Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?  (Přečteno 11310 krát)
karel09
« kdy: 20.01.2016, 13:44 »

Potrebuji dostat signal klasickeho domovniho (dratoveho) zvonku o kus dal.
Nechci davat ven nove tlacitko (stavajici je integrovane v panelu s dalsimi).
Nechci tahat draty od stavajiciho zvonku dal.
Musim tedy vedle stavajiciho zvonku zaradit nejaky vysilac a jeho signal na pozadovanem miste zpracovat.
Hledam tipy co a kde koupit. Zatim jsem toho nase hodne malo (slovy jedno reseni, ne moc pohledne a za celkem mastnou sumu). Ve vetsine pripadu to jinak vyzaduje vlastni tlacitko, takze je mi to na nic.
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 21.01.2016, 09:07 »

To jsem před nějakým časem řešil také a nic profi se mi tehdá sehnat nezadařilo, takže to skončilo úpravou běžného bezdrátového zvonku.

Paralelně ke stávajícímu zvonku (tehdá bylo navíc třeba zvonění na dvou místech, jinak by bylo možno stávající zvonek odpojit a demontovat) jsem připojil malé relé, jehož kontakty jsem zapojil paralelně k tlačítku bezdrátového zvonku. Nedostatky to má, musí se zasáhnout do bezdrátového tlačítka, takže se pak těžko uplatní záruka a je třeba občas měnit baterie.

Toto řešení není vhodné pro každého, je třeba mít zkušenosti s pájením a elektronikou, takže je na tazateli, zda jeho znalosti postačí.

P.S. Ještě na okraj bezpečnostní varování, sice jejich použití není příliš časté, ale existují zvonky (většinou bzučáky),  které nejsou napájeny malým napětím ze zvonkového trafa, ale přímo ze sítě, takže před jakýmkoliv zásahem doporučuji zkontrolovat pracovní napětí zvonku.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 21.01.2016, 10:07 »

... existují zvonky (většinou bzučáky),  které nejsou napájeny malým napětím ze zvonkového trafa, ale přímo ze sítě, takže před jakýmkoliv zásahem doporučuji zkontrolovat pracovní napětí zvonku.
Bohužel je to tak!
Tohle je neskutečný nesmysl, vůbec mi není jasné kdo tohle dal na trh, protože si to kutilové v klidu zapojí a nechají původní přívod ke zvonkovému tlačítku, původní tlačítko,...
---------------
Podle toho, jak je původní zvonek udělaný, se z něj někdy dá odebírat nějaký ten mA, kterým se drží nabitá baterie (nebo kondenzátor 0,5 - 1F),  aby se nemuselo řešit napájení přijímače, pokud je původní zvonek na DC napětí, dá se to spínat přes optočlen, pokud je to DC, tak i tam bych preferoval polovodičové prvky před relé.
Dá se vymyslet spousta věcí, ale je třeba znát některé podrobnosti. A musí se to dělat "jako dobrý skutek",  protože některé věci by asi nikdo nezaplatil...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 21.01.2016, 10:32 »

Bohužel je to tak!
Tohle je neskutečný nesmysl, vůbec mi není jasné kdo tohle dal na trh, protože si to kutilové v klidu zapojí a nechají původní přívod ke zvonkovému tlačítku, původní tlačítko,...


Tyto zvonky na 230V lze najít v mnohých školách a na trhu jsou již mnoho desítek let. To, že to kutil použije tak jak to použije je jen jeden z mnoha případů jak kutil spotřebuje cokoliv co najde, dostane......
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.01.2016, 11:38 »


to kol. Schwarz:
Kdyby to použili kutilové, oni to použijí klidně i elektrikáři.

 Setkal jsem se s tím v domě, kde při dostavbě podkrovních bytů udělali zvonky od bytových dveří na 230V, bzučák od domovních dveří byl součástí domofonu a ten byl samozřejmě na malé napětí. Asi neuměli zapojit dvě tlačítka, jedno dole a druhé u bytu najednou. Nebo, že by byl požadavek na odlišné zvonění z obou míst?

