Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je nutné dělat kalibraci u KEW 4200 pokud vyhovuje kalibrační smyčce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné dělat kalibraci u KEW 4200 pokud vyhovuje kalibrační smyčce?  (Přečteno 10915 krát)
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #18 kdy: 21.04.2017, 07:40 »

Můj revidovaný obvod pro EZS  B6A vyhovuje, ale naměřené hodnoty na stoupačce úplně nahoře už nemusí vyhovovat
hodnotě pojistky v HDS.
Proto mě znepokojil ten rozdíl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 21.04.2017, 07:46 »

Můj názor:
Ta předchozí revize je vaše? Nebo někoho cizího? Předchozí revizák si klidně mohl hodnoty vycucat z prstu. Netrápil bych se tím... Měřák naměřil vyhovující hodnotu, nevidím žádný problém - volný spoj nebo něco podobného - netrápím se tím.

Nedávno jsem udělal pokus při měření impedance, náhodou jsme se s tatítekm sešli zaráz na jedný přípojce, tak jsme to zkusili
Tatík mám Profitest II, už nějakej pátek odhadem alespoň 15 let. Pravidelně co dva roky kalibrovanej. Já mám C.A. 6116N necelý 2 roky.
 Vedení AYKY 3x240+120 cca 500m. Já naměřil impedanci kolem 0,45Ohm on někde kolem 0,25Ohm, už si to přesně nepamatuju.... A včíl, kde je chyba?
CA měří smyčky buďto nějakým pidiproudem v mA. nebo pak max.několika málo Ampéry, takže v porovnání s měřáky které používají desítky Ampér jsi jinde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 21.04.2017, 08:41 »

Výsledky kvalitních a srovnatelných MP by se měly přibližovat, rozdíl 0,2 ohmu je nepřípustný.Po tíž je v trendu poslední doby, kdy se jednorázové vyšší proudy nahrazují sekvencemi malých proudů a následným výpočtem MP. Malý proud klade vyšší nároky na ostrost hrotu, jeho čistotu a taky sílu přítlaku při měření. Profitest měří přesněji, používá ale taky podle mého názoru relativně malý proud kolem 4 A. Když jsem měřil v HDS s vazelínou a obroušenými hroty, tak z pěti měření jsem měl pět různých hodnot. To nepovažuji za seriozní měření. Důvěru mám v měřáky, které měří desítkami A. Tam není výjimkou, že přijdu na revizi po čtyřech letech a naměřím stejnou hodnotu na setinu přesně. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 21.04.2017, 09:55 »

...Profitest měří přesněji, používá ale taky podle mého názoru relativně malý proud kolem 4 A....
Souhlasím s Vámi. Kde jste ale našel ten měřící proud 4A?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 21.04.2017, 10:14 »

Profitest jsem používal v letech 2005 až 2010, šlo o nějakou starší verzi z devadesátých let a tuším, že jsem to zahlédl v nějakém prospektu nebo návodu. Byly tam snad i nějaké desetiny; 4,6 A nebo tak něco.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 21.04.2017, 10:33 »

Že by zatěžovací odpor 50 Ohmů jako u staré PU 130?  Ta ovšem na svoji dobu (před 40 léty) měřila velmi dobře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 21.04.2017, 10:44 »

Je to v katalogu.


* Katalog.gif (12.76 KB, 464x260 - prohlédnuto 256 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #25 kdy: 21.04.2017, 14:39 »

Výsledky kvalitních a srovnatelných MP by se měly přibližovat, rozdíl 0,2 ohmu je nepřípustný.Po tíž je v trendu poslední doby, kdy se jednorázové vyšší proudy nahrazují sekvencemi malých proudů a následným výpočtem MP. Malý proud klade vyšší nároky na ostrost hrotu, jeho čistotu a taky sílu přítlaku při měření.
INSTALTEST má proud 2.5 A . Hodnoty se pak liší i pŕi použití
zåsuvkového adapttéru oproti MV s vyšším Im.
Asi se poohlédnu po jiném MP.
Nemáte tip?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #26 kdy: 21.04.2017, 14:54 »

Eurotest XE hlásí 6,5A
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 21.04.2017, 18:15 »

INSTALTEST má proud 2.5 A . Hodnoty se pak liší i pŕi použití
zåsuvkového adapttéru oproti MV s vyšším Im.
Asi se poohlédnu po jiném MP.
Nemáte tip?
To by bylo unáhlené rozhodnutí.
Problém je v podstatě ve spojích obvodu, které se vyšší proudem "prorazí" zatímco při měření proudem malým se ve výsledku projeví součet přechodových odporů.
Při ověřování řekněme limitních hodnot je vhodné smyčku změřit nejprve malým proudem, poté velkým a na závěr zas malým, přičemž výsledek bude/měl by být v relaci  např.1, 0,5, 0,6.
Pak by se měl revizák zamyslet s jakým skutečným poruchovým proudem v obvodu počítat (na straně jedné stovky A při prostém odpojení jističem, či mA při ověřování spojitosti pro unikající proudy na straně druhé) a dle toho vyhodnotit stav instalace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #28 kdy: 21.04.2017, 20:00 »

Měřím proudem, který řádově odpovídá realitě, jsem spokojen. Opakuju pro nechápavé,  řádově.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 23 dotazů.