Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je ve Francii legální aktivní hromosvod?  (Přečteno 95975 krát)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #198 kdy: 12.11.2015, 12:55 »

Podle mého názoru nežijeme v Malajsii, kde je až 200 bouřkových dní v roce a více, ale v České republice, do 40 bouřkových dní v roce.
Nikomu nebráním, aby si pořídil hromosvod i zde jsou místa a okolnosti, kde hrozí velké nebezpečí. Myslím si, že by to měl být, ale klasický dobře udělaný hromosvod bez chyb a závad. Jinak to, podle mého názoru, jenom zbytečně zvyšuje nebezpečí a nemá smysl na to vynakládat úsilí a peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #199 kdy: 12.11.2015, 13:27 »

Podle mého názoru nežijeme v Malajsii, kde je až 200 bouřkových dní v roce a více, ale v České republice, do 40 bouřkových dní v roce.
Nikomu nebráním, aby si pořídil hromosvod i zde jsou místa a okolnosti, kde hrozí velké nebezpečí. Myslím si, že by to měl být, ale klasický dobře udělaný hromosvod bez chyb a závad. Jinak to, podle mého názoru, jenom zbytečně zvyšuje nebezpečí a nemá smysl na to vynakládat úsilí a peníze.

Já narážel na podstatu věci samotné. Jestli potom ve výsledku není jedno, jestli je ESE, či "starý" hromosvod, nebo to nové pojetí, jak se s oblibou říká.  Mrknutí
Pořád se nemohu zbavit dojmu, že jsme až příliš strašeni.
Ostatně toto i dokazuje postoj pojišťoven, nikterak je tato problematika ze statistických čísel netrápí.
Znovu se ptám, bylo např. před 20 lety poškozeno více budov zásahem blesku, než je tomu dnes?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #200 kdy: 12.11.2015, 15:30 »

...
Pořád se nemohu zbavit dojmu, že jsme až příliš strašeni.
...
Za posledních 10 měsíců jsem služebním autem najel asi 24 tisíc km, předtím jsem jiným najel za 2 roky kolem 50 tisíc km.
Ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval rezervu, ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval "aktivně" využít bezpečnostní pás!
A vím o mnoha lidech, kteří jsou na tom podobně jako já.
To ale neznamená, že by bylo správné pokusit se tyhle udaje zneužít jako statistiku a tvrdit, že by auto mohlo být o xxx levnější bez pásů a rezervy...
Takže když vezmu cenu nemovitosti, na kolik si cením zdraví (a života) svého a dalších lidí, kteří v nemovitosti bydlí, elektroniku a další věci, které by mohl blesk poškodit, opravdu je třeba ty "desetiny procenta" z ceny chráněného objektu ušetřit na nějakém "reklamním zázraku"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Novotný- Stryker
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #201 kdy: 12.11.2015, 17:14 »

Za posledních 10 měsíců jsem služebním autem najel asi 24 tisíc km, předtím jsem jiným najel za 2 roky kolem 50 tisíc km.
Ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval rezervu, ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval "aktivně" využít bezpečnostní pás!
A vím o mnoha lidech, kteří jsou na tom podobně jako já.
To ale neznamená, že by bylo správné pokusit se tyhle udaje zneužít jako statistiku a tvrdit, že by auto mohlo být o xxx levnější bez pásů a rezervy...
Takže když vezmu cenu nemovitosti, na kolik si cením zdraví (a života) svého a dalších lidí, kteří v nemovitosti bydlí, elektroniku a další věci, které by mohl blesk poškodit, opravdu je třeba ty "desetiny procenta" z ceny chráněného objektu ušetřit na nějakém "reklamním zázraku"?

A váš osobní názor, je více úderů blesku do staveb než např. před 25 lety?
Teď nezohledňuji cenu nemovitosti, to ani nelze, dnes je 20 tisíc legrační peníz, moji rodiče za to např. koupili kdysi chalupu s ohromným pozemkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #202 kdy: 12.11.2015, 18:28 »

Když Franklin, Lomonosov, Diviš a další začínali s pokusy, vypadalo to ve světě jinak.
Když nad domečkem byl jímač, od kterého vedl svod do země, byla šance, že to nějak svede blesk.
Pak se postupně začali více a více objevovat větší vodivé předměty, později se objevily rozvody elektřiny, rozvody vody,... Tím se změnily "cesty pro blesk" a z toho plynoucí možné škody.
Pak jsme si začali na střechy dávat antény. Další cesta pro blesk...
Později jsme baráky úplně "zadrátovali" rozvody nejen nn, ale i telefon, data, EZS,... Opět se mění objekty z pohledu možné cesty pro blesk...

