Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  MEANWELL: Průmyslové napájecí zdroje LRS
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: MEANWELL: Průmyslové napájecí zdroje LRS  (Přečteno 5615 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 04.05.2015, 10:02 »

MEANWELL: Průmyslové napájecí zdroje LRS
    TIP - MEANWELL: Průmyslové napájecí zdroje LRS. MeanWell představuje novou řadu nízkoprofilový ch zdrojů malých rozměrů s vysokou účinností. Nové zdroje mají nízkou spotřebu v pohotovostním režimu, provozní teplotu -30°C až 70°C a odolnost vůči vibracím 5G. Umožňují provoz v nadmořské výšce až 5.000m. Zdroje řady LRS jsou svým provedením v kovové perforované krabičce o výšce ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
MEANWELL: Průmyslové napájecí zdroje LRS
   
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.05.2015, 13:24 »

Jaké mají tyto zdroje a jejich svorky krytí? Je možné je použít např. v rozvaděči pro automatizaci? Jsou k nim dispozici držáky na DIN lištu?
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.05.2015, 14:04 »

Jestli je to ten stejný co jsem už použil, tak mají tuším krytí IP20, přes svorky mají plastový kryt.  Na DINku se obávám to nebude. Ale mají otvory na přišroubování na montážní panel.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 04.05.2015, 18:02 »

Použil jsem je dvakrát, protože jsem potřeboval zdroj rychle a u slona je měli.
Ta verze na obrázku je opravdu IP 20, jak uvádí kol. Rotrekl, podruhé jsem bral silnější k Simaticu a byla na DIN, lépe zakrytá proti bordelu ale taky IP 20.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.05.2015, 18:57 »

MW dělá i řadu, kde se dají dát držáky na přišroubování nebo držáky pro zacvaknutí na DIN lištu.
Takže si vybere každý.
Horší je někdy koupit pro nějakou aplikaci 1 kus, protože ne každý velkoobchod má úplně vče a ne každý je ochotný u výrobce objednat 1 kus za "ne moc navýšenou cenu".
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 04.05.2015, 20:03 »

Osobně považuji zdroje MW, za špičku v oboru. Používám je k napájení MaR, LED světel a podobně. V jejich katalogu najdete všechny potřebný informace,  včetně špičkovýho proudu při zapnutí. Také se vyznačují velmi malými odběry,  pokud nejsou zatížené. Zatim jsrm s nimi neměl problém.
Mrkněte na jejich stránky.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 04.05.2015, 21:36 »

Osobně považuji zdroje MW, za špičku v oboru.
...
Zatim jsrm s nimi neměl problém.
Jeden problém som riešil s pomocou tohto fóra.

Išlo o UPS modul pre 24 V zdroj s pripojením na dva Pb gelové akumulátory. Problém bol v tom, že kvôli nabíjaniu akumulátorov bolo treba zvýšiť napätie zdroja na 27-28 V, čo je mimo 10% toleranciu.  zle

Pre mňa to bolo sklamanie, že MW pustil na trh niečo tak nedomyslené.
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 04.05.2015, 23:09 »

Právě že jsme "podobných" zdrojů již poměrně hodně použili (byť např. prodávané "u slona" pravděpodobně bez loga Mean-Well, jestli je to stejný zdroj nebo nějaká podřadná Čína posoudit nedokážu),  ale:
- u mnoha (pravda, dříve prodávaných) zdrojů vůbec nebyl kryt na svorky
- i s nasazeným krytem mám značné pochybnosti o tom, že by bylo splněno IP20
- IP20 si myslím, že není nikde uvedeno - nenašel jsem ho v datasheetu ani na štítku
 
Osobně mi to připadá, že se jedná spíše o zdroj určený k "vestavbě" do  výrobku než o prvek do automatizačníh o rozvaděče kde je po otevření dveří většina prvků IP20.
Z cca 15ti kusů výše zmíněných zdrojů jsme už minimálně 3 vyhodili na "nafouknuté kondenzátory" (a to nepracovaly v nijak extrémních podmínkách).
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.05.2015, 09:59 »

Jeden problém som riešil s pomocou tohto fóra.

Išlo o UPS modul pre 24 V zdroj s pripojením na dva Pb gelové akumulátory. Problém bol v tom, že kvôli nabíjaniu akumulátorov bolo treba zvýšiť napätie zdroja na 27-28 V, čo je mimo 10% toleranciu.  zle

Pre mňa to bolo sklamanie, že MW pustil na trh niečo tak nedomyslené.

On ten zdroj není stavěný na akumulátory, ale na napájení zařízení. To je trochu rozdíl  podivej

Jinak mají i zdroj se zálohováním přímo s připojením Pb akumulátoru a s jeho nabíjením. Zkuste AD-155B  Mrknutí. Jenom je trochu dražší...

Právě že jsme "podobných" zdrojů již poměrně hodně použili (byť např. prodávané "u slona" pravděpodobně bez loga Mean-Well, jestli je to stejný zdroj nebo nějaká podřadná Čína posoudit nedokážu),  ale:
- u mnoha (pravda, dříve prodávaných) zdrojů vůbec nebyl kryt na svorky
- i s nasazeným krytem mám značné pochybnosti o tom, že by bylo splněno IP20
- IP20 si myslím, že není nikde uvedeno - nenašel jsem ho v datasheetu ani na štítku
 
Osobně mi to připadá, že se jedná spíše o zdroj určený k "vestavbě" do  výrobku než o prvek do automatizačníh o rozvaděče kde je po otevření dveří většina prvků IP20.
Z cca 15ti kusů výše zmíněných zdrojů jsme už minimálně 3 vyhodili na "nafouknuté kondenzátory" (a to nepracovaly v nijak extrémních podmínkách).

