{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?  (Přečteno 24682 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #54 kdy: 22.01.2016, 02:08 »

Tak nějak to bude. Nebo taky šetřit se musí, ať to stojí co to stojí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #55 kdy: 22.01.2016, 10:52 »

Docela by mě zajímalo, kdo je skutečným autorem tohohle výmyslu a jeho nesmyslného zdůvodnění. V principu je to o tom dát bohatým a sebrat chudým a spořivým. Vitásková tuším před rokem už před těmito dopady varovala (někde na webu o tom byl článek, jen ho nemůžu teď najít) a možná i tenhle její přístup je ve skutečnosti za snahou o její odvolání. Vlastně o tom nic nevím, jen jsem to postřehl někde z kusého zpravodajství v rádiu než jsem zprávy přepnul na hudbu, takže jsem možná s úvahou úplně mimo ale dohledávat to teď nebudu, mám v plánu dnes po obědě odpočinek a poslech starých Led Zeppelin, už víc jak rok jsem si neudělal čas na poslech hudby jinak než v autě, takže od letoška budu tento stav napravovat, minimálně jednou za měsíc si to naordinuji.  Úsměv

Vůbec poslední dobou nějak často nemůžu zpětně najít v minulosti publikované informace. Nemáte někdo taky takový pocit? Sice jsem sklerotik, ale takový zas ne, to by se mě to muselo stávat i jinde než na webu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline« Odpověď #56 kdy: 23.01.2016, 10:55 »

Zkusil jsem pár scénářů v tý NTS kalkulačce na stránkách ERÚ, a troufám si tvrdit, že vše co tam je, má v zásadě svou logiku. Podle mého to ale nemá šanci skrze "vládu lidu" obecně projít.

Odběratelé "chudáčci" s relativně vysokou spotřebou v sazbě D02d. Budou v NTS platit PODSTATNĚ MÉNĚ než dnes.

S nastoupením NTS se stírá postupně cenový rozdíl mezi cenou vt a nt v akumulační sazbě pro bojlery. V NTS to spadne už jen na cenový poměr 3:2. Je otázkou, zda se vyplatí držet např. 160l/2kW bojler s blokováním v nt, a nestačil by třebas jen 80l/0,8-1kW bojler bez blokování. Máte nižší tepelné ztráty (o asi 0,5kWh/den), zabere to méně prostoru, a dost možná ten poloviční příkon bojleru bude právě tím, co vám umožní přejít na o stupeň nižší jistič.

Plnění podílu odběru v nt. Dle mého správná věc, ale hodně diskutabilní. Všichni vědí, že řada odběratelů (jak podnikatelé, tak domácnosti) využívá "vyšší" sazby, přičemž má ale jejich průběh spotřeby charakter běžné spotřeby, tj. poplatné 1tarifu. Zkrátka tu "vyšší" sazbu mají kvůli tomu, že je levnější, ne kvůli tomu, že by plnili tarifní podmínky. Nelíbí se mi však, že ta sankce (nucený přepočet platby z 2tarifu na 1tarif) za nesplnění podílu nt je "skoková". Když ten podíl podkročíte byť o jednu jedinou kWh, už rázem platíte o stovky až tisíce Kč za rok více. Ta sankce by měla "plynulá", např. 0,20 Kč za každou "nedobranou" kWh v nt do určeného podílu nt/(vt+nt).
Navíc si troufám tvrdit, že řada odběratelů bude mít problém ten podíl nt splnit, byť vše blokují a nemají snahu v podmínkách kličkovat. Doby, kdy na elektrický otop domácnosti šly 2/3 veškeré spotřeby elektřiny, jsou pryč. V dobách zateplení je ten poměr opačný, na otop připadá tak 1/3. Obecně energeticky náročnější domácnosti, avšak s úsporným elektrickým vytápením, nemají šanci ten podíl nt ve výši 91% splnit.

"Výpalné" za fotovoltaiky. To je kapitola sama o sobě. S ohledem na změnu, že se příspěvek na KVET a OZE bude platit v NTS už pouze za "odebranou" elektřinu, ne za "spotřebovanou" elektřinu, je logické, že je snaha to kompenzovat solárbaronkům nějakým tím dodatečným paušálkem... Do 10kW výrobny to je asi 800,- a nad 10kW asi 7600,- kč. To zase bude řevu na Starém bělidle...