A jestli je zásahů víc? Nemám přístup k tak seriozním datům, abych mohl zodpovědně vypálit ano nebo ne. Když vezmu prostředí, kde "půlstoletí" bydlím, tak z posledních let je více škod, ale nebyly to přímé zásahy, a škod je víc proto, že je víc "techniky, které to vadí..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #203 kdy: 13.11.2015, 08:40 »

Po přečtení celé diskuse mnou zmítá jeden dotaz na všechny co tato problematika zajímá.
Připusťme tedy, že se jedná o totální podvod. ESE je pouze předražená plechovka.
Všichni vidíme kolik ESE je kolem nás, jsou takto "chráněny" snad stovky objektů, mnohdy velkého významu.
A teď pokládám otázku, proč tedy nedochází na těchto objektech k poškozením, hmotným škodám, úrazům či snad umrtím? Jedná se velice často o rozsáhlé objeky s celkem slušnou pravděpodobnos tí zásahu bleskem.
Proč není poškozována vnitřní elektronika budov?
Potom se nabízí jen dvě možné odpovědi. Buď dané zařízení jakž takž funguje, anebo problematika hromosvodů je všeobecně zbytečně přehnaným "strašákem",  který reálnému životu a možnému poškození vůbec neodpovídá. Jistou míru rizika neseme všichni každý den, už jen tím, že se zvedneme z postele (pokud vůbec).
Snížil se např počet škodních událostí, když se přešlo z "nedokonalé" ČSN 341390 na "dokonalou" ČSN EN 62 305?
Nemám tyto statistiky k dispozici, ale zajímalo by mě to.

Jeďte se podívat do přímořských států Evropy ,  Kypr, Španělsko, Itálie, Řecko uvidíte tam spousty nebo výhradně ESE a to je tak vše. Tam se dle mého názoru s nějakou novotou typu EN 62305 vůbec nezabývají, prostě většina budov jsou železobetonové kostky, které mají ESE a k tomu nějaký svod a nebo nemají nic jiného než na střeše konce železného armování a kostka je uložena v zemině.
A nezapomeňte se podívat na zásobníky na vodu a podobně, které jsou na střechách a samozřejmě bez jímací soustavy nebo svodů .
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #204 kdy: 13.11.2015, 08:56 »

Jeďte se podívat do přímořských států Evropy ,  Kypr, Španělsko, Itálie, Řecko uvidíte
 
....levné zdravotnictví, veřejnou dopravu co nepotřebuje jízdní řády, dopravu bez zbytečných rušivých vlivů semaforu, státní správa nepotřebuje drahou kontrolu a plno dalších věcí na které jsme bohužel díky naší nesmyslné idustrializaci před 200 lety, překotné elektrifikaci před 100 lety a zakotvením rovnoprávnosti žen v ústavě 1920, zapomněli.

Neškodilo by se i ptát, kolik u  nás stál provoz zemských desek od konce 13. století, když ekonomický tahoun EU, Řecko, si v podstatě dodnes vystačí skoro bez něj.
Každý stát/národ je jiný a je v něm kladen důraz na jiné priority, mně na Rhodu fascinoval na každém pokoji vylepený ceník podepsaný ředitelem hotelu a obsluha baru, která nechala si hrát na barmany děti, protože mohli sedět hrát hry na mobilu. Jiný kraj, jiný mrav.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #205 kdy: 13.11.2015, 10:10 »

Tak to je a asi zůstane navěky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #206 kdy: 13.11.2015, 10:59 »

Posílám poznámku z celosvětového kongresu resuscitaního sdružení lékařů..
(Nebo tak nějak se to jmenuje.. Nerozhodný)
1000 lidí na světě od úderu blesku za rok je minimum oproti úrazům od elektřiny.

* kopie.PDF (1497.85 KB - staženo 522 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #207 kdy: 13.11.2015, 11:28 »

Podařilo se mi najít diplomku na téma Živelní pojištění (Dušan Pospíšil, VŠE Praha).
Jsou v ní dva zajímavé koláče. Jeden zobrazuje počet pojistných plnění a druhý výši plnění.  Údery blesku se na celkovém počtu plnění podílí 4% (stejně jako požár),  výše plnění je pouze 1%.

Kolik je to v absolutních číslech si netroufám odhadovat.


* pojistka_blesk1.JPG (81 KB, 737x641 - prohlédnuto 347 krát.)

