Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je třeba informovat distributora při závadě v HDS zjištěné při revizi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je třeba informovat distributora při závadě v HDS zjištěné při revizi?  (Přečteno 11832 krát)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 30.05.2017, 14:11 »

Při revizi objektu byly zjištěny závady v HDS - velký přechodový odpor na PEN vodiči.
Dotáhnout to nejde a činí 0,5ohmů.
Podle mě nestačí jen zapsat závadu do RZ a nechat si ji podepsat. Bohužel, majitel nemá čas
" blbosti , ,  řešit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 30.05.2017, 17:33 »

HDS patří distributorovi . Opravdu vás ignoroval?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 30.05.2017, 18:03 »

Něco podobného jsem řešil před dvěma lety...Dělal jsem revizi staršího RD.
Nelíbil se mě PEN vodič a celková impedance...
Šel jsem až do HDS, která byla zcela na boku domu sousedící se zahradákou.
Až po otevření jsem zjistil opálený PEN (svorku) a ještě smyčkovanou.
Zavolal jsem na místní služebnu vedoucímu distribuce (servisní) a hned druhý den byl havarijní stav v ulici kde byl RD. Dopoledne to bylo vypnuto a opraveno.
Ani jsem to nehlásil jeho vedoucímu nebo na linku havárie.
Myslím si ,že toto by měli opravit přednostně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 30.05.2017, 18:44 »

Taky si myslím, že to nejsou amatéři.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.05.2017, 20:42 »

Je to dva roky, v RIS připojoval jsem odběrné místo - nový kabel do elektroměrovéh o rozvaděče.
Pak jsem volal, ať si zaplombují elektroměr. Oblastní správce sítě přijel zkontrolovat připojení, hned mi volal ať zavolám na poruchovku, a nahlásím poruchu, že je rozbitý uzávěr skříně. On to opravit bez nahlášení nemůže...
Tak jsem tedy nahlásil za hodinu byl zpět i s novým uzávěrem a opravil, namazal svorky, pojistkové spodky....  Mrknutí
Za dva dny přijeli zaplombovat.
Bez rozkazu dnes už nic neudělají...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.05.2017, 22:30 »

Zažil jsem závadu na PENu. Když tam volal majitel chaty, setkal se s velkou neochotou, nedůvěrou že to je "jejich" závada...
Tak jsem tam zkusil zavolat, představil jsem se, nadiktoval číslo RT, popsal závadu včetně naměřených hodnot a pochválil je za to, že hovory mají zaznamenané... A šlo to hned zařídit a do druhého dne opravit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.05.2017, 06:50 »

Som za hlásenie. Inak to tak zostane až do ďalšej periodickej revízie u distribútora. Ak na to vôbec ich revízny technik príde, kedže meria len Zs v HDS
 Túto sobotu bola závada v HDS ,  takmer odtavený PEN. Zs 4,9 ohm. Nahlásil som na hotline ,  hovor nahrali do 15min telefonovali z prevádzky a do dvoch hodín závadu odstránili. Je ale pravda, že toto bol nebezpečný stav
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 31.05.2017, 08:14 »

...byly zjištěny závady v HDS - velký přechodový odpor na PEN vodiči. Dotáhnout to nejde a činí 0,5ohmů....
Zkuste trochu popsat měřící metodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 02.06.2017, 05:31 »

Zkuste trochu popsat měřící metodu.
Jednoduchá - měřením impedance.
Al kabelové oka na PEN a L1-L3 na přívodním kabelu jsem jemně škrábnul šroubovákem a změřil L1 - přívod PEN, L1 - odvod PEN. Už na první pohled je lišta PEN zkorodovaná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 02.06.2017, 05:42 »

Jednoduchá - měřením impedance.
Al kabelové oka na PEN a L1-L3 na přívodním kabelu jsem jemně škrábnul šroubovákem a změřil L1 - přívod PEN, L1 - odvod PEN. Už na první pohled je lišta PEN zkorodovaná.

