Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak je možný odporový ohřev DALYN s účinností 130%?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak je možný odporový ohřev DALYN s účinností 130%?  (Přečteno 51752 krát)
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 03.05.2017, 13:13 »


5) Zpráva říká:
  - vstupní teplota do topných těles srovnatelná.
  - objem protékajícího vzduchu tělesy neznámý.
  - výstupní teplota z topných těles s Eltrickem vyšší.
  - příkon s Eltrickem vyšší.


Ak som dobre dekódoval fotografiu meranej zostavy v správe, tak prúd bol meraný na vstupe do Eltricku, čo znamená, že Eltrick nešetrí ale odoberá viac energie zo siete, čo dokazuje aj tabuľka.
Potom je dodržaný zákon o zachovaní energie - rýchlejší ohrev znamená vyšší príkon, ktorý zostava odoberá zo siete.

Ďalšia diskusia nemá zmysel a je mlátením prázdnej slamy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 04.05.2017, 05:58 »

Ak som dobre dekódoval fotografiu meranej zostavy v správe, tak prúd bol meraný na vstupe do Eltricku, čo znamená, že Eltrick nešetrí ale odoberá viac energie zo siete, čo dokazuje aj tabuľka.
Potom je dodržaný zákon o zachovaní energie - rýchlejší ohrev znamená vyšší príkon, ktorý zostava odoberá zo siete.

Ďalšia diskusia nemá zmysel a je mlátením prázdnej slamy.
Myslím že je třeba se v některých situacích oprostit od konvenčního nahlížení na tento zákon.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #38 kdy: 04.05.2017, 07:29 »

Myslím že je třeba se v některých situacích oprostit od konvenčního nahlížení na tento zákon.
Myslím, že naše nepochopení Eltricku nebo dnes Dalynu spočívalo právě v tom, že nás autor na skutečnost, že v tomto případě zařízení nefunguje v souladu s fyzikálním zákonem o zachování energie neupozornil v žádném z dokumentů. Ani TUV se o tom nezmiňuje.

Pro mne je důležité, že když byl Eltrick na testech na VUT FEKT Brno, tak to nikdo nechtěl komentovat. Tedy pro mne uzavřená záležitost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 04.05.2017, 07:41 »

Myslím, že naše nepochopení Eltricku nebo dnes Dalynu spočívalo právě v tom, že nás autor na skutečnost, že v tomto případě zařízení nefunguje v souladu s fyzikálním zákonem o zachování energie neupozornil v žádném z dokumentů. Ani TUV se o tom nezmiňuje.

Pro mne je důležité, že když byl Eltrick na testech na VUT FEKT Brno, tak to nikdo nechtěl komentovat. Tedy pro mne uzavřená záležitost.

To nekomentování dává právě prostor ke spekulacím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #40 kdy: 04.05.2017, 08:25 »

To nekomentování dává právě prostor ke spekulacím.

Nebyli jsme k testu přizváni jak bylo plánováno. A podle slov účastněného docenta při testování bylo smluvně ujednáno, že výsledky uvolní veřejnosti pouze zadavatel testu.

Tedy pro mne uzavřená záležitost.
Výsledky brněnského VUT se Eltricku nehodily do referencí.
Tečka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 04.05.2017, 10:22 »

Vzhledem k faktu, že prodejce odmítá skříňku otevřít k nahlédnutí odborné veřejnosti, je možné, že uvnitř bude Schrödingerova kočka a dokud nezjistíme, v jakém je stavu, bude to fungovat. Po otevření by se třeba zjistilo, že je mrtvá a nefungovalo to. A to nelze dopustit tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 06.05.2017, 00:54 »

Mě to vcelku koreluje s tím, co jsem uvedl v úvodu, ale závěr "Z naměřených hodnot je patrné snížení spotřeby elektrické energie, při použití  zařízení ELTRICK, při přeměně na teplo" je fantasmagorie.
Osobně bych uvítal vyjádření oprávněného zástupce společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. k pravosti předložené parodie na měřicí protokol.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #43 kdy: 07.05.2017, 13:35 »

Osobně bych uvítal vyjádření oprávněného zástupce společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. k pravosti předložené parodie na měřicí protokol.
To je Ivane dobrý nápad.
Zkusím tam zavolat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 15.05.2017, 19:53 »

Výsledek?

