Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kolik hodin zimy mohu očekávat v provozu s akumulačními kamny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik hodin zimy mohu očekávat v provozu s akumulačními kamny?  (Přečteno 10408 krát)
Michaela25
« kdy: 30.04.2015, 18:12 »



Brzy se budu stěhovat do bytu s automatickym akumulačním topením, jelikož mám jen kusé informace a příliš netuším, jak topení funguje.
Kamna se prý nabíjí při nízkém nočním tarifu, znamená to, že v tenhle čas kamna netopí?
Pokud ano, kolik hodin denně netopí?
Nedokáži si představit, že by mi v zimě xx hodin nejelo topení.
Zaznamenáno
René Damek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.04.2015, 23:09 »

Mám akumulačky, nabíjení 8h/den, vyfukování 24h/den. S teplem žádný problém není. Chce to jen se naučit nastavovat teplotu nabíjení podle vývoje počasí.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 01.05.2015, 06:41 »

Akumulační jsou proto, že do sebe akumulují energii, v tomto případě teplo a pak jej postupně a podle potřeby (termostatu) uvolňují do prostoru. Není se čeho bát.

Každý způsob vytápění má svá specifika a proto bude potřeba, se sžít i s tímto způsobem vytápění. Ale není to žádný problém. Jediné co může někomu vadit, je hluk ventilátoru v aku kamnech, především u starších kousků, kdy jejich opotřebení, zvyšuje hluk. Ale není to nic, co by se nedalo řešit. Mírná hladina hluku, tedy proudění vzduchu přes otvory v kamnech, se nedají odstranit.
Ale to se časem „oposlouchá“.  vegeeet
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.05.2015, 09:00 »

 
 V současnosti, kdy distributoři používají HDO  a pro akumulační tarify dávají obvykle dělenou sazbu, kdy 8 hod. je rozděleno na dva intervaly, obvykle v noci 5 hodin (většinou mezi 0:00 až 7:00) a odpoledne 3 hod. (většinou mezi 13:00 až 18:00),  tak nebývá s topením akumulačkami problém ani v tuhé zimě. Je pouze potřeba se naučit s nimi pracovat - správné nastavení nabíjecího a pokojového termostatu zajistí dostatek tepla a jeho postupné předávání do místnosti.

 Jediný problém by byl, pokud by se ještě někde vyskytovala sice krásná, ale nepoužitelná kachlová vamberecká kamna. Ty nemají žádnou regulaci a jsou v osmihodinovém nabíjecím režimu dnes (a co si budeme vyprávět i dříve) nepoužitelná. Viděl jsem je ovšem v provozu na přímotopnou sazbu (relativně malé provedení - asi 3kW) ve velikém pokoji zařízeném starožitným nábytkem a bylo to pěkně sladěné, velice dobře funkční a člověk si tam připadal, jako když se vrátil do I. republiky. 

 Výše zmíněnou hlučnost kamen lze výrazně omezit opravou, nebo zejména důkladným vyčistěním ventilátoru. Nalepené nečistoty na turbínce ventilátoru zvětšují její hlučnost, nevyvážená turbínka vibruje.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Vítězslav Vaněk
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.05.2015, 09:55 »

Pracoval jsem v mechanické dílně která byla vybavena těmito kamny,problém s teplem nebyl ale vždy když začalo topné období tak všicni pracovníci ženy i muži měly 14 dnů dýchací potíže,hlavně kašel.Od té doby jsem byl , ,alergický'' jen jsem ty kamna viděl.
Zaznamenáno

Sláva
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 01.05.2015, 11:00 »

 Ve starších kusech byl použit asbest, takže potíže mohly být způsobeny uvolňováním jeho vláken do ovzduší.

Jinak je to zase o tom, co jsem již psal, čistit ventilátor a celkově udržovat v takto vytápěných místnostech čistotu, protože ventilátor pracující nízko u země víří prach daleko více, než jakýkoliv jiný způsob vytápění.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 01.05.2015, 11:14 »

Pokud jsou kamna dobře dimenzována s ohledem na prostor, který mají vytápět, není třeba se obávat nějaké zimy, pokud je dodávka el. bez poruch.Jinak jak už se kolegové výše zmiňují, jako každé topení které prohání teplý vzduch i ventilátor akumulačních kamen tahá prach.Ale není to žádná katastrofa ani s tím hlukem od ventilátoru .Topím tak již asi 8 let a žádné větší problémy jsem nezznamenal. Úsměv
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 01.05.2015, 11:43 »

Pracoval jsem v mechanické dílně která byla vybavena těmito kamny,problém s teplem nebyl ale vždy když začalo topné období tak všicni pracovníci ženy i muži měly 14 dnů dýchací potíže,hlavně kašel.Od té doby jsem byl , ,alergický'' jen jsem ty kamna viděl.

Například v naší MŠ, vždy na konci léta, přijedu, vysaji celá kamna (4ks),  vytahám pastelky a další veteš ze vnitř, zkontroluji tělesa a funkci termostatů. Mnoho prachu a dalšího bordelu, se tak do vzduchu nedostane. Kamna jsou stará cca 7-8 let, tedy už bez azbestu. Zřizovatel je s tímto spokojenej a zve mne už cca 5tým rokem za sebou. Než začne po-prázdninový provoz.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 01.05.2015, 12:50 »

V elektrodílně jsme měli akumulačky ELKA, tuším že 6 a 8kW a dost často jsme měnily topná tělesa a jelikož tehdá byl problém sehnat originál, dávali jsme tam upravená vyhřívací tělesa, původně určená pro ohřev vyhýbek (výměn). Úsměv
Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 01.05.2015, 21:26 »

Například v naší MŠ, vždy na konci léta, přijedu, vysaji celá kamna (4ks),  vytahám pastelky a další veteš ze vnitř, zkontroluji tělesa a funkci termostatů. Mnoho prachu a dalšího bordelu, se tak do vzduchu nedostane. Kamna jsou stará cca 7-8 let, tedy už bez azbestu. Zřizovatel je s tímto spokojenej a zve mne už cca 5tým rokem za sebou. Než začne po-prázdninový provoz.

Presne. Staci nekaslat na udrzbu a topeni akumulacnimi kamny je uplne bez problemu. Ja tak delam uz nekolik let kazdy podzim servis v jednom lyzarskym stredisku. 8 chatek - 3 akumulacni kamna kazda + 21 akumulacek na hlavni chate. Skontroluju telesa, vadna vymenim, obcas potrebuje vymenit ventilator. Neni nic horsiho nez akumulacni kamna na kterych se kasle na udrzbu. To pak na zacatku topne sezony smrdi bordel a prach na topnych spiralach a ventilator pousti do mistnosti oblaka bordelu... 
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 23 dotazů.