Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Ví někdo podrobnosti o významných změnách u ČEZ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ví někdo podrobnosti o významných změnách u ČEZ?  (Přečteno 13488 krát)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 13.09.2016, 13:48 »

Co se týče toho formuláře, tak nevidím nějakou změnu. Jak ve starém, tak v novém je připuštěna možnost místo formuláře přiložit revizní zprávu. I když je pravda, že některé dámy za přepážkou striktně vyžadují formulář  zle  Jednou dokonce s odůvodněním, že v revizní zprávě se nelze snadno orientovat.

No počkej Zenku. Jak, že si jich nemusím všímat. Přece někdo nevydal formulář o revizi jen tak z nudy?
Úplně bych to nevylučoval. Stačí jedna organizační změna ve středním managementu, nějaké oddělení přijde o pracovní výkon a začne si horečně hledat náplň pro posílení pozice.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #19 kdy: 13.09.2016, 13:51 »

Taky to po mě nikdo nikdy nechtěl, je to preventivní opatření. Navíc, tato "revize" má 1 stránku A4, vyplnit mi to zabere tak 5 minut.

Striktně řečeno, výraz "Potvrzení o vydání revizní zprávy" mi říká, že opravdu došlo k vydání této RZ. Proto jí přikládám (vydávám).
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 13.09.2016, 14:00 »

Striktně řečeno, výraz "Potvrzení o vydání revizní zprávy" mi říká, že opravdu došlo k vydání této RZ. Proto jí přikládám (vydávám).
Jenom to doplním, aby to někdo nepochopil špatně. Formulářem (starým i novým) se prohlašuje, že revizní zpráva byla vydána oprávněnému (což je zákazník). Čili revizní zpráva se zákazníkovi předat musí a distributorovi může.
Zaznamenáno
Martin_Vašíček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #21 kdy: 13.09.2016, 15:04 »

Tak jsem zjišťoval na infolince ČEZu. Nejdřív nevěděli, a že mi zavolají zpět. Při následném telefonátu mi bylo sděleno, že "Protokol o kontrole" momentálně k ničemu nevyžadují. Pro připojení OM jim stačí buď "Potvrzení o vydání revizní zprávy",  nebo revize samotná.

Tak jsem zvědav, kolikrát mi to budou vracet....
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 13.09.2016, 17:19 »

Vámi uváděný protokol o kontrole ovšem není diskutovaným Potvrzením o vydání revizní zprávy. Protokol o kontrole potvrzuje zástupce firmy, která prováděla úpravy na zařízení, které je připojené k distribuční soustavě a Potvrzení o vydání revize pouze revizní technik.

Což mi připomnělo dotaz, zda je pravdou, že tyto formuláře již nemohou potvrzovat "nerevizáci",  kteří byli před časem nasmlouváni ČEZem k těmto úkonům? I já měl před lety svoje osobní číslo, která se psalo do formuláře do kolonky číslo revizního technika a RT jsem nebyl :-)

Pavle, v počátcích novodobého kapitalismu to bylo takto. Počátkem devadesátých let revizák nemohl podepisovat přihlášky, přihlášku podepisovala firma. Přestože jsem byl revizák, musel jsem do Hradce Králové na VČE na přezkoušení a jako firma jsem dostal pro podepisování přihlášek ev. číslo, které se muselo na přihlášce uvádět a vést o přihláškách evidenci. Zajímal je §8 a jestli jsem nebo nejsem RT jim bylo jedno. Nevím přesně ve kterém roce se to změnilo, ale asi do 1995 jsem podepisoval přihlášky známým revizákům, proti předložení revize, které jsem archivoval. Jak je to s potvrzováním nerevizáků dnes, nevím.


