Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Aky pouzivate zaluziovy ovladac?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Aky pouzivate zaluziovy ovladac?  (Přečteno 7813 krát)
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« kdy: 16.07.2016, 22:54 »

Pouzivate na din listu? Alebo do krabice, popripade je vobec treba takyto ovladac?
Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 17.07.2016, 18:27 »

Co jsem montoval tak spínače od ABB, mají více typů....To je nejlevnější... pak jde použít bezdrátové ovládání.....
Do krabice je nejlevnější typ. Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.07.2016, 18:36 »

Co jsem montoval tak spínače od ABB, mají více typů....To je nejlevnější... pak jde použít bezdrátové ovládání.....
Do krabice je nejlevnější typ. Mrknutí

Viete mi poskytnut nejaky link?
http://image.schrack.com/schaltplanzeichnungen/s_ehrjsg1---.jpg
Ja som nasiel toto, ale to je len pre jeden motor ci? A keby ich mam pouzit viac bolo by to drahe...
Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.07.2016, 14:38 »

Levnější variantou je vedle okna instalovat krabici do které se pak instaluje ovládací modul. A vypínač ke každému oknu a jeden centrální u vchodových dveří kde si můžete při odchodu zavřít všechny žaluzie najednou.. Dálkový ovládač budete stejně pořád hledat (podle mých zkušeností).
Nezapomeňte na to že jako bezpečnostní prvek při žaluziích musíte mít venkovní senzor větru.
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.07.2016, 17:51 »

Pouzivate na din listu? Alebo do krabice, popripade je vobec treba takyto ovladac?

Koncový spínač je obyčajné malé relé ovládateľné cez ethernet. Ani nemám HW blokovanie UP/DOWN, lebo konkrétnemu typu motoru to nevadí.

A vypínač ke každému oknu a jeden centrální u vchodových dveří kde si můžete při odchodu zavřít všechny žaluzie najednou..

Trochu mimo témy, ale logické miesto pre spínač žalúzie je podľa mňa vedľa vypínača svetla, teda najčastejšie pri dverách.

Z našej domácej praxe - žalúzie ovláda hlavne automat podľa hodín a polohy slnka; manuálne hlavne cez tablet/smartphone a až na poslednom mieste sú vypínače na stene.

Keby som staval znova, možno by som žalúziové vypínače zrušil úplne - to som vôbec nečakal, že sa to takto vyvinie...
Zaznamenáno
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.07.2016, 20:20 »

A cez tablet ako? Btw staci normalny spinac a pojde to co? Inak mne sa lubi ten ovladac do krabice od ABB
http://www.elektro-malinsky.cz/elektro-malinsky/eshop/8-1-ELEKTROINSTALACE-ABB/424-3-Zaluziove-spinace/5/1981-Spinac-zaluziovy-Busch-Jalousiecontrol-II-s-mozn-prip-snimacu-6410-0-0380
Popripade teda to bide treba rf aktor a treba nejaky smart manager ci?
Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 19.07.2016, 17:52 »

V otázce možná mělo zaznít, jestli jde o jednouché ovládání žaluzií - každá žaluzie/místnost samostatně.
Nebo jde o něco"chytřejšího" a mít možnost ovládat vypínačem a "něčím" jiným - tablet, web prostředí, nějaký automat...

Podle toho se bude odvíjet odpověď.

Pak je další neméně podstatná informace - mají motory žaluzií nějakou svoji řídí jednotku? Nebo jsou to jen hloupé motory s koncovými spínači?
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 19.07.2016, 18:40 »

Také jsem řešil čím ovládat žaluzie a skončil jsem u toho, že (nejen) žaluzie ovládá Foxtrot. Cenově to +- vyjde stejně jako jednoúčelový systém a flexibilita je mnohem větší.
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 19.07.2016, 18:49 »

... (nejen) žaluzie ovládá Foxtrot...

Tímto směrem jsem mířil otázku... a už je jedno co to bude za systém...
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.