Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí být ve starém domě jistič venku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí být ve starém domě jistič venku?  (Přečteno 24627 krát)
zerditko
« kdy: 04.08.2015, 19:29 »

Pokazil se nam v dome hlavni jistic, je stary uz vice jak 50 let. Privolany elektrikar rekl, ze ho muze vymenit, ale musime nahlasit odplombovani a ze by ho hned vymenil za silnejsi nez je stavajici 15 A. Tak fajn, byl jsem na CEZu a rekli mi ze pokud chci novy jistic tak ho musim umistit ven, tak aby byl pristupny z verejneho prostranstvi, coz teda nevim jak chteji udelat, kdyz je barak uprostred zahrady a vedeni je vzdusne a vede pres cizi pozemky. Opravdu to tak musi byt? A nebo me tahaji za nohu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 04.08.2015, 21:59 »

Pokazil se nam v dome hlavni jistic, je stary uz vice jak 50 let. Privolany elektrikar rekl, ze ho muze vymenit, ale musime nahlasit odplombovani a ze by ho hned vymenil za silnejsi nez je stavajici 15 A. Tak fajn, byl jsem na CEZu a rekli mi ze pokud chci novy jistic tak ho musim umistit ven, tak aby byl pristupny z verejneho prostranstvi, coz teda nevim jak chteji udelat, kdyz je barak uprostred zahrady a vedeni je vzdusne a vede pres cizi pozemky. Opravdu to tak musi byt? A nebo me tahaji za nohu?

Toto by mi ten člověk face to face asi neřekl. Máte jeho jméno?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.08.2015, 22:13 »

Podla mna blbost u nas na Slovensku ked je takyto problem zavolam zse poviem ze mam poruchu ze mam odhnily drot atd. Tym mi daju suhlas na odblombovanie stym ze si ma zapisu ja si spravim co treba zavolam ze to je ze to chcem zablombovat a poslu technika. K dalsej fakture mi zapocitaju 20€ 600 korun za blombovanie. A ked budete menit istic tak bacha aby nebol velky istic, a maly prirez kablov
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 04.08.2015, 22:32 »

No tak si tu elektriku přehlašte na jiného dodavatele. Asi bych se netrápil a neřešil problém nějakého přežitého nařízení.

... za blombovanie. ...
Som do teraz nevedel ani nepočul, že máte na Slovensku blomby, my Čehúni máme plomby :-) Ale vidím, že naozaj máte blombovanie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.08.2015, 23:24 »

U ČEZu mám zkušenost, že když je to "malá oprava",  tak to zaplombují ve stavu, jaký odpovídá době vzniku.
Ale jakmile chce někdo nějakou změnu jako např. navýšení příkonu (změna jmenovité hodnoty hlavního jističe),  tak dávají automaticky vyjádření, že to musí být podle aktuálně platných připojovacích podmínek.
A "úředník" si zpravidla nenechá vysvětlit to, co je jasné někomu, kdo tam plombování nebo některé opravy provádí. Takže asi by to chtělo najít "technika ČEZu",  který to tam zná a kterému je jasné co je reálné a co ne.

Ještě jeden pohled na problematiku - u nás jsou elektrikáři, kteří s pracovníky ČEZu pravidelně komunikují a tak vědí co mohou zákazníkovi slíbit,poradit, v čem mu mohou pomoci...
ČEZ úplně jinak jedná s elektrikářem (nebo firmou),  se kterým něco řeší pravidelně, a úplně jinak se zákazníkem, který je posuzován jako úplný laik. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 05.08.2015, 20:00 »

Já bych vůči postupu distributorům nebyl až tak přísný. Sám toto považuji celkem za rozumné a je to v podstatě jediná páka na odběratele, jak je čas od času donutit k nějaké úpravě na elektroinstala ci.
Zpravidla úprava elektroměrovéh o rozvaděče následně "strhne" majitele k tomu, aby předělal většinou starou a řekněme si na rovinu, elektroinstala ci, která je mnohdy za zenitem.
   Navíc se mi celkem příčí postup, kdy se vyhledávají spřátelení technici, kteří jsou ochotni ledasco zpětně zaplombovat. Na důvod jejich přístupu se neptám  Smutek
   Stal se mi zrovínka nedávno případ, kdy ELM rozvaděč (jestli ho takto lze vůbec nazvat) umístění na domě, uvnitř parcely, v dřevěné bedničce (myslím, že dál nemusím popisovat).
Zákazníkovi bylo líto peněz za přesun ELM na hranici pozemnku (a to se jednalo o zpětné připojení po neplatiči). Tady se to přímo nabízelo, navíc takto i zněly podmínky EONu. Jeho argumentace-když to takto bylo dobré doposud, proč si něco vymýšlím, co ho bude stát peníze. Výsledek?
Nechceš to takto napsat, tak vypadni, on to napíše někdo jiný (revizi chtěl technik EONu).
A měl pravdu, elektroměr je na místě, vše při starém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 05.08.2015, 20:32 »

Já bych vůči postupu distributorům nebyl až tak přísný. Sám toto považuji celkem za rozumné a je to v podstatě jediná páka na odběratele, jak je čas od času donutit k nějaké úpravě na elektroinstala ci.

