Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?  (Přečteno 14194 krát)
Ivo Kratochvíl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.01.2017, 09:44 »



Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak jak je možné mít v panel. bytě rozvod 1x230V a hlavní jistič 25A
venku a v bytě používat el. sporák s troubou cca 7kWK (jištěný20A),  dva okruhy zasuvek 230V (jištených 2x16A) + osvětlení a další drobnosti (jistení 2x10A) a dále k tomu  použivat televize, PC, konvici, vysavač, pračku, ledničku atd a hlavní jistič nespadává?  

Je nový takže určite OK, už jen sporák 4 plotýnky a trouba má 7kW odebírá cca 30A pokud umím tedy počítat.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 08.01.2017, 15:17 »

To je minimálně na hodinovou přednášku, tak jen stručně:
1) existuje termín soudobost, který vyjadřuje kolik z celkového odběru se dá předpokládat současně, ne vždy jede vše ve stejnou dobu
2) něco se dá postavit i na "ampérsekundové" charakteristic e, teoreticky jistič 25A může vydržet kolem půl hodiny až hodiny proud 35A. Ovšem provoz jističe v tomto režimu jej poněkud "poškozuje" a dokáže se snáze projevit i nějaká jiná chyba v rozvodu...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 08.01.2017, 16:12 »

A pak ještě existují takové věci, jako
- sporák, který umožňuje nakonfigurovat max. dovolený příkon
- přednostní relé, které v době použití některých "žravých" spotřebičů odstaví jiné, které mohou počkat
- zkušený obyvatel, který ví, že nemůže v době vaření také prát
apod.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.01.2017, 18:30 »


Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak jak je možné mít v panel. bytě rozvod 1x230V a hlavní jistič 25A
venku a v bytě používat el. sporák s troubou cca 7kWK (jištěný20A),  dva okruhy zasuvek 230V (jištených 2x16A) + osvětlení a další drobnosti (jistení 2x10A) a dále k tomu  použivat televize, PC, konvici, vysavač, pračku, ledničku atd a hlavní jistič nespadává?  

Je nový takže určite OK, už jen sporák 4 plotýnky a trouba má 7kW odebírá cca 30A pokud umím tedy počítat.

Určitě počítat umíte.
Je to dědictví, kdy se určovala elektrizace bytů podle plochy a počtů obvodů. Již v 60. létech jsme se na průmyslovce učili stupeň A do 3,5 kVA a osadit jednofázovým jističem 25A.
Stupeň B byl nad 3,5 kVA s osazením hlavního jističe ve 3 fázích 25 A.
Pak byl stupeň C dle výpočtu ( pokud již 3x25A nestačilo). Později se to zvedlo na 6 a 8 kW.
Z toho vyplývá, že váš byt je navržen pro maximální příkon 3,5 kVA, případně podle roku provedení až na 6 kW

Pokud chcete mít více spotřebičů najednou zapnutých, musíte navýšit příkon. To znamená rekonstrukci na 3 fázový přívod.

V roce 1960-70 jsem pracoval ve firmě, kde jsme se podíleli na rekonstrukcích elektriky v malých městech. Obvodní oddělení tehdy ROS mi nařídilo, že u všech rekonstrukcí  pro RD budou hlavní jističe 3x24,7A před elektroměrem. V panelácích ale tato praxe nebyla a museli jsme se řídit tehdejšími projekty. Ale v bytových domech 4-6 BJ jsme instalovali vždy 3 fázové přívody do bytů. Obvykle byl třífázový jen sporák. Ale obvody byly rozdělený do tří fázi....

Ještě k tomu hlavnímu jističi 25B.
Každý jistič má svoji vypínací charakteristik u.
U tohoto jističe je garantováno, že nevypne do hodiny proudem 32,5A. A na druhé straně musí vypnout do hodiny při proudu 36,25A. A dokonce nesmí vypnout do 0,1 sekundy proudem 75 A. A proudem 125 A musí vypnout do 0,1 sekundy.