On je to opravdu vestevný zdroj. Do rozvaděčů mají provedení na DIN lišty.

GM je oficiální distributor MW, teda aspoň se tak tvářili, ale dá se to koupit i v SOSu a v GESu.

IP20 je by voko (svorky rozteče 7,5mm s bočnicí mezi),  kryty jsem u toho ještě neviděl. Při připojení vodičů s vidličkou jde krytí do kopru tak jako tak. Taže tohle je fakt jenom do zařízení s dalším deklem, odstranitelným jen s použitím nástroje...

Řada MDR nebo DRP je do rozvaděče mnohem vhodnější...
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 05.05.2015, 10:14 »

On ten zdroj není stavěný na akumulátory, ale na napájení zařízení. To je trochu rozdíl  podivej
Tento argument neprijímam. Tá UPS-ka je na určená na zálohovanie 24V zdrojov.
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 05.05.2015, 12:11 »

Tento argument neprijímam. Tá UPS-ka je na určená na zálohovanie 24V zdrojov.

Argumenty nemusíte přijímat, stačí trochu myslet a neřešit věci zbrkle.

Přece není problém si zkusit vynásobit 24*1,1 a zajistit, že je to míň, než potřebuju. A mrknout do katalogu na parametry, co vyhovuje, ne vybírat v prodejně pohledem do vitríny. Ono je sice na první pohled ztráta času půl hodiny listovat katalogem, ale dá se to (zákazníkovi) odůvodnit líp, než den řešení problému, který by jinak nevznikl ( a celý den na jeho vyřešení člověk ve finále maká zadarmo).

Takže v tomhle případě to jednoznačně není vina u výrobce, ale u zákazníka.

K 3f motoru přece taky nepoužíváme pomocný relé se třema kontaktama, ale stykače... I když oboje umí sepnout tři vodiče. Super!
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 05.05.2015, 16:50 »

Argumenty nemusíte přijímat, stačí trochu myslet a neřešit věci zbrkle.
Pripájam datasheet k DR-UPS40.  Je tam jasne napísané
"Suitable for 24V system up to 40A".
Prosím, opíšte sem ukážkový myšlienkový pochod, ktorý očakávate, aby vám vyšlo, že toto som nemal kupovať pre 24V systém do 40A.

* DR-UPS40-SPEC.PDF (85.12 KB - staženo 129 krát.)
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 06.05.2015, 07:29 »

Je tam poznámka 4: Battery charging will be in progress when DC input > battery voltage  podivej

Tím výrobce potvrzuje, že tento zdroj nezvyšuje napětí pro účely nabíjení.

Takže první věc, co bych udělal je ověření, jestli bude dostatečný napětí na vstupu. Pokud ne, musí se to řešit něčím jiným. Sebralo to tři minuty včetně stažení datasheetu...
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 06.05.2015, 09:05 »

Je tam poznámka 4: Battery charging will be in progress when DC input > battery voltage  podivej

Tím výrobce potvrzuje, že tento zdroj nezvyšuje napětí pro účely nabíjení.

Takže první věc, co bych udělal je ověření, jestli bude dostatečný napětí na vstupu. Pokud ne, musí se to řešit něčím jiným. Sebralo to tři minuty včetně stažení datasheetu...


Ak nie je dostatočné napätie, treba ho zvýšiť. Ale týmto zásahom to prestane byť UPS modul pre 24V zdroje, čo je názov, pod ktorým sa tento modul predáva.

Takže keby som datasheet študoval detailnejšie, našiel by som tú nezrovnalosť a nenechal by som sa chytiť do pasce, čo mi výrobca nachystal. Takže je to moja chyba. Výrobca, čo napíse, že toto je 24V UPS, ale do poznámky dá, že fungovať začne de facto až od 27 V, žiadnu chybu nespravil .... s tým sa stále neviem stotožniť a viac sa mi už o tom písať nechce.
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 06.05.2015, 09:42 »

Na reálným projektu, pokud člověk nechce být za blbečka, musí vždycky ověřit kompatibilitu dílů. Strojní konstruktér taky musí koukat nejenom na nominální rozměr, ale i na tolerance a vhodnost kombinace materiálů. V našem oboru, třeba u jištění motoru, se musí počítat s jeho rozběhem, u akumulátoru s podpětím, vybíjením, nabíjením a max. nabíjecím proudem,...

Je hezký, že někdo napíše 24V, ale jako technik snad vím, že je potřeba nabíjet napětím vyšším a podívám se, jestli to vyšší napětí podporuje a jestli tam mohu hodit i nějaký bezpečnostní koeficient, nebo pojedu "na krev" a nebudu mít klidný spaní...

Ok, díl nevyhověl, musí se to řešit jinak (jiný modul nebo zvednout napěťovou úroveň na šínách). Taky nenadávám, že jistič B4 je špatný a jeho výrobce je blbec, když podle charakteristik y neudrží studený start spínanýho zdroje... holt se tam dá podle okolností B6 nebo C4 a je po problému.
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.