Stírající se obecné cenové rozdíly mezi 1tarifní a 2tarifními sazbami v NTS. Nabízí se otázka, zda má smysl dnes vůbec něco blokovat na nt. Osobně bych byl podstatně progresivnější a skladbu distribučních sazeb v NTS ještě více zredukoval: 1tarif, 2tarif-8h, 2tarif-16h (delší časy nt nemají kvůli omezením /kolik úseků, jak dlouhé/ reálně z pohledu řízení soustavy větší význam - zrušit). S tím, že 2tarifní sazbu by si mohl pořídit každý, kdo bude mít zájem a je přesvědčen o tom, že je schopen ji účelně používat. Zda využije technicky blokovací vodič od HDO nebo ne, nebo si to bude hlídat na hodinkách nad sporákem/pračkou/myčkou/..., už by bylo na něm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #57 kdy: 26.01.2016, 19:17 »

Jak jsem pal dříve. Cena za distribuci se má zvednout (podle hl. jističe) ale naopak cena za 1kWh se má snížit a to dost!
Zelení jsou ale proti, že se nebude šetřit jako dodnes. Nerozhodný
Že zbytečně se bude svítit, topit a podobně.
Uvidíme jak to dopadne, ERÚ říkal, že pokud to bude mít dopad na ty nejmenší (nás  Škleb)
tak toto nepodpoří!  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Martin Kurka
*
Offline OfflineProjektant automatizace a strojů


« Odpověď #58 kdy: 27.01.2016, 10:52 »

A je to tady. Tady je ten háček, jak z lidí a nejen z firem dostat více peněz na solar.
Nenápadná drobná výjimka, po jejímž zrušení se obrátí vše vzhůru nohama.
A ještě za to zase bude moci Vitásková, protože bude muset schválit NTS, kterou na ERÚ nevymysleli.
Teď jsou mi jasné tlaky na její odvolání a nasazování psí hlavy od novinářů.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-rika-nam-vitaskova-celou-pravdu-fpa-/p_ekonomika.aspx?c=A160125_204322_p_ekonomika_wag

... Malá domácnost s roční spotřebou 800 kWh (domácnosti s malým počtem členů, nevybavené energeticky náročnými spotřebiči, jako jsou sušičky či klimatizace), zaplatí místo stávajících 4 795 Kč (vše s DPH) nově 5 386 Kč za rok, tedy o 591 Kč za rok více, z toho je 479 Kč platba na obnovitelné zdroje. Příklad se týká domácnosti s tarifem D02d a jističem 1 x 25 A.

Domácnost s velkou spotřebou s náročnými spotřebiči (například elektrickým topením, sporákem, bojlerem), která spotřebovává ročně 13,5 MWh, naopak ušetří 829 korun. Místo 37 544 Kč zaplatí 36 715 Kč ročně (z toho 8 085 Kč na OZE!!). Příklad se týká domácnosti s tarifem D45d a jističem 3 x 25 A, spotřebou 13 MWh v nízkém a 500 kWh ve vysokém tarifu. Trochu problém budou mít chalupáři a zahrádkáři s velkými jističi a malou spotřebou, ale těm ERÚ slibuje vyjít v tarifní struktuře vstříc. Dosud žádné drama.

To ale bohužel není celá pravda. Odvolám se na svůj starší článek OZE za všechny prachy. Jen stručně – i platby za OZE se převedou na platby za jistič. Prozatím tomu brání pojistka, která platby na OZE omezuje. Pokud ale tato omezující podmínka ze zákona č. 165/2012 Sb. zmizí a platby na OZE se začnou počítat podle částek v mezitím již platném výměru ERU č. 7/2015, zaplatí malá domácnost v prvním případě po zavedení nové struktury nikoliv 5 386 Kč, ale 13 604 Kč, tedy o 8 809 Kč více, z toho 8 697 Kč ročně jen na OZE. No a pokud jde o ten druhý případ, ten místo 37 544 Kč zaplatí 54 722 Kč, tedy o 17 178 Kč více, z toho 26 092 Kč ročně jen na OZE. Nevím, jak vám, ale mně tyto výsledky vyrazily dech. Počítal jsem si je opakovaně, chybu jsem nenašel a asi to tak už bude. Částky to jsou zcela nepředstavitel né.

Celá záležitost vyvolává řadu otázek.

Otázka první: Kalkulátor, který ERÚ k nové tarifní struktuře spustilo, počítá platby na OZE pouze podle starého způsobu, který již ale pravděpodobně v roce 2017 nebude platit. Proč před námi ERÚ tento horký brambor skrývá? Proč není v kalkulátoru možnost spočítat i nové platby za OZE, kdy již mezitím byly posvěceny schváleným cenovým výměrem ERÚ?