Teoreticky jistič 25B při proudu 30 A a okolní teplotě cca 10 stupňů nikdy nevypne. Ale stačí okolní teplota v přehřátém rozvaděči, kde se objeví 30-40 stupňů a jistič vypadne. ( To je případ plně narvaných jističových skříni)

Řečeno jinak.
Elektrika v panelovém domě byla budována před desítky roky, kdy se vůbec nepočítalo s takovým vysokým stupněm elektrizace bytů. Doba pokročila s velkým navýšením a  přívody elektriky již na to nestačí. Prostě fyzikální zákony se nedají ohnout. Proto se instaluji přednostní relé, když již obyčejný selský rozum selhává....
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 08.01.2017, 18:46 »

Ještě je potřeba si uvědomit, že zejména u sporáku je maximální výkon/příkon běžném provozu málokdy využíván a pokud výjimečně ano, tak jen velmi krátkodobě. Podobné je to u pračky, kde max. příkon je jen v průběhu ohřívání vody.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 08.01.2017, 19:12 »

Ještě je potřeba si uvědomit, že zejména u sporáku je maximální výkon/příkon běžném provozu málokdy využíván a pokud výjimečně ano, tak jen velmi krátkodobě. Podobné je to u pračky, kde max. příkon je jen v průběhu ohřívání vody.

Je to jednoduché!
Říká se tomu soudobost!
Něco jiného je v kuchyni hotelu, kde sporák jede 20 hodin denně a zase jiný u toho samého sporáku v RD,bytě co jede 0,5 hodiny denně!
Jakpíše kolega předemnou. Úsměv
Když si "pohlídám" připojení el. spotřebičů v bytě, mohu klidně mít i v součtu 50kW na jeden jistič 20A 1 fázový..... Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 08.01.2017, 19:51 »

... pokud umím tedy počítat. 
Počítate dobre, ibaže v prípade istenia v praxi neplatí jednoduchý súčtový princíp, skôr je to určitý princíp  náhodnosti v zapínaní. Tento princíp súdobosti sa rovnako posúva aj ďalej smerom k trafostanici.
18 rokov som býval v 12-poschoďáku, kde pre 48 bytov boli v RIS dva vývody, každý odistený 3x80A.
Teoreticky som mal z pohľadu istenia v RIS "pridelených" 10A, zmluvne 25A, a ak by bolo treba (neviem načo),  tak som si mohol dočasne zobrať aj 50A.
Preťažiť hlavný istič bytu 25A by aj šlo, ale je to skôr výnimočná udalosť. Normálny stav je, že hlavný istič vypne súčasne s odchodom niektorej zo žiaroviek. A preťažiť RIS, tak to by asi rovno chcelo sprisahanie na schôdzi vlastníkov.  Úsměv
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.01.2017, 09:28 »

Ještě stručněji.
Jsou jen dvě cesty.

1) snížení soudobosti při zapnutí významných spotřebičů
2) navýšení hlavního jističe ( rekonstrukce elektriky)
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Ivo Kratochvíl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.01.2017, 15:59 »

Děkuji moc za vysvětlení, musí to tak nejak být, nejsem sice elektrikař ale uplný laik taky nejsem.
jeste by mě zajímalo co by obnášelo a zda je vubec možne v panelovém domě připojit pouze jeden byt na tři fáze- nevím, předělat v paneláku zásuvky v bytě i v jádru už i na tři dráty a v Cu, sporák atd. (ted je vše na dva) není problém, to bych dal sám bez většího problému, jenže je možné že by potom "revize" chtěla před připojením udělat nové 3 vodičové rozvody i pro osvětlení a to už je v paneláku trochu problém - protože lišty nevypadají zase tak OK a dělat drážky do zdi to není prace na hodinu.Nebo je možné dnes mít třífazové připojení a přitom mít "zem a nulu" společnou - to nevím dik za odpoved.  ikra
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #9 kdy: 10.01.2017, 17:24 »

Určitě počítat umíte.
Ale pro navrhování elektroinstala cí to nestačí. Škleb
Zaznamenáno
Ivo Kratochvíl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 10.01.2017, 18:29 »