Jinak na konci této MP3, přesně od času: 55:20
http://s3.eu-central-1.amazonaws.com/rozhlascz/audiolog/plus/2017/05/15/08.mp3

O jedné takové kouzelné krabičce. Davide netušil jsem, že jsi soudní znalec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #45 kdy: 15.05.2017, 20:03 »

Já to tajím... Smích
Kdes to vyšťoural?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #46 kdy: 15.05.2017, 20:08 »

Kdybych nebyl na stavbě, asi bych to slyšel live v autě, takto mě na to upozornil kamoš, se kterým jsme se bavili tak 14dní zpět o tom bazmeku, co je o něm toto vlákno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Josef Kadleček
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #47 kdy: 11.06.2017, 20:48 »

Jj, chlapi. Od tý doby, co jsem tu zveřejnil svůj telefon a podal výzvu, abyste mi zavolali a zašli na pivo, kdy před tím můžeme spáchat pokus a ohřívat chvíli za moje měďáky Prahu, jsem nezaznamenal žádný telefonát od nikoho, NIKOHO z vás.
Jste fakt hodně velký frajeři, když mi tu dál nadáváte do zmrdů, klobouk dolů. Před svými dětmi si to určitě obhájíte! Tož si to pěkně užijte a kydejte hnůj dál.
Nicméně podotýkám, že v právním státě se v podobných případech člověk obrací na orgány činné v trestním řízení. Urážka na cti proběhla, nebo se pletu?
Ban proběhl? Asi ne, což? Majitel webu to přešel, však pravidla platí! Mi to nápadně připomíná jednoho psychopata: "Já vám ukážu, jak se řídí demokracie!"

No nic, poslední smířlivý pokus:
Nebude zas někdy setkání? Že bych hodil do Tranďoura Dalyn a topidlo a mezi pivkem jsme mohli topit a měřit. Potřeba 3fáz zás, jištěnou 3x20A.
Ale trošku se bojím zdejších ostrých hochů, že ještě než zaparkuju, že mi vezmou ztečí auto a můj xicht, Dalyn i s topením z auta ukradnou, páč asi nic jinýho neumí. Takže by to chtělo záruku, asi v podobě policejního dozoru.
Ale to bych mohl pobořit ty vaše bábovičky a to se tu nesmí.

P.S.: účastníci toho nešťastného pokusu s ohříváním vody snad někde v Čáslavi - aby se pokus mohl prohlásit za věrohodný, opakuje se 10x. Kolikrát jste ten pokus provedli tenkrát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pokud chceme, aby věci fungovali tak, jak mají, musejí se dělat tak, jak se mají dělat. Antonín Hron, umělecký elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #48 kdy: 11.06.2017, 21:39 »

Kalorie je definována jako množství energie, které dokáže ohřát 1 gram vody o 1 stupeň Celsia.
Kalorie je pomocí nějaké konstanty přepočítatelná na novější jednotku Joule.
Je jasně definovaný vztah mezi energií v Joulech a Ws.
Mezi Ws, Wh, kWh je opět jasně daný vztah

Takže když odeberu 1kWh elektrické energie, dokážu to jasně přepočítat o kolik mi to zvýší teplotu daného množství vody, pokud tam nebudou nějaké ztráty, které tu tepelnou energii vyzáří do prostoru.

Může mi konečně pak Kadleček ukázat ve kterém tvrzení, na kterém řádku je něco "jinak",  kde je ta "finta" díky níž to šetří?
Pokud ne, tak mi není jasné o čem se chce bavit.
Já si totiž umím představit jak a proč to šetří. Ale není to o průlomu do základů fyziky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #49 kdy: 11.06.2017, 22:36 »

... jsem nezaznamenal žádný telefonát od nikoho, NIKOHO z vás...
Pane Kadlečku, na pivo a kus řeči zásadně nechodím s lidmi, s nimiž si nemám co říci.

