ?
 Moze ist krabicka Acidur do zeme?
 Sú priemery a rozostupy krabíc do omietky v rámci EU normalizované?
 Viděli jste nový katalog krabic a rozvodnic ABB 2013?
 Kolik krabic je zapotřebí k rozdělění na 3 jednofázové vývody?
 Jak udělat do přístrojové krabičky díru?
 Jaké existují pancéřové krabice větších rozměrů?
 Ako vylamujete alebo vrtate otvory do krabíc alebo vypínačov z bakelitu?
 Líbí se vám krabice T-Box?
 Jak se vám pracuje s krabicí KSK?
 Jakou mám použít instalační krabici pro umístění do pouzdra JAP720?
 Je tato odbočná krabice podle normy?
 Znáte krabici KP64LD do dutých stěn?
 TIP na vděčnou podlažní krabici GESRM2 od OBO.
 Jakou krabici pod zásuvku pro uchycení do OSB desky?
 Kde vidíte využití nových univerzálních krabic KUZ do zateplení?
 Lze namontovat venkovní vypínače a zásuvky do spojených krabiček?
 KOPOS: Univerzální krabice pro zateplení KUZ
 ELNEX: Instalační krabice řady SCAME
 Kam a jak se dříve umisťovaly rozvodné krabice pro světla?
 SPELSBERG: Krabička pro připojení svítidla ...
 SPELSBERG: Kulatá podomítková krabice s krytím IP 54
 Jak se rozvádí instalace v litém betoně?
 Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami
 Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami
 Sníží sádrové lože hořlavost pro krabici KO ve dřevě?
 SEZ: Inštalačné škatule a rúrky
 Jakou použít nástěnnou krabici při přechodu z krabice podomítkové?
 Je možné použít dvojitou nástěnnou krabici pro Tango i ve svislém směru?
 Jak nachystat instalační krabice pro skleněný obklad?
 Je možné zakrýt elektroinstalační krabici obkladem?
 Môže zostať historická kovová krabička priemeru 68 v novej inštalácii?
 Znáte odbočné krabice OBO?
 Čím očistit maltou zanesené díry pro šroubky v elektroinstalačních krabicích?
 Lze v nově provedené instalaci na tř. h. C2 použít krabici KL 80x28 2 ZSK?
 Jakou použít krabici pod omítku aby šly kabely v případě potřeby vyměnit?
 Nové kabelové krabicové rozvodky KF
 Jakou použít nástěnnou krabici pro přechod z podomítkové IP44 ?
 Neznáte dodavatele starých krabic, hodících se do kamenného obložení?
 KOPOS: Slavíme 90. výročí a představujeme novou požárně odolnou krabici
 KOPOS: Otestujte v praxi krabici do dutých stěn KPL 64-50/2LD!
 OBO: Bezhalogenová odbočná krabice FireBox T160ED
 Neobvyklé použití membránových krabic KOPOS
 Cim delate kapsy do zelezobetonu na klasicke 68?
 KOPOS: Elektroinstalační krabice s funkční integritou.
 Ukázka instalace podlažní krabice OBO Bettermann
  KOPOS: Dvojité dvouvstřikové krabice do dutých stěn
 Jaké máte zkušenosti s montáží krabic f-tronic?
 Který vyrobce vyrábí plastové krabice na omítku v barevném provedení?
 Aku instalacnu krabicu na pouzitie v zahrade v zemi?
 KOPOS: Požárně odolné krabice typu KSK
 KOPOS: Krabice do dutých stěn
 Proč je na krabicové svorce (věnečku) jedna svorka jiné barvy?
 Jakou elektroinstalační krabici do palubkového obkladu?
 Kde koupit víka na hliníkové rozvodné krabice?
 Krabice OBO FireBox, řada T
 Přehled odbočných krabic OBO BETTERMANN
 Je možné krabici ACIDUR (IP67) použít ve strojovně čerpací stanice nafty?
 Jakou korunku zvolit na vytvoření otvorů pro zásuvky v panelu?
 Co jsou u podomítkových přístrojových krabic tzv. kapličky?
 Jak jste spojovali krabice pod omítku, když to ještě konstrukčně nešlo?
 Aky typ krabice na elektroinstalaciu do zeme?
 KOPOS: Čtyřnásobná krabice do dutých stěn je tu!
 Čím zakrýváš podomítkovou krabici před zahozením omítkou?
 Montážní návod požárně odolné elektroinstalační krabice KSK 175 PO
 Montážní návod elektroinstalační krabice KSK s krytím IP66
 Jakou praxi máte s nástavným rámečkem instalačních krabic?
 Jak se otvírala stará podomítková krabice s asfaltovou izolací?
