Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je nutné dělat kalibraci u KEW 4200 pokud vyhovuje kalibrační smyčce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné dělat kalibraci u KEW 4200 pokud vyhovuje kalibrační smyčce?  (Přečteno 10913 krát)
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« kdy: 20.04.2017, 04:56 »

Vlastním 3-tím rokem KEW 4200, který používám asi na 100 x ročně. Před každou akcí
provedu zkoušku na kalibrační smyčce 1,10 ohmů.
Zajímalo by mě, jestli tato smyčka tento přístroj zkalibruje nebo je to test přesnosti MP?
Pokud je to test přesnosti MP a MP vyhovuje, je nutné ho posílat ke kalibraci?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 20.04.2017, 09:20 »

Někde tady na ELKETRICE nebo v elektro časopise o tom psal pěkně Ing.Koupý z ILLKA...
Zkouška smyčkou  je jen orientační...
Stejně pak musí být klasická kalibrace....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.04.2017, 09:39 »

Záleží, k čemu jej používáte.

Vy můžete určit v metrologickém řádu (který máte jistě vypracován),  jak často a zda vůbec bude přístroj kalibrován.

Pokud jako orientační měření, postačí ověření dodaným kalibrem.

Pokud používáte měřák jako RT, pak bych rozhodně volil lhůtu kalibrace maximálně do 3 až 4 let, při vámi udávané četnosti 10x do měsíce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 20.04.2017, 09:51 »

Citace
Pokud používáte měřák jako RT, pak bych rozhodně volil lhůtu kalibrace maximálně do 3 až 4 let, při vámi udávané četnosti 10x do měsíce.

Dívám se,kolegaje RT E2A.... tak to potřebuje asi pro revize. Takže kalibrace se ho nevyhnou..
Buď jak píše kol.Svejkovský podle Metro. řádu nebo podle doporučení výrobce (každý to tam má napsáno) i kdyby ho použil 1x ročně!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #4 kdy: 20.04.2017, 11:48 »

Už ho balím. Cena za kalibraci 700,- bez DPH je taky o.k.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #5 kdy: 20.04.2017, 12:01 »

Když už vás mám na vlaknu tak toho trochu zneužiji.
Jsem v terénu a hledám způsob jak si ověřit, že mi
MP měří dobře Zs. Mám u sebe jen INSTALTEST
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 20.04.2017, 12:24 »

Když už vás mám na vlaknu tak toho trochu zneužiji.
Jsem v terénu a hledám způsob jak si ověřit, že mi
MP měří dobře Zs. Mám u sebe jen INSTALTEST

Výpočtem.... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #7 kdy: 20.04.2017, 12:40 »

Výpočtem.... Mrknutí
Tabulky a vzorce mám v hlavě ale chybí mi délka.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #8 kdy: 20.04.2017, 12:44 »

Mám velké rozdíly oproti předešlých pravidelných revizí
 v HDS u několika objektů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 20.04.2017, 13:36 »

Kterým směrem? Všude přibližně stejný rozdíl nebo se to rozlítalo na všechny směry?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 20.04.2017, 14:37 »

Není špatné "začít" měřením malých odporů - vyzkratovat měřicí hroty, tím se vyloučí nějaký problém na měřicích šňůrách nebo přechoďáky v konektorech.

A když mě "dvoje kleště" měřily podivné hodnoty zemničů, cvaknul jsem je na zábradlí a bylo jasné, že asi bude někde problém, protože ten kus železa "do zkratu" by měl ukázat nulu nebo hodnotu velmi blízkou nule.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #11 kdy: 20.04.2017, 14:45 »

Kterým směrem? Všude přibližně stejný rozdíl nebo se to rozlítalo na všechny směry?

Podle poslední revize 0,17 ohmů v rozvaděči RE, já tam mám 0,34. Stejně v HDS - rozdíl je stejný.
Další objekt 0,28, já jsem na 0,43.  
Mám kalibraci 11/2015 a dělám ji co 2 roky.
Zajedu sem znovu.
Dík
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 20.04.2017, 15:30 »

Tabulky a vzorce mám v hlavě ale chybí mi délka.
 

Pro revizáka by neměl být problém Úsměv
Což tak změřit smyčku bez a s pětimetrovou prodlužkou 1mm.
Rozdíl by měl být pod 0,2, (0,17 plus chlup na spoje).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #13 kdy: 20.04.2017, 15:57 »

Pro revizáka by neměl být problém Úsměv
Což tak změřit smyčku bez a s pětimetrovou prodlužkou 1mm.
Rozdíl by měl být pod 0,2, (0,17 plus chlup na spoje).


Rozumím vám, rozdíl mít budu a změřím ho. Ale už sama naměřená hodnota je proti předešlým naměřeným  hodnotám vyšší. Pokud to ovšem není v distribuční síti části sídliště. (Hodnoty se liší ve třech objektech na dvou ulicích jedné části malého sídliště)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Verenavský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 20.04.2017, 16:43 »

Už jsem zažil, že hodnoty u VRZ byly o hodně vyšši neź  u následných. U první pravidelné si je RT vycucal s prstu a další je
opisovali. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Verenavský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 20.04.2017, 16:48 »

Není špatné "začít" měřením malých odporů - vyzkratovat měřicí hroty, tím se vyloučí nějaký problém na měřicích šňůrách nebo přechoďáky v konektorech.

A když mě "dvoje kleště" měřily podivné hodnoty zemničů, cvaknul jsem je na zábradlí a bylo jasné, že asi bude někde problém, protože ten kus železa "do zkratu" by měl ukázat nulu nebo hodnotu velmi blízkou nule.
Mèŕením spojitosti by se vlastnè revize mèla začít. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 20.04.2017, 21:10 »

Můj názor:
Ta předchozí revize je vaše? Nebo někoho cizího? Předchozí revizák si klidně mohl hodnoty vycucat z prstu. Netrápil bych se tím... Měřák naměřil vyhovující hodnotu, nevidím žádný problém - volný spoj nebo něco podobného - netrápím se tím.

Nedávno jsem udělal pokus při měření impedance, náhodou jsme se s tatítekm sešli zaráz na jedný přípojce, tak jsme to zkusili
Tatík mám Profitest II, už nějakej pátek odhadem alespoň 15 let. Pravidelně co dva roky kalibrovanej. Já mám C.A. 6116N necelý 2 roky.
 Vedení AYKY 3x240+120 cca 500m. Já naměřil impedanci kolem 0,45Ohm on někde kolem 0,25Ohm, už si to přesně nepamatuju.... A včíl, kde je chyba?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #17 kdy: 21.04.2017, 07:26 »

Nedávno jsem udělal pokus při měření impedance, náhodou jsme se s tatítekm sešli zaráz na jedný přípojce, tak jsme to zkusili
Tatík mám Profitest II, už nějakej pátek odhadem alespoň 15 let. Pravidelně co dva roky kalibrovanej. Já mám C.A. 6116N necelý 2 roky.
 Vedení AYKY 3x240+120 cca 500m. Já naměřil impedanci kolem 0,45Ohm on někde kolem 0,25Ohm, už si to přesně nepamatuju.... A včíl, kde je chyba?
Nejsou moje. Revize jsou od dvou nezávislých RT. Přece by MP měli po kalibraci měřit všechny stejně. Proto mě napadlo, že chyba je na mé straně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.