Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Jaké máme nové ČSN a předpisy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 16 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké máme nové ČSN a předpisy?  (Přečteno 696858 krát)
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 20.03.2006, 08:06 »

Na hlavní stránce je článek o seznamu norem pro rok 2006. Zde ho lze objednat i s aktualizací podle Věstníku čni (český normalizační institut).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #19 kdy: 11.04.2006, 14:57 »

ČSN 332000-5-559 Svítidla a světelná instalace  
ČSN 730835  Požární bezpečnost staveb -budovy zdravotnických zařízení a sociální péče

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #20 kdy: 12.04.2006, 20:07 »

Od dubna včetně, "čistí" OSVČ (např. nejsou souběžně zaměstnaní) platí zálohu na zdravotní pojištění 1272 Kč oproti dosavadním 1218 Kč.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 14.04.2006, 01:18 »

No dobrá jen tak na okraj.
Když už tu máme to zvýšené zdravotní pojištění.

Obdržel jsem jako každý rok od ZP přehled plateb na žádném z přehledů se nikdy nevyskytl žádný problém vždy OK – předpis a platba v souladu.
Drobným písmem na konci výpisu bylo napsáno: "toto není potvrzení o bezdlužnosti".
Napadlo mne tedy si na netu požádat o zaslání potvrzení o bezdlužnosti.
No, ještě že jsem to udělal, ani nevím jak se to stalo, ale byl tam dluh a rostlo si penále ještě že jsem to zachytil celkem včas. Pravděpodobně by se ZP ozvala až by to stálo za tu námahu fakt síla.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 14.04.2006, 01:19 »

Omlouvám je to mimo téma, ale inspiroval mne p. Doležal :-).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #23 kdy: 14.04.2006, 10:22 »

To Moravec: Na revanš inspirace od vás. Vaše zkušenost s VZP přímo nabízí nové téma "neelektrikářských problémů" i elektrikářů. Na jedné straně probíráme ceny za dílo, na druhé straně nás někdo o ně připraví. Jen přemýšlím nad výstižným nadpisem a jak tam dostat ty otazníky. Taky co na to správce portálu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 15.04.2006, 21:04 »

ČSN 33 0124   Normalizace a liberalizace energetického trhu (pouze 222,- Kč)
- ta by mne tedy zajímala ...
---
ČSN 33 2000-5-559 Elektrické instalace budov - Část 5-55: Výběr a stavba elektrických zařízení - Ostatní zařízení - Oddíl 559: Svítidla a světelná instalace (294,- Kč)
---
a spousta materiálových norem, třeba:
---
ČSN EN 60216-2 Elektroizolačn í materiály - Vlastnosti tepelné odolnosti - Část 2: Určení vlastností tepelné odolnosti - Volba kritérií zkoušek (294,- Kč)
---
ČSN EN 50085-1 ed. 2     Úložné a protahovací elektroinstala ční kanály pro elektrické instalace - Část 1: Všeobecné požadavky (468,- Kč)
---

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 02.05.2006, 15:35 »

Kolegové, víte, že opravy norem jsou UŽ ZDARMA ke stažení v pdf? Viz nové stránky www.scni.cz !!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 02.05.2006, 15:37 »

... pardon:  má být www.csni.cz  Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #27 kdy: 12.05.2006, 07:25 »

skupina norem ČSN 34 7660-xx  Silové kabely pro elektrárny, některé nové, k některým změny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #28 kdy: 14.06.2006, 06:41 »

ČSN EN 13782 Prostředky lidové zábavy - Stany - Bezpečnost

ČSN 33 0419-4 Koordinace izolace - Průvodce výpočty koordinace

ČSN EN 60439-ed.2 změna A1 Rozvádeče nn Zvláštní požadavky na přípojnicové rozvody

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #29 kdy: 14.06.2006, 09:53 »

Kdo projektuje a provádí výkopy: ČSN 83 9061/únor 2006  Ochrana stromů .... při stavebních pracích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #30 kdy: 30.06.2006, 08:59 »

ČSN 34 8340 Osvětlovací stožáry  Změna 5
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 01.07.2006, 06:08 »

Také mám něco norem v elektronické podobě. Není jich mnoho, ale rád "zapůjčím "co mám a na oplátku bych si nějaké půjčil.
franku@cbox.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #32 kdy: 01.07.2006, 09:17 »

To Franěk:

Aby nedošlo k nedorozumění. Ten nadpis rubriky "Jaké máme nové ČSN .." neznamená, že tu normu máme fyzicky. Je to myšleno ve smyslu " Co nám zase normotvůrci vydali"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #33 kdy: 08.07.2006, 23:26 »

TO: Franěk http://elektrika.cz/data/clanky/jak-se-stat-clenem-overeneych-elektrotechniku ,  není nad to, když se lidé navzájem znají, to dělá z anonymních kolegů přátele :-) .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #34 kdy: 06.09.2006, 08:41 »

ČSN EN 50110-1 ed.2 Obsluha a práce na el.zařízeních

ČSN EN 50310 ed.2   Použití společné soustavy pospojování a zemnění v budovách vybavených zařízením informační technologie

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 06.09.2006, 22:44 »

To: Karvánek
Jsme sice mimo diskuzi, ale reaguji na váš příspěvek. Chtěl bych být váš přítel, ale bohužel, již jsem oslovil čtyři advokáty, ale žádný z nich si nechtěl vzít na triko, že ze mně udělá elektrikáře. Zatím moje vzdělání uznavá jenom IBP, ITI a ŽÚ. Snad nějakého advokáta přesvědčím, že mně alespoň vyučí na elektrikáře.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 16 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 23 dotazů.