Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak splnit podmínky tarifu D26d?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak splnit podmínky tarifu D26d?  (Přečteno 142322 krát)
Roman Pavlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 05.10.2006, 06:01 »

Jsme běžná čtyřčlenná rodina v rodinném domku, na elektrice vaříme (sklokeramická deska),  pro ohřev TUV a vytápění používáme plyn. Spotřebu elektrické energie máme tak 5-6 MWh/rok (čerpáme vodu ze studny a také máme automatickou závlahu zahrady)

Každý, kdo má tužku a papír vi, že tarif D02d je v tomto případě holý nesmysl a že je pro nás výhodny D26d. Ale jak jej získat?

Existuje nějaký malý akumulační spotřebič typu tenká elektrokamínka 230V, která bych mohl dodatečně instalovat v koupelně a zajistit tak tepelnou pohodu i přes léto, kdy se plynem netopí a zároveň tak splnit podmínky tarifu D26d? Anebo je opravdu nutné, abych si koupil elektrický boiler a začal s ním ohřívat TUV?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 05.10.2006, 08:26 »

Mám vážné obavy, že budete muset opravdu instalovat ten bojler.
Logicky- takto jako vy, by mohl zažádat vlastně každý, komu se nezdá jeho spotřeba a to by asi jak sám uznáte, nešlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 05.10.2006, 10:40 »

To: Roman Pavlík
Osobně si cením spotřebitelů, kteří si sednou s tužkou, papírem a uvažují nad správným rozhodnutím.  Zvlášťě pak mám rád ty, kteří dokáží v diskuzích specifikovat jasně svůj problém.

Prozradím jedno veřejné tajemství.
Pokud se v podmínkách dodavatele dočtete, že potřebujete pro sazbu D26xxx ty a ty spotřebiče, pak vězte, že energetiku moc nezajímá, zda tam ty spotřebiče jsou, hlavně, že se protáčí hodiny. Tedy máte zvýšený odběr a řádně za něj a stálý plat odvádíte příslušné částky.

Proč energetiku nezajímá skutečný stav spotřebičů namístě?
Dovolím si odpovědět nadsázkou. Protože by tímto požadavkem pouze zvýšila obraty nákladních dopravců, kteří by neustále převáželi nějaké akumulační kamna a podobné spotřebiče. Určitě by to bylo podezřelé, protože by se patrně jednalo o stále stejná výrobní čísla.

Oč tedy jde?
Pokud si zažádáte o tuto sazbu a přijdete (dnes už ne) na energetiku, jste dotázání na spotřebiče, které máte instalovány. Tento dotaz je častější než dotaz na celkový součet všech instalovaných příkonů.  Bohužel je to proto, že ne všem je tato terminologie srozumitelná ...

Zdá se vám to lehce zneužitelné?

Možná zprvu ano, ovšem pokud si vezmete onu tužku a papír a budete počítat stálý plat, cenu za kW v nízkém a vysokém tarifu, dojdete k rozhodnutí, které jste ochoten akceptovat. Pokud budete mít dvojsazbu, platíte vyšší stálý plat. Pokud máte zbytečně vyšší velikost hlavního jističe, opět mrháte penězi. Tedy pokud víte, kolik spotřebujete opravdu kW, pak se přibližujete optimálnímu rozhodnutí.

Pokud budete mít odborně instalované blokování, plombované hodiny a platby budou ve splatnosti u dodavatele, rozhodně nemusíte mít černé svědomí, že by dodavatel trpěl vaší energetickou rozvahou.

Závěr
Vaše platby nezávisí demagodicky na textu podmínek nebo na momentálním duševním rozpoložením telefonistky call centra. Platby závisí pouze na vaší deklaraci (prohlášení). Protože žijeme v právním státě, platí u nás presumce neviny. Pokud tedy vám telefonistka nebude věřit, nechť prokáže vaši nepravdu :-)
Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že do takových krajností to v dnešní době nezachází.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Pavlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.10.2006, 11:36 »

S panem Pavlem Horským si dovolím polemizovat.

