Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak vyřešit náhodné vypínání proudového chrániče NDR v bytovce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyřešit náhodné vypínání proudového chrániče NDR v bytovce?  (Přečteno 17533 krát)
Jan BK
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.02.2016, 13:40 »

Bydlím v bytovém domě o 12 bytech, v roce 1982 byla provedena rekonstrukce elektroinstala ce dle norem platných v té době. Na vstupu do domu je proudový chránič NDR a hlavní vypínač. V druhém rozvaděči je 14 jističů a elektroměrů (12x byt a 2x společná spotřeba). Žádný z bytů již svůj chránič nemá.
Posledního cca půl roku se stává že náhodně "vyhodí" hlavní proudový chránič na vstupu do objektu, někdy v noci, někdy ve dne apod. (cca 1+2x týdně). Co jsem vysledoval, tak nejvíc vypínání bývá večer cca ve 22,30 hodin plus mínus. Lze nějak zjistit ve kterém bytě je "zakopaný pes",  nebo je nutné investovat do rozšíření - rekonstrukce rozvaděče a doplnit chrániče pro každý byt samostatně? Revize jsou prováděny pravidelně, celý rozvaděč  s elektroměry a jističi byl v roce 1997 při povodni zatopen a vyměnili se  pouze elektroměry, jističe jsou původní černé. Rozvaděč s fíčkem a  hlavním vypínačem zatopen nebyl, ale to snad nemá na nic vliv, když to 20 let od povodní funguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.02.2016, 16:28 »

Naprosto šílené řešení. V dnešní době tragicky přibývají spotřebiče, které mají spínané zdroje a aby byl splněn požadavek na EMC, musí mít na vstupu filtry. A ty vytváření rozdílové unikající proudy, které se nasčítají...
Takže nemusí jít o závadu v pravém slova smyslu, ale o negativní, ale bohužel reálnou vlastnost.

Samozřejmě to může dělat nějaká závada v nějakém bytu. To se vyloučit nedá.
Ten chránič je 300mA?

Jednou z možností by bylo jednak změřit rozdílové proudy v přívodu do jednotlivých bytů, jestli by se to nepodařilo identifikovat.
A pak by byla možnost "půjčit" si chrániče 100mA (14 těžko, ale 2 - 3 je lepší než nic) a zkusit je dát na přívod do nějakých bytů. Pokud některý vypadne, je to omezené, pokud budou všechny držet a hlavní vypadne, je závada jinde a je možné zkusit další vývod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 24.02.2016, 18:21 »

AAAno, chce to trpělivou práci při hledání závady, navíc to musí být "pan elektrikář",  který nemá hlavu jen na klobouk. Vůbec nechci radit, těch možností je totiž mnoho a musí se pstupně vylučovat..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.02.2016, 19:11 »

Nějak se mi nechce věřit, že by na vstupu do BD před ER byl chránič od roku 1982.
Že by se před domem dělalo rozdělení na TN-C-S?
Snad jedině TT někde na jižní Moravě, ale o tom jsem jen kdysi slyšel a nikdy neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 24.02.2016, 19:40 »

4 bytovky to takto mají ve 100%.
V dnešní době by neměl být problém provést přívod v síti TN a pro jednotlivé byty osadit samostatné proudové chrániče, vč.společné spotřeby.
Tento zákrok může být proveden pouze po zjištění vyhovujicího stavu el.instalace. Zda vyhovují průřezy HDV, přívod TNC, atd...
Závadu lze najít měřením izolačního odporu. Ve 12 bytovce je to sebevražda...

... Co jsem vysledoval, tak nejvíc vypínání bývá večer cca ve 22,30 hodin plus mínus.
Stačí aby někomu plakal boiler.
Je taky dobré zkontrolovat zapojení ovládání dvojtarifu u bytových elektroměrů. Předpokládám ohřev vody v NT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.02.2016, 19:48 »

Nějak se mi nechce věřit, že by na vstupu do BD před ER byl chránič od roku 1982.
Že by se před domem dělalo rozdělení na TN-C-S?
Snad jedině TT někde na jižní Moravě, ale o tom jsem jen kdysi slyšel a nikdy neviděl.