Naprostý souhlas.

JInak pokud se jedná o tu vlastní výměnu. Nevidím v ní problém. Zpravidla se hodnota jističe 15A, který nepatří do dnes běžně používané ampérové řady, změní na 16A jistič. S tím nemá žádný distributor problém. Navíc v tomto případě jde o opravu a místo měření nemusíte ven přesouvat. K tomu vás nemohou donutit. To by bylo nutné, až v případě nějaké změny na odběrném místě. Třeba při potřebě navýšení příkonu a podobně. Nenechte se takto manipulovat.
Ovšem tím nepopírám to, že by ona změna/úprava mohla zlepšit stav odběrného místa a možná i vlastní bezpečnost elektroinstala ce v domě. Zkuste o tom uvažovat a zvážit možná pro a proti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 06.08.2015, 07:26 »

No zrovna tohle pravidlo patří k těm rozumným.

Není nad to, když si musí člověk v práci hodit soukromý přerušení, dojet domů (zadarmo, že?),  odemknout pracovníkovi EONu, pak jet zpátky a naddělat si to. Jenom proto, aby se mohl mrknout na plomby, opsat stav elektroměru a zkontrolovat jeho číslo.

A spolužák, profesionální hasič, si strašně pochvaluje hladání jističů v hořící bedně na začouzené chodbě. Prý než to vypne, mají chlapi čas chvíli pozorovat plameny. A že padesátiletá instalace hrozí, že se nebude jeho parta v noci nudit, o tom snad ani nemá cenu mluvit (TN-C, Al vodiče, ze současnýho pohledu nevyhovující průřezy, motaný vodiče, dotahování spojů, izolace v "nejlepší kondici", ...).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
zerditko
« Odpověď #8 kdy: 06.08.2015, 08:36 »

dnes mi volal elektrikar, co me rikal, ze mi ten jistic  vymeni a rekl, ze staci oznamit rozplombovani a vubec nechape co po mne CEZ chce, ze se mu to stalo poprve, jistic samozrejme vyskakuje, uz jen tim, ze se zvysuje teplota okolniho vzduchu, ale nevim, proc treba v pripade, kdy se kolem nas kompletne rekonstruovaly domy, tak maji jistice i elektromery v dome, rekonstruovali v letech 2013-2014, venku nemaji vubec nic a byla to opravdu zevrubna rekonstrukce, ja chci jen vymenit jistic co umrel a podle toho mam snad bourat domek...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 06.08.2015, 09:00 »

Pokud budete chtít JEN VYMĚNIT vadný jistič za jistič stejné hodnoty (nebo 16A místo původního 15A) tak nic předělávat nemusíte - elektrikář nahlásí odplombování, jistič vymění, potom někdy přijede pracovník distributora a vše nově zaplombuje.
Pokud vám ale jistič vypadává, třeba vlivem okolní teploty... tak je otázka zda je vůbec vadný a nebo jen dělá svou práci (vy ho přetěžujete a on vypíná, vlivem vyšších teplot je citlivější). V tom případě by jej asi bylo vhodné vyměnit za vyšší hodnotu ale s tím souvisí spousta věcí. Nemusí na to být dimenzovaný přívod do domu, nemusí na to být dimenzované pojistky v HDS, nemusí vyhovovat průřez vodičů od elektroměru a v neposlední řadě nemusí mít distributor ve vaší oblasti volnou kapacitu. To vše jsou důvody, proč si musíte podat žádost o navýšení jističe, taky po vás distributor bude chtít jednorázovou platbu za rezervovaný příkon a v neposlední řadě chce, aby jste odběrné místo uvedl do stavu podle platných připojovacích podmínek (což mj. znamená, že elektroměr má být přístupný z veřejného prostranství).