Jedna z nejdražších komodit, kterou je můj čas, je natolik cenná, že mrhat s ní na debaty s vámi nebo dalšími agenty s teplou vodou o věcech jako je Eltrick, Dalyn nebo jim podobné nesmysly rozhodně nehodlám.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #50 kdy: 12.06.2017, 08:57 »

No nic, poslední smířlivý pokus:
Nebude zas někdy setkání? Že bych hodil do Tranďoura Dalyn a topidlo a mezi pivkem jsme mohli topit a měřit. Potřeba 3fáz zás, jištěnou 3x20A.


Mohol ste prísť na Elektrickú spojku 2017, ktorá sa konala pri Brne.
Ďalšia bude až o rok v květnu 2018, miesto ešte nie je určené. Ak prídete, budete vítaný, ak preukážete šetrenie elektriny s Dalynom (samozrejme pri plnom výkone ohrevu),  budete oslavovaný ako celebrita. Inak sa môže stať, že vyjdete na posmech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 12.06.2017, 15:47 »

Jj, chlapi. Od tý doby, co jsem tu zveřejnil svůj telefon a podal výzvu, abyste mi zavolali a zašli na pivo, kdy před tím můžeme spáchat pokus a ohřívat chvíli za moje měďáky Prahu, jsem nezaznamenal žádný telefonát od nikoho, NIKOHO z vás.
Jsou dvě varianty, proč nikdo nevolá:
- úplně všichni se mýlí
- chyba je někde u vás.
Aplikací metodického filosofického principu Occamovy břitvy mě to vychází dost jednoznačně.

Jste fakt hodně velký frajeři, když mi tu dál nadáváte do zmrdů, klobouk dolů. Před svými dětmi si to určitě obhájíte!
Kane mě slza dojetím, jak myslíte na duševní pohodu dětí. Leč mé děti mají na to překvapivě shodný názor.

Tož si to pěkně užijte a kydejte hnůj dál.
Nicméně podotýkám, že v právním státě se v podobných případech člověk obrací na orgány činné v trestním řízení. Urážka na cti proběhla, nebo se pletu?
Pletete.
S těmi orgány good luck!

No nic, poslední smířlivý pokus:
Nebude zas někdy setkání? Že bych hodil do Tranďoura Dalyn a topidlo a mezi pivkem jsme mohli topit a měřit. Potřeba 3fáz zás, jištěnou 3x20A.
Jakékoliv jiné, než kalorimetrické měření, nedává žádný smysl.
Měření povrchové teploty topidla není kalorimetrické měření.
Všechna doposud provedená kalorimetrická měření vyšší účinnost neprokázala.

Ale trošku se bojím zdejších ostrých hochů, že ještě než zaparkuju, že mi vezmou ztečí auto a můj xicht,
Dalyn i s topením z auta ukradnou, páč asi nic jinýho neumí. Takže by to chtělo záruku, asi v podobě policejního dozoru.
Toho se bát rozhodně nemusíte, mezi těmi "ostrými hochy" není nikdo, komu by jste v minulosti ten drek prodal, takže nemají důvod ke mstě...

P.S.: účastníci toho nešťastného pokusu s ohříváním vody snad někde v Čáslavi - aby se pokus mohl prohlásit za věrohodný, opakuje se 10x. Kolikrát jste ten pokus provedli tenkrát?
To jsem rád, že to píšete.
Až se zase budete ohánět tou skvělou inspekční zprávou, tak se do ní podívejte a spočtěte, kolik že měření proběhlo v každé lokalitě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 12.06.2017, 16:00 »

... Před svými dětmi si to určitě obhájíte! ...
... myslíte na duševní pohodu dětí. Leč mé děti mají na to překvapivě shodný názor.
...
My naše děti vedeme k tomu, aby se ve škole učili. A protože nepropadli z fyziky, nevěří na "hodného strýčka",  který jim za pouhých pár desítek tisíc přenechá něco, co představuje naprostý průlom do fyzikálních principů.
To by přece byl hlupák, to by muselo mít cenu mnohonásobně vyšší...
  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 12.06.2017, 16:18 »


Nicméně podotýkám, že v právním státě se v podobných případech člověk obrací na orgány činné v trestním řízení.
No,  kdyby exaktní věda odhalila §209, už by to tak veselý nebylo, ale k tomu zatím nedostala příležitost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 23 dotazů.