Taky bych si tipnul na jižní moravu. V brně znám takový bytovky dvě, ve kterých jsem fyzicky byl, a předpokládám, že jich bude mnohem více.
Je to šílené řešení, bohužel, dávno zrealizované. Setkal jsem se s tím, že při přístavbě podkroví, se dobudoval výtah. A po osazení výtahu začal chránič padat. Po té co se výtah přepojil před chránič - sólo elektroměr, tak problém přestal.

Najít takovouhle "poruchu" může být dost "maturita" i pro zkušeného elektrikáře, protože jak píše Jirka Schwarz nemusí to být porucha v pravém slova smyslu.

Pochopitelně na to může mít vliv i to, že byly některé rozvaděče, kabely před časem zatopeny, ale vliv stárnutí se projevil až teď.

Budoucímu hledači poruchy přeji hodně štěstí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 24.02.2016, 20:16 »

Tak to jsem rád, že tady u nás nic takového není.  tanecek
Najít poruchu způsobující nepravidelné vybavení chrániče bývá oříšek i v jednom bytě, natož ve dvanáctibytovc e.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan BK
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 25.02.2016, 14:43 »

Ano je to Jižní Morava, zcela normální to tak na Moravě je, např. u zásuvky 380 (4 žilová, máme 3 fáze a zem - nula tam není!). Na to kolik má  fíčko hodnotu se podívám. Ale když to tak čtu, tak než tam několikrát hnát elektrikáře, aby vždy předělal tři fíčka na další byty, tak asi fakt bude nejjednodušší (a asi nakonec i nejlevnější a nejlepší) tam dát těch 14 ks chráničů? Když si spočítám práci a čas elektrikáře a když tam pojede 4x, tak jsem skoro na stejné ceně?? A pak ať si to řeší majitel bytu který to dělá sám. Jako předseda samosprávy musím na schůzi předložit nějaký návrh řešení. Jo a všechny byty mají jednotarifový proud a společná spotřeba je jen světla a anténní zesilovač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 25.02.2016, 15:03 »

... Jo a všechny byty mají jednotarifový proud ...
Pokud tam není žádné HDO a nejsou tam blokované spotřebiče, které by mohly v daný čas sepnout, máme vyloučenou jednu možnou příčinu.

Doufám, že tam nemáte nějakého "zlodějíčka",  co by si někde připojil fázi ze společných prostorů a připojil nějaký spotřebič proti PE. Ono nějakých 30 - 40W by to trvale udrželo (chránič 300mA),  ale stačí malá špička, změna...
Je také možné, že je tam nějaký svod mezi N a PE, a vypadne to při zvýšení odběru.

Dělají se chrániče se signalizací stavu, kdy se blíží výpadek. Možná by bylo zajímavé to zkusit nasadit (pokud se to stihne, tak při zvýšeném unikajícím proudu zkusit vypínat jednotlivé okruhy)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 25.02.2016, 15:14 »

Nějak se mi nechce věřit, že by na vstupu do BD před ER byl chránič od roku 1982.
Že by se před domem dělalo rozdělení na TN-C-S?
Snad jedině TT někde na jižní Moravě, ale o tom jsem jen kdysi slyšel a nikdy neviděl.

Břeclav - všechny domy, které patřili Domovní správě - městu - jak píšete najít závadu je někdy umění :-) dokonce někde jsou i 30mA - a opravdu z RIS už se to táhne 5x
Jednou jsme hledali závadu na vchodě - 15 bytů - nakonec to byla volná zásuvka u postele a chránič padal jen když se "dotyčný" otočil na posteli....... ... Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 25.02.2016, 16:10 »

Zeptám se na důvod takových řešení v tomto regionu- co jsem slyšel, byl problém s impedancí. Je to pravda?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 25.02.2016, 17:05 »

Já sám mám proudový chránič FI Schutzschalter 40/0,1 cca 35 roků; s proudovými chrániči. Když je dobře udělaná elektroinstala ce, jak ji mám já, tak jsem za 35roků nemusel nic řešit.
Pokud moji kolegové něco řešili, tak to vždycky byla porucha způsobená neodborným zásahem do instalace, nebo připojenými spotřebiči.
Pokud jde o Brno, tak není žádný problém.
Zrevidovat, navrhnout řešení a udělat. Jde jen o to kdy a kdo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #12 kdy: 25.02.2016, 19:04 »

Předpokládám, že místní síť nn už prošla rekonstrukcí.
V tom případě by podle mého názoru neměl být problém přejít na TN-C-S, v každém bytě osadit vlastní proudový chránič a potom nahradit na vstupu do domu společný proudový chránič (NDR) např. vhodným vypínačem nebo jističem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 25.02.2016, 19:26 »

Ano je to Jižní Morava, zcela normální to tak na Moravě je, např. u zásuvky 380 (4 žilová, máme 3 fáze a zem - nula tam není!).
Ale to není špatně!!

