Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?  (Přečteno 32739 krát)
RadekD
« kdy: 26.09.2015, 19:49 »



Přítelkyně si vybrala velkou indukční desku a já bych se rád zeptal, jestli to celková elektroinstala ce utáhne?

Hlavní jistič na celý byt: 3x40A
Okruhy k dispozici v kuchyni:
* Sporák 3fáze každá 16A
* Myčka 1fáze 16A
* Světla a zásuvky: 1fáze 13A (ale to jen pro úplnost na té bude digestor a zbytek obýváku)

Plánované spotřebiče:
* Indukční Deska Siemens EH975SZ17E: 400 V / 10,8 kW (3P+N+E 16 A)
* Pečící Trouba Siemens HN678G4S6: 230 V / 3,65 kW (1P+N+E / 16 A)
* Myčka Siemens SN66P099EU: 230 V / 2,4 kW (1P+N+E / 10 A)
A kupa drobností proto bych rozhodně nic z toho nepřipojoval na okruh světla a zásuvky.

Laické nápady jak to řešit:
1) Připojit troubu i indukční desku na těch 3x16A a doufat, že to bude stačit
2) Přivézt z hlavního rozvaděče další okruh 1x16A pro pečící troubu, ale této možnosti bych se rád vyvaroval.
3) Přesvědčit přítelkyni, že jí bude stačit Indukční Deska Siemens EH875SN27E: 400 V / 7,2 kW (2P+N+E 16 A) - s tou by dle mě problém být neměl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 27.09.2015, 09:06 »

...
* Světla a zásuvky: 1fáze 13A (ale to jen pro úplnost na té bude digestor a zbytek obýváku)
...
Laické nápady jak to řešit:
...
Odpověděl jste si sám - elektrické rozvody by neměl řešit laik!
Ani člověk, který kdysi cosi vystudoval, ale oboru se aktivně nevěnuje, nemá zpravidla přehled jak se dnes co dělá.

Přívodů do kuchyně "není nikdy dost",  trouba, indukční deska, mikrovlnka, rychlovarná konvice, myčka,... To, co nemáte dneska, můžete mít za pár dnů nebo týdnů. Když už se něco dělá, je třeba okruhů připravit víc, vhodně rozfázovat, protože se některé spotřebiče používají v prostředí, "kde je voda",  nezapomenout na proudový chránič, ale jeden okruh pro kuchyni je dobré mít pro chladničku bez chrániče.

A společný okruh pro světla a zásuvky je návrat do historie o několik desetiletí. To už se dávno nedělá, důvodů je víc, jedním z nich je právě to, že zásuvka má být přes proudový chránič a je docela nešťastné, když chránič vypadne kvůli nějakému problému s některým ze spotřebičů a v tu chvíli je "tma jak...". Chránič na světla patří do koupelny, do pergoly,...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 27.09.2015, 09:48 »


Přítelkyně si vybrala velkou indukční desku a já bych se rád zeptal, jestli to celková elektroinstala ce utáhne?

Možná mi to po ránu v neděli nějak nedochází, ale co je to celková elektroinstala ce?   Kroutím očima

Pak se zeptám. Opravdu máte jako hlavní jistič u elektroměru  40A, nebo je to jen jistič s touto hodnotou, použit jako hlavní vypínač v rozvaděči bytu? Nějak se mi to nezdá.
Než vám také doporučím prohlídku zkušeným elektrikářem, nebo příslušným RT, odpovím tak trochu všeobecně.
Většina indukčních desek, bude na tři, nebo dvě fáze a jejich předjištění bude závislé na příkonu těchto desek. Ve většině případů vystačíte s jističem 16B/3, tedy s hodnotou 16A, ve třífázovém provedení. Velikost potřebného předjištění zjistíte z návodu konkrétní indukční desky. V určitých případech, se nechá vyměnit jistič tohoto okruhu za „silnější“,  ale to už záleží na více faktorech a rozhodně nevěřte nikomu, kdo se na to ani nepodívá a jen vymění jistič. Této výměně by měla předcházet prohlídka, případně měření a podle zjištěných skutečností by měl elektrikář určit, zda je to možné, nebo by byla snížena bezpečnost zařízení, pod „akceptovatelnou“ míru.
Dalším limitním místem, může být právě hlavní jistič před elektroměrem. U malých bytů může být rovněž na 16A a zde hrozí riziko, že by během většího vaření, bylo nutné stále běhat ven a jistič nahazovat. Navíc by to jistě neprospívalo jak té indukční desce, případně dalším elektrospotřeb ičům v bytě. Mohlo by docházet k jejich poškození.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 27.09.2015, 09:50 »

