Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?  (Přečteno 77550 krát)
Vladimír Zloch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 04.10.2006, 14:28 »

Projektant nám navrhl na hlavní přívod domu CYKY 4x16. Máme povolený jistič 3x20A, délka přípojky 25m v zemi. Jen orientačně, není to zbytečně velký průřez?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.10.2006, 16:40 »

Neznám sice přesné podmínky a nechci zasahovat projektantům do svědomí, ale myslím že kabel 4Bx16 pro jisitč 20A/B je opravdu předimenzovaný .

Doporučoval bych kabel CYKY 4Bx6 (4Bx4),  ale každopadně se určitě předem poraďte s projektantem, proč tak vysoký průřez navrhl.

Jen aby jsme si rozumněli, kabel CYKY 4Bx6 by byl pro odvod od elektroměru k podružné rozvodnici.
Kabel z HDS do elektroměrvého rozvaděče by měl mít minimální průřez 10mm, v nezávislosti na velikosti hlavního jističe - tzn. CYKY 4Bx10
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #2 kdy: 04.10.2006, 17:19 »

Osobně jako projektant bych volil ve vašem případě CYKY 4Bx10mm2.  Nižší průřez vám už RZ nedovolí už proto, že to bylo zakázano, protože to bylo v rozporu s ČSN, která říká, že kabel 4-žilový TN-C (kombinovaý vodič PE+N čili PEN) nesmí být menší než 10mm2 u mědi. Dnes už je sice právě v přípojkách dovoleno používat i 4x6, ale ve vašem případě je to blbost, 6mm2 se používá většinou v poschoďových domech jako krátká odbočka z hlavního stoupácího domovního vedení k bytu a nikoliv k rodinnému domku. A rovněž by vám to asi RZ ani nedovolili. A co až si navýšíte výkon? Budete předělávat přípojku? V každém případě pod 4x10 nechoďte. A nezapomeňte si uložit mezi elektroměrový rozvaděč a hlavní rozvaděč v domu společně s přípojkou uložit i ovládací kablík pro možnost dvoutarifu (i když ho zatím neuvažujete, v budoucnu se může hodit a nebudete muset kopat).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Milan Piotrovský
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 04.10.2006, 18:10 »

Vřelý souhlas s pány kolegy. Nešetřit a ponechat tento průřez. Jističe se dají lehce vyměnit ale kabel v zemi už ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Pavlíček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 04.10.2006, 18:51 »

Jestli mohu poradit, tak bych zůstal u vodiče CYKY-J 4x10 a při uložení v zemi ho mohu zatížit až do hlavního jističe 40A bez problému, pokud tedy neuvažujete, že v budoucnu nebudete chtít navyšovat odběr na hlavním jističi vyšší než 40A. Rozhodnutí je na vás. Cenově je samozřejmě CYKY-J 4x10 levnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 04.10.2006, 20:31 »

Navržení přívodního kabelu do objektu CYKY 4x16 mm2 považuji od projektanta za velice rozumný krok, který je známkou vyzrálosti v pohledu do budoucnosti.
Přívodní kabely by měly být voleny s výhledem minimálně na 30let, a tak při dnešním trendu a nárůstu energeticky náročných spotřebičů, má dimenze kabelu své opodstatnění.
 ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #6 kdy: 05.10.2006, 10:45 »

CYKY 4x10 snese v zemi až 80A! Takže při max. využití kabelu je možno jistit na HDS klidně 63A a hl. jistič u elektroměru 50A. (já vím, že by měl být o dva stupně nižší, ale v krajním případě by to šlo). Samozřejmě, záleží na každém - 16 je vždycky lepší než 10.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Vladimír Zloch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.10.2006, 11:30 »

Díky za rady. Zkonzultuji s projektantem 4x10, to mi připadá smysluplné. Jinak si nemyslím, že návrh 4x16 ze strany projektanta je projev vyzrálosti. Spíš alibismus. Správný projektant má navrhnou věci tak aby měly správný poměr cena/výkon. Ferarri si také nekoupím jen pro to, že nám možná někdy v budoucnu zvýší rychlostní limit na dálnici.  Úsměv (to jen tak na odlehčení...) Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.10.2006, 13:38 »

