Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Musí revizní technik upozornit ve zprávě na absenci přepěťových ochran?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí revizní technik upozornit ve zprávě na absenci přepěťových ochran?  (Přečteno 13087 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 27.02.2017, 06:54 »

OPP#4 Musí revizní technik upozornit ve zprávě na absenci přepěťových ochran?
    Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je jeho morální povinností informovat, že instalovaná technologie nemá ochranu před přepětím? Má to oznámit i v případě, že v projektu přepěťové ochrany nejsou vůbec navrženy a měly by být? Co na tuto problematiku odpověděli čeští odborníci, sledujte ve videoseriálu OPP …
 

    
  Plné výpovědi odborníků naleznete zde...

    
    
A co vy? Upozorňujete investora na absenci správné LPS?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.03.2017, 08:03 »


V Pardubicích mi jeden revizní technik popisoval, že někdy vůbec jednoduché vysvětlit spotřebiteli co je to přepěťová ochrana. Některé sociální skupiny spotřebitelů se prý při podobné osvětě chovají agresivně a podle slov jiného revizního technika z Teplic byl na něj vypuštěn pes.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #2 kdy: 19.03.2017, 10:29 »

Některým sociálním skupinám spotřebitelů není někdy vůbec jednoduché vysvětlit, že pro jiné sociální skupiny spotřebitelů je 50000 korun živobytí na 1/4 roku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 19.03.2017, 11:29 »

Některým sociálním skupinám spotřebitelů není někdy vůbec jednoduché vysvětlit, že pro jiné sociální skupiny spotřebitelů je 50000 korun živobytí na 1/4 roku.

A tím myslíte jako co? Že když zjistíte že investor nemá dostatek peněz, nebudete psát do revizní zprávy žádné závady? To snad ne!
Pokud vím tak RT má jen konstatovat skutečný stav revidovaného zařízení a ne řešit jestli investor má, nebo nemá peníze na případné odstranění závad.

Ale otázka zněla úplně jinak. Povinností RT je upozornit investora na všechna možná rizika. Jak se k tomu postaví investor je na něm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.03.2017, 11:30 »

Když si "laik" kupuje novou televizi a "odborný prodavač" mu vnutí za výhodnou cenu naprosto "dokonalou" prodlužku s vypínačem, vícenásobnou zásuvkou a přepěťovou ochranou,  nebývá jednoduché ho přesvědčit, že to zachytí spoustu drobných špiček, ale první větší zničí jak připojené (a chráněné) zařízení, tak vlastní ochranu.
A to je přesně ten stav, který já považuji za hodně hloupý - uživatel si myslí, že má vyřešenou ochranu, ale má ... (parodii na ochranu)

A zapsat závadu do RZ?
Není problém napsat, ale je to závada z kategorie, kdy se nepříliš zodpovědný provozovatel rozhodne, že to riziko je pro něj přijatelné a že to s ním bude provozovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #5 kdy: 20.03.2017, 10:59 »

Na titulní stránku:
Provozovatel si je vědom rizik vyplývající z absence ochrany proti přepětí.
A do závad:
ČSN  33 2000-1 ed.2, - není realizována ochrana proti přepětí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.03.2017, 14:31 »

Na titulní stránku:
Provozovatel si je vědom rizik vyplývající z absence ochrany proti přepětí.
A do závad:
ČSN  33 2000-1 ed.2, - není realizována ochrana proti přepětí
Právně neuchopitelné, nedoporučuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #7 kdy: 20.03.2017, 15:19 »

Některým sociálním skupinám spotřebitelů není někdy vůbec jednoduché vysvětlit, že pro jiné sociální skupiny spotřebitelů je 50000 korun živobytí na 1/4 roku.
A tím myslíte jako co? Že když zjistíte že investor nemá dostatek peněz, nebudete psát do revizní zprávy žádné závady? ...
Zase vedle, ale nevzdávejte to, třeba na to přijdete. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Bocek
*
Online Online



« Odpověď #8 kdy: 20.03.2017, 17:55 »

Jen na odlehčení po dvou přehrávkách jsem si registroval:

  • měl by upozornit....m á upozornit
  • může upozornit....k dyž má pocit, že....na základě analýzy rizika