* vče osvědčení přihlášky 001.jpg (1302.46 KB, 2528x3507 - prohlédnuto 356 krát.)
Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 13.09.2016, 17:37 »

Při následném telefonátu mi bylo sděleno, že "Protokol o kontrole" momentálně k ničemu nevyžadují.
Ten protokol o kontrole mi přijde, že je šitý na míru pro případy, kdy cizí subjekt (mimo ČEZ) pracuje na zařízení distribuční soustavy (třeba na přípojce),  která je pochopitelně odpojena a bez napětí. Předtím, než ČEZ vyšle svého montéra na sloup připojit svorky, by měl mít ČEZ nějaký doklad o tom, že přípojka je schopna připojení a to je zřejmě ten protokol o kontrole. I když je to podle mě zbytečné rozlišování. Klidně by mohla být na čemkoliv bez napětí provedena revize.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #24 kdy: 13.09.2016, 18:53 »

Tak jsem zvědav, kolikrát mi to budou vracet....

Mám za sebou premiéru, po týdnu žádný problém. Tak snad to bude fungovat.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #25 kdy: 13.09.2016, 19:49 »

Ročně dělám více než 100 žádostí o smlouvu pro E on a nikdy po mně nikdo nechtěl samostatnou revizní zprávu.

Na smlouvu nikdo nikdy nechtěl VRZ  ajoooo  Na co??
Píši při rekonstrukci nebo při novém připojení odběrného místa!
Víte co to je VRZ? Škleb
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Soukupp
*
Offline Offline


OSVČ


« Odpověď #26 kdy: 14.09.2016, 07:19 »

VRZ je pravděpodobně výchozí revizní zpráva a ani tu nikdo nechtěl. Dokonce jsem jim jí jednou zaslal a vrátili jí, že je to nezajímá, že chtějí jen jejich formulář. I pro úplně nové odběrné místo. Takto je to na Českobudějovic ku. Třeba v jiných krajích chce E on něco jiného.
Zaznamenáno

Elektrorevize E2A, okres Prachatice, Jižní Čechy, e-mail: petr.soukup@post.cz, tel: +420 776 374 700
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #27 kdy: 14.09.2016, 07:33 »

No já všude vidím toto.
Zavolá klient, že potřebuje revizi na ER kvůli osazení elektroměru.
Revizák vezme Potvrzení o vydání revize, přijede na místo činu, tam zkoukne rozvaděč zda má všechny potřebné náležitosti, vytáhne kulaté razítko a propisku, vypíše, orazítkuje, zinkasuje 500,-Kč a loučí se. To je běžná procedůra u 80% revizních techniků a nebo nerevizáků, kteří ještě i dnes vesele podepisují a razítkují tyto potvrzení.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #28 kdy: 14.09.2016, 09:41 »

VRZ je pravděpodobně výchozí revizní zpráva a ani tu nikdo nechtěl. Dokonce jsem jim jí jednou zaslal a vrátili jí, že je to nezajímá, že chtějí jen jejich formulář. I pro úplně nové odběrné místo. Takto je to na Českobudějovic ku. Třeba v jiných krajích chce E on něco jiného.

EON dokonce požaduje i po rozplombování vík rozvaděčů u větších bytových domů zaslat
pravidelnou RZ, pak to až dojedou znovu osadit plombami.
Mají dvě možnosti zaslání buď poštou nebo emailem kopírovanou RZ.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #29 kdy: 16.09.2016, 16:36 »

Zaznamenal jsem další změnu: už nevoláme na 840 840 840, ale na bývalou poruchovku 800 850 860 (to není překlep, opravdu zdarma).
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Martin_Vašíček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #30 kdy: 17.09.2016, 15:08 »

Zaznamenal jsem další změnu: už nevoláme na 840 840 840, ale na bývalou poruchovku 800 850 860 (to není překlep, opravdu zdarma).

Jooo, také mě tam odkázali. Dostat se k dopoledne k operátorovi je však docela výzva.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #31 kdy: 17.09.2016, 15:14 »

Mě se omlouvali, že přechází na nový systém, tak všechno déle trvá.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 22 dotazů.