Motivaci proč navrhl projektant 4Bx16 neznám do jeho hlavy nevidím. Ale myslím si že když se spočtou stráty v kabelu při odběru určitého množství energie za rok u 4Bx10 a 4Bx16 tak určitě to nebude zanedbatelný rozdíl. Spočet bych si to a cena energie není malá
Musím zdůraznit že nejsem profesionál ale myslím si že především třeba zvážit vytápění zdali nebudete někdy chtít elektrické. Co se týče elektrických spotřebyču tak doufám že snad žehlička ,  myčka ,  sporák atd nebudou mít jednou megawatové příkony :-) Doufám že už je to vše ke stropu s příkonem. budou nové spotřebiče ale snad vše nepoběží najednou, no uvidíme jak se to vyvrbí. Já jsem dával sestře 4Bx10 na 25A jistič a délku přvodu asi 23m.  Mějte se Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #9 kdy: 05.10.2006, 14:23 »

To Naar: Jedná se o přípojku!,  ztráty v ní jsou tedy v neměřené části,  jdou tedy na vrub dodavatele a nikoliv zákazníka.
A i tak jsou ztráty ve vedení přípojek koncových zákazníku vůči ztrátám ve vedení naprosto marginální.

Nedalo mi to a zkusil jsem to spočítat:
Roční spotřeba domu: 10 000 kWh - to je myslím slušná a nadprůměrná spotřeba.
Roční ztráty v přípojce CYKY 4x16 dlouhé 20m tak budou činit celkem 1908 W
Roční ztráty v přípojce CYKY 4x10 dlouhé 20m tak budou činit celkem 3054 W
Ušetřená spotřeba v korunách díky kabelu 16mm2 = cca 4 Kč za 1 ROK!
Rozdíl ceny investic kabelů o průřezu 4x16 a 4x10 činí cca 1360 Kč

Z toho vyplývá návratnost vaší investice 340 let. Myslíte, že tam ještě ten kabel bude?
Obávám se, že do takové investice nikdo nepůjde.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jan Vejražka
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 05.10.2006, 16:57 »

Ty ztráty jsou ve watthodinách?

Nechce se mi to přepočítávat, navíc jsem už zapomněl měrný odpor mědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #11 kdy: 06.10.2006, 08:44 »

Ano vyjádřil jsem se omylem nepřesně, správně mělo být Wh - jinými slovy 1,9 a 3,054 kWh/rok. Myslím, že je to ale z mého popisu zřejmé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 09.10.2006, 11:34 »

Tak jsem si to spočet. Vyšlo, že za podmínek(které je důležité stanovit) 10000kWh ročně a při odběru po 5kWh tedy 2000hodin poběží výkon 5kWh a délka  kabelu bude 20m, R jedné fáze 20m kabelu je 0,036Ohm pro vodič 10mm2 a  0,0225Ohm pro vodič 16mm2
I jedné fáze=7.24A, Ztráta jedné fáze R*I*I=1.88W, tedy za 2000hodin všechny fáze budou tratit 11kWh pro kabel s vodiči 10mm2 a ztráta za rok pro kabel s 16mm2 je 7kWh za rok  tedy rozdíl za rok 4kWh za rok.Ztráty v N vodiči neberu, teče jakoby 0A.
Dříve jsem to počítal pro domek s vytápěním elektrickým 18kW a co vým  a pamatuji si že vratnost mi vycházela asi 20 let, ale byli jiné ceny a rozdíl cen kabelů. POZOR Dost záleží jakým způsobem se energie odebírá, protože ztráty rostou s kvadrátem proudu, tedy zdvojnásobím li příkon ztráty se zvednou 4krát. A kotel má velký příkon a je velký proud když kotel běží. Hodně záleží na způsobu a průběhu odebrané energie.
Spoštu to ještě. 30000kWh ročně odebýraných výkonem 18kWh
I=26A po dobu 1666hodin. Ztráta na všech fázích je při kabelu 10mm2 je 73kWh za rok a pro kabel 16mm2 je 45kWh. Tedy rozdíl je 28kWh za rok a to byl zhruba rozdíl v ceně necelého rozdílu cen za 1m kabele a při 23m vycházela návratnost při ceně za 1Kč za kWh 20let.Mějte se
Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.10.2006, 11:36 »