Otázka druhá: Omezující podmínka v zákoně č. 165/2012 Sb. je v kontextu změny tarifní struktury zcela nelogická. Kdy může tato omezující podmínka pro platby za OZE zmizet? Bude to, jak se obávám, před zavedením nové tarifní struktury v roce 2017?

Otázka třetí a zásadní: Kdo na nás všechny tuhle mimořádně drahou boudu šije? A proč je o tomto mimořádně výbušnému tématu v médiích tak ohlušující ticho? ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #59 kdy: 27.01.2016, 13:19 »

A je to tady. Tady je ten háček, jak z lidí a nejen z firem dostat více peněz na solar.
Nenápadná drobná výjimka, po jejímž zrušení se obrátí vše vzhůru nohama.
A ještě za to zase bude moci Vitásková, protože bude muset schválit NTS, kterou na ERÚ nevymysleli.
Teď jsou mi jasné tlaky na její odvolání a nasazování psí hlavy od novinářů.

Pokud to bude takhle a projde to, je čas na změnu.  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline« Odpověď #60 kdy: 27.01.2016, 16:57 »

Docela by mě zajímalo, kdo je skutečným autorem tohohle výmyslu a jeho nesmyslného zdůvodnění.

Politici  v parlamentu. Schválili to poslanci na podzim 2013 novelou zákona č. 165/2012 Sb o obnovitelných zdrojích, konkrétně zařazením nového znění §28:

(4) Úřad stanoví složku ceny služby distribuční soustavy a složku ceny služby přenosové soustavy na podporu elektřiny
a/ pro odběrná a předávací místa připojená k přenosové soustavě nebo k distribuční soustavě na napěťové hladině velmi vysokého napětí a vysokého napětí v Kč/MW/měsíc na základě sjednaného rezervovaného příkonu a
b) pro odběrná a předávací místa připojená k distribuční soustavě na napěťové hladině nízkého napětí v Kč/A/měsíc na základě jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe před elektroměrem a příslušné distribuční sazby


V odstavci 5 je sice omezení pro OZE ve výši 495 Kč/MWh, ale tohle změnit či zrušit je pro parlament hračka....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #61 kdy: 27.01.2016, 17:08 »

Já bych řekl, že toto je prozatím zbytečné řešit a tyto výpočty jsou založeny pouze na úrovni spekulací.
Stále na tom trváte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #62 kdy: 27.01.2016, 17:32 »

Politici  v parlamentu. Schválili to poslanci na podzim 2013 novelou zákona č. 165/2012 Sb o obnovitelných zdrojích, konkrétně zařazením nového znění §28:

(4) Úřad stanoví složku ceny služby distribuční soustavy a složku ceny služby přenosové soustavy na podporu elektřiny
a/ pro odběrná a předávací místa připojená k přenosové soustavě nebo k distribuční soustavě na napěťové hladině velmi vysokého napětí a vysokého napětí v Kč/MW/měsíc na základě sjednaného rezervovaného příkonu a
b) pro odběrná a předávací místa připojená k distribuční soustavě na napěťové hladině nízkého napětí v Kč/A/měsíc na základě jmenovité proudové hodnoty hlavního jističe před elektroměrem a příslušné distribuční sazby


V odstavci 5 je sice omezení pro OZE ve výši 495 Kč/MWh, ale tohle změnit či zrušit je pro parlament hračka....


No nazdar. Jestli to byli ti pedčítači hororů a komiksů z parlamentu, tak je vcelku pravděpodobné, že to dokonce udělali i v dobré víře, protože většině toho o čem hlasují nerozumí ani za mák.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #63 kdy: 27.01.2016, 19:56 »

Zajímavá odpověď distributora el. energie
viz:
Citace
Výměna jističe? Drahý špás, který se může vymstít

Vyměnit jističe může jen elektrikář distribuční firmy. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce výměna stojí kolem dvou tisíc a dá se stihnout do týdne. Pro posílení jističů ale musí některé domácnosti i vyměnit dráty ve zdech, snížení je jednodušší.

Citace
Spravedlivější systém?

