Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kde sehnat ukostřenou objímku E27?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde sehnat ukostřenou objímku E27?  (Přečteno 3933 krát)
Jára123456
« kdy: 17.05.2017, 08:31 »

Pro opravu zahradního svítidla potřebuji ukostřenou objímku E27 - viz foto.
Originál je poškozen korozí. Objímka je plastová ale závit je z kovu a je na něm kostrřící svorka a přez závit je ukostřená celá nosná trubka lucerny. Ta je cca 12 let stará a už na ní nejde vyčíst typ ani výrobce.
Vše co mi zatím nabídli v obchodech tuto možnost nemá.
 Připojený kabel cysy je protažen chráničkou až do propojovací krabice která je v zemi, tak že jiná, nekomplikovaná možnost kostření není...



* obimka.jpg (119.3 KB, 800x495 - prohlédnuto 367 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Čestmír Kubáček
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.05.2017, 14:38 »

Skuste katalog DESKO. S jejich objimkami jsem opravoval britska ( velice pekna ) svetla na E14 zarovky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.05.2017, 19:42 »

Zkuste třeba
GM electronic
Něco podobného dělají i Poláci
Keramická objímka Kanlux E27 D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #3 kdy: 18.05.2017, 00:52 »

Něco mi zde nesedí. Vy máte přívod dvouvodičový, že musíte kostřit objímku? Nosná trubka lucerny by měla být připojená na vodič "PE" a ne "N".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.05.2017, 07:09 »

Něco mi zde nesedí. Vy máte přívod dvouvodičový, že musíte kostřit objímku? Nosná trubka lucerny by měla být připojená na vodič "PE" a ne "N".
 

Mě tedy vůbec nesedí to co sem píšete vy. Kde tazatel píše o dvouvodičovém kabelu? Jasně píše, že je nosná trubka lucerny "ukostřená". Proč asi, že? Určitě tím nemyslel, že je lucerna připojena dvouvodičovým kabelem. Opravdu nechápu, z čeho jste to vycucal.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #5 kdy: 18.05.2017, 12:58 »

Omlouvám se tazateli, neprohlížel jsem důkladně foto a dle dotazu jsem myslel, že se jedná o závit žárovky. Tazatel však myslel montážní závit objímky. Danému popisu zřejmě  odpovídá nejlépe objímka Kanlux Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 18.05.2017, 13:06 »

Ta ale nemá kostřicí svorku. Jestli jsem to správně pochopil, dotyčné svítidlo je ve třídě I. a svorka na připojení PE vodiče je až v objímce.
Osobně jsem takovou ještě neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.05.2017, 16:39 »

Kovové retro objímky E27 německé výroby mají zemnící svorku a bývají k dostání v Bauhausu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.