Osobně se domnívám, že požadavek D26d (tedy mít instalován akumulační spotřebič) je holá pitomost. Mám v domě několik spotřebičů s relativně vysokým příkonem, které má smysl blokovat v době platnosti VT. Jsou to: čerpadlo automatické závlahy (3kW) a přečerpávací stanice, která žene vodu z pumpy do akumulační nádrže (1kW). V obou případech je mi zcela jedno, kdy přesně spotřebiče pojedou. Byl bych rád, aby to bylo někdy ráno a někdy večer nebo v noci.
Podle mého selského rozumu je to situace jako dělaná pro distributora el. energie. Vždyť to přesně tarifem D26d sleduje - mít možnost vypnout odběr jistého množství spotřebičů v případě VT a mít možnost je zapnout v době NT. Tak proč je proboha v energetickém rozhodnutí řeč o nějakém "akumulačním" spotřebiči bez udání jeho příkonu místo součtu příkonu spotřebičů provozovaných na NT?

Pokud tuto diskuzi sleduje někdo, kdo se mohl za odbornou veřejnost vyjádřit k návrhu energetického rozhodnutí ERU č.15/2005, tak nechť mi to vysvětlí anebo se chytne za nos.

Pro Miroslava Minaříka: Děkuji za "veřejné tajemství",  měl jsem za to, že to tak nějak je, i když paní na zákaznické lince  EON mi tvrdila, že vyšle technika, který si na místě instalaci akumulačního spotřebiče překontroluje a odveze si kopii revizní zprávy. Můj problém je navíc v tom, že při stavbě domu mi elektrikář nepoložil signalizační kabel mezi elektroměrem a rozvodnou krabicí. Hodlám to tedy vyřešit příjmačem HDO, což by snad šlo a nic tím neporušuji. Je to ale jistě pro technika E.ONu nestandardní a tudíž  v něm bude hlodat podezření, zda to není nějaká levárna.

Opravdu mi přijde poněkud potěmkinovské, že si musím koupit boiler a uměle vymyset, kam jej zapojím, abych mohl NT využívat pro spotřebiče, pro které jej potřebuji.  Zatím se mi jako nejlepší jeví koupit levňoučký malý boiler pod umyvadlo (cca 20l) a nainstalovat si jej v garáži. TVU pro dům tak budu ohřívat plynem, ale v garáži budu mít "řádně instalován elektrický akumulační spotřebič" a splním tak podmínky D26d do puntíku, nebo ne? Alternativa je koupit elektrický boiler a zapojit jej do okruhu topné vody pro venkovní bazén, ale to by se mi kamarádi ekologové asi dost smáli (postavil jsem nízkoenergetic ký dům a vodu v bazénu ohřívám výhradně slunečním kolektorem, protože cokoliv jiného považuji za zvrhlost). A teď bych si díky pitomým podmínkám D26d přihříval vodu v bazénu elektrikou (resp. měl bych zcela potěmkinovsky nainstalovaný boiler, protože hlava ani srdce by mi nedovolili jej zapnout

Zopakuji dotaz: Stačí podle Vašeho názoru na D26d malý 20 litrový boiler pod jedním umyvadlem v domě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 05.10.2006, 12:48 »

To: Roman Pavlík
Pokud vyšle telefonistka technika k prověření instalovaných spotřebičů, dovedi si v jasných a pestrých barvách českého švejkovství představit např. žádost o soudní rozhodnutí k domovní prohlídce, natržené pozadí technika domácím pitbulím mazlíčkem, který nevěděl, že se technici nesmí kousat nebo dříve zmiňovaným potěmkinovým stěhováním spotřebičů.

Prosím však, berte tuto informaci jako můj osobní názor, který se sice z velké části opírá o veskrze kladné zkušenosti s brněnským E.ONem, však nelze nikdy jednoznačně tvrdit podle kterých subjektivních příčin se ten, který úředník rozhodne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.10.2006, 15:05 »