Omlouvám se za překlepy jednotek u předešlého příspěvku. U čílel které popisují způsob odebírání tedy 5 a 18 má být kW a  ne kWh :-) Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #14 kdy: 10.10.2006, 12:39 »

To Naar: Máte pravdu v jedné věci a sice, že ztráty ve vedení jsou odvislé od kvadrátu proudu a tedy od způsobu odebírané energie resp. v jejím nerovnoměrném odběru, což jsem já ve svém výpočtu opravdu nezohlednil a počítal jsem, že energii odebírám rovnoměrně v čase po celý jeden rok (tzn při 10 000 kWh je průměrný stálý proud cca 1,8A a při něm bych měl ztráty takové jaké jsem uvedl prve. Je to extrémně nejpříznivější případ a uznávánm, že je nereálný.
váš případ 2000 hod a 8A je zase druhý extrém. Myslím, že pravda bude uprostřed a tedy 4000 hod a 4A a tedy roční rozdíl ztrát pak tedy vyjde okolo 2,5 kWh za rok, což dělá necelých 10 Kč - což je zanedbatelné. Ale to je nepodstatné, podstatné je, že počítat s těmiti korunovými položkami při investici je nesmysl, zvlášť, když jsou ztráty v NEMĚŘENÉ ČÁSTI! A to je podstatné.

PS: I když budu počítat váš případ - ročních ušetřených 5kWh za rok pořád dělá necelou dvacetikounu. Při rozdílu ceny kabelu cca 1500 Kč dělá furt návratnost  75 let.   Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 11.10.2006, 08:01 »

Souhlasím že ve většině případů je návratnost těchto ztrát zanedbatelná a také tu dlouhou vratnost dnes dělá podstatně větší odstup cen za kabely než byl před  3 rokami kdy jsem kupoval co vím CYKYlo 3x1.5 za asi  6.80 s DPH ve velkoobchodu a v tom samem krámu za stajných podmínek dnes za 13Kč s DPH.  Rozhodně bych bral ale ztráty v úvahu pokud by někdo chtěl využívat kabel jak se říká nadoraz, myslím proudově a pokud by šlo ročně o velkou spotřebu energie, jako třeba topení atd a také pokud by byl přívod dlouhý. Úbytek napětí třeba nebude tak velký, nebude vadit, ale ztráty budou. Viz výpočet v minulém příspěvku s elektrickým kotlem. Napsal jsem to proto že jsem si všim že se tady píše o 50A jističi Na kabel CYKY 4x10 a ty se určitě dávají když tam budou spotřebiče, kam poteče velký proud a tam už bych to nepodceňoval i z důvodu namahání kabelu.Takovýc h 30*30 už je podstatně větší číslo než 3*3 :-)  V práci mimo jiné navrhuji a relaizuji i si vyrábím a oživuji různá elektronická zapojení  a trošku se ztrátami na součástkách se potýkám :-)  Když by v kabelu nebyli ztráty tepelné nebyli by proudové omezení pro jednotlivé kabeli. Samozřejmě izolace má nějakou konkrétní tepelnou vodivost a nedá se to srovnávat s křemíkovým čipem a pouzdry u součástek ale zase u kabelu či vodiče je velká plocha. No končím se slovy: Na podcenění věcí, které se zdáli býti nepodstatné skončilo ve světě hodně projektů blbě a z praxe vím, že je lepší raději pár maličkostí si ověřit navíc než jednu přehlédnou ,  hlavně když jde o bezpečnost.  Tesaři a truhláří říkají dvakrát měř, jednou řež, ale v poslední době jsem to nějak už slyšel málo, jestlipak to nebude tím, že se lidé tím už tolik neřídí. Je všechno dost uspěchaný tak pozor spěchat pomalu :-) Mějte se Jarda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Naar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 11.10.2006, 11:11 »

