Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co dělat se zásuvkou na kterou nereaguje proudový chránič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co dělat se zásuvkou na kterou nereaguje proudový chránič?  (Přečteno 10366 krát)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 26.11.2016, 00:30 »

Nevím jak ostatním kolegům, ale mně přijde jednodušší problém najít a opravit, než složitě zajišťovat, aby to udělal něko jiný. Nemám také dobrý pocit, když vím, že je někde nebezpečná závada a já tam byl jako poslední.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 26.11.2016, 00:33 »

Nevím jak ostatním kolegům, ale mně přijde jednodušší problém najít a opravit, než složitě zajišťovat, aby to udělal něko jiný. Nemám také dobrý pocit, když vím, že je někde nebezpečná závada a já tam byl jako poslední.

Přesně tak. Pokud je to v mých silách (myšleno tak, že je to čas a prostředky),  tak opravit.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 26.11.2016, 11:33 »

Tak to děláte?  Kroutím očima

To zní až trochu uštěpačně.  Mrknutí

Tak schválně, co byste v tomto případě udělal. Dojdete na výchozí revizi, tazatel píše že je to nová elektroinstala ce, máte sjednanou cenu a naleznete popsanou závadu. Zkontrolujete obvod a zjistíte přerušený vodič PE. Vlezete do zásuvky, tam vše zapojeno v pořádku, vlezete do rozvaděče, tam také, pokud jsou krabice, lze zkontrolovat i tam a také v pořádku. Já poté upozorňuji majitele na závadu a na to, že ji v rámci reklamace musí dodavatel odstranit zdarma, v případě že došlo k poškození činností firmy, co montovala kuchyni, musí to zaplatit ta firma. Pokud majitel řekne, že by rád odstranění závady odemne, můžeme se dohodnout na ceně a termínu, záruku za celé dílo ovšem nese stále původní dodavatel. Myslím si, že je to tak správně.

Z vašeho příspěvku jsem vytušil, že závadu vždy opravíte na místě a hotovo. Jak pak řešíte náklady na opravu, záruku, smlouvu o dílo, ...?

Je jasné, že pokud najde RT uvolněnou svorku při kontrole, prostě ji dotáhne, to asi udělá každý, když najde ohrožující závadu, obvod zajistí a seznámí s tím osobu, která je za zařízení zodpovědná, v toto případě asi majitel. Laik by z vašeho příspěvku také mohl v tomto předvánočním čase usoudit, že RT je onou osobou, co rozdává dárky a je jeho povinností nalezené závady v rámci nadílky odstranit. Můj názor je, že tomu tak není.
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #21 kdy: 26.11.2016, 12:22 »

Zkontrolujete obvod a zjistíte přerušený vodič PE.
Šlo o to, že ve vašem původním příspěvku jste pouze uvedl: Nefunguje to jak má. A nazdar.
Něco jiného je nynější popis zjištění závady. Úsměv
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 26.11.2016, 12:32 »

Šlo o to, že ve vašem původním příspěvku jste pouze uvedl: Nefunguje to jak má. A nazdar.
Něco jiného je nynější popis zjištění závady. Úsměv

Popis závady je hned v prvním příspěvku tazatele, i když poměrně nepřesný, protože je laik.  Úsměv
 
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 26.11.2016, 13:34 »

To zní až trochu uštěpačně.  Mrknutí

Tak schválně, co byste v tomto případě udělal. Dojdete na výchozí revizi, tazatel píše že je to nová elektroinstala ce, máte sjednanou cenu a naleznete popsanou závadu. Zkontrolujete obvod a zjistíte přerušený vodič PE. Vlezete do zásuvky, tam vše zapojeno v pořádku, vlezete do rozvaděče, tam také, pokud jsou krabice, lze zkontrolovat i tam a také v pořádku. Já poté upozorňuji majitele na závadu a na to, že ji v rámci reklamace musí dodavatel odstranit zdarma, v případě že došlo k poškození činností firmy, co montovala kuchyni, musí to zaplatit ta firma. Pokud majitel řekne, že by rád odstranění závady odemne, můžeme se dohodnout na ceně a termínu, záruku za celé dílo ovšem nese stále původní dodavatel. Myslím si, že je to tak správně.

