Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je nutné se bát zastaralé soustavy TT?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné se bát zastaralé soustavy TT?  (Přečteno 10487 krát)
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 26.06.2017, 03:00 »

Změřte si také, jaké máte zatížení 3f sítě, někde vám může téci vyrovnávací proud. Navrhované to může být velmi pečlivě a pokud přehlédnete třeba nějaký nevhodný spoj třeba na plošném spoji, veškerá práce je fuč.....pak ani 1f zapojení nepomůže.
U tropických KV pásem máte možnost dát pod anténu dobrou protiváhu? Třeba kovovou desku a dobře jí uzemnit? Představte si loď jako protiváhu a oceán jako uzemnění.....
U dálkových radiových spojení na KV se projevuje i únik /pading/,  ale to asi není váš případ. To by se dalo řešit lepší směrovostí antény.
Také se mi osvědčilo vkládat do anténního přívodu indukčnost, vzduchovou cívku o indukčnosti cca 1,5miliHenri, omezilo to i docela atmosférické poruchy.
Občas jsem objevil i hmotový odpor na místě kde neměl být, vnášel hodně bílého šumu.
Ale ve vašem případě bych se zaměřil na PE vodič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 26.06.2017, 07:50 »

Maximalistické řešení vidím v provozu jen na aku baterie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin M.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 26.06.2017, 10:48 »

Změřte si také, jaké máte zatížení 3f sítě, někde vám může téci vyrovnávací proud. Navrhované to může být velmi pečlivě a pokud přehlédnete třeba nějaký nevhodný spoj třeba na plošném spoji, veškerá práce je fuč.....pak ani 1f zapojení nepomůže.
Děkuji vám velice za velmi cenné rady...vyzkouš ím to.... ty úniky v závislosti na stavu ionosféry a podmínkách šíření se mi samozřejmě také projevují, to s tím ale nemá souvislost, tohle není šum ze vzduchu...  indukčnosti v přívodech také používám, ještě např. i koaxiál několikrát protažený toroidním jádrem atd... Na PE a zatížení fází se zaměřím...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #21 kdy: 26.06.2017, 10:49 »

Když se na to podívám čistě jako silnoproudař a revizní technik, osobně bych s TT neměl žádný problém - samozřejmě tedy v kombinaci s proudovým chráničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Martin M.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 26.06.2017, 11:05 »

Maximalistické řešení vidím v provozu jen na aku baterie.
Úsměv to mě také už několikrát napadlo...bylo by to asi úplně nejčistší řešení, jenže, musel bych ještě asi přibetonovat kus základu, osadit další venkovní rozvaděč... systém nabíjení by musel přes den nabíjet a k večeru se úplně celý odpojit... musel bych vyházet všechny zdroje a celý rozvod včetně odjištění provést malým napětím... potřebuji 19, 15, 13,7, 12, 9, 5 a 3,3V, samozřejmě by nebylo možné používat spínané DC-DC měniče, ale opět lineární stabilizátory, co hezky topí... Škleb  Škleb  Problém je, že např. z 6V akumulátoru se 5V neudělá, musel by být 12V... a to u jednoho jediného zařízení na 5V, které žere asi 0,7-0,8A by se na stabilizátoru protopilo 5W.. a takových zařízení tam mám plno.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin M.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 26.06.2017, 11:06 »

Když se na to podívám čistě jako silnoproudař a revizní technik, osobně bych s TT neměl žádný problém - samozřejmě tedy v kombinaci s proudovým chráničem.
Děkuji, proudový chránič by byl samozřejmost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 26.06.2017, 11:15 »

Pokud jste z okolí Brna nabízím na místě výměnu svých zkušeností s TT či OT za vaše co se týká zemničů pro antény.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 26.06.2017, 11:55 »

Asi bych čekal lepší výsledek od oddělovacího transformátor než od sítě TT
Ale to by napověděl pokus

... Problém je, že např. z 6V akumulátoru se 5V neudělá, ...
To je nesmysl.
Jednak to nejde tvrdit takhle obecně, když existuje spousta IO nebo celých modulů DC/DC které to "umí"
A pokud byste to chtěl "jako spojitý regulátor",  aby to nepřidávalo další nežádoucí produkty spínání, tak v principu to je maličkost, to může "fungovat" ještě když je vstupní napětí o 0,3V vyšší než výstupní


* regulátor.jpg (29.98 KB, 776x532 - prohlédnuto 223 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin M.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 26.06.2017, 18:28 »

To je nesmysl.

o tom, že není možné použít DC měniče jsem psal...ano omlouvám se, ve svém vyjádření jsem měl na mysli - v případě integrovaných lineárních stabilizatorů 78XX, nebo LM. Omlouvám se tedy za nepřesné vyjádření, myslel jsem, že je to jasné. Stabilizátory z dílčích součástek jsem moc nebastlil a nemám s nimi moc zkušeností...a le to opravdu bude mezi kolektorem a emitorem jenom 0,3V?? Nezdá se mi to.
Ale to je jedno, protože stejně by byl problém s dalšími napětími.

Pro pana Milana, pokud vás to zajímá určitě pisněte na mail, mohu vám poslat třeba sken výkresu zemního systému starého vysílače Liblice A, anebo výkres zemního systému vysílače Jihlava. Nebo i dalších..


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 27.06.2017, 07:59 »

Soustava sítí TT není určitě zastaralá, má své opodstatnění v mnoha případech, tento bude asi jeden z nich. Vyžaduje ale správnou konstrukci, kvalifikovanou údržbu a proudové chrániče (dříve se používaly hlavně slabé pojistky nebo jističe, aby bylo zajištěno odpojení při zkratech L-PE při nedostupnosti proudových chráničů).

Je vidět, že máte ve svém archivu zajímavé dokumenty a že z nich studujete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Martin M.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 27.06.2017, 08:58 »

Pro pana Václava, děkuji vám za info...

ohledně archivu: noo snažím se.....radiote chnika a hlavně nízká pásma od 0 do 30 MHz mě zajímá a je to veliký koníček vlastně už od dětství.  Nějaké historické dokumenty jsem sesbíral...a opravdu není problém se o skeny a kopie podělit, tajné už to není....to bylo za minulého režimu (viz všechny výstrahy a výhrůžky na dokumentech třeba z té Jihlavy)...klidně taky napište na mail, jestli chcete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.