Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kdo zaplatí překopnutý kabel na stavbě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo zaplatí překopnutý kabel na stavbě?  (Přečteno 24798 krát)
klausploom
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 15.02.2017, 17:11 »

Projekt mi dělal projektant,který vyřizoval jak územní rozhodnutí tak potom stavební povolení.Stave niště bych měl předávat firmě,kouknu do smlouvu,až se mi vrátí teda.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 18.02.2017, 11:05 »

koleje tu nevedou a nový kabel to také není   pozemek mám cca 40 let.
Tak stanoviska ,jsem dokládal při stavebním řízení,bez nich by to ani nešlo,vše co si stavební úřad vymyslel jsem dodal.
No nechám to být teda ať si stím potom stavební firma nějak poradí,děkuji všem za názory
Ak máte pozemok 40rokov,ste svojprávny občan,ktorýbezpečne vie,že sa na tomto jeho pozemku nič nebudovalo,tak sa už nemáte čoho bát.Každý základný prostriedok má nejakú životnost.žiad ne podzemné vedenie nemá takú životnost.To,že som roztrhol naozaj aj kábel spred druhej svetovej vojny,SDK Telekomunikáci í Ba a smelo som nahlásil polícii,že sa mi stratilo nič=základný prostriedok zo zostatkovou hodnotou nulovou,mal byt už dávno zrušený.Mám obavy,či by takéto jednanie dokázal každý,ale aj takí sme boli.písal sa rok 1984.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
klausploom
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 08.10.2017, 23:20 »

Takže předtucha se naplnila kabel vede přímo pod stavbou.Byl překopnut a opraven.
Otázka zní kdo bude platit přeložku kabele,který vlastní dle dnešního vyjádření ČEZ maj ho zakreslený,ale já mam od nich vyjádření 2 roky staré,že na pozemku nic nevede a není jejich ? Jak dále  postupovat? Je možná žaloba za zmařený projekt( vzniknou mi náklady stím,že se stavba minimálně oddálí a tím mi vznikne škoda.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 09.10.2017, 05:39 »

Takže předtucha se naplnila kabel vede přímo pod stavbou.Byl překopnut a opraven.
Otázka zní kdo bude platit přeložku kabele,který vlastní dle dnešního vyjádření ČEZ maj ho zakreslený,ale já mam od nich vyjádření 2 roky staré,že na pozemku nic nevede a není jejich ? Jak dále  postupovat? Je možná žaloba za zmařený projekt( vzniknou mi náklady stím,že se stavba minimálně oddálí a tím mi vznikne škoda.

No preložku si budete musieť zaplatiť skoro 100% sám. Pokial to je vedenie čez-pôsobí vo verejnom záujme a má na to právo. Pokial ten kábel tam bol dávaný za minulého režimu, skratka mali na to právo a nemusí to byť zapísané ani ako ťarcha na liste vlastníctva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 09.10.2017, 06:48 »

Obecně....
Přeložku platí ten,kdo ji vyvolal! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
klausploom
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 09.10.2017, 08:21 »

Ano to je v zákoně,že přeložku platí kdo ji vyvolal.
Avšak všichni pomíjíte na fakt,že mám vyjádření kde se píše,že v okolí stavby nic nevede.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 09.10.2017, 08:34 »

Ano to je v zákoně,že přeložku platí kdo ji vyvolal.
Avšak všichni pomíjíte na fakt,že mám vyjádření kde se píše,že v okolí stavby nic nevede.

Ano možete dať na súd. Možno vyhráte nejaké odskodné. Avsak hlavne stratíte čas.(pri rychlosti sudov dosť veľa) a i tak ak budete chcieť dom tak si preložku aj tak zrejme budete musieť zaplatiť. Neviem ako u vás u čezu ale u nás sú i na to celkom pekné čakacie doby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 09.10.2017, 08:51 »

Vážení,  jste vedle jak ta jedle.
Na předchozí straně jsem psal, ať si přečtete stavební zákon.
Kdo to udělal? Nikdo. Tak tedy ještě jednou ...

