Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Neporadili byste mě reverzační přepínač, kterým bych zvládl měnit směr otáčení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Neporadili byste mě reverzační přepínač, kterým bych zvládl měnit směr otáčení?  (Přečteno 6718 krát)
Filip Křivda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 16.11.2016, 12:44 »



Snažím se najít reverzační přepínač pro jednofázový motor, který má přepínací schéma (viz obrázek v příloze).
Neporadili byste mě reverzák, kterým bych zvládl měnit směr otáčení?
Bude to motor na oboustrannou pásovou brusku.
Díval jsem se na OBZOR a nějak mi ty jejich schématka nesedí s tím mým motorem.
Volal jsem jim, psal a dělají mrtvé brouky, nebo toho maj hodně.
Taky sem to zkoušel sestavit z jednoho, co tu mam navíc SALZER 60126 a tam to už skoro šlo, akorát mě tam vypekla jedna výrobní propojka, která mi celý můj plan zhatila.

Taky sem přemýšlel nad časem doběhu, přepnout skokově směr otáčení myslím nebude to nejlepší pro motor.



* zapojení JMC.pdf (6.49 KB - staženo 491 krát.)
Zaznamenáno
Filip Křivda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 16.11.2016, 12:53 »

už sem na to přišel. Odstranil jsem propojky na starém vačkáči a už by to mělo běhat...
Zaznamenáno
Filip Křivda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 16.11.2016, 13:28 »

pánové, poraďte aspoň ten doběh. Motor ještě nemám na stole, tak nemůžu vyzkoušet co to bude dělat....
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 17.11.2016, 19:51 »

Pro asynchronni motory (coz asi neni vas pripad) mate neco o brzdeni zde http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=1230.0

Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 17.11.2016, 21:26 »

Tak to by mne zajímalo, jak jste si postavil tem reverzační přepínač. Je celkem logické, že u něj máte tři polohy, například Levý-0-Pravý. pak stačí jen chvilku počkat než se motor zastaví a spustit druhý směr. Nebo máte přepínače dva a jedním motor spouštíte a druhým měníte směr. Opět stačí motor vypnout, chvilku počkat a přepnout směr otáček. Nehledal bych v tom nic složitého. Samozřejmě můžeme navrhnout i "blbuvzdorné řešení" ,  ale to už nebude za pár stoveček.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 23 dotazů.