Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak zakrýt elektroinstalační krabičky ve zdech před omítáním?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zakrýt elektroinstalační krabičky ve zdech před omítáním?  (Přečteno 15302 krát)
Pavel Reinert
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.06.2017, 15:26 »


Mám hotové rozvody v novostavbě a budou se dělat strojové omítky.
Jak připravit krabičky ve zdech na omítání?
Čím zakrýt?
Když na ně přišroubuju originální krytky, ty přesahujou krabičky asi o půl cm na každé straně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.06.2017, 15:49 »

KOPOS k těmto účelům vyrábí víčko z PH ZV68 zaslepovací. Stačí napsat do google.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 19.06.2017, 16:12 »

Většinou stačil vhodně zvolený kus zmačkaných novin. Hlavní je zdokumentovat, kde všechny krabice jsou, aby se potom nemuselo chodit a oťukávat jako nevidomý. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 19.06.2017, 16:15 »

Místo 3P hřebenu také stačilo naohýbat 6mm2 drát. Doba však pokročila a my se chováme jako profesionálové .
I když na to přijde, klidně ty noviny použiji   tanecek Mrknutí   drát ne.   Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.06.2017, 16:22 »

Jo, ale to byly noviny ještě noviny. Za socíku měly mnoho, téměř univerzálních použití, někdo je i četl. Teď už snad jen na ty krabičky. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.06.2017, 07:30 »

Tak já mám zkušeno že na to vystačil papír z pytlů od sádry, když sme sádrovali kabely a krabičky :-D šetříme přírodu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 20.06.2017, 07:46 »

Nechcete doufám zaomítnout krabičky tak, aby se do nich už nikdy nikdo nedostal?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Reinert
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.06.2017, 10:34 »

Nechcete doufám zaomítnout krabičky tak, aby se do nich už nikdy nikdo nedostal?

to samozřejmě nechci  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 20.06.2017, 11:00 »

Já osobně dávám přednost usazení krabiček až po provedení hrubé omítky těsně před štukováním, odpadne mnoho práce s řešením utopených či vystupujících krabiček.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Petr Pavlíček 1
*
Offline Offline



Opravy a údržba strojů, RT E2A


« Odpověď #9 kdy: 20.06.2017, 11:34 »

Já osobně dávám přednost usazení krabiček až po provedení hrubé omítky těsně před štukováním, odpadne mnoho práce s řešením utopených či vystupujících krabiček.

Tak tenhle postup jsem ještě nepochopil. Vím, že někteří elektrikáři to takto dělají. Já to ještě neviděl ale zajímalo by mě, jak se to prakticky provádí. Nemáte nějaké foto průběhu přípravy a instalace takto osazených krabic? Musí to být hrozně pracné!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.06.2017, 11:51 »

Pracné to zásadně není, připraví se standardně kabely na plánované trasy (přichytit hřebíky, přisádrovat),  v místě krabic se předseká-předvrtá cihla pro krabici a nechají kabely trčet kolmo ze zdi, případně se stáhnou izolací k sobě, zedníci omítnou hrubou omítku a v částečně tvrdnoucí omítce se vyškrabou otvory pro krabice a počká na vytvrdnutí, pak se osadí krabice do sádrového lože se zedníky dohodnutým přesahem pro štuk. Výhodou je, že se pak neřeší distanční prstýnky ani zabrušování krabic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 20.06.2017, 11:57 »

Já osobně dávám přednost usazení krabiček až po provedení hrubé omítky těsně před štukováním, odpadne mnoho práce s řešením utopených či vystupujících krabiček.

Přesně tak. Také jsme to tak prováděli. Jedinou nevýhodou je, že se člověk musí vrátit na stavbu právě kvůli těmto pracem, ale to je detail proti tomu, když jsou pak krabice utopené a nebo naopak vyčnívají ven.
My jsme to dělali tak, že jsme kabely vyvedli vždy o malinko výše, než se osazovala krabice, bez předběžného předvrtávání. To bylo zbytečné. Otvory na krabice jsme pak vždy frézovali po vytvrdnutí omítky před štuky. Žádné přesahy. Vždy zatlačit do sádry pomocí krátké vodováhy. Síla štuku je pak již tak nicotná, že se nemusí nechávat žádné přesahy. Tím, že jsou kabely vyvedeny cca 10cm nad krabicí se pak tyto v pohodě po jejich oholení nastrčí do krabic, zedníci začistí a po vytvrdnutí začištění mohou v pohodě štukovat. Doporučuji tento postup.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 20.06.2017, 12:18 »

To se zase rozjelo téma ohledně krabiček. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 20.06.2017, 12:40 »

Já osobně dávám přednost usazení krabiček až po provedení hrubé omítky těsně před štukováním, odpadne mnoho práce s řešením utopených či vystupujících krabiček.
Také s souhlasím s tímto postupem. Trefovat se do plánované omítky je výhra ve Sportce, nemluvě o komentářích zedníků. Jestli je něco pracné, pak to řešení přesazené nebo utopené krabice. A pak samozřejmě není potřeba řešit zakrývání krabic jinak než novinami. (Popřípadě volebními lístky :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Pavlíček 1
*
Offline Offline



Opravy a údržba strojů, RT E2A


« Odpověď #14 kdy: 20.06.2017, 12:54 »

Také s souhlasím s tímto postupem. Trefovat se do plánované omítky je výhra ve Sportce, nemluvě o komentářích zedníků. Jestli je něco pracné, pak to řešení přesazené nebo utopené krabice. A pak samozřejmě není potřeba řešit zakrývání krabic jinak než novinami. (Popřípadě volebními lístky :-)

Asi to budu muset někde vyzkoušet. Ale opravdu si zatím po praktické stránce nedokážu představit jak se to dělá aniž by mi to přidělalo spoustu práce a sebralo spoustu času.
Například, když udělám sádrové lože do kterého vsadím krabičku, tou krabičkou prostrčím dva, tři nebo čtyři kabely, tak mě ty kabely budou tu krabici šponovat a já budu u každé krabičky čekat a držet jí, než zavadne sádra....?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 20.06.2017, 13:49 »

... a já budu u každé krabičky čekat a držet jí, než zavadne sádra....?
... předesílám, že domovní instalace mi nikdy nebyly tak blízké jak instalace v průmyslu. Také jsem se domníval, že je lepší upevnit krabice před omítkou. Nedal jsem na varování praktiků. U zedníků opravdu nebylo možné dosáhnout nějaké dohody. Do dnes nechápu proč na rovné zdi může být omítka někde o cm silnější. Dosáhnout kýženého cíle pak stálo hodně úsilí se porvat se zednickou mírou.

A zedníci mne pak dorazili otázkou, že jsem zbytečně spěchal a měl si usadit krabice do reálné omítky a nikoliv do svého snu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 20.06.2017, 14:36 »


Například, když udělám sádrové lože do kterého vsadím krabičku, tou krabičkou prostrčím dva, tři nebo čtyři kabely, tak mě ty kabely budou tu krabici šponovat a já budu u každé krabičky čekat a držet jí, než zavadne sádra....?

....a proč? Krabička se zasádruje, sádra vytvrdne a pak se do ní zatáhnou oholené kabely. Na co čekat u každé krabičky? Nasádruji celou místnost nebo několik místností a pak se vrátím a nastrkávám kabely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #17 kdy: 20.06.2017, 14:51 »

Sádra je za pár minut "na šutr",  tuhne mi kolikrát už v kelímku. Než vysádruju poslední, je ta první ve zdi už na věky věkův a mohu zatahovat kabely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 24 dotazů.