Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaké je finanční rozpětí zprovoznění přípojky na pozemku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké je finanční rozpětí zprovoznění přípojky na pozemku?  (Přečteno 19877 krát)
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.02.2016, 17:18 »



Mam pozemek s kamplickou elektroměrovým sloupkem, do vedlejšího (sousedova cca 1metr od me) je zavedena elektrina, z mého couhaji pouze husi krky.

Jaká je "normální" cena za zprovoznění elektriny včetně revize?
(1x zasuvka 220 230V a 1x zasuvka 380 400V)

Mám nabídku za cenu 4.000,- a nevím zda je to rozumná cena ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.02.2016, 18:59 »


Nikdo vám nepoví, žádnou "normální" cenu.
Poptejte si dodavatele a rozhodněte se sám.
Zde se dozvíte max. rozpětí od do.
Dle okolností se to pohybuje od 1500 do 8000 Kč.
Ale to je pouze má zkušenost.
Záleží na kraji a místě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.02.2016, 19:16 »

Chybí důležitý údaj:
Typ elektroměrovéh o rozvaděče.
Nebo je to jen přípojková skříň?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 17.02.2016, 20:51 »



Pro lepší ilustraci jsem připojil fotografii - toto je aktuální stav.

Typ rozvaděče bych vám rád uvedl, ale jsem naprostý laik, takže upřímně - nevím, nechám si poradit...


* Antoníček.jpg (228.9 KB, 1066x761 - prohlédnuto 3659 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.02.2016, 21:02 »

Tak mě něco podobného vyšlo v konečném součtu na cca na 25000, sloupek, elměrový rozvaděč a zásuvková skříň včetně zapojení a poplatků při zapojení, pravda, byly tam nějaké problémy co to trochu prodražily.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 17.02.2016, 21:07 »

Tat to snad ne - 25.000,-  zle

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 17.02.2016, 21:36 »

no pokud vám jde jen o zřízení těch zásuvek tak jste zde již dostal odpověď. Pokud se ovšem bude jednat o nové odběrné místo tak toho budete muset samozřejmě zaplatit daleko víc. Osobně pokud dobře chápu váš dotaz, tak se bude jednat o nové odběrné místo a následně o připojení staveništního rozvaděče. Tudíž typuji že jen materiál vás přijde na cca. 2.000,- až 2.500,- Kč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 17.02.2016, 22:14 »

Ano, jedná se o nové odběrné místo.

Místo rozvaděče budou stačit jen 2 zásuvky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 17.02.2016, 22:19 »

tak to ta částka bude opravdu někde kolem těch 20.000,-

Již se to tu někde řešilo. Ve Vašem případě, jelikož již máte sloupek na elektroměr, tak si můžete požádat o nové odběrné místo a nemusíte žádat o staveništní přípojku. Z druhé strany vám elektrikář přidělá vyhovující rozvaděč s požadovanými zásuvkami a jištěním a můžete stavět. Počítejte s platbou 500,- Kč za 1A rezervovaného příkonu u 3f přípojky a revizí a materiálem ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 17.02.2016, 22:30 »

Takže, pokud to dobře chápu, cena bude:

- chceme tam 3x25A = platba ČEZu 12.500,-
- následně elektrikáři za práci a materiál = ?

Mno a mě šlo právě pouze o ty náklady na elektrikáře - kolik je tak "normální" za "zprovoznění" říct - aktuální stav je na fotografii... Bez té částky 12.500,-

Zatím se v jedné odpovědi objevia částka 1.500,- - 8.000,-.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 17.02.2016, 22:31 »

Zatím se v jedné odpovědi objevia částka 1.500,- - 8.000,-.
Neodpověděl jsem vám jasně?
Nechtějte konkrétní jednu sumu.
Poptejte si více dodavatelů.
Toto není tržiště aby se zde předhazovaly nabídky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 17.02.2016, 22:51 »

Neodpověděl jsem vám jasně?
Nechtějte konkrétní jednu sumu.
Poptejte si více dodavatelů.
Toto není tržiště aby se zde předhazovaly nabídky.

Nejde mi o konkrétní nabídky, šlo mi pouze o názory zdejších na běžnou cenu. Dodavatele jsem si samozřejmě poptal.

Obrázek o ceně mám, takže je možné diskuzi zamknout, děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 17.02.2016, 22:56 »

Nejde mi o konkrétní nabídky, šlo mi pouze o názory zdejších na běžnou cenu. Dodavatele jsem si samozřejmě poptal.