Pro vaši domácnost by pravděpodobně stačil i hlavní jistič 3x25A. Oslovte projektanta on vám to navrhne, spočítá i soudobost podle vašich pokynů, z toho vyjde hlavní jistič. Pokud doma nemáte vývařovnu pro několik desítek osob. Varná deska stejně pojede v režimu, který potřebujete tedy jedna dvě plotýnky na cca 20-40% takže vaše obavy s instalovaným výkonem 25kW v spotřebičích jsou zcela zbytečné. Osobně bych se také přikláněl k výkonějším spotřebičům, indukce se dá skvěle regulovat a co se týče trouby, tak 3,65kW je max výkon, standardně jede těleso které má cca 2-2,5kW, navíc je ovládáno termostatem.

Takže když to shrnu, varná deska (indukce) reguluje svůj výkon plynule podle potřeby, trouba spíná tělesa v režimu 0 1, mikrovlnka se taky nějak řídí, takže oslovte projektanta dodejte soupis vybavení a nechte se překvapit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.09.2015, 09:56 »

Istič 40A (x 3 fázy) je viac ako dostatočný.

Na každý veľký spotrebič (nie rozmerom, ale príkonom) však potrebujete vlastný okruh (istič v domovom/bytovom rozvádzači, kábel, vyhradená zásuvka alebo priame pripojenie). To musí pripraviť elektrikár.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Dostal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.09.2015, 10:08 »

Špatně jsem se na začátku vyjádřil a po úpravě moderátorem dostala otázka trochu jiný nádech, než jsem původně zamýšlel.

Byt je téměr postavený, ale developer je velmi neflexibilní, takže udělat jakékoliv změny do elektroinstala ce je obtížné, spíše nemožné.

V příloze je současné schéma zapojení bytu a co je kde vyvedené a jak je to zapojené. Otázka je tedy spíše, jaké spotřebiče si můžeme dovolit zakoupit, aby nám to později někdo byl schopen zapojit.


* schema.jpg (96.78 KB, 1223x772 - prohlédnuto 4794 krát.)

* schema.jpg (96.78 KB, 1223x772 - prohlédnuto 3028 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 27.09.2015, 10:17 »

Jestli chápu váš dotaz správně, tak to nehodláte dělat sám, jen se zde chcete zeptat odborníků zda to jde a jestli můžete koupit to co uvádíte a následně si na samotné provedení zavoláte elektrikáře. (to píši jen pro pořádek).
  V podstatě vás uklidnim, za určitých podmínek to jde vše zapojit tak aby nebylo třeba tahat nový kabel. Tak že můžete být v klidu. Jedno z řešení může být i to že uděláte na tom okruhu pro myčku ještě jednu zásuvku (hned vedle) a do ní připojíte tu troubu když pečete ,  tak nemusí myčka běžet.... a další řešení je popsané v jiné diskuzi ale to bych nerad zmiňoval, není na to jednotný názor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Dostal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 27.09.2015, 10:30 »

Jestli chápu váš dotaz správně, tak to nehodláte dělat sám, jen se zde chcete zeptat odborníků zda to jde a jestli můžete koupit to co uvádíte a následně si na samotné provedení zavoláte elektrikáře. (to píši jen pro pořádek).

Chápete mě správně - zásuvky, jističe, ... jsou již hotové. Zapojení indukční desky a trouby si nechám dělat odborníkem už jen kvůli té záruce a taky kvůli tomu, že to bude instalované ve Vídni a musí to být dle Rakouských předpisů. Zároveň bych, byl ale rád aby to splňovalo i české normy a já si toho Rakušana mohl trochu pohlídat, neb to co jsem slyšel/viděl místní "odborníky" dělat by vystačilo na vlastní diskusní vlákno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 27.09.2015, 10:31 »

Asi bych hrubě porušil pravidla, kdybych napsal natvrdo co si myslím o projektantovi!
- s ohledem na to, kolik a jakých se dnes používá spotřebičů, je okruhů žalostně málo!
- 2 společné okruhy pro světla i zásuvky, jištěné 13A, je poněkud v rozporu s ČSN 33 2130 (ed.2 nebo 3),  že by to bylo podle nějakého zahraničního vzoru, kde tuto ČSN neznají?  
- centrální proudový chránič není ideální řešení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 27.09.2015, 10:39 »