Jestliže někdo udělal kompletní rekonstrukci domu a přívod do domu zůstal původní, odběrné místo neuvedl do stavu podle aktuálních připojovacích podmínek tak se může časem (když bude chtít navýšit příkon nebo třeba tarif pro TČ) ocitnout ve stejné situaci jako vy. S tím rozdílem, že on bude sekat do nové fasády.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 06.08.2015, 09:04 »

Citace
K dalsej fakture mi zapocitaju 20€ 600 korun za blombovanie. A ked budete menit istic tak bacha aby nebol velky istic, a maly prirez kablov

Nevím jak na Slovensku ale v Česku je plombování zadarmo  jen 1x za nějaký časový úsek ..třeba
(1rok)....pokud chci plombovat každý týdem,mohu a druhé a další plombování zaplatím ze svého!
Při výměně jističe (navýšení) musí být revizní zpráva dle RT prohlédne i vodiče a pod... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
zerditko
« Odpověď #11 kdy: 06.08.2015, 09:17 »

ne on vypadava i kdyz je uplne vsechno vypnute, spotrebice i svetlo, dokonce i kdyz jsou vykroucene velke pojistky pred jisticem a draty tedy neprochazi vubec zadny proud, staci do nej lehce tuknout palcem a vyskoci, pokud elektrina jde tak v nem praska, vrci a nejde jedna faze, to je videt i na digitalnim elektromeru, elektrikar nam prekontroloval rozvody a rikal, ze i kdyz jsou vetsinou stare, tak v nich problem nevidi a rozbity je opravdu ten jistic a proto jej chtel vymenit a rekl mi, ze mam jit na CEZ, ohlasit rozplombovani tak jsem sel a dopadlo to takhle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 06.08.2015, 09:37 »

... proto jej chtel vymenit a rekl mi, ze mam jit na CEZ, ohlasit rozplombovani tak jsem sel a dopadlo to takhle
Pozval jste si elektrikáře, který si neumí poradit. Nedovedu si představit, že posílám zákazníka kamsi, aby zařídil odplombování. (je pravda, že jsem v regionu E.ON a u ČEZu to může být jinak).

Nevím jak na Slovensku ale v Česku je plombování zadarmo  jen 1x za nějaký časový úsek ..třeba
(1rok)....pokud chci plombovat každý týdem,mohu a druhé a další plombování zaplatím ze svého!
Při výměně jističe (navýšení) musí být revizní zpráva dle RT prohlédne i vodiče a pod... Mrknutí
Ještě jsem se s žádným požadavkem na úhradu plombování nesetkal, i když jsem řešil i opakované návštěvy technika z důvodu závad v ER a jejich odstranění- vždy zdarma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 06.08.2015, 09:44 »

No tak si tu elektriku přehlašte na jiného dodavatele. Asi bych se netrápil a neřešil problém nějakého přežitého nařízení.
Dodavatele může mít jakého chce, rozhodující je distributor, kterého nezmění.

O přesunu ER do veřejně přístupného prostoru tu bylo popsáno už mnoho, já se s takto striktním požadavkem zatím (naštěstí) nepotkal. A myslím, že je to u starých instalací nesmysl- souhlasím s úpravou ER dle aktuálně platných podmínek v případě zákazníkem vyvolaných změn (i když i toto je v případě bytových domů se společným ER často veliký oříšek),  ale přesun ER někam do plotu a s tím spojené náklady třeba jen z důvodu navýšení hodnoty hlavního jističe?  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #14 kdy: 06.08.2015, 09:48 »

Dodavatele může mít jakého chce, rozhodující je distributor, kterého nezmění.
Vidíš! Tady jsem žil na jiné planetě. U E.ONu s tím není žádný problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 06.08.2015, 09:55 »

Přesun do plotu je nesmysl, ale přesun na přístupný místo ne. Taky mám cca 12let instalaci a elektroměr zvenku na fgasádě, ne u chodníku. Ono by to nemělo smysl, když jsem napojený na AlFe lana na střešníku...

A při navýšení odběru je potřeba mít jistotu, že to instalace přežije ve zdraví a tam už ten důvod může být i technický. Navíc navýšení se děje většinou z nějakých důvodů (nový spotřebič,...) a související úpravy instalace, takže kdy je lepší doba na opravu a přesun, než kduyž už se do té instalace stejně vrtá?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
zerditko
« Odpověď #16 kdy: 06.08.2015, 10:02 »

ja si pozval elektrikare, ktery svou praxi vykonava nekolik desetileti, lidi jsou s nim spokojeni, pravidelne si obnovuje zkousky a sam je nastalou situaci prekvapeny, protoze se mu nic podobneho nestalo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 06.08.2015, 10:12 »

Přesun do plotu je nesmysl, ale přesun na přístupný místo ne. Taky mám cca 12let instalaci a elektroměr zvenku na fgasádě, ne u chodníku.



