Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Utažení vodičů - znovuzapojení ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Utažení vodičů - znovuzapojení ?  (Přečteno 1608 krát)
Rostislav Kulas
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.06.2015, 18:35 »

Moderátor: Zde není nic k diskusi. Kromě toho, že nedodržujete pravidla diskusí je to typický případ pro elektrikáře. Jak to zbastlit se ptejte na www.ebastlirna .cz.


Pěkný den, vlastním starší rodinný dům v kterém jsem provedl dotažení elektrorozvodů (část je ještě v hliníku). Bohužel jsem při otevření jedné "krabice" (viz foto) zjistil, že pravděpodobně během otevírání došlo k vysunutí drátu/ů z "čokolády". (Ano zrovna tato část byla v mědi, takže zbytečné otevírání).

Po vysunutí drátu/ů přestalo svítit světlo. Černý drát vede ke světlu - tj. musí být 100% zapojen. Nevím ale co s tím druhým drátem. Je veden z "dvojdrátu" kde druhý drát z tohoto dvojdrátu je připojen do vedlejší "čokolády" s dalším drátem. Kromě světla vše funguje (ostatní zásuvky atd.). Zkoušel jsem zapojit pouze černý drát a světlo fungovalo. Chtěl bych se zeptat jakou funkci podle vás může plnit ten "dvojdrát".

(Elektrikář, který řešil tyto elektrorozvody nedávno zemřel).





Mnohokrát vám ... za Vaše komentáře
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.