Vidím v tom německý styl. V jejich ekonomických projektech se objevuje i 5x1,5 pro světla a zásuvky společně. Proto těch 13A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 27.09.2015, 10:45 »

No a jsme doma. Měl jsem tu možnost teď realizovat dva objekty v Ganserndorfu a Gerasdorfu a naprosto vás chápu že se zarážíte nad kvalitou provedených prací. Taky jsem nechápal.
  No nicméně taky jsme to tu řešili, v Rakousku mají ve zvyku rozvody tahat v "husík krcích" tak že pokud je to i váš případ, tak by neměl být problém tam ten jeden okruh zatáhnout a bylo by vyřešeno. Jinak platí to co bylo uvedeno výše.
  Vím že v Rakousku se s tím moc nezatěžují ,  jako třeba tři různé okruhy v jedné rozvodné krabici atd. ale nicméně námi provedené rozvody i bez projektu prošli revizí ze strany tamního RT a jediné závada byla že zásuvky nebyli osazeny strojky "schuko" ..ale to bylo přání investora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 27.09.2015, 10:49 »

Koukám, že je PD v němčině.
Pokud jde o bytovou výstavbu v Německu, pak je společný okruh odjištěn 13A/1/B jejich místmní zvyklostí. Před časem mi kamarád vyprávěl, jak to chodí u firem elektro v německu, kde funguje jako montér elektro. Mají to prostě trošku jinak :-)

3x40A/B je pro účel hlavního jištění s uvedenými spotřebiči zbytečně moc.
Při výpočtu celkového příkonu s použitím soudobosti vyjde zcela jistě jištění min. o řadu nižší.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Dostal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 27.09.2015, 10:52 »

Asi bych hrubě porušil pravidla, kdybych napsal natvrdo co si myslím o projektantovi!
- s ohledem na to, kolik a jakých se dnes používá spotřebičů, je okruhů žalostně málo!
- 2 společné okruhy pro světla i zásuvky, jištěné 13A, je poněkud v rozporu s ČSN 33 2130 (ed.2 nebo 3),  že by to bylo podle nějakého zahraničního vzoru, kde tuto ČSN neznají?  
- centrální proudový chránič není ideální řešení

Vyloženě s Vámi souhlasím, i jako laikovi, co měl jen kdysi vyhlášku 50 pro prostory ČVUT se mi to nezdá. Bohužel ve všech bytech co jsme ve Vídni viděli se nachází velmi podobné zapojení - jakoby to dělali všude přes kopírák. Proto jsem se zde chtěl zeptat odborníků, co je možné si na toto dovolit nechat zapojit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 27.09.2015, 10:53 »

Koukám, že je PD v němčině.
Pokud jde o bytovou výstavbu v Německu, pak je společný okruh odjištěn 13A/1/B jejich
 

je to ve Vídni, dokonce to tazatel uvedl. A hodnotu hl. jističe netřeba řešit. Ve Vídni je jiná legislativa na přidělení rez. příkonu a není to zpoplatněno jako u nás. Stejně tak tam nemají "dvojsazbu" ..tak že toto bych neřešil, je to zbytečné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 27.09.2015, 10:55 »

je to ve Vídni, dokonce to tazatel uvedl.

Aha, tak to se omlouvám, toho jsem si opravdu nevšiml.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Dostal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 27.09.2015, 11:14 »

  V podstatě vás uklidnim, za určitých podmínek to jde vše zapojit tak aby nebylo třeba tahat nový kabel. Tak že můžete být v klidu. Jedno z řešení může být i to že uděláte na tom okruhu pro myčku ještě jednu zásuvku (hned vedle) a do ní připojíte tu troubu když pečete ,  tak nemusí myčka běžet.... a další řešení je popsané v jiné diskuzi ale to bych nerad zmiňoval, není na to jednotný názor.

Toto řešení mě taky jako laika napadlo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o troubu s pyrolýzou, tak jsem předpokládal, že většinou tato pyrolýza bude běžet po obědě = ve stejnou dobu jako myčka, takže mi toto řešení nepřišlo vhodné.

No a jsme doma. Měl jsem tu možnost teď realizovat dva objekty v Ganserndorfu a Gerasdorfu a naprosto vás chápu že se zarážíte nad kvalitou provedených prací. Taky jsem nechápal.
  No nicméně taky jsme to tu řešili, v Rakousku mají ve zvyku rozvody tahat v "husík krcích" tak že pokud je to i váš případ, tak by neměl být problém tam ten jeden okruh zatáhnout a bylo by vyřešeno. Jinak platí to co bylo uvedeno výše.