Předpokládám, že místní síť nn už prošla rekonstrukcí.
To je jeden z důvodů. Další je ten, že sítě byly provedeny jako TT.

V tom případě by podle mého názoru neměl být problém přejít na TN-C-S, potom společný proudový chránič (NDR) nahradit např. vhodným vypínačem nebo jističem a v každém bytě osadit vlastní proudový chránič.
Technicky to samozřejmě je možné. Jen je problém ten, že ty rozvaděče budou (pravděpodobně) nějaké plechová škatulky a v nich černé jističe ITV. Případně premix desky (to by byla ta jednodušší varianta). Nebo dokonce dvě pojistky s pouzdrem v každým bytě. V bytě dráty s hadrovou izolací, která se při nějakém zásahu začne drolit...

Takže, když to shrnu. Zavolat Elektrikáře projektanta/RT/zkušeného motéra a zrekognoskovat terén a na základě toho něco vymyslet. Takhle od stolu tohle vyřešit nepůjde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 25.02.2016, 23:17 »

Zeptám se na důvod takových řešení v tomto regionu- co jsem slyšel, byl problém s impedancí. Je to pravda?
V zásadě ano díky odlišné topologii traf.
Pak je zde zajímavější důvod a to réva, některé odrůdy nesnášejí potulný proud z přizemňování PEN.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 26.02.2016, 09:43 »

V zásadě ano díky odlišné topologii traf.
Pak je zde zajímavější důvod a to réva, některé odrůdy nesnášejí potulný proud z přizemňování PEN.

To je zajímavá myšlenka,  protože kolega má chalupu u Prostějová a od doby, kdy jsme mu udělali na chalupě hromosvod, tak tvrdí, že mu víno nějak hodně rodí.....aasi ty jímače se svodem přivádějí sluneční energií ke kořenům....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #16 kdy: 26.02.2016, 11:55 »

Na JM se je toto stále celkem běžné.
Typicky to bývají tzv. "družstevní bytovky" - bytové domy vybudované původně pro zaměstnance zemědělských družstev, někde na vesnicích.
Použití centrálních proudových chráničů souvisí samozřejmě se sítěmi TT.
Obvykle se používaly proudové chrániče 300 nebo 500 mA.

Je poměrně obtížné v tomto hledat závadu, nicméně jde to - rozdělit na části, odpojit (fáze je obvykle možné vypnout jističem nebo hlavním vypínačem, N vodič je nutné odpojit),   zkoušet jednotlivě.

Primárně bych se zaměřil na izolační stavy N - PE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jan BK
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 26.02.2016, 11:59 »

