Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak vyhodnotit výrobek, který má nepředpisovou značku CE?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyhodnotit výrobek, který má nepředpisovou značku CE?  (Přečteno 11168 krát)
Petr látal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 31.10.2014, 11:48 »

Častěji jsem se už při revizích setkal se spotřebičem, který byl označen značkou CE, která neodpovídala předepsanému vzoru. Jak takový výrobek vyhodnotit z hlediska bezpečnosti?
Zaznamenáno

Potřepání rukou elektrickým proudem není vůbec přátelské.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 31.10.2014, 17:52 »

To je věc "osobní odvahy". Já našel chybnou značku na elektrickém šroubováku Black & Decker. A to není žádná Čajna Export.

Možná kontaktovat výrobce a požádat ho o vysvětlení.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.10.2014, 20:28 »

Že to zrovna není podle předpisu a že je zaoblení písmenka C trochu úzší, tak to by mi ani tak nevadilo, pokud je k tomu vůbec nějaká dokumentace EC.
Značka CE jen napovídá, že je v náležitostech "certifikát" podle kterého to bylo vyrobeno a také předepsaná dokumentace.

Tam, kde je perfektní dokumentace, tak obvykle je i ta značka přesně podle doporučení v EN
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 31.10.2014, 22:47 »

Tak beru zpět. Dohledal jsem komunikaci s B&D. Výrobek JE Čajna Export.

Můj dotaz:
Citace
,
v prodejně Baumarkt v Chomutově jsem zakoupil váš elektrický šroubovák KC9039. Na štítku mě zarazilo vyobrazení loga CE. Grafická podoba neodpovídá NV 291/2000 Sb.,  připomíná spíše čínskou značku "China Export" viz např. zde: http://roithova.blog.idnes.cz/c/16927/Pozor-China-Export.html .
Mohu poslat fotografie (doufám) vašeho výrobku. Jedná se o chybu vašeho grafika, nebo se mám obávat, že jsem zakoupil falzifikát?

Reakce na něj:
Citace

 CE na nasich strojich odpovida opravdu evropske norme a proto CE na nasich strojich odpovida vsem strojum urcenych pro prodej v Evrope.

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) a s pozdravem

Vojtěch Regazzo
product manager CZ / SK

Foto (s mojí úpravou kružnic) je v příloze.


* logo.JPG (51.16 KB, 609x365 - prohlédnuto 635 krát.)
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 01.11.2014, 14:53 »

Citace
CE na nasich strojich odpovida opravdu evropske norme a proto CE na nasich strojich odpovida vsem strojum urcenych pro prodej v Evrope.

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) a s pozdravem

Vojtěch Regazzo
product manager CZ / SK

Vy tomu rozumíte?  Smutek
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 01.11.2014, 15:07 »

Vy tomu rozumíte?  Smutek

Ne  Super!

Ale nakonec jsem to nechal plavat ...
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr látal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.11.2014, 22:33 »

Právě s takovými značkami CE jsem se už vícekrát setkal. A také na výrobcích renomovaných výrobců.  Smích
Zaznamenáno

Potřepání rukou elektrickým proudem není vůbec přátelské.
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.11.2014, 07:09 »

Vy tomu rozumíte?  Smutek

Já osobně tomu rozumím tak, že
- Výrobek nesplňuje podmínky nařízení vlády (vyšší právní váha než porušení normy)
- Výrobce mlží jak může
- Zákazník je pro výrobce póvl, kvůli kterýmu nemá ani cenu přepnout klávesnici na verzi s diakritikou

Takže při první příležitosti akce bumerang a všechno mu to vrátit. Psi, děti a prodejci/výrobci/importéři se musí vychovávat a někdy to holt toho vychovávanýho musí trošku zabolet...  Mrknutí
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 03.11.2014, 08:01 »

Takže při první příležitosti akce bumerang a všechno mu to vrátit. Psi, děti a prodejci/výrobci/importéři se musí vychovávat a někdy to holt toho vychovávanýho musí trošku zabolet...  Mrknutí

Ostatně, byl to poslední výrobek B&D, který jsem si koupil a rozhodně to není kvůli CE. Sice používám DeWalt (taky patří B&D),  ale to je jiná liga, než ty nepovedený hobbiny.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 03.11.2014, 09:58 »

Vy tomu rozumíte?  Smutek
Ono je třeba rozlišovat mezi Evropou a EU, myslím, že odpověděl celkem mazaně pozor
Zaznamenáno
Ales Hakl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.11.2014, 00:07 »

Ono u toho B&D jde o to, ze to co se prodava maloobchodne jako Black&Decker B&D ve skutecnosti nevyrabi a ani neprodava. Vyrabi to nejaci nahodni cinsti ODM, od kterych si to objednava Spectrum Brands Inc.,  ktere ma od B&D licenci na ochrannou znamku a jinak nic spolecneho. Stejne nebo podobne usporadani plati i pro jine znackove vypadajici naradi v supermarketech/hobbymarketech.