Distributoři nové tarify spíše podporují. „Jde o spravedlivé rozdělení finančních nákladů na distribuci podle toho, kolik skutečné místo opravdu elektřiny vyžaduje. Dnes máme nemálo případů, kdy nově připojovaná místa vyžadují pro jistotu vysokou kapacitu připojení, a ve skutečnosti spotřeba elektřiny je výrazně menší. Náklady na takové připojení s vysokou kapacitou dnes nesou i zákazníci, kteří ji nepotřebují – takto je to naprosto spravedlivě nastaveno podle každého odběrného místa,” tvrdí Holubec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Karl Centrino
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #64 kdy: 27.01.2016, 21:15 »

Podle toho, jak se situace kolem poplatků vyvíjí , a nemysleme si, že nás někdo před lobby zachrání, tak velikost hl. j. by měla být taková, aby utáhla největší spotřebič a dejme tomu alespoň jednu žárovku ve svítidle. Aby se dala dopéct husa v troubě,  zároveň uvařit knedlíky a zelí i po setmění venku.

 Jíst a pít kafe se bude stejně až potom, a za plného světelného komfortu. Pak se udělá opět přítmí a pustí myčka, mezitím se v klidu bude trávit potrava. Případný akum. ohřívač vody na mytí bude spínat v době, kdy se spí, nebo pracuje právě na zaplacení el. energie podle NTS.  Ano, elektrický sporák s  digestoří, mikrovlnka, var. konvice, průtokový ohřívač se budou muset navzájem blokovat, nebo zmizí v propadlišti dějin běžné domácnosti.
Soudobost bude  nuceně zcela jinde než dosud, nebo řešením spotřebiče s velmi malými příkony.

Proto asi již dopředu ten zákaz žárovek, silných vysavačů apod. Pořád mi vrtalo hlavou, proč se na trhu v tak hojném počtu vyskytují reálně málo zatížitelné prodlužky, zásuvky. Výrobci se již připravili. Teď se musí připravit i firmy, aby zvládly velký nápor žadatelů o výměnu jističe. V druhé řadě vývoj a instalace inteligentního zařízení postupně  spínajícího a  navzájem blokujícího jednotlivé žrouty energie.
Na druhou stranu v instalaci mohou být  tenčí vodiče, jako na počátcích elektrifikace za našich babiček.

Tím se začne šetřit mnohem více, poklesnou hodnoty jističů, poklesnou i poplatky za rezervaci příkonu, opět  poklesnou příjmy distributorům. .. Na konci už opět svíčky a louče, někdo možná  dokonce i petrolej.  Kruh se uzavírá. Trocha nadsázky, no.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #65 kdy: 28.01.2016, 09:31 »

Asi si to taky budu muset hodit do kalkulačky :-) A pak udělat pokus a v bytovým rozvaděči dat před chránič 20A jisitč. V ER mám 1x25A. Ale myslím, že tímhle bych si stejně moc nepomohl, co se týče platby za jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik začátečník  :-)
Kdybych někdy psal bez diakritiky tak se omlouvám. Píšu z HUAWEI Ascend Y300 a diakritika se tam píše blbě :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #66 kdy: 28.01.2016, 10:15 »

Asi něco bude pravda...že od 1.února budou změny v hodnotách jističů?
Před chvílí mě volala pracovnice ditributora, mám tam delší dobu nějaké jističe měnit na bytovce od podzimu a teď s tím spěchá !! Zatím byl čas až po zimě.... Neřeknu
Jak psal kol. Strycharski v jíïném vlákně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Maroš Klein
*
Offline Offline« Odpověď #67 kdy: 28.01.2016, 14:52 »

Dnes som riešil revíziu pre nové odberné miesto 3x25A. Za elektromerom sklad bicyklov s osvetlením a zásuvkou. Žiadateľ má peňazí dostatok, argument je „veď sa ešte môže hodiť“. Takže on, a ešte 100 000 ďalších takých mudrlantov sa už možno nazberalo, a energetika musí reagovať.
Už dávno som upozornil na fakt, že prerábky 1-fázových bytov z pôvodne projektovaných 1f 16-25A na 3x25A je z hľadiska distribučnej siete nezmysel, ale zatiaľ platí, kto prvý príde, ten prvý melie. Ak zákazník chce, tiež mu nebránim, výsledky sa ale v sumáre postupne dostavia sami.
Zatiaľ stále letí poradenstvo na „bytové fabriky“ s vidinou výhod za dverami bytu a s nezáujmom vidieť ostatných obyvateľov a rozvody na sídliskách, ktoré dnes nemá nikto záujem rušiť ani prerábať. Len aby nakoniec neboli prví tí poslední.
Na začiatku bude trocha rozvírenej hladiny, nastanú diskusie a špekulácie, ale dramatický nárast (politickú samovraždu) neočakávam. To s tou vládou bolo jasné už Švejkovi.
Čo je napríklad ťažké pochopiť na tom, že ak mám v dome 3x32A, lebo som zdedil starú cirkulárku, a platím mesačne 30€, tak v podstate okrádam na rezervácii iných, na ktorých už nevyjde, a ktorí by radi zaplatili za spotrebu viac.
Ide o normálny trend, kde to „inteligentné“ elektromery postupne všetkým popravde spočítajú a spravodlivejši e rozdelia. Na tej myšlienke nie je nič zlé, a takto som to aj myslel v príspevku # 6, resp. 17. A vypadávanie hlavného ističa nakoniec možno bude známkou nesprávneho využívania inštalácie.
A nakoniec možno vyjde posledná novela 2130 – „ruší sa“. Úsměv