Můj názor je ten, že pravidla pro přiznání akumulační sazby jsou daná a kdo je nehodlá dodržet, NT nedostane. Nějaké ohlupování distributora nepokládám za hrdinství, ale za určitý druh nepřizpůsobivo sti daným podmínkám. Odběratel sice může prohlásit, že má nainstalovaný akumulační spotřebič. Musí to ale potvrdit další osoba v revizní zprávě nebo potvrzením smlouvy o připojení odběrného místa k síti nn, takže onen méně přizpůsobivý občan musí ohloupit i tuto další osobu. Ani si přitom neumí uvědomit, že takto může tuto osobu přivést do nepříjemností. Hlavně, že on bude mít svoje. A k té přímé fyzické kontrole jenom tolik, že se do rodinného domku coby nedotknutelnéh o osobního majetku, nikdo sám o sobě necpe. Takový majitel tam jednak vpustí řemeslníka elektrikáře, který změnu instalace provede a potom tam vpustí ještě revizního technika. A také instalatéra. A to vše zcela dobrovolně, aniž by tyto osoby musely čekat na "vyřízení žádosti o soudním rozhodnutí k domovní ptrohlídce". A svého pitbula majitel schová, neboť tito pánové jsou přece ti hodní. Potom přijede pracovník energetiky, aby osadil elektroměr pro dvě sazby a přijímač HDO. Pokud ale bude mít pochybnosti o splnění podmínek pro přiznání požadované sazby a další kontrola mu nebude umožněná, nebude se vstupu do objektu dále domáhat a odjede. On aklumulační sazbu nepotřebuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 05.10.2006, 17:45 »

To Jonáš: to je přesně ono. Mluvíte mi z duše. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 05.10.2006, 19:21 »

Domnívám se, že toto je přímo ukázkový případ, který ukazuje "proč je dobré nechat el. instalaci naprojektovat a realizovat skutečným odborníkem",  který myslí a to i za investora a samozřejmě preventivně vše připraví i pro akumulační a přímotopnou sazbu již při stavbě či rekonstrukci. Osobně bych viděl reálně situaci někde uprostřed mezi oběma krajními názory. Po technické stránce musí být vše provedeno pro možnost blokování a v souladu s připojovacími podmínkami distributora. Jestli na konci rozvodu bude v danou chvíli opravdu fyzicky přítomen kýžený spotřebič, nebo jestli náhodou kvůli nenadálé poruše bude zrovna nepřítomný, neb bude v servisu, už asi nikoho trápit nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ondřej Kaller
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.10.2006, 21:14 »

to:Miroslav Minařík
Nelze než souhlasit.

Já energetice platím - jsem zákazník. A oni mi určují ceny za kWh ve VT/NT, měsíční platbu za jistč....atd. Je zcela na mě který tarif si vyberu.
(Kromě státem dotovaného tarifu pro tepelná čerpadla)
Jsem proto i zastáncem "tajných" přepínačů VT-NT (k odblokování blokovaných spotřebičů).  Když si potřebuju zatopit ve VT měla by mně odradit CENA ne to že dispečink si přeje moje spotřebiče blokovat. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #9 kdy: 05.10.2006, 23:22 »

To: Ondřej Kaller
Tajné vypínače zase tak tajné být nemusí. Podle mého osobního názoru jde pouze o přehnanou lidovou fantazii při výkladu znění. O spínání HDO se psalo v tomto článku http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-06-26.4083598190.

Zkráceně.
Filozoficky vzato: Pokud se rozhodnete v době vysokého tarifu spustit na svém privátním dvoře, svůj privátní kolotoč o příkonu 6kW, připojený třípolovou vidlicí do HDO neblokované zásuvky, pak vidím rozdíl pouze v jediné věci. Kolotoč nezapomenete vypnout, ovšem ten tajný vypínač možná ano.

Komu tím uškodíte?
Uškodíte tím energetickému dispečinku, který nebude moci odlehčit síti vašim dílem odběru. A samozřejmě odlehčíte své peněžence za cenu VT.

Je třeba pamatovat na tu skutečnost, že energetika je váš smluvní partner a máte spolu uzavřeny podmínky. Pokud se někdo podivuje nad skutečností, proč není někde uvedeno, že si mohu přitopit ve VT, já rozhodně ne. Taková poznámka by vytvořila dalších XY možných variant. Připočteme-li českou vynalézavost, puntičkářství nebo schopnost cokoliv obejít, je mnohým jasné proč tomu tak je.