Ještě se naposled vrátím k mému výpočtu, 10000kWh ročně, odebíraných 5kW po dobu 2000h. To není krajní případ, ale zcela reálný. Protož 5kW je ve 3f tedy je to zcela stejný jako při 1,6kW na jedné fázy za 6000hodin. A většina výkonu je myslím si spotřebována spotřebiči jako pračky, varné desky, trouby, rychlovarné konvice ale i  fény a mixery, ktedé mají příkon i dost větší nebo alespoň rovnej jako 1.6kW . Výsledek zrát ve fázových vodičích je stejný pro 5kW 3fázově jako 1.6kW jednofázově po 3násobnou dobu. Navíc při jednofázovém  odběru se ztráty zdvojnásobují protože jsou poté i na vodiči PEN, pokud neběží více spotřebičů na dvou fázích pak se samozřejmě vektorově sečtou.
 ZCELA OTEVŘENĚ si myslím že ztráty je dobré uvažovat i z finančního hlediska tam, kde jde o vytápění,ohřev vody a kabel by byl zatěžován proudově k hranici jeho únosnoti a kde bude větší odběr celkové  energie. To sy nenechám vyvrátit :-)  Mějte se moc a moc hezky Jaroslav Naar
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Mladek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 19.10.2006, 16:01 »