Již jsem četl v RZ mnoha upozornění charakteru:

  • není prováděná běžná údržba elektrického zařízení
  • není prováděná kontrola elektrického zařízení ve smyslu 378/2016
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 20.03.2017, 18:27 »

Zase vedle, ale nevzdávejte to, třeba na to přijdete. Smích

Není v tom nic osobního. Pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám. Ale ani vaše druhá redakce mi nic neosvětlila. Můžete mi to prosím tedy vysvětlit "pomaleji",  abych to i já pomalejší správně pochopil? Ostatně i má první reakce začínala otázkou na vás.  Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Online Online



« Odpověď #10 kdy: 20.03.2017, 20:46 »

    elektrického zařízení ve smyslu 378/20162001 [/li]
    [/list]

    Dělám chyby a překlepy.....3 78 platí již 16 roků ale moc se v praxi neujala.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                       revize elektrického zařízení E1B
    telefon:        777 273 732
    email:           jan.bocek@safeb.cz
    Miroslav Zuna
    Neverifikovaný uživatel @5
    *****
    Offline Offline



    « Odpověď #11 kdy: 21.03.2017, 07:26 »

    A ne jen SPD ,ale celý systém ochrany před bleskem .V Plzeňském kraji se často setkávám s tím,že kolaudace nepožaduje hromosvod. Přičemž vyhláška ke stavebnímu záonu o technických podmínkách staveb č.258/2009 sb. §36 uvádí mj. i u obytných objektů ,že musí být zřízena ochrana před bleskem . Tato ochrana má vnější část opatření ,dříve tzv.hromosvod a vnitřní část opatření tj.právě ty zmíněné SPD .
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
    Vít Rotrekl
    *
    Offline Offline



    « Odpověď #12 kdy: 21.03.2017, 10:04 »

    Není to trošku jinak?
    Nemusí být zřízena ochrana před bleskem a přepětím, tam kde to v analýze rizika vyjde, že být nemusí.

    Takže třeba jsou k těm objektům analýzy rizika, kde to vyšlo, že vnější LPS být nemusí....

    PS: A ta pohádka o Sněhurce je taky pěkná Smích Smích Smích Smích
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    Mírně pokročilý RT Úsměv
    ACEOF ACES
    Neverifikovaný uživatel @7
    *******
    Offline Offline



    Odpočet běží


    « Odpověď #13 kdy: 21.03.2017, 11:22 »

    Není v tom nic osobního. Pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám. Ale ani vaše druhá redakce mi nic neosvětlila. Můžete mi to prosím tedy vysvětlit "pomaleji",  abych to i já pomalejší správně pochopil? Ostatně i má první reakce začínala otázkou na vás.  Díky
    Není v tom nic osobního, jen k zamyšlení.
    Vezměte 50000 korun a se svojí rodinou z nich žijte tři měsíce, potom se zamyslete jakou prioritu mají přepěťové ochrany a revize pro lidi, kteří takto žijí.

    Tam kde jsou předepsané přepěťové ochrany, by měl revizní technik ve zprávě uvést jejich absenci jako závadu.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

    31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
    František Šohajda
    *
    Offline Offline


    RT E2-A


    « Odpověď #14 kdy: 21.03.2017, 12:11 »

    Citace
    V Plzeňském kraji se často setkávám s tím,že kolaudace nepožaduje hromosvod. Přičemž vyhláška ke stavebnímu záonu o technických podmínkách staveb č.258/2009 sb. §36 uvádí mj. i u obytných objektů ,že musí být zřízena ochrana před bleskem .

    To nechtějí ani v krajích jiných.Výchozí RZ je jen na instalaci, nikdo po RT nechce hromosovod.
    Kdo by byl v případném problému popotahován? Projektant stavby??Jako takové.
    Výpočet rizika, žádné?  Max projekt elektro ,  nic víc.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
    Jan Franěk
    Český elektrikář - živnostník
    *
    Offline Offline



    váš elektrikář a revizní technik


    « Odpověď #15 kdy: 21.03.2017, 18:37 »

    Tam kde jsou předepsané přepěťové ochrany, by měl revizní technik ve zprávě uvést jejich absenci jako závadu.

