Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je toto zapojenie a osadenie rozvadaca v poriadku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je toto zapojenie a osadenie rozvadaca v poriadku?  (Přečteno 17395 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 28.06.2015, 11:24 »

Hlavně su zvědavej, jak se budou měnit trubice nad bazénem... Asi si nafouknou člun Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav Komárek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 28.06.2015, 11:30 »

Některé fotky stojí opravdu za to. Ani mu nedochází, že je to špatně, což je o to větší tragédie.
No jo, ale dělá i revize, tak jak to laik má asi vše odhalit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 28.06.2015, 11:32 »

Normálně se to dělá tak, že družstvo akvabel vytvoří pyramidu a ty stojíš na jejím vrcholu Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #21 kdy: 28.06.2015, 11:33 »

 Smích Smích  jj, to by mě také zajímalo.  

Pak stojí za zmínku ta dvojlinka vedoucí zpod rámečku vypínače. Zřejmě mistrovo "majstrštyk"  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #22 kdy: 28.06.2015, 11:35 »

No jo, ale dělá i revize, tak jak to laik má asi vše odhalit?

To je samozřejmě problém. Laik není schopný posoudit, zda je to dobře nebo špatně a nezbývá mu než věřit.
A revize mu zřejmě někdo dělá. Co já vím, tak RT on není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
IM
« Odpověď #23 kdy: 28.06.2015, 12:36 »

Výrobní štítek se základními údaji nikomu nechybí?  Jsem v rozpacích
A jaké jsou doklady dodané k rozvaděči?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 28.06.2015, 20:36 »

No. Sice laik nemůže poznat kvalitu díla a jestli je zařízení bezpečné, stejně jako mi zde z pár fotek. Rozumný laik ovšem nechce revizi po firmě, která elektroinstala ci provedla, ale pozve si nezávislého revizního technika, nejlépe toho s nejhorší pověstí u elektro firem. Ten jim jistě šlape na paty a proto nebude oblíben, naopak laici budou mít jistotu, že jeho kontrola bude pečlivá a odhalí problémy, které montážní firma případně napáchala.

Pokud jdou nejsnadnější cestou, stávají se spolu-pachateli toho díla a každá další diskuse nemá za mák cenu.

Jinak to, že rozvaděč nevypadá na první pohled nejhůře (taky jsem viděl mnoho horších),  ještě neznamená, že je opravdu vše v pořádku. Pár připomínek už zde kolegové měli.  Myslím, že nezávislý RT by vám řekl mnohem více, po podrobné prohlídce rozvaděče a jeho dokumentace. Tuto cestu bych doporučil.

Napište od kud jste a možná se zde nějaký kolega RT, z vašeho okolí najde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kovac Peter
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 28.06.2015, 21:49 »

Nie som profesionál, ale ani laik (pracujem so slaboprúdom) takže v tomto sa až tak moc nevyznám. Momentálne prerábame byt po rodičoch 3+1 v Nitre. Vzhľadom na to, že ja pracujem v Nemecku ma výber "odborníkov" na povel manželka. V technických veciach sa preto radíme na diaľku což je kapku problém (ale obklad do kúpelne vybrala pekný :-) )

Bol jej doporučený kolegyňou z práce "tento borec" jej sa javil ako odborník - aj z tých textov na jeho stránkach. Ale mne to až taký odborník nepríde.  Skor slušný začiatočník.

Takže skúsim to zhrnúť: čo to o prepäťovkách viem a pokiaľ sa to nerieši komplexne v celej budove tak v tomto konkrétnom prípade je úplne zbytočné, zle umiestnené proste vyhodené peniaze. Viem, že z technického hľadiska je to zapojené v poriadku (i keď úpravu by som aj ja zvládol lepšiu) ale z praktického garaž by si zaslúžila ak nie vlastný prívod, resp. rozvádzač tak aspoň zvlášť obvod a nie spolu s chladničkou a 1/2 kuchyne.
Tie hlavné prepoje sú evidentne 2,5 mne sa to zdá tiež tenké. Nechápem ten hlavný vypínač. Musí tam vôbec byt nie je to zbytočné? 25 ak nie 32 pred elektromerom za nim 2X chranic 25/0.03A nepozdáva sa mi tam ta selektivita.