Citace
§ 153
Stavbyvedoucí a stavební dozor
(1) Stavbyvedoucí je povinen řídit provádění stavby v souladu s rozhodnutím nebo jiným opatřením stavebního úřadu a s ověřenou projektovou dokumentací,  zajistit dodržování povinností k ochraně života, zdraví,  životního prostředí a bezpečnosti práce vyplývajících ze zvláštních právních předpisů,  zajistit řádné uspořádání staveniště a provoz na něm a dodržení obecných požadavků na výstavbu (§ 169),  popřípadě jiných technických předpisů a technických norem. V případě existence staveb technické infrastruktury v místě stavby je povinen zajistit vytýčení tras technické infrastruktury v místě jejich střetu se stavbou.

Je tam napsáno v případě existence staveb.
Nikoli v případě,  že jsou sítě uvedeny v projektu.
To je dost rozdíl.

Taky připomínám, že za stavbyvedoucího se může vydávat jen a pouze osoba autorizovaná (viz legální definice v § 134/2 a oprávnění v § 158/1). Podle toho co je k vidění v praxi však s klidným svědomím vsadím boty, že 90 % osob, které se nazývají stavbyvedoucími, vůbec autorizovanými osobami nejsou, a dělají tak něco, co dělat nemají. Pak ale nesou důsledky (volně přeloženo, zaplatí překopnutý kabel).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 09.10.2017, 22:27 »

Vážení, jste vedle jak ta jedle.
Proč vedle? Na informaci od majitele pozemku o existenci staveb technické infrastruktury se přece stavbyvedoucí může spolehnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 10.10.2017, 18:30 »

Mimochodom, keď už viete o tom kábly nerozozmýšlali ste sa s energetikou dohodnúť kábel premiestniť? Lepšie ako rozkopaný celý pozemok neskôr v prípade poruchy na kábly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 10.10.2017, 18:45 »

Proč vedle? Na informaci od majitele pozemku o existenci staveb technické infrastruktury se přece stavbyvedoucí může spolehnout.
Ne. Stavbyvedoucí se nemá na koho spoléhat.
Stavbyvedoucí je povinen zajistit vytýčení sítí.
Má si je zkrátka nechat vypískat.
Tím spíš, když ...
Avšak jsem se dozvěděl,že možná (jedna paní povídala) v místech stavby vede el. kabel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 10.10.2017, 19:43 »

Ne. Stavbyvedoucí se nemá na koho spoléhat.
Stavbyvedoucí je povinen zajistit vytýčení sítí.
Co a hlavně kde má vytyčovat, když dostane od majitele písemnou informaci, že žádné sítě nejsou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 10.10.2017, 19:47 »

Ne. Stavbyvedoucí se nemá na koho spoléhat.
Stavbyvedoucí je povinen zajistit vytýčení sítí.
Má si je zkrátka nechat vypískat.
Tím spíš, když ...

Nevím, zda se něco změnilo, ale pokud mám vyjádření, že tam kabel nevede a bagr ho překopne i když tam dle vyjádření jeho vlastníka není, pak opravu platil vlastník kabelu. Konkrétně vím o případu překopnutí telefonního kabelu a komplet opravu hradil vlastník kabelu, který se vyjádřil, že tam nic nemá. Je nelogické hledat něco draze tam, kde se písemně vyjádřili všichni možní i nemožní že nic nemají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 10.10.2017, 21:57 »

Co a hlavně kde má vytyčovat ...
?
Citace
V případě existence staveb technické infrastruktury v místě stavby ... v místě jejich střetu se stavbou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 11.10.2017, 05:47 »

?

Ano. Lenže on má od distribútora vyjadrenie že tam nič nevedie. Nie v projekte.
Ako sa vytyčuje kábel viem ale ako sa vytyčuje nič to rozhodne nie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #33 kdy: 11.10.2017, 07:32 »

Ano. Lenže on má od distribútora vyjadrenie že tam nič nevedie. Nie v projekte.
Ako sa vytyčuje kábel viem ale ako sa vytyčuje nič to rozhodne nie.