Pánové díky všem za názory, rozvaděče jsou velké plechové skříně cca 1x 2 metry, vždy pro 6 bytů, rozděleny na dvě části (zaplombovaná a nezaplombovaná),  kde jsou elektroměry, hlavní jističe bytů, jističe od společných prostor, zvonkové trafo, časový spínač chodby atd. V bytě má každý jen 4 jističe - 2x zásuvka, 2x světlo a jsu umístěny na zdi,  všechny jističe jsou starý černý, dráty již všechny v mědi a PVC.
Takže to vidím tak jak p. Rotrekl, zavolat elektrikáře, nechat udělat projekt a zrekonstruovat . Do hlavního rozvaděče v domě, kde jsou hodiny a hlavní pojistky od bytů dodat ke každému hlavnímu bytovému jističi ve sklepě i chránič (samozřejmě vyměnit jističe za nové). Dodávat chrániče k pojistkám v bytě je asi přes nájemníky (majitele bytů) neprůchozí. A tím i současně předělat na síť TN. Doporučujete to tedy takto?? Jinak na jeden z předchozích dotazů ano je tam fičko 300 mA, a vedle fíčka velký hlavní vypínač, ale ten jsme za posledních X let ani jednou nepotřebovali použít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Proč vypadne chránič při vypnutí sazbového spínače?
 Proč mi spínané zdroje vyhazují proudový chránič?
 Jsou nespolehlivě fungující test tlačitka u nových chráničů normální věc?
 Je vypínací čas 293 ms pro "S" proudový chránič v pořádku ?
 Čo všetko chráni netestovaný prúdový chránič?
 Vydrží proudový chránič časté ruční vypínání?
 Chránič neustále vybavuje, testové tlačítko je nefunkční. Co s tím?
 Může být příčinou výpadku chrániče otřes?
 Jak se orientujete v selektivitě proudových chráničů vy?
 Může vypínat chránič z důvodu poklesu napětí?
 Je správně zapojený chránič, pokud vybavuje po sepnutí čehokoliv?
 Proč vybavuje centrální proudový chránič?
 Může samovolně vybavit proudový chránič při poklesu napětí v síti?
 Proč vybavuje proudový chránič?
 Jak netestovat chrániče?
 Z jakého důvodu nepravidelně vybavuje proudový chránič u čerpadla?
 Jak odhalit padání proudového chrániče?
 Také jste se setkali se zmetkovými chrániči BONEGA?
 Je proudový chránič vadný, když nevybaví při spojení fází?
 Prečo mi vybavuje chránič i pres izolacný odpor 20M ohm?
 Proč padá občas proudový chránič, i když odpojím všechny jističe za ním ?
 Jak odhalit příčinu vybavování proudového chrániče charakteristiky G?
 Máte nějaký tip nebo představu co s tím, když padá proudový chránič?
 Jak zabránit vlhkosti v zásuvce s proudovým chráničem?
 Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
 Proudový chránič nevypíná když je problém s uzemněním?
 Proč vypíná proudový chránič při vyšší zátěži?
 Proč vybavuje chránič při všech odpojených fázích?
 Jak zjistit příčinu praskání chrániče?
 Prečo vyhadzuje "ističo-chránič" pri výpadku elektriky?
 Proč proudový chránič vybavuje s wagosvorkami a věnečkem ne?
 Proč třífázový proudový chránič neodpojuje N?
 Je demontáž FI ve stávajícím zařízení, je hrubá závada?
 Jak to, že proudový chránič vypadává, když je vše vypnuté?
 Proč nezapojená fáze shazuje proudový chránič?
 Jaké máte zkušenosti s ověřováním proudových chráničů typu B?
 Poškodí se chránič vetším proudem než jmenovitým?
 Je správné, že proudový chránič vypne při úderu blesku do nedalekého sloupu?
 Jak odhalit unikající proud jednofázových spotřebičů na přívodu CYKY 5x2,5?
 Jak odhalit příčinu padání proudového chrániče litografického stroje?
 Jak otestovat rychlost vypínání proudového chrániče?
 Jak často se setkáváte s nefunkční proudovým chráničem?
 KNIHA: Proudové chrániče a obloukové ochrany
 Kde nasadíte proudový chránič s automatickou sebekontrolou?
 Co další ještě uživatel staré nulované elektroinstalace asi netuší?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Může chránič vypadnout i při vypnutém hlavním vypínači?
 Proč mi vybavuje proudový chránič?
 Proč vypadává centrální proudový chránič po natopení el. ohřívače vody?
 Proč mi vybavuje proudový chránič, po provizorním připojení rozestavěného domu?
 Proč mi proudový chránič vypíná?
