Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Hledáte ekvitermní regulátor k topné soustavě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Hledáte ekvitermní regulátor k topné soustavě?  (Přečteno 7557 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 27.02.2017, 08:02 »

Hledáte ekvitermní regulátor k topné soustavě?
    Hledáte ekvitermní regulátor k topné soustavě? SRS řady 20xx reguluje olejové a plynové topení, tepelná čerpadla, ventily a směšovače. Kontroluje a řídí teplotu topné vody v závislosti na venkovní teplotě. Lze nastavit omezení maximální teploty topné vody. K dispozici digitální spínací hodiny na požadované topení a útlum. Také denní a týdenní program s až 112 přepínacími body. Velký LC displej pro ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Hledáte ekvitermní regulátor k topné soustavě?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.02.2017, 11:26 »

Áno, hľadám.

Mám jednoduché požiadavky:
Ovládanie kotlového čerpadla na TP
Ovládanie dvoch zmiešavacích ventilov dvoch okruhov podlahového kúrenie ekvitermicky
Ovládanie nabíjania obojživelného bojlera (kotol na TP + elektro)
Zobrazenie stavu nabitia AKU nádrže

A nakoľko žijeme v roku 2017, chcem to všetko vidiet a ovládať na svojom mobile.

Momentálne mám toto všetko ubastlené na arduine, nakoľko som požadovaný produkt v rozumnej cene nenašiel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.02.2017, 12:10 »

A jak jste v Arduinu vyřešil ekvitermu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 27.02.2017, 18:45 »

A jak jste v Arduinu vyřešil ekvitermu?
Proč by s tím měl být zrovna v Arduinu nějaký speciální problém?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 27.02.2017, 20:09 »

Otázka v nadpisu vs popsané řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.02.2017, 22:37 »

A jak jste v Arduinu vyřešil ekvitermu?
Konkrétne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.02.2017, 06:55 »

Konkrétne?

Ano, konkrétně.

Nějak takhle?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.02.2017, 10:17 »

Tú tabuľku poznám, ale až tak vedecky som na to nešiel.

Použil som riešenia p. Valtera, možno vidiet tu.

Implementoval som to metódou brute-force, čiže som si aproximoval každú krivku a vytvoril maticu hodnôt, ktorých x index je vonkajšia teplota a y index je strmosť krivky. Následné sa hodnota ešte upraví korekciou, ktorá predstavuje v postate paralelný posun krivky po y-ose.

Môžme o tom kľudne podebatovať, ale asi sa budeme musieť presunúť do bastlirne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 01.03.2017, 17:47 »

Osobně mám pocit, že doba všelijakých uzavřených jednoúčelových bazmeků je už na ústupu a trh si žádá ucelená řešení. Sice je hezké, že každý výrobce kdejakého bazmeku má dnes k němu aplikaci, ale v praxi je uživatel odkázán na X přístupů násobených počtem ovládaných technologií v domě, které se stejně spolu navzájem neumějí domluvit, což je nekomfortní. 

Další zvěrstvo je snaha výrobců bazmeků vyrobit co nejuniverzálně jší zařízení s tlakem na cenu, která se má optimalizovat počtem prodaných kusů. V praxi to pak vypadá tak, že koupím např. regulátor od Regulusu, ze kterého využuji 20% funkcí, 80% nevyužiji a dalších 5% funkcí mu chybí. A jako bonus k tomu dostanu návod, kde jen nastavení tohoto bazmeku na triviální kotelnu díky jeho univerzálnosti požere 63 stran.

Osobně vidím cestu v nadřazených centrálních systémech, optimalizovaný ch na konkrétní potřebu zákazníka. Ale jedná se o můj osobní názor a věřím, že i tato krabička si své zákazníky najde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 01.03.2017, 18:24 »

Citace
Osobně vidím cestu v nadřazených centrálních systémech, optimalizovaný ch na konkrétní potřebu zákazníka. Ale jedná se o můj osobní názor a věřím, že i tato krabička si své zákazníky najde.

To máš jistě pravdu a také to tak vidím....ALE.. .
Pro "mladé"lidi....

Protože něco změnit, přenastavit bude problém.Vím že se to nastaví jednou a klid...
Ale vždy to nejde napoprvé schopně!

PS:Jak mě udivil kamarád...měl u rodičů namontován SAT přijímač...vžd y jeho rodiče něco stiskli a pak nic nešlo...po 4 nastavení od servisu vzal nůž a na ovladači uřezal všechny gumové tlačíkta nožem, mimo zap-vyp.,  hlasitost a přepnutí kanálů...no hleděl jsem jak byl vzteklý....jak odřezal všechny přebytečné tlačítka, rodiče už nic nestiskli jiného, než to co potřebovali... .. Škleb Jede to dodnes ke spokojenosti. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 08.03.2017, 22:14 »

...po 4 nastavení od servisu vzal nůž a na ovladači uřezal všechny gumové tlačíkta nožem, mimo zap-vyp.,  hlasitost a přepnutí kanálů...no hleděl jsem jak byl vzteklý....jak odřezal všechny přebytečné tlačítka, rodiče už nic nestiskli jiného, než to co potřebovali... .. Škleb Jede to dodnes ke spokojenosti. tanecek

A rodičovský zámek to nemělo?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 09.03.2017, 07:10 »

Souhlasím s Radkem Červeným.
Poslední jednoúčelový regulátor který se mi zamlouval, vzhledem k tomu co uměl, byl RVA (albatros) od Siemensu. Bohužel sw k vizualizaci byl kur.. a předraženej a proto se nedočkal nasazení. Tato řada se pokud vím již nevyrábí.
Dnešní požadavky a představy investorů jsou už jinde. Nejčastěji se ale potkávám s potřebou, mít ovládání co nejjednodušší. Zrovna řeším termostat pro podlahové topení  ale úplně "blbej". Tedy jen kolečko s teplotou, nebo označené rozsahem 1-5 s tlačítkem nebo vypínačem zap/vyp. Výběr nic moc.

Když se vrátím k původnímu dotazu.
Osobně mě regulátor příliš nezaujal. Většina zákazníků chce už něco co vypadá v interiéru navrhnutém architektem trochu lépe. Ale předpokládám že zobrazený regulátor zůstane v kotelně a do prostoru se připraví pouze čidlo teploty. Nedozvěděl jsem se zda prostorové čidlo zvládne i korekci teploty, nebo je pouze pasivním a vše ostatní se dozvím pouze v kotelně na displeji.
Za mne jsou stránky výrobce velmi strohé a neintuitivní. V přiložených katalozích nenacházím odpovědi na mé technické otázky a úplně mě štve česko německý text. Přesněji český text s obrázky s německými popisy. To nemohou připravit katalogový list pořádně?

Celkový dojem z tohoto výrobku, je tak díky nedostatečné prezentaci spíš rozpačitý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.