* pojistka_blesk2.JPG (53.67 KB, 737x700 - prohlédnuto 290 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #208 kdy: 13.11.2015, 11:56 »

Celková suma vyplácená pojišťovnami za posledních 5 let je kolem 80 miliard ročně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #209 kdy: 13.11.2015, 12:19 »

Za živelní pojištění? A pouze v ČR? Pak by škody od blesku šlo ohodnotit na 800 milionů Kč za rok.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #210 kdy: 13.11.2015, 14:43 »

Je to pojištění nespadající do kategorií:

Životní pojištění

a dále do regulovaných ve smyslu dobrovoně-povinných: nemocenské, důchodové připojištění, odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla ... a tak dále

a dále do jinak pojmenovaných daní:
Sociální, zdravotní, důchodové ....

I tak tam bude něco přimícháno, ale podrobnější čísla se mi nepodařilo sehnat

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #211 kdy: 14.11.2015, 11:24 »

Ze slovníku cizích slov:

sofistika [-ty-] ž. záměrný způsob vyvozování klamných myšlenkových závěrů, známý zejména u některých filozofů (např. vytrhávání událostí ze souvislosti, uplatňování zákonitosti jedné skupiny jevů při výkladech jevů jiné skupiny apod.); někdy s. = filozofie ve smyslu pouhého verbálního rozumování bez seriozního, věcného základu

sofizma s. (2.j. -tu),  řidč. sofismus [-iz-] i sofizmus m. (2.j. -mu) zdánlivě správný, ale logicky chybný, záludně vyvozený záměr k oklamání jiných

Za posledních 10 měsíců jsem služebním autem najel asi 24 tisíc km, předtím jsem jiným najel za 2 roky kolem 50 tisíc km.
Ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval rezervu, ani jednou jsem za tu dobu nepotřeboval "aktivně" využít bezpečnostní pás!
A vím o mnoha lidech, kteří jsou na tom podobně jako já.
To ale neznamená, že by bylo správné pokusit se tyhle udaje zneužít jako statistiku a tvrdit, že by auto mohlo být o xxx levnější bez pásů a rezervy...
Takže když vezmu cenu nemovitosti, na kolik si cením zdraví (a života) svého a dalších lidí, kteří v nemovitosti bydlí, elektroniku a další věci, které by mohl blesk poškodit, opravdu je třeba ty "desetiny procenta" z ceny chráněného objektu ušetřit na nějakém "reklamním zázraku"?
Protože je jízda automobilem nebezpečná, tak si nepořídím aktivní hromosvod?

Já bych napsal např. toto:
Podle mého názoru je aktivní hromosvod nebezpečný, proto je nesmysl, abych za něj utrácel peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #212 kdy: 14.11.2015, 12:41 »

Citace
Já bych napsal např. toto:
Podle mého názoru je aktivní hromosvod nebezpečný, proto je nesmysl, abych za něj utrácel peníze.

Toto je správný názor!  Mrknutí
Ale...většina lidí, institucí, firem je opačného názoru, pokud je to levnější,montuje se to,
proč si to nekoupit!?

(Je to 99,9% názor např starostů obcí, měst co dělají zateplení škol, kulturních domů a podobně...někd o jim to nabídne, ukáže papíry od TIČRu že jsou kompetentní na montáže hromosvodů ,také to pak montují!! zle ,  alepoň co jsem prošel a ptal se jich proč to tak nechali namontovat.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #213 kdy: 15.11.2015, 11:07 »

Myslím si, že někteří lidé stále nechápou, že nežijeme v Malajsii, kde je 200 bouřkových dní v roce a více. Zde je Česká republika, kde je 15 až 40 bouřkových dní do roka, a tomu odpovídají i škody.
Podle mého názoru je aktivní hromosvod nebezpečný. Ale za stávajících podmínek, kdy je hromosvod vyžadována a žalobu koná pouze mimořádná událost, tak se nelze divit, že se instalují aktivní hromosvody i když jsou nebezpečné.
Nikomu nebráním, aby si pořídil hromosvod i zde jsou místa a okolnosti, kde hrozí velké nebezpečí. Myslím si, že by to měl být, ale klasický dobře udělaný hromosvod bez chyb a závad. Jinak to, podle mého názoru, jenom zbytečně zvyšuje nebezpečí a nemá smysl na to vynakládat úsilí a peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...
 Víte jaký je názor EZU na aktivní jímače?
 #EH: Výzkumy na jímačích ESE (1/4)

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.