Co vy na to? Alespoň takto mi napovídá intuice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Pavlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 06.10.2006, 11:12 »

Můj názor je ten, že pravidla pro přiznání akumulační sazby jsou daná a kdo je nehodlá dodržet, NT nedostane.
Zastávám názor, že pravidla jsou dána mimořádně pitomě. Příklad jsem napsal ve svém příspěvku výše.

ad "ohlupování distributora")
Jsem čestný občan této země a nemíním nikoho nutit k podvodu. Právě proto si koupím HDO příjmač a miniaturní elektroboiler na 20l, který pravděpodobně nikdy nezapnu. Zdá se vám to logické? Promiňte, ale mně to připadá jako z kocourkova.

Roman Pavlík
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 06.10.2006, 11:59 »

Souhlasím s Vámi, že hlavní motivací pro spínání v době NT by měla být hlavně cena. Ale napadá mne jednoduchá možnost kontroly: uvedete 20 l bojler, příkon 1200W, a místo něj budete spouštět 4kW čerpadla, to je nutně vidět na spotřebě v době NT. Ale on to asi nikdo nikdy kontrolovat nebude...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Štěpán
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 08.10.2006, 16:48 »

Vraťme se k otázce...

Pokud chcete legálně tento tarif, MUSÍTE osadit PEVNĚ PŘIPOJENÝ akumulační spotřebič a připravit pro něj blokování. Na ten vám revizák vystaví revizní zprávu a toto podáte spolu se žádostí na změnu sazby u příslušného dodavatele.

Pokud je vám to jedno, tak vám někteří revizní technici za úplatek takovou zprávu vystaví i bez instalace spotřebiče. Přípravu pro dvojsazbu musíte osadit s dalším "komplicem" po nahlášení dodavateli ještě před přihláškou Super! Další je stejné.

Chápu, že tento dodatek vás zajímat nebude, (jde o peníze  Smích) ale tarify jsou opravdu určeny k tomu, aby dodavatel energie mohl váš "zvýšený" odběr alespoň částečně regulovat, za což vám nabízí výhodnější ceny.

Je to na vás.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ELprojekt.cz s.r.o. projektování a realizace elektrických zařízení.
Roman Pavlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 08.10.2006, 20:59 »

Chápu, že tento dodatek vás zajímat nebude, (jde o peníze  Smích) ale tarify jsou opravdu určeny k tomu, aby dodavatel energie mohl váš "zvýšený" odběr alespoň částečně regulovat, za což vám nabízí výhodnější ceny.

Omyl, zajímá mne to. Považuji se za racionálně uvažujícího člověka, takže my jde o peníze i o hospodárné nakládání s energií. Jak jsem napsal výše, mám spotřebiče se slušným příkonem (4kW),  které hodlám používat pouze v době NT.

To ale distributora (vlastně regulátora) nezajímá a nutí mne k instalaci akumulačního spotřebiče, který bude mít příkon mnohem menší...

Takže nejde jen o peníze, ale i o zdravý rozum.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 09.10.2006, 16:24 »

Když už se nakouslo ta blokace spotřebytů přes HDO.Sestra má sazbu na Tepelná čerpadla a jednou předloni a dvakrát vloni jsem projistotu volal na ZČE a řekli mi zcela jasně, že to jak si zapojím HDO v rozvaděči, jestli použiju blokaci či nepoužiju je zcela moje věc. Celkem od 3lidí ze ZČE mám potvrzeno že blokace HDO je moje věc. Na druhé straně jsem mají na internetu, nebo alespoň vloni měli ještě schéma kde byla blokace nakreslena a i někteří elektrikáři říkali že jsem povinen blokaci HDO udělat, proto jsem tam celkem volal 3krát projistotu.  Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mareč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 19.03.2007, 22:24 »

,  u ČEZu (dříve SČE) existovala sazba D34d, která byla dvoutarifová a nebyla podmíněna instalací akumulačního spotřebiče. Sami pracovníci ČEZu se strašně podivovali, ale nakonec přišli a jediné, co udělali na přívodní skříni byla montáž HDO a dvoutarifového spínače.