Keď porovnám jeho prácu, s tým čo má popisané na stránkach a čo mi o ňom napísala manželka, mi to príde celkom ako práca začiatočnícka. Síce nie je to zle a ale od dokonalosti to ma hoodne ďaleko.

Takže to hneď asi aj uzavriem . . . nájdeme iného. A ďakujem za radu revizaka si určite nájdem iného a pošlem ho tam ešte pred murármi  Super!

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Snažím sa pochopit
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 30.06.2015, 02:50 »

Tak začnime s tým vaším  za 1. - čo to o prepäťovkách viem a pokiaľ sa to nerieši komplexne v celej budove tak v tomto konkrétnom prípade je úplne zbytočné, zle umiestnené proste vyhodené peniaze.     Ako viete z Nemecka posúdiť že to v tej budove nieje riešené ? podla jednej fotky ? za 2. - (Nechápem ten hlavný vypínač. Musí tam vôbec byt nie je to zbytočné? 25 ak nie 32 pred elektromerom za nim 2X chranic 25/0.03A nepozdáva sa mi tam ta selektivita. )    Hlavný vypínač musí byť to áno a nevadí ak je ním istič napr. aj tej istej hodnody, skor to je zvýšena ochrana.. ďalej 2xchránič 25A - chránič nechráni nadprúd ak nieje kombinovaný a tento nieje kombinovaný, to že je tam 25 A napísané znamená že sa jedná o kontakty, za 3. -   hlavné prepoje sú práveže evidentne hrubšie oproti 1,5 a 2,5mm čo vstupujú do 10 až 16 A ističov...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #27 kdy: 30.06.2015, 08:45 »

A co je prosím jméno a co příjmení? Do teď jsem si myslel, že na Slovensku jsou jména podobné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #28 kdy: 30.06.2015, 12:17 »

Hlavně su zvědavej, jak se budou měnit trubice nad bazénem... Asi si nafouknou člun Smích

Takhle tu stejným způsobem zprznila firma světla nad bazénem známýmu. Takže natahat fošky, nandat štafle a jinak když se spadne, tak do vody Smích

Cena instalace za dvacku? Je to s daní nebo bez? Byt 2+1 - chodba, WC, koupelna, kuchyň obývák, ložnice, rozvaděč, přívod pro byt, revize, vysekání, úklid a odvoz sutě, demontáž staré instalace, opětovné připojení spotřebičů... Nevím nevím. Leda že by chlapy šli domu bez vejplaty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #29 kdy: 30.06.2015, 22:28 »

Poprosim nazor odbornika na osadenie a zapojenie rozvadzaca "profi firmou " po rekonstrukcii 3 izboveho bytu s garazou.


Není to tak nejhorší, ale chcete-li připomínky máte je mít:
1. Místo dvou PE-PEN přípojnic použít jen jednu, odpadnou tím dva spoje k dolní přípojnici
2. Světla  a zásuvku pro ledničku zapojit před chránič
3. Jeden zásuvkový okruh pro bytové zásuvky u 3-pokojového bytu se mi zdá málo
4. Rozfázování jednotlivých okruhů by mohlo být lepší
5. Přepěťovky zapojit až za hlavní jistič
Ostatní jsou kosmetické záležitosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
Kovac Peter
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 30.06.2015, 22:41 »

Važený pán "Snažím sa pochopiť"

