Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaké je finanční rozpětí zprovoznění přípojky na pozemku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké je finanční rozpětí zprovoznění přípojky na pozemku?  (Přečteno 19872 krát)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 23.02.2016, 23:16 »

Co vim, tak typyzovany rozmer (venkovni) je u elektromerovyc h skrini pro dvojsazbu 45cmx60cm. Vychazi z minimalniho mista pro elektromer a pro HDO. Vse popsano v pripojovacich podminkach distributoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 24.02.2016, 07:21 »

Přesně tak. Stáněte si připojovací podmínky vašeho konkrétního distributora, protože mezi jednotlivými jsou drobné rozdíly. Tam najdete odpověď na vaši otázku ohledně rozměrů el. rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tomáš Kurel
*
Offline Offline



revizní technik E2A, elektromontáže, servis


WWW
« Odpověď #20 kdy: 24.02.2016, 10:55 »

To by člověk nevěřil, tento člověk je jeden z potávajících na nej řemeslnících.c z...
a dal jsem s tim tu práci (jelikož v jeho vesnici bydlim) a spočítal mu cenu, s rezervou a poplatkem řemeslníků cz na 14000 (rozvaděč ER, zásuvkový rozvaděč, revizi, práci, kabeláž a říkal jsem si, že to je taková skro charitka, ale když je to ve stejné obci, tak mu dám nabídku - to bych nevěřil, že se to dá nabídnou za 4000,- to bych si tu poptávku nepřečetl ani dokonce. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 24.02.2016, 13:24 »

Tomáši,

všichni zkoušejí.....a je to dobrovolné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 24.02.2016, 13:43 »

Šíře 41cm je málo....
Minimální rozměr pro dvojtarif je 45x45cm, na premixové desce.
Zřejmě nebylo počítáno v pilířku s HDO.... zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 24.02.2016, 16:24 »



Ještě se zeptám - jaká je minimální šířka a hloubka elektroměrové skříně?

Šířku prostoru v pilířku na skříň mám 41cm, údajně se budou muset cihly ořezat aby vzniklo místo minimálně 45cm. Je to tak, nebo těch 41cm stačí?



Záleží na distributorovi, jestli zkousne ER212 NVP7P.
Pak je taky otázkou, co je za skříň vedle. Může být a pravděpodobně bude dvousadová, protože jinak by osazení SS do vašeho pilíře bylo poněkud problematické - nejspíš se jedná o zasmyčkované skříně a přidaná by musela taky na smyčku. 
V ideálním případě se bude jednat o protažení CYKY 4B10 do vedlejší skříně a osazení výše uvedeného RM. Pak by bylo ale potřeba podezdít prostor pod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 24.02.2016, 20:00 »

Proč by distributor nezkousnul ER 212/NVP7P? Ha, venkovní rozměr 400x600mm. Když odečtu, řekněme 2cm na každé straně šířky (rám rozvaděče),  tak se dostaneme na 360mm, což je minimální šířka požadovaná distributory ČEZ a EON, viz přiložený výstřižky.

Takže odvolávám co jsem řekl ve svém prvním příspěvku. Dle mě by se tam tedy ER 212/NVP7P měl vlézt...
Otázkou zůstává jestli je na sousedním pilířku SP na dvě sady pojistek, nebo budete muset mít svoji SP. Ale toto by mělo být jasné ze stanoviska o připojení, které jistě máte, když se už pouštíte do naceňování dodávky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 25.02.2016, 09:24 »

To by člověk nevěřil, tento člověk je jeden z potávajících na nej řemeslnících.c z...
a dal jsem s tim tu práci (jelikož v jeho vesnici bydlim) a spočítal mu cenu, s rezervou a poplatkem řemeslníků cz na 14000 (rozvaděč ER, zásuvkový rozvaděč, revizi, práci, kabeláž a říkal jsem si, že to je taková skro charitka, ale když je to ve stejné obci, tak mu dám nabídku - to bych nevěřil, že se to dá nabídnou za 4000,- to bych si tu poptávku nepřečetl ani dokonce.  

Ta nabídka 4.000,- byla prakticky za práci a pár kabelů  Úsměv Toto jsem nikdy nezařizoval, jsem naprostý laik.

Teď, když už jsem to alespoň trošku pochopil tak je mi jasný, že jsem vás tady na foru musel všechny slušně pobavit  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 25.02.2016, 18:43 »

Proč by distributor nezkousnul ER 212/NVP7P?
Protože tazatel neuvádí kraj a co vím - pro "pražáky" jsem už dávno nic nedělal - PRE s ním mívala trochu problém (možná to bylo v jedinci) a nevím jak je to nyní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 25.02.2016, 19:30 »

Tazatel zmínil ČEZ...

Možná měl PRE problém s tím, že rozvaděče ER212/xxxxx jsou standartně vydrátovaný pro E.ON a ČEZ, tedy, že nejde PEN přes elektroměr... Ale možná dělají i serii pro PRE, kde je to provedeno pro PRE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 27.02.2016, 17:18 »

Tak jsem si našel dvoutarifní elektroměrové rozvaděče, které se mi vejdou do pilířku - ER212/NVP7P o šířce 40 nebo 41 cm.

Oba jsou pro ČEZ.

V podmínkách ČEZu jsem nikde nenašel minimální šířku skříně, tak doufám, že mi neodmítnou namontovat elektroměr...




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 27.02.2016, 18:14 »

Pozor, u ER212/NVP7P tam je šířka 470mm, nikoliv 410mm....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 27.02.2016, 21:21 »

Pozor, u ER212/NVP7P tam je šířka 470mm, nikoliv 410mm....

U těchto dvou výrobce uvádí šířku 41 / 40 cm:

http://www.emat.cz/esta-er212-nvp7p-cez-elektromerovy-rozvadec-do-vyklenku-03020

http://www.e-rozvadece.cz/www-e-rozvadece-cz/eshop/1-1-Elektromerove-rozvadece/2-2-Plastove/5/332-ER212-NVP7P-Ekoplast-PE-na-zazdeni-S410-V620-H250
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 27.02.2016, 23:20 »

Já jsem čerpal odsud:
http://www.elplasthk.cz/cz/produkty/elektromerove-rozvadece-eshop/detail/er-212-nvp7p-11400.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #32 kdy: 28.02.2016, 17:37 »

Pokud je rozvaděč schválený pro tu či onu společnost, měla by vyhovovat i  nějaký ten cm + nebo -... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.