Proto si myslím, že nikdo nebude kontrolovat, zda toto zařízení je namontováno, nebo ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Heinz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 21.03.2007, 16:54 »

Dovolím si upozornit na malou změnuv přiznávání sazby D 26dplatnou od letošního roku. Loni mi přechod ze sazby D25d na 26 udělali na počkání bez problému letos je to horší. Pro přiznání sazby D 26d musí součtový
příkon elektrických akumulačních spotřebičů
činit nejméně 55 % celkového instalovaného
příkonu na OM, pokud zákazník neprokáže nižší
tepelné ztráty objektu – platí pro žádosti o přiznání
distribuční sazby předložené po 1. 1. 2007.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 22.03.2007, 14:03 »

To ale distributora (vlastně regulátora) nezajímá a nutí mne k instalaci akumulačního spotřebiče, který bude mít příkon mnohem menší...

Myslím, že podmínka, aby to byl akumulační spotřebič je dána jeho podstatou. Totiž, že tyto spotřebiče mají velkou tepelnou setrvačnost a že je tedy opravdu jedno kdy a na jak dlouho jsou zapnuté.
Což obecně o motorových pohonech neplatí.
I když váš případ je vyjímkou.
Jelikož je vztah s dodavatelem energie deklarován jako smluvní (i když to tak nevypadá),  a připojovací podmínky nejsou dogma, nezbývá, než se jim pokusit situaci vysvětlit.
Předpokládám, že i u distributorů pracují rouzumní lidé. Snad  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak ovlivňují sazba a údaje na sazbovém spínači ?
 Jak ovládat stykač povelem HDO?
 Opravdu je bojler ovládá HDO jinými povely než kotel?
 Není plombováním jistěče spínacích hodin znemožněna jeho funkce?
 Proč HDO přerušuje střední a ne fázový vodič?
 Lze použít nějaké bezdrátové relé pro přenos signalu HDO?
 Dá se někde koupit vlastní přijímač HDO?
 Kde bych sehnal návod k přijímačům HDO FMX5xx ?
 Je potřeba revize pokud vyměňuji jednosazbový elektroměr za dvousazbový?
 Nedá se někde sehnat popis propojek k HDO FMX35?
 Poradíte prosím seriový výrobek pro ovládání po rozvodné síti?
 Co si počít s HDO bez signalizačních vodičů?
 Jaký typ kabelu použít pro přenos signálů HDO?
 Jaký je rozdíl mezi HDO příjmači FMX 100 a FMX 300?
 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak rozdelim signal HDO?
 Musí HDO spínat pouze "po drátech"?
 Může HDO způsobovat interference a ruseni jiných el. zarizeni?
 Poradíte mi s nastavením HDO přijímače FMX100?
 Jak rozeznám ovládací vodiče HDO od sebe?
 Vyrábi někdo zásuvku s kontrolkou pro signalizaci HDO?
 Lze využít telefonního vedení pro signálu HDO?
 Jak postupovat pro získání HDO?
 Je HDO správně zapojeno pouze s 2. vodiči?
 Jak vyřešit dálkové ovládání bojlerů signálem HDO?
 Je možno HDO někde nechat seřídit, případně opravit?
 Nemáte někdo kontakt kdo má v Libereckém kraji pravomoc vyměnit přijímač HDO?
 Nemůže indukce v kabelu od HDO nějak ovlivnit funkci spínání?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 K čemu jsou potřeba dvoje spínací hodiny?
 Je možné použít vodič PE pro přenos signálu HDO?
 Jsou opravdu nutné tři žíli v kabelu od HDO?
 Existuje nějaké šikovné řešení, abych poznal, že jde právě o nižší sazbu?
 Musí být zž vodič kabelu HDO připojen také?
 Kam připojujete žl./zel. vodič při ovládání spotřebičů HDO?
 Jak propojit signál HDO do chatky s přívodem CYKY 4x...?
 Prečo mi projektant navrhol k elektrokotlu stykač, vo ktorem jiz je signal HDO?
 Neznáte délky impulsů a mezer HDO v oblasti SEVER (Janov, Novy Bor, Ceska Lipa)?
 Je k ovladanie HDO viacerych okruhov nutny spolocny nulak?
 Jaká relé se používají ve spínačích HDO?