Ono ešte nie je nič uvarené, iba u vás sa to viac rozoberá. Hráči z V4 niečo začali v Ostrave, pokecali v Budapešti a toho roku majú v pláne pravidelne pokračovať.
http://www.urso.gov.sk/?q=Aktuality/Z%C3%A1very%20zo%20stretnutia%20energetick%C3%BDch%20regul%C3%A1torov%20kraj%C3%ADn%20V4
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #68 kdy: 28.01.2016, 16:26 »

Čo je napríklad ťažké pochopiť na tom, že ak mám v dome 3x32A, lebo som zdedil starú cirkulárku, a platím mesačne 30€, tak v podstate okrádam na rezervácii iných, na ktorých už nevyjde, a ktorí by radi zaplatili za spotrebu viac.

Těžké je na tom pochopit to, že jističem 3x32A nikoho neokrádám. Provozovatelé sítí přesně vědí, jak a kdy jsou linky vytíženy a určitě nedimenzují na sto procent instalovaných jističů jednotlivých odběrů jako rezervovaný příkon. Energie zlevňují a tak je snaha přenést platby na něco jiného, aby zisk nebyl na ceně energie tak závislý. Tím, že změním jistič, nezměním skutečnou spotřebu. Jsou to jen povídačky naší Kačky a je za tím snaha dostat víc peněz do systému, nic jiného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #69 kdy: 28.01.2016, 18:15 »

Citace
Energie zlevňují a tak je snaha přenést platby na něco jiného, aby zisk nebyl na ceně energie tak závislý.

Je to tak, klasická čistá 1 kWh z vn jde hodně ,hodně pod 1Kč .....
A na tom ještě profituje dost šikovných lidí!
Kde jinde vzít, než tak jak to popisujeme? Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Milan Illek
*
Offline Offline« Odpověď #70 kdy: 28.01.2016, 19:37 »

Tím, že změním jistič, nezměním skutečnou spotřebu. Jsou to jen povídačky naší Kačky a je za tím snaha dostat víc peněz do systému, nic jiného.
Pokud je mi známo, nejde o změnu platby za spotřebu ale za distribuci.  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #71 kdy: 28.01.2016, 19:53 »