Rozdíl mezi L1 - PEN přívod a L1 - odvod = 0,47ohmů
Je to přesně tolik, o kolik se liší naměřená hodnota na koncovém obvodu oproti minulému
měření.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 02.06.2017, 08:10 »

U této závady jsem jednou udělal docela záhadné měření. Byla vadná svorka PEN v HDS, před pojistkami a před svorkou PEN naměřeno 0,22/0,22/0,23 Ω, za pojistkami a před svorkou PEN obdobně. Ale za pojistkami a za svorkou PEN 3,9/3,9/4,9 Ω. Obdobně v dalším rozvodu impedance úměrně narostla, ale pořád s tím výrazným rozdílem ve třetí fázi, např. 4,3/4,3/5,3 Ω. Zátěž nebyla připojena žádná, napětí ve všech fázích stejné. Po opravě svorky PEN se impedance srovnala ve všech fázích na stejné a normální hodnoty. Měřeno Eurotestem 61557. Nenapadá někoho vysvětlení? 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 02.06.2017, 09:36 »

U této závady jsem jednou udělal docela záhadné měření. Byla vadná svorka PEN v HDS, před pojistkami a před svorkou PEN naměřeno 0,22/0,22/0,23 Ω, za pojistkami a před svorkou PEN obdobně. Ale za pojistkami a za svorkou PEN 3,9/3,9/4,9 Ω. Obdobně v dalším rozvodu impedance úměrně narostla, ale pořád s tím výrazným rozdílem ve třetí fázi, např. 4,3/4,3/5,3 Ω. Zátěž nebyla připojena žádná, napětí ve všech fázích stejné. Po opravě svorky PEN se impedance srovnala ve všech fázích na stejné a normální hodnoty. Měřeno Eurotestem 61557. Nenapadá někoho vysvětlení? 
To je zrovna ten můj případ. Před pojistkami a před PEN je to o.k.
Před pojistkami a za PEN špatné. Logicky přechodový odpor.

A tady narážím na distributora v titulní otázce.
 Informovat ho z mé pozice nebo jen provozovatele?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #12 kdy: 02.06.2017, 09:43 »

Dle mého názoru, je HDS v majetku distributora, takže informaci o velkém přechodovém odporu směřovat na něj. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 02.06.2017, 11:40 »

Otazka na tazatele:
Nebylo by jednodussi, nez to tady v diskuzi uz tyden resit, ten spoj opravit? Mate fotku te HaDeeSky?

Nekdy loni v lete me volal Radek Cerveny, ze jim jejich zakaznik, hlasi divny chovani instalace v bytovce. Jestli nemuzu vzit merak a jit to "obrnkat". Tak jsme vyrazili na misto a uvideli problem na PEN v HDS. Nez by se to vyresilo s distributorem, tak jsme to za asi 20 minut opravili.

Jasne, chapu, ze kdyz je to zarizeni distributora, tak se vam do toho nechce vrtat. Ale tu je na zvazeni, jestli, kdyz to jen nahlasite, tak nenapachate vic skod, nez kdyby jste to opravil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 02.06.2017, 13:34 »

U této závady jsem jednou udělal docela záhadné měření. ... pořád s tím výrazným rozdílem ve třetí fázi, např. 4,3/4,3/5,3 Ω..... Nenapadá někoho vysvětlení? 
Ta větší hodnota byla naměřena vždy jako první, nebo jako poslední? Nezkusil jste měření na té třetí fázi zopakovat víckrát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 03.06.2017, 18:57 »

Měřil jsem opakovaně. Vždycky nejdřív standardně zleva doprava, protože jsem tak zvyklý, ale právě u té třetí fáze opakovaně, protože tak měřím vždycky, když mám pochybnost o správnosti zpravidla nedostatečným kontaktem. Dalším měřením se hodnoty obvykle "umoudří",  ale tentokrát ne. Navíc se ještě naměřilo odpovídající navýšení dále v instalaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #16 kdy: 04.06.2017, 01:56 »