 Vysílá se HDO impulz pro přímotopy i mimo topnou sezonu?
 Kdo zajišťuje spotřebiteli HDO?
 Reaguje systém HDO automaticky na přetížení sítě?
 Jaké máte zkušenosti s přijímači HDO do zásuvky?
 Co znamená přesně RHDO a dá se ovládat rádiem?
 Môže ísť po PE vodiči signál z HDO?
 Instaluje ČEZ dvojtarifní elektroměry s integrovaným přijímačem HDO?
 Jak připojit HDO bezdrátově?
 Ako funguje blokovanie pri HDO?
 Jak deaktivovat blokování přímotopu po dobu vysokého tarifu?
 Jak mám správně zapojit blokování pro více spotřebičů z jednoho HDO?
 Proč musí mít každý elektroměr svoje HDO?
 Je technicky možné aby odběratel ovlivnit přepínání sazby HDO?
 Jak ovládat spotřebič HDO? Jde to "bez drátu od elektroměru"?
 Jak zapojit dvojsazbový elektroměr a ovládání HDO?
 Má opodstatnenie prepäťová ochrana jedného HDO stykača ?
 Ako funguje prenos signalu HDO a ake su potrebne k tomu zariadenia?
 Ako pripraviť rozvádzač na prevádzku s jednotarifnou aj dvojtarifnou sadzbou?
 Proč se po sepnutí HDO objeví napětí na stykači?
 Je možné stykač od HDO a následný bojler jistit jedním jističem?
 Pro jakou aplikaci byste použili Enika TX Signal C DIN vy?
 Jak zablokokovat stále svítící kontrolku relé HDO?
 Co se zapojením HDO, které není dle platných připojovacích podmínek?
 Jak připojit HDO k elektrokotli?
 Jak rozpoznat HDO ovládací vodič ke stykači?
 Jaké máte časy spínání HDO ?
 Je velikost jističe pro jištění HDO 2A nebo 6A?
 Kde se využívá HDO bez blokování?
 Kdo tvoří a spravuje HDO plán?
 Jakou ochranu proti přepětí zvolit pro kabel sloužící k vedení signálu z HDO?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je pro signál nt HDO krátký impuls nebo trvá po celou dobu NT?
 Jaké má HDO rozměry?
 Kam zapojit vodič na ovládání od HDO do elektrokotle?
 Jaké velké okénku musí být v krytu rozváděče před přijímačem HDO?
 Bude HDO automaticky přepínat i podružný elektroměr EDIN 372L?
 Je možné umístit vedle elektroměrové rozvodnice, rozvodnici se spínači HDO?
 Proč se při přepnutí sazby HDO nepravidelně vypíná TV?
 Jak zapojit zasuvku na HDO?
 Požaduje po vás ČEZ samostatné jištění pro každý přijímač HDO?
 Je nutné pro HDO pro TUV a přímotopy dělat změny v instalaci a rozvaděči?
 Může HDO způsobit blikání LED?
 Proč je stykač ovládaný HDO stále sepnutý?
 Může být závada na spínacím prvku nt způsobena jen vypnutým jističem?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 Jak postupovat, když se hdo nevejde do společného elektroměrového rozvaděče ?
 Může být proudový chránič mimo okruh stykače pro HDO?
 Jak zapojit HDO při změně sazby z D02 na D56d ?
 Jak vyřešit signál HDO jinak na 100metrech, než bezdrátem?
 Jak změnit zapojení bojleru na HDO a stykač?
 Jak připojit svorky u FMX 100?
 V čem může být problém pokud HDO nespíná pravidelně jen v určitou dobu?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Kdy se dává na místo přijímače HDO stykač K
 Jak funguje dvousazbový elektroměr s jednopovelovým HDO ?
 Může se nevyužitý N vodič z přívodu 5Cx10mm do RD použít jako sazbový?
 Jak zapojit HDO v podruznem rozvadeci?
 Proč elektroměr nepřepíná tarify?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Jakým způsobem si sám připojit elektrický bojler na nt?
 Svítí při obdržení signálu HDO na přijímači HDO FMX 100 červená kontrolka?
 Proč asi v podružném rozvaděči nefunguje HDO?
 Jak byste řešili HDO pod plombou, které posílá fázi místo N?
 Je nějaká šance na přijímaní HDO v elm. rozvaděči kde není místo pro HDO (EON)?
 Jak vypadá převodník ovládání HDO od E.onu?