V tomto novém bytě jsem ještě nezjišťoval, jestli je vše vedeno husími krky. Měl jsem možnost byt vidět jen pár hodin ale v ostatních bytech co jsem viděl, to byl defakto standard.

  Vím že v Rakousku se s tím moc nezatěžují ,  jako třeba tři různé okruhy v jedné rozvodné krabici atd. ale nicméně námi provedené rozvody i bez projektu prošli revizí ze strany tamního RT a jediné závada byla že zásuvky nebyli osazeny strojky "schuko" ..ale to bylo přání investora.

nečekal jsem, že zde narazím na někoho kdo má zkušenosti s rakouskými instalacemi. Mohl bych vás poprosit o kontakt. V případě, že bychom se rozhodli tahat ten kabel, ... byste potom mohl být ten kdo ho natáhne a rovnou zapojí i tu troubu, indukční desku, ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 27.09.2015, 11:17 »

Aha, tak to se omlouvám, toho jsem si opravdu nevšiml.
Ono to na začátku vlákna nebylo jasné, že je to v zahraničí.
Takže i můj argument "českou normou" je tak trochu nepoužitelný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Radek Dostal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 27.09.2015, 11:23 »

Ono to na začátku vlákna nebylo jasné, že je to v zahraničí.
Takže i můj argument "českou normou" je tak trochu nepoužitelný.