 ,  já taky nikoho nepřesvědčuji jak se vyznám,proto jsem taky na tomto foru napsal svuj dotaz, předchazelo tomu x dotazů u profi elektrikářů a nikdo mi nedokázal odpovedet abych řekl jo asi jo tak to muze být . samozřejmě ,že nebudu kleštákem měřit skutečnou spotřebu v daný čas a tím se utvrzovat ,že výrobci deklarují předimenzované příkony, nebo věřit tomu, že el. sporák ač nový řídí počítač ,který zaručí ,že nesepne vše naráz atd atd. pokud ale je pravda. že 25A jistič vydrží i 35A pul hodiny- tak to beru a chápu.Myslím, že elekrika je krásná věda ,moc mě baví již od "detství - ale elektrikář nejsem bohužel, dělal jsem si osvětlení na pohybové čidlo v chodbě, víte jak je to v paneláku ,takže jsem vyvedl také vypínač abych toto svetlo mohl uplně vypnout, a z duvodu místa jsem protáhl draty(dvoulinku) k vypínači skrz domovní telefon :-),no to jsem dostal vynadáno od profi elektikáře  ,neco o normách na mě zkoušel atd atp,tak jsem to dal pod nej(pod krabicku) jasný bezpečnost je bezpečnost - s podivem ten samý elektrikář když nám v paneláku předelaval přívody do mědi tak přeházel na patře jističe, zustalo to dodnes,nastestí tedy hodiny ne, ale vždy to bylo na patře intuitivně levý,prostředni ,pravý byt odpovídal umístěni jističů- ted to mame jinak nahodou jsem na to přišel - tak prominte - tohle bych určitě i jako neodborník nedokázal. ,Takže ono to asi není vždy jen o "titulu" nebo opravění . Myslím, že tento případ je hoooodně nebezpečnýa mnohem nebezpečnější než moje dvoulinka protažená domovním telefonem. Lide jsou roky na neco naučený a pak to nekdo nevím proč změní a nikomu nic neřekne - jo ale je to odborník ma na to glejt že, takže není co řešit .ikra
Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 10.01.2017, 22:17 »

,  já taky nikoho nepřesvědčuji jak se vyznám,proto jsem taky na tomto foru napsal svuj dotaz, předchazelo tomu x dotazů u profi elektrikářů a nikdo mi nedokázal odpovedet abych řekl jo asi jo tak to muze být . samozřejmě ,že nebudu kleštákem měřit skutečnou spotřebu v daný čas a tím se utvrzovat ,že výrobci deklarují předimenzované příkony, nebo věřit tomu, že el. sporák ač nový řídí počítač ,který zaručí ,že nesepne vše naráz atd atd. pokud ale je pravda. že 25A jistič vydrží i 35A pul hodiny- tak to beru a chápu.Myslím, že elekrika je krásná věda ,moc mě baví již od "detství - ale elektrikář nejsem bohužel, dělal jsem si osvětlení na pohybové čidlo v chodbě, víte jak je to v paneláku ,takže jsem vyvedl také vypínač abych toto svetlo mohl uplně vypnout, a z duvodu místa jsem protáhl draty(dvoulinku) k vypínači skrz domovní telefon :-),no to jsem dostal vynadáno od profi elektikáře  ,neco o normách na mě zkoušel atd atp,tak jsem to dal pod nej(pod krabicku) jasný bezpečnost je bezpečnost - s podivem ten samý elektrikář když nám  zle paneláku předelaval přívody do mědi tak přeházel na patře jističe, zustalo to dodnes,nastestí tedy hodiny ne, ale vždy to bylo na patře intuitivně levý,prostředni ,pravý byt odpovídal umístěni jističů- ted to mame jinak nahodou jsem na to přišel - tak prominte - tohle bych určitě i jako neodborník nedokázal. ,Takže ono to asi není vždy jen o "titulu" nebo opravění . Myslím, že tento případ je hoooodně nebezpečnýa mnohem nebezpečnější než moje dvoulinka protažená domovním telefonem. Lide jsou roky na neco naučený a pak to nekdo nevím proč změní a nikomu nic neřekne - jo ale je to odborník ma na to glejt že, takže není co řešit .ikra