 Nejhorší bylo, že všechny ostatní zvonky byly zapojeny ze zdroje domofonu, tlačítka u bytů byla stejná, z řady Klasik, takže nic nevarovalo, že ve dvou z nich je přímo síť!

to kol. Mazač:

Školní zvonění bývalo realizováno pomocí telefonních zvonků, jejichž napájení je 40 až 75V~ (50 nebo 25 Hz),  takže to také nebývalo spojené se sítí, navíc do toho se (snad) nehrabou laici a kutilové. 
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.01.2016, 12:44 »

Lze to řešit opakovačem signálu,  dá se pořídit v obchodech s čínskými "EZS" za pár stovek, ovšem problém může být v naladění, pokud jse pouze "elektrotechnik uživatel",  když se budou pracovní frekvence rozcházet.
EDIT:  beru zpět, nějak jsem přehlíd že stávající je drátový.
Pak se nabízí leda bezdrátový vysílač s upraveným spínáním, či upravený běžný bezdrát. zvonek, což není práce pro laika.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 21.01.2016, 13:28 »

Citace
Školní zvonění bývalo realizováno pomocí telefonních zvonků, jejichž napájení je 40 až 75V~ (50 nebo 25 Hz),  takže to také nebývalo spojené se sítí, navíc do toho se (snad) nehrabou laici a kutilové. 


U starších škol (to jsou dnes všechny)  Škleb bývalo trafo 220(dříve)-75 V st a to pouštělo na ty zvonky signál...
Už jsem to předělával ,  trafo nechal (bylo na 4000V zkušebních)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 25.01.2016, 23:07 »

Když jsme u těch bezdrátovejch zvonků.
Teď jsem strávil 4 dny v řekněme nad standartním apartmánovým komplexu. Asi 12 chalup po 6-ti apartmánech. A u každýho vchodu do apartmánu bezdrátový tlačítko a u vnitř apartmánu bezdrátovej zvonek. Fungovalo to výborně. Občas zazvonilo to správný tlačítko na ten správnej byt. Ale většinou to bylo, že někdo zmáčknul tlačítko, a zvonilo to úplně jinde. A nebylo to jen mezi byty v jednotlivých chalupách. Ale i mezi chalupami navzájem...
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 26.01.2016, 10:45 »

Citace
Občas zazvonilo to správný tlačítko na ten správnej byt. Ale většinou to bylo, že někdo zmáčknul tlačítko, a zvonilo to úplně jinde.

Záleží na výrobci, jak to má kódované...

Jednou jsem byl také u takového zvonku,sem tam zazvonil, venku nikdo ...
RD...já jsem nic nenašel. Pak majitel zjistil, že autobus (býval u zastávky) když dojel tak zvonek někdy spustil, řidič čekal..jstli to zamknul dálkáčem?...tak mě to řekl?
Dal jsem zvonek kódovaný od ENIKY a je dodnes pokoj. Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 26.01.2016, 13:43 »

...že autobus (býval u zastávky) když dojel tak zvonek někdy spustil, řidič čekal..jstli to zamknul dálkáčem?...
Klasika.
Nejjednodušší zvonky nemají ani pořádné kódování, je tam cosi odvozeno od frekvence krystalu kolem 32kHz a do toho se snadno něco "trefí". Jeden skončil "rozšlapán majitelem na malé kousíčky"!
Zvonil celou noc. Druhý den klid a večer to zase začalo...
Na zlikvidovaném kuse se to nedalo prokázat, ale s jistou pravděpodobnos tí zvonek reagoval na bezdrátový termostat k plynovému kotli...
A samozřejmě dálková zamykání aut(obusů) mohou pracovat také na 433,925MHz
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.01.2016, 18:04 »

V naprosté většině případů lze ke zvonku natáhnout nějaký ten pididrátek a vše v poho.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak prodloužit zvonek o 50m aby nedošlo k úbytku napětí?
 Jak zapojit zvonek pro poštovní schránku od KB?
 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Nesetkali jste se se zvonkovým trafem v provedení na DIN lištu v 1 mod.?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Kontrolujete provedení zvonků?
 Jak to nakreslit domovní zvonky jednopólově?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Jaký zvonek 12V na DIN lištu používáte?
 Znáte elektronické sirény TESLA?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Máte tip na elegantné zvončekové tlačidlo IP44?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Komu doporučíte bezdrátový zvonek Tchibo?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
 Jak spolehlivě spínat školní zvonek?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak ovládat okruh zvonku 12V bezdrátově?
 Neznáte zvonek na DIN lištu na 230V s bezpotenciálním ovládáním?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Jaké jsou typy "bezjiskrových" zvonků?
 Mate tip na osvedčený elektronicky zvonček na DIN lištu?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Jak nahradit bzučák bytového telefonu hlasitým zvonkem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
 Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 24 dotazů.