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď  hodnú odborníka.
ad1. myslím že dôvod prečo tam nemá byť ta prepäťovka je popísaný vyššie - (zóna uloženie prívodného vedenia). Okrem toho sa v tomto ako aj v mojom prípade jedná o rekonštrukciu cca 50 rokov starej inštalácie. Moc by ma zaujímalo ako by sa to v existujúcej stavbe dalo riešiť komplexne - to je skôr rozprávka. Varistor starne a je ho treba aspoň raz ra rok skontrolovať čo v obytnom dome nikto robiť nebude - takže blbosť a vyhodené peniaze.
ad2. Nie je možné pokladať za hlavný vypínač aj istič pred elektromerom? V Tom prípade je možné z uvedeného vypustiť celú prvú radu a zmenšiť velkosť rozvádzača o 1/3. (neviem pýtam sa) Či sú chrániče kombinované alebo nie - mi z tej fotky nie je jasné ale v tomto prípade tam potom stačil hádam aj jeden.
Nie je mi to jasné - nemal by sa v prípade poruchy vypnúť iba obvod v ktorom je porucha a nie 1/2 inštalácie? o čom je takýto spôsob ochrany a zapojenia.
ad3. Mne sa tie vodiče zadajú tenké to ma byt 4ka alebo 6tka? Mne to príde na 2,5 - neviem to posúdiť - konštatujem čo vidím. Len vy viete asi o tej inštalácie asi niečo viac ako tak pozerám ...

A chcel by som sa ešte spýtať na margo tých aktívnych bleskozvodov. Aká je situácia na Slovensku a v ČR? Tu v Nemecku ich vidieť nie je a kolega mi dokonca vravel že sa nesmú používať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kovac Peter
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 30.06.2015, 22:59 »

Není to tak nejhorší,  ale chcete-li připomínky máte je mít:
1. Místo dvou PE-PEN přípojnic použít jen jednu, odpadnou tím dva spoje k dolní přípojnici
2. Světla  a zásuvku pro ledničku zapojit před chránič
3. Jeden zásuvkový okruh pro bytové zásuvky u 3-pokojového bytu se mi zdá málo
4. Rozfázování jednotlivých okruhů by mohlo být lepší
5. Přepěťovky zapojit až za hlavní jistič
Ostatní jsou kosmetické záležitosti

Išlo mi o názor na odborníka,nakoľko tento živnostník bol odporučený manželke. Vzhľadom na vyššie uvedené mi ako odborník nepríde.
Až teraz mi došlo že ak sedia popisky so skutočným stavom - tak naozaj všetky 3 izby sú na 1 obvode. To je podla mňa dosť veľký problém. Preto zháňame človeka, ktorý vie poradiť a má reálne skúsenosti a praktické nápady.

V podstate túto tému môžeme ukončiť nakoľko tento človek neprichádza do úvahy a referencia, ktorú manželka dostala nebola dobrá
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 01.07.2015, 07:40 »

A chcel by som sa ešte spýtať na margo tých aktívnych bleskozvodov. Aká je situácia na Slovensku a v ČR? Tu v Nemecku ich vidieť nie je a kolega mi dokonca vravel že sa nesmú používať.

Zkuste zdejší vyhledávání. Na toto téma je zde už mnoho diskusních vláken. Najdete zde i stanovisko UNMZ, k používání ESE hlavic. SLovensko se zde také několikrát probíralo.

Jeden z příkladů

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,32424.0.html



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #33 kdy: 01.07.2015, 08:41 »

Na objekt typu třípokojový byt s garáží mi připadá, že je zde málo okruhů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #34 kdy: 01.07.2015, 08:54 »

Preto zháňame človeka, ktorý vie poradiť a má reálne skúsenosti a praktické nápady.
A na Slovensku nejsou projektanti?
A já s tolikati mluvil.

To je jako dejavuee.
Vždy si někdo najde jednoho člověka a očekává od něj všechno.
Ten to sesmolí jak si myslí.
A zadavatel pak googlí co s tím udělat.

Dnešní elektrotechnik a je rozsáhlejší, než před 15 roky, natož, před 30.
Když tu už 15 roků píšeme, že je potřeba mít projekt nebo alespoň návrh od projektanta, tak je to jak když hrách na zeď házíme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 01.07.2015, 23:31 »

Je fajn, když si radí navzájem odborníci, ale radit mudlům, kteří z vás vytáhnou jenom informace a stejně jste pro ně drazí, mi připadá plýtváním časem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.