Myslím,že bychom měli také znát hodnotu předřazeného jištění.Kabely se také dimenzují s ohledem na zkratové proudy.Teprve pak by se dalo rozhodnout zda dimeze kabelu je správná či ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak doporučit připojení jednotlivých fází pro jednofázové spotřebiče a zásuvkové obvody?
 Jak se určuje výpočtové zatížení pro rodinný domek?
 Jaké kabely uložit do země mezi elektroměrovým pilířem a rozvaděčem v RD?
 Jaký mám použít jiný typ jističe pokud chceme snížit příkon objektu?
 Poradíte mi s návrhem hlavního jističe pro nízkoenergetický dům?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Je E.ON oprávněn odmítnout hlavní jistič 15A?
 Proč platit poplatek za rezervovaný příkon?
 Kto určuje ampericku hodnotu ističa pred elektromerom?
 Znáte připojovací podmínky ČEZ opravdu dobře?
 Co s upraveným hlavním jističem před elektroměrem?
 Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Pouzit pre 90m napojenie ER kabel AYKY 4x25 alebo radcej 4x35?
 Rozvody za elektroměrem stručně
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Jak řešit potřebu dočasného navýšení rezervovaného příkonu?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Kdo je přesně za jištění HDV odpovědný, energetika nebo provozovatel?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký největší příkon jste instalovali pro stavební antoníček?
 Jak se v roce 2020 vměstnat do stávající sazby energetiky?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Musí byť kábel od elektromeroveho rozv. po domový rozv. 5-žilový resp. stačí aj 4-žilový?
 Jaký kabel od elektroměrového rozvaděče k RD ?
 Lze vyměnit hlavní jistič za silnější?
 Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Potřebuji něčí souhlas pro výměnu pojistek z 16A na 25A ve starém rozvaděči?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Jak předělat jedno fázovou přípojku na třífázovou
 Jaký použít kabel na 16A jistič na chatě?
 Navyseni Hlavniho Jistice - Nove predpisy (Cu 10mm2, na kraji pozemku, atd.)
 Jak dimenzovat vodic pripojky rodinneho domu?
 Pro přívod 25A z HDS do elektroměrové skříně prý nestačí CY 5x6?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Jaké jsou rozměry kabelu AY 4x16mm do nově umístěné HDS?
 Neni kabel CYKY 4Bx16 pro přípojku RD předimenzován?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Jaký jistič potřebuji k přípojce na staveniště RD ?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Jaký kabel použít k 550m dlouhé přípojce nn k rekreační chatě?
 Stačí připojení CYKY 4x10 na jeden RD?
 Mám zachovat stávající velikost hlavního jističe nebo zvolit navýšení?
 Může být přívod do chatky udělán jen dvoufázový?
 Je možné přívod do garáže napojit na zásuvkový obvod rodinného domu?
 Co by jste doporučili za přívodní kabel od elektroměru do bytové rozvodnice?
 Jaký použít kabel z elektroměrového rozváděče ke dvěma rozvodnicím v chatách?
 Jak efektivně připojit chatku?
 Kolik stoji zmena 1f pripojeni na 3f u spolecnosti CEZ ?
 Jak připojit agregátu k síti rodinného domu?
 Jaký mám nasmlouvat jistič pro RDs 20kW kotlem?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Je taková změna sazby a výměna jističe před el.měrem normální?
 Kdo mi povolí předělání hlavního přívodu do bytu z 1 fáze na 3 fáze?
 Co bude obnášet výměna jističe pro navýšení příkonu o 0,3A?
 Jak velké hlavní jištění použít pro RD 5+1, stačí 3x25A?
 Jaká je maximální hodnota hl. jističe pro 1.fáz. přívod?
 Jakou uvést hodnotu jističe do přihlášky odběru, když netuším jakou potřebuji?
 Stačí pro napájení dílny přívod kabelem Cu 5x2,5mm?
 Jaky je dostatecny prurez kabelu pro el pripojku tri rodinnych domu ?
 Jak mám navrhnou a realizovat vedeni do a od elekroměrového rozvaděče?
 Jakou velikost jističe pro nový RD?
 Jaké zvolit hlavní jištění dvougeneračního domu?
 Jaký průřez použít od jističe 50A k elektroměru na fázi a N?
 Ako určit požadovanú výšku hlavného ističa u starého domu?
 Bude stačit současný kabel pro navýšení z 1x16A na 1x25A?
 Jak slozite je posilit jistice pro venkovni podium s obcerstvovacim zazemim?
 Jakou přípojku k RD použít při příkonu 8kW?
 Jaký zvolit kabel pro připojení RD k sloupu vzdáleného 167metrů?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Stačí dnes v bytě 1-fáze nebo je nutné mít 3-fáze?
 Za co je třeba platit při zřízení přípojky?
 Jakou mám zvolit velikost hlavního jističe na instalovaný příkon 25 kW?
 Jak určit či posoudit hodnotu hlavního jističe?
 Jaké jsou měsíční poplatky za stavební přípojku?
 Kolik mě bude stát zřízení třífázové přípojky pro jednu zásuvku pro pilu?
 Jaké jsou poplatky za připojení nového odběrného místa u VČE?
 Je lepší řešit instalaci chatky z autobaterie 12V nebo 230V ?
 Kolik spotřebičů mohu použít současně při třífázovém jističi 50A?
 Jaké komunikační přípojky umístit v podnikatelském objektu?
 Jakým způsobem se vyměří zálohy pro znovupřipojení objektu?
 "Utáhne" 1kW elektrocentrála dvě lednice a žárovku?
 Je potřeba mít v bytě 25A třífázový hlavní jistič když nemáme el. vytápění?
 Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?
 Je pro nás správná volba jistič před elektroměrem 3x25.0 A?
 Lze připojit 2 byty na jeden elektroměr?
 Potřebuji na stavební parcele třífázovou přípojku nebo mi stačí jednofázová?
 Je možné využití 3-fáz. přípojky jen se čtyřmi vodiči?
 Jak vyměnit hlavní domovní jistič za pomalejší?
 Jaká je povolena charakteristika jističe před elektroměrem?
 Je průřez 4mm2 Al vodiče, jakožto hlavního přívodu do bytu, dostatečný?
 Co budu platit za připojení zahradního domku na nn?
 Jak volit velikost přípojky pro starý odpojený dům před rekonstrukcí?
 Stačí pro objekt s povoleným 40A jističem před elměrem kabel CYKY B 4x10A?
 Jak pripojit vzdalene odberove misto (RD) s co nejnizsimi naklady?
 Jaký zvolit průřez pro 25A/3f 40m v zemi?
 Připojili byste pasívní dům jedno nebo třífázově?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaký průřez vodiče doporučujete mezi elektroměrným a bytovým rozvaděčem?
 Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Staci 3f pripojka alebo sa musi samostatne prieviest 1f aj 3f pripojka?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Který distributor nabízí nové zřízení odběrného místa nejlevněji?
 Jak probíha zřízení nového 3-fázového okruhu do garáže v SVJ?
 Jak se navrhuje velikost jističe v panelovém bytě pouze s 1f?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Za jakých podmínek mohu mít u E.ONu hlavní jistič s charakteristikou C?
 Jak podle nožové pojistky poznám dostatečnou přípojku odběrného místa?
 Jakou velikost jističe zvolit po odpojení plynu pro byt 1kk?
 Je v pořádku táhnout kabeláž pro HDO 3x1,5 na vzdálenost 400metrů?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 24 dotazů.