Pokud je mi známo, nejde o změnu platby za spotřebu ale za distribuci.  Kroutím očima
... a o zavedení penále za nespotřebu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Musí byť kábel od elektromeroveho rozv. po domový rozv. 5-žilový resp. stačí aj 4-žilový?
 Jaký kabel od elektroměrového rozvaděče k RD ?
 Lze vyměnit hlavní jistič za silnější?
 Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
 Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Potřebuji něčí souhlas pro výměnu pojistek z 16A na 25A ve starém rozvaděči?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Jak předělat jedno fázovou přípojku na třífázovou
 Jaký použít kabel na 16A jistič na chatě?
 Navyseni Hlavniho Jistice - Nove predpisy (Cu 10mm2, na kraji pozemku, atd.)
 Jak dimenzovat vodic pripojky rodinneho domu?
 Pro přívod 25A z HDS do elektroměrové skříně prý nestačí CY 5x6?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Jaké jsou rozměry kabelu AY 4x16mm do nově umístěné HDS?
 Neni kabel CYKY 4Bx16 pro přípojku RD předimenzován?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Jaký jistič potřebuji k přípojce na staveniště RD ?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Jaký kabel použít k 550m dlouhé přípojce nn k rekreační chatě?
 Stačí připojení CYKY 4x10 na jeden RD?
 Mám zachovat stávající velikost hlavního jističe nebo zvolit navýšení?
 Může být přívod do chatky udělán jen dvoufázový?
 Je možné přívod do garáže napojit na zásuvkový obvod rodinného domu?
 Co by jste doporučili za přívodní kabel od elektroměru do bytové rozvodnice?
 Jaký použít kabel z elektroměrového rozváděče ke dvěma rozvodnicím v chatách?
 Jak efektivně připojit chatku?
 Kolik stoji zmena 1f pripojeni na 3f u spolecnosti CEZ ?
 Jak připojit agregátu k síti rodinného domu?
 Jaký mám nasmlouvat jistič pro RDs 20kW kotlem?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Je taková změna sazby a výměna jističe před el.měrem normální?
 Kdo mi povolí předělání hlavního přívodu do bytu z 1 fáze na 3 fáze?
 Co bude obnášet výměna jističe pro navýšení příkonu o 0,3A?
 Jak velké hlavní jištění použít pro RD 5+1, stačí 3x25A?
 Jaká je maximální hodnota hl. jističe pro 1.fáz. přívod?
 Jakou uvést hodnotu jističe do přihlášky odběru, když netuším jakou potřebuji?
 Stačí pro napájení dílny přívod kabelem Cu 5x2,5mm?
 Jaky je dostatecny prurez kabelu pro el pripojku tri rodinnych domu ?
 Jak mám navrhnou a realizovat vedeni do a od elekroměrového rozvaděče?
 Jakou velikost jističe pro nový RD?
 Jaké zvolit hlavní jištění dvougeneračního domu?
 Jaký průřez použít od jističe 50A k elektroměru na fázi a N?
 Ako určit požadovanú výšku hlavného ističa u starého domu?
 Bude stačit současný kabel pro navýšení z 1x16A na 1x25A?
 Jak slozite je posilit jistice pro venkovni podium s obcerstvovacim zazemim?
 Jakou přípojku k RD použít při příkonu 8kW?
 Jaký zvolit kabel pro připojení RD k sloupu vzdáleného 167metrů?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Stačí dnes v bytě 1-fáze nebo je nutné mít 3-fáze?
 Za co je třeba platit při zřízení přípojky?
 Jakou mám zvolit velikost hlavního jističe na instalovaný příkon 25 kW?
 Jak určit či posoudit hodnotu hlavního jističe?
 Jaké jsou měsíční poplatky za stavební přípojku?
 Kolik mě bude stát zřízení třífázové přípojky pro jednu zásuvku pro pilu?
 Jaké jsou poplatky za připojení nového odběrného místa u VČE?
 Je lepší řešit instalaci chatky z autobaterie 12V nebo 230V ?
 Kolik spotřebičů mohu použít současně při třífázovém jističi 50A?
 Jaké komunikační přípojky umístit v podnikatelském objektu?
 Jakým způsobem se vyměří zálohy pro znovupřipojení objektu?
 "Utáhne" 1kW elektrocentrála dvě lednice a žárovku?
 Je potřeba mít v bytě 25A třífázový hlavní jistič když nemáme el. vytápění?
 Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?
 Je pro nás správná volba jistič před elektroměrem 3x25.0 A?
 Lze připojit 2 byty na jeden elektroměr?
 Potřebuji na stavební parcele třífázovou přípojku nebo mi stačí jednofázová?
 Je možné využití 3-fáz. přípojky jen se čtyřmi vodiči?
 Jak vyměnit hlavní domovní jistič za pomalejší?
 Jaká je povolena charakteristika jističe před elektroměrem?
 Je průřez 4mm2 Al vodiče, jakožto hlavního přívodu do bytu, dostatečný?
 Co budu platit za připojení zahradního domku na nn?
 Jak volit velikost přípojky pro starý odpojený dům před rekonstrukcí?
 Stačí pro objekt s povoleným 40A jističem před elměrem kabel CYKY B 4x10A?
 Jak pripojit vzdalene odberove misto (RD) s co nejnizsimi naklady?
 Jaký zvolit průřez pro 25A/3f 40m v zemi?
 Připojili byste pasívní dům jedno nebo třífázově?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaký průřez vodiče doporučujete mezi elektroměrným a bytovým rozvaděčem?
 Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Staci 3f pripojka alebo sa musi samostatne prieviest 1f aj 3f pripojka?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Který distributor nabízí nové zřízení odběrného místa nejlevněji?
 Jak probíha zřízení nového 3-fázového okruhu do garáže v SVJ?

Aktuální slova KUTIL (2)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.235 sekund, 23 dotazů.