 Může/nemůže být CYKYLo a OBO krabice přímo na krovech na půdě?
 Čím nastavit lištové krabice v omítce?
 Snese víčko krabice KO teplotu 80°C?
 Jak řešíte upevnění krycího víčka utopené podomítkové krabice?
 Lze instalovat elektroinstalační krabici KU68 do fasádního polystyrénu?
 Montážní návod víceúčelové elektroinstalační krabice KOPOBOX mini P
 Čím nahradit bakelitové krabice ACIDUR?
 Už znáte utěsněné krabice KOPOS i ze své praxe?
 KOPOS: Nástavný rámeček NR5x5 pro elektroinstalační krabice
 KOPOS: Krabice do požárně dělících příček KPZ
 KOPOS: Odbočná krabice KO 97 LD
 KOPOS: Nové KSK instalační krabice v černé barvě
 Už znáte odbočné krabice KO 180/LD i ze své praxe?
 Je instalační krabice pro zásuvky hloubky 17mm standardním řešením?
 Jakou trojzásuvku v krytí IP44 zvolit pro krabici KEZ-3?
 Jaké jsou požadavky na výrobek ve sdružovací krabici?
 Zlatý plamen za krabici KOPOS KPZ-1_PO!
 Lze pod omitku pouzit instalacni krabici urcenou do dutych sten?
 Co to je za krabici? (třífázový vypínač ...)
 Sortiment zapouzdření elektroniky a zařízení
 Jaké existují elektroinstalační krabice OBO podle účelu?
 Vejde se Busch Jalousie control II do KU 68?
 Máte u krabic raději závitový nebo bajonetový závit?
 Jak se v krabicích OBO orientujeme podle katalogového označení?
 Q: Co jsou u elektroinstalačních krabic násuvná těsnění?
 Kde je ideální použití pro krabice zalité hmotou a krytím IP68?
 Jaké typy těsnění lze u elektroinstalačních krabic OBO uvažovat?
 Q: Co si představit pod pojmem krabice se zachováním funkčnosti?
 Kde v praxi používáte průvanové krabice?
 Jaké jsou výhody vývodů krabic OBO?
 Jak si představit pojištění proti ztrátě víka elektroinstalační krabice?
 Kolik a jakých existuje způsobů, jak připevnit krabice OBO?
 IES Rozbočovací krabice na omítku se samotěsnícími průchodkami pro trubky a kabely
 Jak krabice OBO odolávají UV a vnějším vlivům?
 Je možné použít instalační krabice KU68 venku?
 Lze elektroinstalační krabici zaplombovat?
 OBO: Podrobný rozbor sortimentu VBS
 Co to jsou na elektroinstalačních krabicích orientační značky a k čemu slouží?
 Proti kterým chemickým látkám a prostředím jsou instalační krabice odolné?
 Jak osadit zásuvku na pootočenou krabici o 45°?
 Neovlivní otvor pro kondenzát vody elektroinstalační krabice výsledné krytí IP?
 Jak upravit obklad kolem utopené krabice?
 Bude těsnící membrána u krabice OBO dostatečná i do exteriérů?
 Co vše nalezneme mezi instalačními krabicemi KOPOS Kolín?
 Jaký maximální průřez vodiče lze napojit v krabici KPR 68?
 Nové krabice do dutých stěn OBO BETTERMANN
 Lze v podlažních krabicích OBO použít i přívod vody nebo stlačeného vzduchu?
 Jaké související prvky existují ke krabicím OBO?
 Existuje těsnící prvek mezi krabici typu KU68 a rozvodnici?
 Kde byste využili krabici pod omítku s membránou v praxi?
 Kdo vyráběl lištovou krabici s kovovým úchytem?
 Kde v praxi používáte zahnutou krabici (botičku) nejčastěji?
 Tip na krabici Ensto VULCANO s protipožární ochranou E30, E60 E90.
 Jaké druhy elektroinstalačních krabic vyrábí KOPOS Kolín?
 Kde byste použití krabic KOPOS možná nečekali?
 Co musí splňovat instalační krabice abyste jí věnovali pozornost?
 V čem jsou plastové patky elektroinstalačních krabic lepší, než kovové
 Jak srovnáš práci se starou a novou acidurkou ty?
 Jakou podomítkovou krabici použít pro odbočení 25A?
 Nepřekáží závity ve středu krabice KU 68-45 KA při montáži?
 Je mozne umiestnit prepojovaciu krabicu na uroven podlahy?
 Co chybí ucelenému sortimentu krabic KOPOS do dutých stěn?
 Jak veřejně odčinit křivé nařčení funkce výrobku?
 Jak uvažuješ nad instalačními krabicemi a jak s nimi pracuješ?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 22 dotazů.