Potes panbuh  zle
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 11.01.2017, 07:46 »

Citace
Myslím, že elekrika je krásná věda ,moc mě baví již od "detství - ale elektrikář nejsem bohužel, dělal jsem si osvětlení na pohybové čidlo v chodbě, víte jak je to v paneláku ,takže jsem vyvedl také vypínač abych toto svetlo mohl uplně vypnout, a z duvodu místa jsem protáhl draty(dvoulinku) k vypínači skrz domovní telefon :-),no to jsem dostal vynadáno od profi elektikáře 


Asi chcete někoho zabít!? Zlej
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Ivo Kratochvíl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 16.01.2017, 17:08 »

 To prosím myslíte mě - za kabel s dvojitou izolací protažený na straně krabičky domovního telefonu, kde dokonce podle jistých nálitků je jakoby připraveno cosi pro jakýsi další kablík vedený absolutně stranou(min. 1cm) od veškeré "elektroniky" telefonu/  nebo toho odborníka který přeházel na patře hl. jističe třech bytů cirka s 12 lidmi ? To myslíte vážně ? Vy asi budete taky odborník elektrikář, že  ,nebo dokonce snad ing. Jistě !! mate pravdu, jak jinak -  to víte my obyčejní b...  tomu nerozumíme ani náhodou a tak jsme odkázaní poslouchat ...... 
a hlavně nediskutovat..
 s pozdravem ikra

Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 25.03.2018, 23:56 »

samozřejmě ,že nebudu kleštákem měřit skutečnou spotřebu v daný čas a tím se utvrzovat ,že výrobci deklarují předimenzované příkony, nebo věřit tomu, že el. sporák ač nový řídí počítač ,který zaručí ,že nesepne vše naráz atd atd.

Výrobci deklarují maximální příkony ve špičce.

Lepší varné indukční desky to mají uvedeno i v návodu, že je možno u nich limitovat maximální příkon. Stačí si prostudovat manuál k takové desce...
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #15 kdy: 26.03.2018, 07:43 »

,  já taky nikoho nepřesvědčuji jak se vyznám,proto jsem taky na tomto foru napsal svuj dotaz, předchazelo tomu x dotazů u profi elektrikářů a nikdo mi nedokázal odpovedet abych řekl jo asi jo tak to muze být . samozřejmě ,že nebudu kleštákem měřit skutečnou spotřebu v daný čas a tím se utvrzovat ,že výrobci deklarují předimenzované příkony, nebo věřit tomu, že el. sporák ač nový řídí počítač ,který zaručí ,že nesepne vše naráz atd atd. pokud ale je pravda. že 25A jistič vydrží i 35A pul hodiny- tak to beru a chápu.Myslím, že elekrika je krásná věda ,moc mě baví již od "detství - ale elektrikář nejsem bohužel, dělal jsem si osvětlení na pohybové čidlo v chodbě, víte jak je to v paneláku ,takže jsem vyvedl také vypínač abych toto svetlo mohl uplně vypnout, a z duvodu místa jsem protáhl draty(dvoulinku) k vypínači skrz domovní telefon :-),no to jsem dostal vynadáno od profi elektikáře  ,neco o normách na mě zkoušel atd atp,tak jsem to dal pod nej(pod krabicku) jasný bezpečnost je bezpečnost - s podivem ten samý elektrikář když nám v paneláku předelaval přívody do mědi tak přeházel na patře jističe, zustalo to dodnes,nastestí tedy hodiny ne, ale vždy to bylo na patře intuitivně levý,prostředni ,pravý byt odpovídal umístěni jističů- ted to mame jinak nahodou jsem na to přišel - tak prominte - tohle bych určitě i jako neodborník nedokázal. ,Takže ono to asi není vždy jen o "titulu" nebo opravění . Myslím, že tento případ je hoooodně nebezpečnýa mnohem nebezpečnější než moje dvoulinka protažená domovním telefonem. Lide jsou roky na neco naučený a pak to nekdo nevím proč změní a nikomu nic neřekne - jo ale je to odborník ma na to glejt že, takže není co řešit .ikra