 Proč proudový chránič vypíná při spojení vodičů PE a N?
 Proč vybavuje PCH při větším odběru i z okruhů mimo tento PCH ?
 Je chyba v proudovém chrániči, či ve mně?
 Proč mi při natahování jističe vypadává proudový chránič?
 Proč proudová ochrana vypíná osvětlení bazénu?
 Proč vypne fíčko při vypnutém jističi a styku N a PE?
 Proč mi nepravidelně vypíná proudový chránič?
 Preco plynova varna doska vyhadzuje prudovy chranic?
 Proč vybavuje chránič při zapnutí vysavače?
 Proč vypíná proudový chránič když k tomu nemá dle mého názoru důvod?
 Proč vybavuje proudový chránič, když je izolační odpor OK?
 Jaká může být příčina padání centrálního proudového chrániče?
 Proč mi vypadává nový proudový chránič při zapojení vrtačky?
 Prečo vybavuje prúdový chranič, keď v obvode nieje nič zapojené?
 Prečo podla Vás neustále vyhadzuje prúdový chránič?
 Preco mi drtic odpadu vyhadzuje prudovy chranic ?
 Proč vybaví proudový chránič při vypnutí elektrické trouby?
 Proč vypadává proudový chránič v noci jednou za 14 dní?
 Kdo by odstranil příčinu vybavování proudového chrániče u Domašova?
 Může vypínat chránič z důvodu poklesu napětí?
 Je správně zapojený chránič, pokud vybavuje po sepnutí čehokoliv?
 Proč vybavuje centrální proudový chránič?
 Proč vybavuje proudový chránič?
 Z jakého důvodu nepravidelně vybavuje proudový chránič u čerpadla?
 Jak odhalit padání proudového chrániče?
 Jaký je důvod výpadku chrániče při připojení plynové hadice ke sporáku?
 Jak odhalit příčinu pravidelného padání proudového chrániče v určitou dobu?
 Proč bojler vyhazuje proudový chránič, přestože před tím několik hodin v běžel?
 Jak odhalit příčinu vybavování proudového chrániče charakteristiky G?
 Máte nějaký tip nebo představu co s tím, když padá proudový chránič?
 Jak zabránit vlhkosti v zásuvce s proudovým chráničem?
 Proč světelný okruh vybavuje proudový chránič?
 Proč chránič vybavuje při spouštění spotřebiče s výkonem nad 2kW?
 K čemu je na chrániči červené tlačítko, když po stisku nejde chránič už zapnout?
 Proč vypíná proudový chránič po zapojení nového obvodu do rozvaděče?
 Proč bojler po připojení pouze PE vodičem vybaví proudový chránič?
 Proč trouba vyhazuje po nahřátí proudový chránič?
 Proudový chránič začal divně vybavovat, co s tím?
 Je nějaká možnost zapojení akumulačních kamen do okruhu s chráničem?
 Proč vypadává proudový chránič, když se zvýší příkon odběru?
 Proudový chránič nevypíná když je problém s uzemněním?
 Proč mi vybavuje chránič když chci zapojit obvod světel v koupelně?
 Proč začala zásuvka sama o sobě shazovat proudový chránič?
 Proč po rekonstrukci elektroinstalace pračka vypíná proudový chránič?
 Muže vyhazovat Multifunkční relé SMR-B/230 proudový chránič ?
 Co může způsobovat vybavování chrániče při připojení nového ponorného čerpadla?
 Proč vybaví chránič při zapnutí spotřebiče mimo chráněný okruh?
 Může prodlužka způsobovat shození jističe?
 Proč nezapojená fáze shazuje proudový chránič?
 Proč chránič vypína i když není pod napětím?
 Proč nová vypnutá trouba vyhazuje hl. Jistič po přiojení kovovou pl. hadicí?
 Proc vybavi proudovy chranic pri zapojeni DRO?
 Proč po zapojení LED a spuštění spotřebiče s větším odběrem vybaví chránič?
 Jak nahodit starý jistič z roku 1972?
 Proč vypíná chránič obvod se spínacími hodinami v závislosti na jejich umístění?
 Je možné aby vypnutá sušička vyhazovala proudový chránič?
 Je správné, že proudový chránič vypne při úderu blesku do nedalekého sloupu?
 Čím ponorné čerpadlo vybavuje chránič, když ne unikajícím proudem?
 Proč trouba vyhazuje proudový chránič?
 Proč vypadává proudový chránič při zapojení trafa mimo proudový chránič?
 Proč vybavuje čtyřpólový chránič i bez spotřebičů?
 Proč dálkově ovladaná zasuvka SOLIGHT DY 08 vypíná proudový chránič?
 Proudový chránič vybaví při vypnutém jističi - je to normální?
 Proč elektrický gril shazuje proudový chránič?
 Proč po zapojení pohonu vrat vypadává proudový chránič?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 24 dotazů.