Ano omlouvám se. Na začátku jsem to opravdu neuvedl, netušil jsem jak moc se diskuse rozvine a že i tato informace bude důležitá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak doporučit připojení jednotlivých fází pro jednofázové spotřebiče a zásuvkové obvody?
 Jak se určuje výpočtové zatížení pro rodinný domek?
 Jaké kabely uložit do země mezi elektroměrovým pilířem a rozvaděčem v RD?
 Jaký mám použít jiný typ jističe pokud chceme snížit příkon objektu?
 Poradíte mi s návrhem hlavního jističe pro nízkoenergetický dům?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Je E.ON oprávněn odmítnout hlavní jistič 15A?
 Proč platit poplatek za rezervovaný příkon?
 Kto určuje ampericku hodnotu ističa pred elektromerom?
 Znáte připojovací podmínky ČEZ opravdu dobře?
 Co s upraveným hlavním jističem před elektroměrem?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Pouzit pre 90m napojenie ER kabel AYKY 4x25 alebo radcej 4x35?
 Rozvody za elektroměrem stručně
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Jak řešit potřebu dočasného navýšení rezervovaného příkonu?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Kdo je přesně za jištění HDV odpovědný, energetika nebo provozovatel?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký největší příkon jste instalovali pro stavební antoníček?
 Jak se v roce 2020 vměstnat do stávající sazby energetiky?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Musí byť kábel od elektromeroveho rozv. po domový rozv. 5-žilový resp. stačí aj 4-žilový?
 Jaký kabel od elektroměrového rozvaděče k RD ?
 Lze vyměnit hlavní jistič za silnější?
 Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
 Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Potřebuji něčí souhlas pro výměnu pojistek z 16A na 25A ve starém rozvaděči?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Jak předělat jedno fázovou přípojku na třífázovou
 Jaký použít kabel na 16A jistič na chatě?
 Navyseni Hlavniho Jistice - Nove predpisy (Cu 10mm2, na kraji pozemku, atd.)
 Jak dimenzovat vodic pripojky rodinneho domu?
 Pro přívod 25A z HDS do elektroměrové skříně prý nestačí CY 5x6?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Jaké jsou rozměry kabelu AY 4x16mm do nově umístěné HDS?
 Neni kabel CYKY 4Bx16 pro přípojku RD předimenzován?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Jaký jistič potřebuji k přípojce na staveniště RD ?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Jaký kabel použít k 550m dlouhé přípojce nn k rekreační chatě?
 Stačí připojení CYKY 4x10 na jeden RD?
 Mám zachovat stávající velikost hlavního jističe nebo zvolit navýšení?
 Může být přívod do chatky udělán jen dvoufázový?
 Je možné přívod do garáže napojit na zásuvkový obvod rodinného domu?
 Co by jste doporučili za přívodní kabel od elektroměru do bytové rozvodnice?
 Jaký použít kabel z elektroměrového rozváděče ke dvěma rozvodnicím v chatách?
 Jak efektivně připojit chatku?
 Kolik stoji zmena 1f pripojeni na 3f u spolecnosti CEZ ?
 Jak připojit agregátu k síti rodinného domu?
 Jaký mám nasmlouvat jistič pro RDs 20kW kotlem?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Je taková změna sazby a výměna jističe před el.měrem normální?
 Kdo mi povolí předělání hlavního přívodu do bytu z 1 fáze na 3 fáze?
 Co bude obnášet výměna jističe pro navýšení příkonu o 0,3A?
 Jak velké hlavní jištění použít pro RD 5+1, stačí 3x25A?
 Jaká je maximální hodnota hl. jističe pro 1.fáz. přívod?
 Jakou uvést hodnotu jističe do přihlášky odběru, když netuším jakou potřebuji?
 Stačí pro napájení dílny přívod kabelem Cu 5x2,5mm?
 Jaky je dostatecny prurez kabelu pro el pripojku tri rodinnych domu ?
 Jak mám navrhnou a realizovat vedeni do a od elekroměrového rozvaděče?
 Jakou velikost jističe pro nový RD?
 Jaké zvolit hlavní jištění dvougeneračního domu?
 Jaký průřez použít od jističe 50A k elektroměru na fázi a N?
 Ako určit požadovanú výšku hlavného ističa u starého domu?
 Bude stačit současný kabel pro navýšení z 1x16A na 1x25A?
 Jak slozite je posilit jistice pro venkovni podium s obcerstvovacim zazemim?
 Jakou přípojku k RD použít při příkonu 8kW?
 Jaký zvolit kabel pro připojení RD k sloupu vzdáleného 167metrů?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Stačí dnes v bytě 1-fáze nebo je nutné mít 3-fáze?
 Za co je třeba platit při zřízení přípojky?
 Jakou mám zvolit velikost hlavního jističe na instalovaný příkon 25 kW?
 Jak určit či posoudit hodnotu hlavního jističe?
 Jaké jsou měsíční poplatky za stavební přípojku?
 Kolik mě bude stát zřízení třífázové přípojky pro jednu zásuvku pro pilu?
 Jaké jsou poplatky za připojení nového odběrného místa u VČE?
 Je lepší řešit instalaci chatky z autobaterie 12V nebo 230V ?
 Kolik spotřebičů mohu použít současně při třífázovém jističi 50A?
 Jaké komunikační přípojky umístit v podnikatelském objektu?
 Jakým způsobem se vyměří zálohy pro znovupřipojení objektu?
 "Utáhne" 1kW elektrocentrála dvě lednice a žárovku?
 Je potřeba mít v bytě 25A třífázový hlavní jistič když nemáme el. vytápění?
 Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?
 Je pro nás správná volba jistič před elektroměrem 3x25.0 A?
 Lze připojit 2 byty na jeden elektroměr?
 Potřebuji na stavební parcele třífázovou přípojku nebo mi stačí jednofázová?
 Je možné využití 3-fáz. přípojky jen se čtyřmi vodiči?
 Jak vyměnit hlavní domovní jistič za pomalejší?
 Jaká je povolena charakteristika jističe před elektroměrem?
 Je průřez 4mm2 Al vodiče, jakožto hlavního přívodu do bytu, dostatečný?
 Co budu platit za připojení zahradního domku na nn?
 Jak volit velikost přípojky pro starý odpojený dům před rekonstrukcí?
 Stačí pro objekt s povoleným 40A jističem před elměrem kabel CYKY B 4x10A?
 Jak pripojit vzdalene odberove misto (RD) s co nejnizsimi naklady?
 Jaký zvolit průřez pro 25A/3f 40m v zemi?
 Připojili byste pasívní dům jedno nebo třífázově?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaký průřez vodiče doporučujete mezi elektroměrným a bytovým rozvaděčem?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Staci 3f pripojka alebo sa musi samostatne prieviest 1f aj 3f pripojka?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Který distributor nabízí nové zřízení odběrného místa nejlevněji?
 Jak probíha zřízení nového 3-fázového okruhu do garáže v SVJ?
 Jak se navrhuje velikost jističe v panelovém bytě pouze s 1f?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Za jakých podmínek mohu mít u E.ONu hlavní jistič s charakteristikou C?
 Jak podle nožové pojistky poznám dostatečnou přípojku odběrného místa?
 Jakou velikost jističe zvolit po odpojení plynu pro byt 1kk?
 Je v pořádku táhnout kabeláž pro HDO 3x1,5 na vzdálenost 400metrů?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 24 dotazů.