 Kde může být problém pokud stykač HDO po několika vteřinách vypne?
 Je nutné HDO v součinosti řízené FVE?
 Používáte hradící členy HDO?
 Nemáte zapojení programovacího konektoru HDO FMX 519?
 Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?
 Mohu přemístit HDO přijímač z elektroměrové skříně do mé jističové skříně?
 Jak rozluštit kód HDO?
 Lze získat impulz HDO ze zásuvky?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Jak zapojit stykač pro boiler a řídící jednotku podlahového topení?
 Může špatný signál z HDO poškodit stykače?
 Jak zapojit hlavní a podružné elektroměry s hdo?
 Jak má být v podružné rozvodnici uložen nevyužitý kabel HDO?
 Je možné mít od elektroměru HDO bezdrátově?
 Je závadou napájení stykače blokování z L3?
 Prečo sa používá u HDO stykač?
 Proč je v hlavním rozvaděči zaplombován jistič 2A pro HDO?
 Jak přepnout bojler na jinou fázi v době nízkého tarifu?
 Jak často běží signál HDO?
 Jak postupovat při svévolném odpojení HDO cizím elektromontérem?
 Jak jsou uzemňovány výstupy regulačního HDO pro FVE vždy jeden nebo vždy další?
 Máte někdo zkušenosti s odběratelským přijímačem HDO?
 Jaké je správné napětí na N vodiči spinaném HDO ve vt a nt?
 Kolika žilový kabel se dnes instaluje pro HDO?
 Může HDO zůstat odděleně od elektroměru v druhém, elektroměrovém rozvaděči?
 Kde najdu nějaký kód nebo podle čeho se dá identifikovat spínnací kódy HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Jak mohlo dojít k vyhoření spotřebičů během dodatečné montáže HDO?
 Zapojení HDO stykače pro topení na nízký tarif?
 Je možné, aby na vodiči HDO při VT bylo indukováno napětí?
 Také máte nízký tarif o 1 hod. kratší?
 Poradíte mi schéma zapojení bojleru na nízký tarif?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Taky máte novou službu u PRE?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?
 Proč se mi resetují termostaty po skončení vysokého tarifu?
 Jak umíte využívat nízký tarif vy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Potvrdíte mi správnost schématu přepínání nt a vt?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Jak správně rozúčtovávat dvoutarifní měření?
 Jaké jsou technické podmínky pro přiznání jednotlivých sazeb nízkého tarifu?
 Dojde ke zkrácení doby nt u sazby D56d?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Lze přiznat sazbu C45 na odběr, kde je instalováno tepelné čerpadlo?
 Muze byt HDO pro cely dum, nebo jen pro bojler?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Co je třeba ke změně tarifu z 3f na 1f?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Jakou zvolit tarifní sazbu pro přímotopy 38kW a TČ 3,5kW?
 Víte bližší podrobnosti o změně připojovacích podmínek o dvoutarifů od 1.6.2017?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Může být jenom sazba na přímotopy?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 K čemu jsou na elektroměrech tarify T3 a T4?
 Jsou FV systémy a dvojtarifní přípojka dotační pastí?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu je bojler ovládá HDO jinými povely než kotel?
 Jaký je princip dálkového spínání nočního proudu?
 Jaký zvolit kabel na ovládání stykače nočního proudu?
 Proč HDO přerušuje střední a ne fázový vodič?
 Problém s HDO
 Co si počít s HDO bez signalizačních vodičů?
 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak je to dnes s tím blokováním spotřebičů?
 Jak zajistit vyblokování jiných spotřebičů aby mi nevypadl jistič?
 Vyrábi někdo zásuvku s kontrolkou pro signalizaci HDO?
 Je možno HDO někde nechat seřídit, případně opravit?