Obrázek o ceně mám, takže je možné diskuzi zamknout, děkuji.
V úvodu jsem psal, že je to také otázka geografická. I kdybyste zprůměroval celorepublikov ý průměr z tohoto fóra byla by to částka stejně irelevantní. Poptejte v místě tři dodavatele a jste v obraze líp.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 17.02.2016, 23:03 »



Mno a mě šlo právě pouze o ty náklady na elektrikáře - kolik je tak "normální" za "zprovoznění" říct - aktuální stav je na fotografii... Bez té částky 12.500,-

Zatím se v jedné odpovědi objevia částka 1.500,- - 8.000,-.

Zde na tomto fóru se přesnou částku nedovíte, zaprvé toto fórum není primárně určeno k tomuto účelu a zadruhé a zde naprosto souhlasím z motem tohoto fóra "že první je projektant" vy pořádně nevíte co chete a řešení Vašeho problému má více variant.
Věřím že si sem jdete jen pro informace, aby jste věděl jakým směrem se dát a že to rozhodně nechcete tvořit sám ...

Již někde zde bylo něco podobného řešeno, obecně vám to shrnu.

Montážní fy. vám do toho sloupku osadí elektroměrový rozvaděč, včetně vybavení, dle požadavku příslušného distributora ... a z tohoto el. měrového rozvaděče, se vyvede kabel (a teď je možné jej mít v délce, která následně dosáhne až do nově vybudovaného domu) a nebo jen pár metrů kabelu, který bude končit v rozvaděči, (může to být i modulový plastový rozvaděč s příslušným IP) který bude samozřejmě splňovat příslušné krytí a další potřebné náležitosti a v něm bude proudový chránič, 3f jistič a 1f jistič ... a ty vámi požadované zásuvky.

Je to velmi obecně a pro laika snad pochopitelně popsané, ale snad vám to pomůže při sestavování požadavků na zhotovitele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 17.02.2016, 23:05 »

To: Matos
Nabídku za 4 000.-Kč to berte!!
Pak si toho zoufalce vyfoťte, a dejte ho sem, jako charitativního dobrodince.  jupí

Najděte si ceny za materiál na netu, dle nutného vybavení.
Ceny jsou různé a nedozírné!
Přípojková skříň cca    1500.-
Elektroměr rozv. cca    5700.-
Rozvaděč zásuvkový   3700.-
+ materiál, práce, revize, přihláška k odběru a jste minimálně na 20 000.-
Takže ten zoufalec vás sponzoruje  asi tak minimálně 16 000.-
To je jen to nezbytné.....

No to je terno, berte to!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #15 kdy: 18.02.2016, 07:14 »

Ano, jedná se o nové odběrné místo.

Místo rozvaděče budou stačit jen 2 zásuvky...

Nebudou. Zásuvky musí mít své předjištění a ochranný prvek v podobě proudového chrániče. Tyto prvky nelze umístit o elektroměrovéh o rozvaděče. Ten má jasně předepsanou povolenou výbavu. Pak tedy vězte, že je nutná instalace vybaveného podružného rozvaděče nebo vybavené zásuvkové skříně. Cena takové zás. skříně začíná na částce cca  3200,-Kč. Elektroměrový rozvaděč dle rozměrů vašeho sloupku začíná na ceně cca 3800,-Kč, přípojková skříň pak cca 3000,-Kč, napájecí kabel z již zabudované skříně, práce, revize........ .............j ak píší kolegové, cenu 20 000,-Kč berte jako cenu běžnou a všichni, kdo se chtějí dostat pod tuto cenu jsou dobrodruzi, u kterých bych si dával pozor co montují a jakým způsobem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #16 kdy: 18.02.2016, 12:29 »

Nevím proč jste na takové částce. nejsou i ty 4000 moc.....Vždyť vedlejší rozvaděč je pod napětím  Mrknutí....stačí kus kabelu a na kus prkna přitlouc dvě zásuvky, za dvojku mu to zmákne každý Ferda od vedle...... No a za tím pilířkem v polích začíná černý les a tam řádí vlk který žere Karkulky.....
A teď vážně. Některý distributor (po uzavření smlouvy a zaplacení části z 12500,-) udělá přípojku zdarma. Tím se vyřeší spodní skříň. A výpočet dalšího máte nahoře. 4500 elektroměrový + 3500 zásuvková skříň IP44 + kus kabelu na propojení + něco za práci + cca x000,- revize.
Tak za 4000,- ....?... mžná jen za práci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 23.02.2016, 21:32 »

Tak už jsem to zřejmě trochu pochopil Úsměv

Aktuální nabídku mám cca za 12.500,- (ER skříň, stavební rozvaděč + další materiál, revize, práce, doprava).

Ještě se zeptám - jaká je minimální šířka a hloubka elektroměrové skříně?

Šířku prostoru v pilířku na skříň mám 41cm, údajně se budou muset cihly ořezat aby vzniklo místo minimálně 45cm. Je to tak, nebo těch 41cm stačí?

Plánuji 3x25A, dvoutarifní...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 23 dotazů.