K tomu CE jako takovemu prilis neverim pribehum o "China Export",  spis jde o to, ze ti cinani lepi CE na principialne cokoli aby dovozce nemusel resit prohazovani stitku a pritom prilis neresi jestli vypada tak ja spravne ma, staci, ze to vyhovuje tomu dovozci co to od nich kupuje. Zkousel jsem ted najit nejaky priklad zarucene originalniho vyrobku, kde je CE prilis blizko u sebe a byl to hned druhy predmet co mi prisel do ruky, konkretne klavesnice Sun Microsystems Type7 koupena primo od tehdejsiho ceskeho distributora (s napisem "Assembled in China",  zajimave je, ze Type5c o stul vedle je "Made in Malaysia" a CE je spravne)

Rozhodne bych neprikladal nejakou velkou vahu tomu jak to CE vypada. Zaroven vzhledem k tomu, ze pro 99% vyrobku to CE znamena "vyrobce/dovozce tvrdi ze normam vyhovuje a vydal prohlaseni o shode" a nerika vubec nic o tom jestli, kdo a jak to zkousel, tak bych samotne pritomnosti nejakeho CE take moc vahy neprisuzoval.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 04.11.2014, 07:55 »

Ono u toho B&D jde o to, ze to co se prodava maloobchodne jako Black&Decker B&D ve skutecnosti nevyrabi a ani neprodava. Vyrabi to nejaci nahodni cinsti ODM, od kterych si to objednava Spectrum Brands Inc.,  ktere ma od B&D licenci na ochrannou znamku a jinak nic spolecneho.

A sakra, oni mají i Vartu.  zle
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 04.11.2014, 09:46 »

Kšeft je kšeft a globalizace je pěkná lumpárna - tak se dá jednoduše vysvětlit dnešní svět.

 Firmy se vzájemně kupují a prodávají, spojují, prodávají se obchodní značky a to vše stále dokola, takže nic neplatí dlouho. Na světě je ve skutečnosti asi jen pět automobilek, všechny ostatní jsou jejich divize, takže třeba na motoru najdete označení ISUZU, GM a Opel a co to tedy je? Značku TESLA koupila nějaká německá firma...

K tomu nářadí B&D: Mám asi 25 let starou akku vrtačku od této firmy, sice už jsem v ní vyměnil dvakrát akumulátory, ale stále je plně provozuschopná a udržuji ji proto, že je velice šikovná a má některé vychytávky, které se ani dnes běžně nevidí. Je na ní napsáno Made in U.S.A. Jeden můj známý kdysi na přelomu 70. a 80. let koupil v Tuzexu vrtačku této značky s rozsáhlým příslušenstvím na které bylo Made in Graet Britain a byla nanic, stále se rozbíjela a on měl nejprve několik reklamací, pak některé opravy ještě platil, než přišel na to, že je to utápění peněz v moři. Takže co si mám myslet o této značce nevím, je to loterie a jedině musí zájemce pátrat, kde se který typ vyrábí, já to tedy dělat nebudu.
 Já jsem ve stejné době tamtéž koupil vrtačku BOSCH s příklepem, zato bez jakýchkoliv serepetiček okolo a mám ji dodnes. Má sice již mizernou originální  hlavičku, která je použitelná již jen na příklepové vrtání, takže pro přesnější práci na ní dávám hlavičku novou, ale opravoval jsem ji za celá ta léta jen jednou - vyměnil jsem průchodku přívodního kabelu a ten asi o 10 cm zkrátil. Ostatní nářadí mám modrý Narex a jednu ještě šedou, asi 45 let starou vrtačku a ten je také v pohodě.
A abych nezapomněl, míval jsem rozbrusku 115 mm od AEG, té se roztrhl asi po 10 létech provozu komutátor, takže byla opravitelná asi tak za cenu dvou rozbrusek EBU 11 kterou v té době již Narex vyráběl, a tu mám dodnes.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Mašek 1
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 09.11.2014, 14:10 »

Ono u toho B&D jde o to, ze to co se prodava maloobchodne jako Black&Decker B&D ve skutecnosti nevyrabi a ani neprodava. .....

Pravděpodobně je vícero výrobců a řetězce nakupují podle nabídnuté ceny. V Ústí nad Labem - Trmicích mají výrobní závod a od nich jdou výrobky na náš trh. Z této výroby by mělo být CE v pořádku.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 23 dotazů.