 Nemáte někdo kontakt kdo má v Libereckém kraji pravomoc vyměnit přijímač HDO?
 Musím k dvousazbě dovést ještě nějakou zvlášť fázi zvlášt?
 Lze zapojit běžný ohřev bojleru na noční proud a rychloohřev na normální?
 Mohu použít jako ovládací nulu pro HDO z kabelu CYKY 3x2,5B?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 K čemu jsou potřeba dvoje spínací hodiny?
 Je možné použít vodič PE pro přenos signálu HDO?
 Jsou opravdu nutné tři žíli v kabelu od HDO?
 Existuje nějaké šikovné řešení, abych poznal, že jde právě o nižší sazbu?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakým způsobem se přepínají sazby HDO?
 Jak se liší elekřina pro catering od té "standardní"?
 Jak propojit signál HDO do chatky s přívodem CYKY 4x...?
 Poradítemi se sbastlením skříně elektroměru na HDO?
 Jaké potřebuji parametry pro stykač HDO (noční proud)?
 Co znamenají tenké modré dráty s označením T a A?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Je možné ješte dnes ušetřit na NT a VT ?
 Vysílá se HDO impulz pro přímotopy i mimo topnou sezonu?
 Kdo zajišťuje spotřebiteli HDO?
 Může poškodit přijímač HDO ovládání cívky z jiné fáze, než L1?
 Jak mají pracovat počítadla dvojsazbového elektroměru ?
 Existuje ještě "noční proud"?
 Jak připojit HDO bezdrátově?
 Jak deaktivovat blokování přímotopu po dobu vysokého tarifu?
 Nebo co musim udelat, aby akumulacky/elektricky sporak reagovaly na HDO?
 Jak lze opravit stykač, aby nedrnčel?
 Může mít HDO SPÍNAČ do zásuvky uplatnění v domácnosti ?
 Proč musí mít každý elektroměr svoje HDO?
 Nespíná mi stykač NT, kde hledat chybu ?
 Kolik vést drátů ke stykači bojleru?
 Proč spínačky spustí bojler i při vysokém tarifu?
 Jak ovládat spotřebič HDO? Jde to "bez drátu od elektroměru"?
 Jak zapojit dvojsazbový elektroměr a ovládání HDO?
 Kdo odpovídá za funkčnost přijímače HDO a jak zjistím, že závada je v něm?
 Mám nahlásit obráceně zapojené HDO nebo to mám ututlat?
 Co se rozumí pojmem dvoutarifní spotřebič?
 Ako to funguje, aby sa mi blokovali spotrebice s vyssou spotrebou v case tarify?
 Jak velký odběr je ekonomický pro dvousazbu?
 Ako funguje prenos signalu HDO a ake su potrebne k tomu zariadenia?
 Je přípustné mít nainstalován HDO pokud ho nepoužívám?
 Je nutné viesť samostatný signálny vodič pre HDO z elektromeru?
 Proč mi nepřepíná tarif na elektroměru?
 Je možné stykač od HDO a následný bojler jistit jedním jističem?
 Je v pořádku, že ve skříni s jističi "lupne" při sepnutí nízkého tarifu?
 Jak se jistí cívka stykače blokující spotřebiče ve vyšší sazbě?
 Čo spraviť s nevyužitými vodičmi v kábli HDO?
 Jak přivést signál HDO do podružného rozvaděče, když k tomu chybí kabel?
 Může se při znovuzapnutí hlavního jističe přepnout sazba na nízký tarif?
 Je možné umístit HDO až v domovním rozvaděči?
 Jak najít vodič z HDO?
 Jaké máte časy spínání HDO ?
 Je možné spínať elektrokotel stykačom priamo z rozvádzača?
 Jak rozumet casum spinani HDO?
 Mohu dostat sazbu D45 i bez blokování HDO?
 Čím přivést signál HDO k novému rozvaděči?
 Jaké je schéma stykače ovládaného HDO a spínající ohřívač?
 Co je potřeba k dvoutarifu v paneláku?
 Je pro signál nt HDO krátký impuls nebo trvá po celou dobu NT?
 Je spínání bojleru ve vt v souladu s podmínkami ČEZu?
 Jak zapojit elektrokotel na signál HDO když kotel nemá tento vstup?
 Mám s podomácku vyrobeným přímotopem nárok na tarif přímotop?
 Jak změnit distribučí sazbu z d25d na d01d?
 Jak zapojit zasuvku na HDO?
 Je nutné pro HDO pro TUV a přímotopy dělat změny v instalaci a rozvaděči?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.09 sekund, 25 dotazů.