Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kam patří hlavní jistič u podružného měření, před nebo za elektroměr?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam patří hlavní jistič u podružného měření, před nebo za elektroměr?  (Přečteno 7612 krát)
Francis
« kdy: 16.08.2015, 00:15 »


Napojuji svou garáž na sousední, kde má soused elektřinu; 3f a jistič 16A před elektroměrem.

Chci v garáži 3 zásuvky 220V, jednu 380V a světlo . . .  Do garáže si od něj přivedu pětižilový kabel na svou rozvodnou desku. Chci el. v garáži vypínat a tedy první, do čeho povede, je "TAHEM ZAPNI/STISKEM VYPNI" a poté má být v řadě 3f elektroměr a po něm můj 3f 16A jistič, nebo po tlačítku "TAHEM/STISKEM" má být elměr a až po něm 3f 16A jistič?

Ve zkratce:
Nejdříve můj podružný elměr, nebo jistič? Co by jste doporučili a hlavně co je bezpečnější? ....
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 16.08.2015, 09:22 »

Jistič jistí... tanecek
Vždy je dobré dávat hlavní vypínač pro jakékoliv použití...Jist ič zárověň jako hlavní vypínač.


Jistič a pak elektroměr.... Jak to mají i měřené elektroměry v RD ,bytech apod... Mrknutí
Jistič bude chránit i elektroměr. Smích
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 16.08.2015, 12:40 »

Jistič jistí... tanecek
Vždy je dobré dávat hlavní vypínač pro jakékoliv použití...Jist ič zárověň jako hlavní vypínač.


Ta k s tímto tvrzením úplně nesouhlasím, byť to není nic proti ničemu.
Nikdy bych pro funkci spínače nepoužil  a nenaprojektova l jistič a důvod?
Vím, že to mnohdy i elektrikářům dělá těžkou hlavu, mají snahu různě rozavděče předělávat  a upravovat s tím, že je např. hodnota jističe příliš vysoká apod. Né každý zaregistruje, že i přehnaně vysoká hodnota není na škodu, pokud plní funkci hl. spínače.
Vím, že z vás spousta řekne, že to ničemu nevadí, ale je to jen můj postřeh z praxe, proto vždy na místo hl. spínače, vždy spínač, né jistič.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 16.08.2015, 13:31 »

Ta k s tímto tvrzením úplně nesouhlasím, byť to není nic proti ničemu.
Nikdy bych pro funkci spínače nepoužil  a nenaprojektova l jistič a důvod?
Vím, že to mnohdy i elektrikářům dělá těžkou hlavu, mají snahu různě rozavděče předělávat  a upravovat s tím, že je např. hodnota jističe příliš vysoká apod. Né každý zaregistruje, že i přehnaně vysoká hodnota není na škodu, pokud plní funkci hl. spínače.
Vím, že z vás spousta řekne, že to ničemu nevadí, ale je to jen můj postřeh z praxe, proto vždy na místo hl. spínače, vždy spínač, né jistič.




Jestli se to líbí nebo ne, je to zakotveno u všech měřených míst v celém státě u všech distributorů!!
Hlavní jistič slouží i jako hlavní vypínač pro různé věci /třeba hasiče apod../
Jsou to miliony kumulovaných jističů-hlavních vypínačů Škleb

U průmyslových rozvaděčů, nebo podružných domovních -to je jiná kapitola.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 16.08.2015, 19:32 »



Jestli se to líbí nebo ne, je to zakotveno u všech měřených míst v celém státě u všech distributorů!!
Hlavní jistič slouží i jako hlavní vypínač pro různé věci /třeba hasiče apod../
Jsou to miliony kumulovaných jističů-hlavních vypínačů Škleb

U průmyslových rozvaděčů, nebo podružných domovních -to je jiná kapitola.

Ale já nehovořil o elektroměrovém rozvaděči, pozor!!  Šok
Ten má svoji náplň včetně terminologie přesně danou.
Mluvil jsem o tom, kdy se běžně jistič používá jako spínač v rozvaděčích. A argument, že je o něco dražší jako jistič, prostě neberu.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.