Tomu se říká laický masakr. A já jsem za takové příspěvky moc rád. Schovávám si je a pak je uvádím jako odstrašující případy. Pán jako laik nemůže tušit, že píše z odborného hlediska jen samé kraviny, ale mohl by se podrbat za uchem jako Čech, při pohledu na jeho písemný projev.  ?? zle
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 31.03.2018, 22:10 »

Kdyz odhledneme od formy, ktera je priserna (a laikova ega),  a zamerime se na obsah, tak mozna neco na tom jeho postesku z prvni vety bude, protoze kdyz jsem slysel, jak bodry elektrikar do krve tvrdil, ze hlinik je lepsi vodic jak med a jestli neverim, at se podivame do tabulek, no mozna jen vedome lhal, protoze se mu nechtelo delat, co bylo pozadovano, kdo vi... Lituji, ze jsem tajne nezapnul kameru! Anebo vazne hlinik vede lepe? Úsměv fakt je, ze pan se ucil v dobe, kdy se elektrina teprve zavadela ale nevim o tom, ze by tehdy platily jine fyz.zakony? Az jsem z toho doted spatny :-(
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak doporučit připojení jednotlivých fází pro jednofázové spotřebiče a zásuvkové obvody?
 Poradíte mi jakou stanovit soudobost u bytové jednotky v BD?
 Jak vypočítat soudobost skupiny?
 Jaký je správný způsob uvedení jmen.proudu na výrobním štítku elektroměrového rozváděče?
 Bude stačit CYKY 4x25 na 87A?
 Jaké používáte součinitele náročnosti nebo soudobosti?
 Podle čeho počítáte příkon objektu dle PRE, nebo dle ČSN 33 2130?
 Jaké je max. možné zatížení kabelové přípojky?
 Potvrdíte mi stávající velikost jističe?
 Bude stačit na elektrifikovanou domacnost istic 3x25A?
 Jaký rozdíl je mezi příkonem Pi a soudobým příkonem Ps?
 Ako určiť činiteľ súdobosti?
 Jak rozdělit instalaci bytu na jednotlivé obvody s uvažováním soudobosti?
 Jak se stanoví soudobost pro oteplení rozvaděče?
 Je pro byt uvažovaná soudobost 0,6 dobrý odhad?
 Jak rozumně stanovit soudobost a prokázat správně dimenzované rozvody?
 Aky koeficient sudobosti, pouzivate pri rodinnom dome?
 Počítají se náběhové proudy do jistící schopnosti jističe před elektroměrem?
 Jaký zvolit průřez vodičů pokud je soudobost pouze 0,3?
 Mozem pouzit pre stanovenie koeficienta sucasnosti B pre 3 RD normu 33 2130?
 Třídíme byty podle stupně elektrizace
 Pracujete s koeficientem přerušovaného chodu/zatížení kabelu?
 Jaká je soudobost odběru spotřebičů v bytě?
 Jak zapojit při určité soudobosti více 3f spotřebičů do limitovaného příkonu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Jak definovat příkon prodejního stánku aby nedocházelo k výpadku jističů?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Jak vyhovět požadavku výrobce svařovacího invertoru na 22A v 1f zásuvce?
 Utáhne stávající elektroinstalace průmyslový bojler?
 Zvládne jednofázový jistič 15A vaření a pečení?
 Lze sloučit tři fáze do jedné?
 Vyplatí se pro byt 2+1 třífázový příkon?
 Podle čeho mohu odhadnout spotřebu budoucích elektrospotřebičů do bytu?
 Jak výkonný elektrokotel lze připojit na třífázový hlavní jistič 25A?
 Může být jistič 16A dostatečný pro myčku i elektrickou troubu?
 Jak se vejít do příkonu 3x20A s nadlimtním odběrem dalších spotřebičů?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Proč elektrikáři říkají, že 3x25A není 75A?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Lze provozovat 15kW elektrokotel s jištěním 3x16A?
 Jak změřit maximální odběr spotřebičů?
 Utáhne rozvodnice (kombinace 400V + 230V) myčku i gril?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 24 dotazů.