Nevím co řešíte?
Musíte mít souhlas všech majitelů síťí před začátkem stavby! (elektro,plyn, voda,telef.a pod.)
Pokud tam nic není, nic není třeba vytyčovat! Případně rozseknutý kabel platí ten. kdo dal vyjádření, že tam nic není ! tanecek
Proto se požaduje vyjádření o síťích od všech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
klausploom
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 12.12.2017, 17:20 »

Tak zatím mi přišel jen dopis že vedení přeloží na vlastní náklady Čez,i když to nejdříve chtěli zaplatit po mě.Tak jsem podal stížnost na Čez a uznali chybu.
Překoplej  kabel je zatím asi v jednání se stavební firmou.Nevím nikdo se za 2 měsíce neozval a nikdo nic neříkal tak uvidíme.
Ale to bude položka hodně menší než přelozka vedení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 12.12.2017, 17:59 »

Občas se setkávám s tím, že z HDS vede kabel k objeku přes zahradu cizího pozemku, na pozemek odběratele do RE. Zpravidla je to takto udělané před rokem 89 při přeložce z vrchního na kabelové vedení.
Tedy zmíněný kabel byl vybudován kdysi na náklady distribuce ale dnes je považován za odbočku k elektroměru a považuje se za majetek onoho odběratetele.

Jak je to v tomto případě, když dojde k překopnutí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak byste navrhli malý stavební rozvaděč?
 Je toto zapojení malého staveništního rozvaděče správné?
 Co říkáte na domácí bastl prodluž.přívodu se zásuvkovou kombinací?
 Musím mít ve stavební buňce další hlavní jistič?
 Jak správně vyřešit připojení proti zcizení staveništního rozvaděče?
 Jak zacházíte s dočasným zařízením na stavbách vy?
 Jaký máte dozor nad svými montážemi na stavbě vy?
 Máte své elektrické stroje a nářadí na stavbě dostatečně pod kontrolou?
 Může na stavbách dělat revize strojů a nářadí každý revizní technik?
 Jak řešit revize krátkodobých zařízení staveniště?
 Nouzové osvětlení a pravidla na stavbách
 Jak dočasné připojit TN-S staveništní rozvaděč na stávající TN-C síť?
 Pozemní stavby a pozemní objekty
 Inženýrské stavby a objekty
 Na co si dát pozor při napájení staveniště z několika zdrojů?
 Jak provést provizorní stveništní rozvod na pontonu?
 Na základě jakého předpisu může OIP vyžadovat předložení smlouvy s ČEZem?
 Co musí splňovat elektrická zařízení na staveništi ve smyslu nařízení vlády č. 591/2006 Sb.?
 Znáte opravdu technické požadavky na stavbu?
 Musím mít ve staveništním rozvadeči vlastní elektroměr neb ho dodává energetika?
 Kdo velí na stavbě #1
 Kdo velí na stavbě #2
 Jsou vaše staveništní rozvaděče vypnutelné kýmkoliv a kdykoliv?
 Chtěl by někdo ze slovenských kolegů dozorovat větší stavbu v Bratislavě?
 Lze dočasně zakončit přípojku na stavbě pouze 3fázovou zásuvkou bez jištění?
 FAMATEL: Katalog zásuvkových skříní, staveništních rozvaděčů 2016
 Zopakujme si některá pravidla EZ na staveništích a demolicích ...
 IN-EL: Kniha Prozatímní a dočasná elektrická zařízení 2017
 Jaká je na staveništích skutečná praxe instalace osvětlení podle vás?
 Jak ve skutečnosti vypadají přívodní a elektrická vedení na staveništích?
 Lze provést staveništní přípojku s podružným měřením spotřeby ?
 Musi se staveništní rozvaděč místně uzemňovat?
 Kde by se v elektroinstalaci RD mohl uplatnit 3D tisk?
 Skutečně se na staveništích vypínají spotřebiče jak mají?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.