Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se dá elektrikou zabít člověk? Nyní případ Kramný ...  (Přečteno 49251 krát)
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #72 kdy: 10.07.2015, 15:46 »

Já se ale nějak nemohu ztotožnit s tvrzením, že 220 V zabíjí spolehlivě, že stačí přiložit na tělo člověka dva holé dráty napojené na 220 V a do dvou vteřin je ten člověk mrtvý.
Jenže jak dlouhou... Já se jednou subjektivně klepal dost dlouho, ale myslím, že to stejně nebylo víc jak 0,1s....
Já jsem na vlastní oči viděl svého tchána se kterým 220 cvičilo 2 až 3 minuty. On totiž odpojil třífázovou prodlužovačku od cirkulárky a začal jí smotávat, ale nevytáhl vidlici ze zásuvky. Když došel k prodřenému místu izolace dlaní se dotkl fáze a proti zemi měl 220 V. Samozřejmě dostal do ruky křeč a nemohl se pustit. Než jsem zareagoval, doběhl k zásuvce a vytáhl vidlici, uběhly ony 2 až 3 minuty. Tchán byl otřesený, ale druhý den už by o ničem nevěděl nebýt popálené dlaně. Mimochodem žil ještě dalších 10 roků a zemřel v 85 letech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #73 kdy: 10.07.2015, 15:57 »

Na druhou stranu to v podstatě vždy bylo do pravé ruky, čili přes srdce by to přímo jít nemělo.
Ale, my jsme na průmyslovce (v první polovině 60-tých let) měli předmět "bezpečnost při práci",  nebo tak nějak. Náš učitel, starý praktik z RZ, nám říkal, že lepší je "sáhnout si" levou rukou, že je to bezpečnější, že se sice neví proč, ale že na přišli Němci při pokusech na vězních koncentračních táborů.
Kdosi mi později tvrdil, že proto se dává fáze na levou dutinku, ale to si asi už moc domýšlel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #74 kdy: 10.07.2015, 16:05 »

váš tchán měl zřejmě díky té prodlužovačce větší vzdálenost ke zdroji. Tím myslím zemí k trafu. Tam se přes něj vracel ten proud. Navíc měl asi pracovní boty, atd... V sérii k jeho tělu byl tedy mohlo být ještě dost ohmického odporu. Vznikl dělič napětí, atd...
Zde se předpokládá pevné přiložení fáze např. na jednu končetinu a nulového vodiče na druhou. Žádná zemina nebo ohmický odpor, kromě vlastního těla, popř.těl, nesnižují impedanci tohoto obvodu. "Brizance" takového obvodu musí být úplně jiná.
Je to o proudu a čase i v normě.
xxx:http://elektrika.cz/data/clanky/o-ucincich-proudu-na-lidsky-organismus
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #75 kdy: 10.07.2015, 19:53 »

Hon na čarodějnice pokračuje, viz Zpravodajství ze soudní síně:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Edmund Pantůček
Pouze život máme doživotně, užívejme jej!
*
Offline Offline



Soudní znalec obor EMC a riziková analýza


« Odpověď #76 kdy: 14.07.2015, 08:20 »

V případu Kramný nám televize ukazuje pojmy dojmy. V komentáři říkali o průchodu proudu mezi bércem a lýtkem, ale na videu bylo rameno a lýtko - asi pomalu chápu nebo mají ženy bérec v rameni?

Jinak - samozřejmě elektrikou pouze ránou do hlavy některým technickým zařízením  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #77 kdy: 16.07.2015, 06:18 »

Nevím, zda je Kramný lotr a vrah, ale připadá mně, že to má být hlavně precedens pro veřejnost asi s tímto obsahem: Opovažte se zabíjet své příbuzné na dovolené, my vás stejně dostaneme.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 2 3 4 [5] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.