Já vám nějak né a né porozumět. Znám pouze hranici pozemku z veřejně přístupného místa (alespoň dle připojovacích podmínek co mi leží na stole).
Termíny, jako fasáda, plot, či chodník nepatří do spojitosti s elektroměrovým rozvaděčem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaké podklady budu potřebovat při výměně přívodního kabelu do panelového bytu?
 Čo všetko musím zabezpečiť aby som dostal elektromer na väčší prúd?
 Jak postupovat při změně připojení ze sloupu závěsným kabelem na připojení zemí?
 Kolik mě bude stát navýšení příkonu z 15A na 25A včetně práce?
 Jak připojit firmu sídlící v RD na soukromou elektropřípojku?
 Lze požadovat přeložku nn v režii ČEZ?
 Je nutné hlásiť premiestnenie el. zařízení dodavateľovi energie?
 Bude nutné žádat o navýšení příkonu pro elektrokotel 9 kW?
 Mohu věřit elektrikářovi a zvednout hodnotu hlavního jističe?
 Jak je složitá příprava bytu na třífázovou přípojku?
 Kolik stojí znovupřipojení objektu u ČEZ?
 Ako presunut pripojku z chaty na pozemku na hranicu pozemku?
 Musí se ohlásit výměna jističe 25A v rozvodné skříňi v panelovém domě?
 Jak postupovat u výměny přívodního kabelu?
 Co obnáší změna charekteristiky odběru?
 Kto môže realizovať pripojenie na rozvodnú sústavu pri rekonštrukcii prípojky?
 Komu mám hlásit výměnu elektroměru za vícesazbový?
 Mohu si zvětšit průřez přívodního vedení garáže?
 Jaké povolení jsou potřeba k instalaci nového závěsného kabelu?
  Jaké jsou podmínky položení kabelu pro připojení RD?
 Budu muset kvůli energetice při navýšení vyměnit starý Al přívod k rozvodnici?
 Jaká je maximální lhůta od zaslání výzvy Čezem k připojení odběru?
 Kdy se platí poplatek 12.500,- za připojení elektriky?
 Jak postupovat vůči dodavateli energie při výměně starého jističe ?
 Ako postupovať v prípade neoprávnenej výmeny hl.ističa za vyšší?
 Může provést přeložku nástřešáku i jiná firma než ČEZ?
 Lze změnit hlavní jistič z 3x32 A na 3x25A?
 Je možné změnit stávajicí el. přípojku z nadzemního vedení na podzemní?
 Kolik lidí v Sk musí být přítomno pro výměnu jednoho jističe před měřením?
 Jaký je postup při sloučení dvou odběrných míst na jediné?
 Kdo je investor nucené přeložky elektroměru, umístěného v cizí nemovitosti ?
 Jak vyměnit hlavní jistič a snížit tarif?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Jak se rozhodovat při změně jističe u velkoodběru?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jaký postup zvolit pro navýšení hodnoty hlavního jističe?
 Je nutné při změně sazby z D25 na D35 vyměnit vodiče na elektroměr Al za Cu?
 Je lepší použít nebo změnit zaplacený odběr 3x10A ještě neinstalované přípojky?
 Jakou velikost a typ jističe použít místo porcelánových pojistek 15A?
 Jaké mám možnosti, pokud chci navýšit domovní příkon z 20A na 25A?
 Jaký je postup jednání s distributorem při výměně ER pro nepřímé měření?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Dají se nějak sloučit fáze dvou elektroměrů 1x15A a 3x10A do jedné fáze 25A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Mohu elektrikáři věřit, že dodrží požadované připojovací podmínky?
 Jak v bytě vyměnit jistič typu B za typ D?
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Je reálné po ČEZ žádat stíněný závěsný kabel místo neizolovaného pro vvn 110 kV?
 Budu při navýšení rezervovaného příkonu muset doplnit chybějící nulový můstek?
 Existuje nějaký systém, který by vyřešil proudový náraz při spouštění hoblovky?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Jak správně postupovat při výměně hlavního jističe v RD nebo v bytě?
 Musím přechodu na 3f příkon změnit všechny rozvody v bytě?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jaké jsou podmínky ČEZ u výměny 1f elektroměru za 3f?
 Jak vyřešit přeložení přípojky z nadzemní do země a jaké budou náklady?
 Jaké doklady jsou potřebné pro revizi přípojky po navýšení hodnoty jističe?
 Lze v bytovém domě něco udělat s hlavním jističem?
 Je nutné přejít na třífázové napětí nebo máme i jiné možnosti?
 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Jak zridit samostatne pripojeni 20 chat pri nedostatecne kapacite el. site?
 Jak řešit "vznik překážky" (ČEZ vs. ŘSD)?
 Jaký zdroj energie vytvořit pro vzdálenou chatu?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Jak přinutit E.ON ke spoluúčasti nákladů na přeložku?
 Může distributor připojit jinou parcelu?


Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.075 sekund, 24 dotazů.