    Stačilo napsat jenom toto  vegeeet v tom se jistě shodujeme.

    Ostatní je bezpředmětné a úplně mimo téma. Nevím proč bych měl jako RT řešit něčí finanční situaci. Nejsem finanční poradce, jen dělám to co mám a kostatuju skutečný stav revidovaného zařízení. Víc mi nepřísluší a ani se to po mě nevyžaduje.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
    Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
    Revize el. a hromosvodů do 1000V
    Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

    www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
    Milan Hudec
    *
    Offline Offline



    « Odpověď #16 kdy: 21.03.2017, 19:46 »

    Není to trošku jinak?
    Nemusí být zřízena ochrana před bleskem a přepětím, tam kde to v analýze rizika vyjde, že být nemusí.

    Takže třeba jsou k těm objektům analýzy rizika, kde to vyšlo, že vnější LPS být nemusí....

    PS: A ta pohádka o Sněhurce je taky pěkná Smích Smích Smích Smích

    Navržený stav po analýze by měl také vyhovovat "nové" 444.
    Výpočet rizik a následnou potřebu ochrany dle této normy by snad mohl zvládnout úplně každý.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
    ACEOF ACES
    Neverifikovaný uživatel @7
    *******
    Offline Offline



    Odpočet běží


    « Odpověď #17 kdy: 22.03.2017, 00:40 »

    Stačilo napsat jenom toto  vegeeet v tom se jistě shodujeme.
    Neviděl jsem důvod to psát, nepředpokládal jsem, že by to někoho nenapadlo.
    Ostatní je bezpředmětné a úplně mimo téma. Nevím proč bych měl jako RT řešit něčí finanční situaci. Nejsem finanční poradce, jen dělám to co mám a kostatuju skutečný stav revidovaného zařízení. Víc mi nepřísluší a ani se to po mě nevyžaduje.
    Co napíše revizní technik do zprávy je jeho věc, jaké jsou priority a na co použít peníze je zase věc investora. Že by měl revizní technik řešit finanční situaci investora jste se mi snažil podstrčit vy.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

    31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
    Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
    « předchozí další »
    SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

    Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

     Je možné zjistit zda přichází přepětí jen z distribuční sítě?
     Snížíme riziko přepětí odpojením stínění datového kabelu?
     Bylo by možné realizovat ochranu před bleskem u rodinného domu v dubnu 2009 ?
     Jak popsat definici zkratu a prepeti?
     Nemáte bližší info o reportáži TV Nova probíjení přes zásuvky a vodovod?
     OBO: Katalog systémů ochrany před transientními jevy TBS
     Čím podložit požadavek na osazení všech stupňů ochrany před přepětím?
     HAKEL: Měření a revize přepěťových ochran
     Může nést někdo zodpovědnost za to, že "poslal přepětí k sousedovi"?
     Jak odstranit přepětí v síti o víkendech?
     Znáte typické přepěťovky pro průmysl?
     Modulární přístroje Minia - pro klidný spánek i za bouřky
     Zemřel Zdeněk Rous
     Mohu od světla v koupelně natáhnout další světlo s extra vypínačem ?
     ARisk#24: Je přepětí totéž co nadpětí?
     Jaké argumenty o užitečnosti přepěťových ochran slyšíte od spotřebitelů vy?
     V čem jsou přednášky v klubu ILPC jedinečné?
     Musí být po montáži hromosvodu doplněna v rozvaděči přepěťová ochrana?
     OBO: Příručka ochrany před bleskem
     Jak ochránit spotřebiče před častým vypínáním elektriky?
     Referenční pohled na DEHN z Elektrické spojky 2019
     Mohou být přepěťové špičky ve světelném okruhu od zářivky?
     Katalog ochrany před přepětím SALTEK
     OBO: Katalog Systémů ochrany před transientními jevy a blesky TBS
     Může vznikat za transformátorem 22/0,4kV po jeho odpojení/připojení přepětí?
     Co vše by měl spotřebitel vědět o spínacím přepětí u něj v bytě?

    Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

    Aktuální slova (1)



    Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
    +420 910 100 100
    Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.