{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Má cenu investovat do dobrého protahovacího pera?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Má cenu investovat do dobrého protahovacího pera?  (Přečteno 5975 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #36 kdy: 16.06.2017, 07:14 »

Jak jsem psal ...
Pokud se bavíme o sociálních domech, tak s tím souhlasím také.
... obytné domy sice nemusí být sociální domy, ale jak psal Honza, developer ten byt s přípravou na systémovku dráž neprodá.
Samozřejmě ani v rodinném domě investora, který možná ani netuší co je to systémovka, se nebude trubkovat. Ale v okamžiku, kdy investor svého domu ví, že "zítra je také den" a že technologie se mění, uvažuje o možnostech pozdějšího doplnění. A v ten okamžik jsou trubky.

Myslím, že by i elektrikář měl změnit veřejnou rétoriku (pokud chce do budoucna byznys) a hovořit o trubkách jako standardu. To, že jako hrdina bude veřejně hlásat, normální je netrubkovat, ušetříte, hlavně mi tu zakázku dejte, (popřípadě takto to dělám celý život a nikdo si ještě nestěžoval) spadá do kategorie zcela jiné.

Je to samozřejmě případ od případu. Někam je zbytečné trubky dávat a naopak kolik lidí už vzpomíná "kdyby tu byla trubka, tak nemusím sekat a shánět obkladačky ...)".
Zaznamenáno

.
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma? Zvolte si zde!
 ....

- Proud a napětí objevíte vzápětí!  Elektrika.cz -
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @4

« Odpověď #37 kdy: 24.06.2017, 20:03 »

V běžném rodinném domě, kde je jen pár zásuvek na internet a nějaká ta anténa, běžně padne 100-200m instalačních trubek. To nemluvím o domech kde je majitel náročnější na datové sítě a snaží se myslet trochu dopředu, tam se to násobí 1-3x, stejně jako v případech audiofilů. Další samostatnou kapitolou jsou systémové instalace větších domů, kde se bavíme i o kilometrech. 

Většina datových, audio a anténních kabelů nemá dostatečnou odolnost pláště k instalaci pod omítku a do podlahy.

Osobně si nedovedu instalaci bez trubkování nějak představit  angel

PS: zrovna nedávno jsem do trubky od antény za své TV, protahoval dodatečně další dva kabely. Jen trošku vybavenější TV má dva tunery a po třetím kabelu do TV posílám obrázek z kamerového systému. Protažení mi umožnilo až protahovací pero CANFOR, které jsem i u pana Kučery objednal. Kdysi jsem jedno měl, ale bohužel mi ho jeden kolega zničil. Pak následovalo několik levných obyčejných náhrad a moje nespokojenost s jejich vlastnostmi. Pak návrat k ověřenému CANFORu a jeho uložení do pouzdra, které mi usnadňuje manipulaci s perem. Jednak se rychle uklízí a pak se mi nemotá pod nohama při práci.
Máte úplnú pravdu Honzo.A to tvrdím aj napriek tomu,že už mám viac,ako 73 rokov.Skúste
 ponúknuť lišty v Rodinnom dome,kde žije citlivý zákazník=zákazníčkaa poženú vás svinským skokom.
A jednu na zasmiatie, hlavne ku téme: Správny chlap má mať správne péro.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #38 kdy: 24.06.2017, 20:11 »

A jednu na zasmiatie, hlavne ku téme: Správny chlap má mať správne péro.
Dobrá, tak bych to tedy komerčně uvedl na pravého Míru asi takto:
Správny chlap má mať alespoň jedno správne péro, napríklad CANFOR!
Zaznamenáno

.
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma? Zvolte si zde!
 ....

- Proud a napětí objevíte vzápětí!  Elektrika.cz -
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @4

« Odpověď #39 kdy: 24.06.2017, 20:29 »

Dobrá, tak bych to tedy komerčně uvedl na pravého Míru asi takto:
Správny chlap má mať alespoň jedno správne péro, napríklad CANFOR!
Máte úplnú pravdu.Ešte minulý rok som mal dve zaťahovacie perá,obe som predal,nakoľko som už chcel moju činnosť ukončiť.A čo čert(pardon zákazník) nechcel.Minulý týždeň som potreboval obe na stavbe.Našťast ie kolega,ktorý jedno odo mňa kúpil mal aj druhé, tak sme si pomohli.
Tak naozaj platí: Správny chlap, má mať aspoň jedno zaťahovacie péro..
Zaznamenáno
Milan Hudec
*

« Odpověď #40 kdy: 24.06.2017, 23:25 »

Běžnou délku kolem 30cm prostrčim trubkou i bez péra tanecek
Zaznamenáno
Maroš Klein
*

« Odpověď #41 kdy: 26.06.2017, 07:55 »

Ak už trubku pre nn s myšlienkou budúceho doplnenia či úprav, tak to chce k nej napríklad aj elektrikára s neochvejnou vierou v normy, ktorý nemá strach inštalovať trubkové rozvody osadené vodičmi v základnej izolácii. Táto možnosť sa tu ako normálna nespomína, a zatiaľ to chápem tak, že tvrdé káble sú pre všetkých logickým minimom, kde už je potom pero v prípade potreby viac menej samozrejmosťou .
Samostatné vodiče ale určite nie kvôli šetreniu financií, ale kvôli šetreniu nervov v budúcnosti, keďže už samotná trubka s touto alternatívou počíta.
Jednu takú inštaláciu pre RD s vodičmi CY v trubkách som v TN-C realizoval pred cca 30 rokmi, dodnes je prevádzka rozvodov bez porúch. Dnes by bola výmena za TN-S úplne bez problémov, jeden z vodičov za sebou potiahne v pohode aj bez pera niekoľko ďalších. Za celý čas ale bola zrealizovaná iba jediná úprava doplnenia dvoch vodičov, jeden pre luster a druhý k vypínaču.
V normálnej domácnosti bez vrtáka elektrikára jednoducho nikdy nebude fungujúca pôvodná inštalácia prioritou.
Na bežnej stavbe sú ale trubky pre káble uložené hlavne na podlahách nevyhnutné hlavne z mechanického hľadiska, kde by to voľne položené káble do zaliatia v neporušenom stave najskôr neprečkali.
A čo bežne vidím, tak aj kábel na povrchu v príchytkách vo vhodných priestoroch je asi tabu, keďže v praxi je vlastne skoro vždy v lište či trubke.

Navyše v realite bývania každá bežná ženská svojím pravidelným presúvaním zariadenia v obytných priestoroch bezpečne vytvorí časom aj z najlepšie premysleného vizionárskeho profi návrhu nelogický výtvor krtko-siete.

Napríklad nemenovaný predajca trubku už v ponuke zobrazuje ako na obrázku.

* Trubka ohybná.jpg (4.72 KB, 150x150 - prohlédnuto 81 krát.)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.194 sekund, 22 dotazů.