Z vašeho příspěvku jsem vytušil, že závadu vždy opravíte na místě a hotovo. Jak pak řešíte náklady na opravu, záruku, smlouvu o dílo, ...?

Je jasné, že pokud najde RT uvolněnou svorku při kontrole, prostě ji dotáhne, to asi udělá každý, když najde ohrožující závadu, obvod zajistí a seznámí s tím osobu, která je za zařízení zodpovědná, v toto případě asi majitel. Laik by z vašeho příspěvku také mohl v tomto předvánočním čase usoudit, že RT je onou osobou, co rozdává dárky a je jeho povinností nalezené závady v rámci nadílky odstranit. Můj názor je, že tomu tak není.

Souhlasím, proč by měl revizák odstraňovat v rámci revize závady, které evidentně způsobila cizí firma, v tomto případě firma montující kuchyň. Samozřejmě navrhne cenu, za kterou je ochoten závadu odstranit, nechá si to zaplatit zvlášť, mimo revizi od majitele a ten ať se hojí na škůdci.
Stejně to na mě dělá dojem, že firma provádějící montáž kuchyně provedla i práci na VTZ, takže stvořitel i škůdce bude totožný. Proč by si asi jinak nechával majitel dělat revizi? Odpověď je tuším nasnadě. Firma provádějící instalaci  neměla oprávnění pro práci na VTZ elektro. Bohužel je to stále se opakující situace, kdy kuchyňáři a zedníci provádějící rekonstrukci jádra, tvoří i VTZ elektro. O projektové dokumentaci není třeba hovořit, jsem přesvědčen, že žádná neexistuje. podivej zed pozor
Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 26.11.2016, 14:19 »

Souhlasím, proč by měl revizák odstraňovat v rámci revize závady, které evidentně způsobila cizí firma, v tomto případě firma montující kuchyň. Samozřejmě navrhne cenu, za kterou je ochoten závadu odstranit, nechá si to zaplatit zvlášť, mimo revizi od majitele a ten ať se hojí na škůdci.
Stejně to na mě dělá dojem, že firma provádějící montáž kuchyně provedla i práci na VTZ, takže stvořitel i škůdce bude totožný. Proč by si asi jinak nechával majitel dělat revizi? Odpověď je tuším nasnadě. Firma provádějící instalaci  neměla oprávnění pro práci na VTZ elektro. Bohužel je to stále se opakující situace, kdy kuchyňáři a zedníci provádějící rekonstrukci jádra, tvoří i VTZ elektro. O projektové dokumentaci není třeba hovořit, jsem přesvědčen, že žádná neexistuje. podivej zed pozor


Vždy rozhoduje investor. Už ho vidím, že když si pozval RT na revizi a najednou jsou závady, že by sáhl do peněženky pro nějaké peníze....to si radši najde jiného RT
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 26.11.2016, 14:32 »

To myslíte RT bez pudu sebezáchovy, který se zavřenýma očima přejde, že zásuvka není chráněna a vezme na sebe odpovědnost? dabel
Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 26.11.2016, 14:41 »

To myslíte RT bez pudu sebezáchovy, který se zavřenýma očima přejde, že zásuvka není chráněna a vezme na sebe odpovědnost? dabel

Ano, i takové znám
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 26.11.2016, 15:50 »

Já bohužel taky... zle Pláč pozor
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #28 kdy: 26.11.2016, 20:21 »

Tak na to jsem posera.  Radši přijdu o zákazníka, než o papíry nebo dokonce svobodu.  Kdo chce kam.. 
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 22 dotazů.