U této závady jsem jednou udělal docela záhadné měření. Byla vadná svorka PEN v HDS, před pojistkami a před svorkou PEN naměřeno 0,22/0,22/0,23 Ω, za pojistkami a před svorkou PEN obdobně. Ale za pojistkami a za svorkou PEN 3,9/3,9/4,9 Ω. Obdobně v dalším rozvodu impedance úměrně narostla, ale pořád s tím výrazným rozdílem ve třetí fázi, např. 4,3/4,3/5,3 Ω. Zátěž nebyla připojena žádná, napětí ve všech fázích stejné. Po opravě svorky PEN se impedance srovnala ve všech fázích na stejné a normální hodnoty. Měřeno Eurotestem 61557. Nenapadá někoho vysvětlení? 
Napadá mne, že by to mohlo být tím, kdyby ta třetí fáze měla vyšší indukčnost, než mají první a druhá fáze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 05.06.2017, 11:23 »

Dnes jsem jel okolo tohoto objektu a zastavil jsem se podívat - závada trvá. Pláč
Asi 30cm vedle této HDS je svod hromosvodu. Měl jsem u sebe KEW4200 a napadlo mě ho změřit. 19,35 ohmů. Vzal jsem 2m šňůru a propoji přívod PEN s FeZn pod měřící svorkou.
HDS není uzemněna.
Naměřil jsem 3,43ohmů. Omylem jsem přepnul na "A"  - unikající proudy. Měřák mi ukázal
1,26A.  Teď jsem s toho trochu zmatený.
Proč mi MP ukazuje tuto hodnotu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Opravdu dodržujeme pravidla pro HDS v domě s venkovním přívodem?
 Kdy je potřeba HDS na objektu?
 Jak opravit HDS ?
  Která norma řeší uzemnění HDS?
 Je nutné uzemňovat každou HDS-pojistkovou skříň?
 Preče je rozdiel spotreby medzi hlavnym a podruznym elektromerom?
 Lze na fasádě RD zakrytovat HDS a elektroměrovou skříň?
 Kdo zodpovídá za zapojení v HDS?
 Může mi ČEZ vyměnit HDS kvůli rekonstrukci venkovního vedení?
 Jak se správně značí HDS?
 Lze zrušit HDSku a nahradit ji zazděnou spojkou?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Proč nesmím použít pro upevnění HDS běžnou montážní pěnu?
 Nemá někdo katalogový list pro MEZ VZGJ32A~380V ?
 Jak nejrychleji detekovat závadu na osvětlení?
 Netušíte, proč ty jističe padají?
 Mám se jako revizák pustit do odstraňování závad?
 Jak zjistit příčinu vybavování proudové ochrany?
 Smí revizní technik psát závadu do revizní zprávy?
 Musí provozovatel el.zařízení odstraňovat závady z revizní zprávy?
 Ako oficiálne nazvať kontrola odstránených závad?
 Nesprávně provedená instalace před výbuchem
 Neoznačená zásuvka na rozvaděči stroje, která je pod napětím i při vypnutém hlavním vypínači
 Požár způsobila pravděpodobně závada na elektrospotřebiči.
 Znáte sborník závad pro revizní techniky?
 Proč má spotřebič 50% výkonu při plném napětí a správné impedanci vedení?
 Je rozvaděč bez štítku výrobce hrubá závada v el. instalaci?
 Môže elektroinštalácia ovplyvniť životnosť tlakovej expanzky kúrenia?
 Jakou napsat do RZ závadu při jištění 3f zásuvky 32A deonem 40A?
 Jak najit misto zkratu mezi jednou fazi a N na kabelu CYKY 5x2,5?
 Dle jaké normy se posuzuje závada zásuvky 230V?
 Jak řešíte standardní nedostatky elektroinstalace?
 Jak se zachovat když se setkáte se starým, již nevyhovujícím spotřebičem?
 Přidáte také svůj letní úlovek elektrotechnické prasárničky?
 Mohu poprosit o vyjadreni k zavadam na elektroinstalaci?
 Jak se vám zamlouvá takovéto odstranění revizní závady?
 Existuje nějaká databáze závad pro pravidelné revize?
 Může vyhovět při revizi poškozená lišta na přívodu do bytového rozvaděče?
 Je demontáž FI ve stávajícím zařízení, je hrubá závada?
 Podělí se někdo o závadovník?
 V jakém dokumentu je vyžadováno třídění závad při revizích na C1, C2, C3 ?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 23 dotazů.