Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Máte někdo zkušenost s reduktorem Home Energy Saver opravdu spoří?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte někdo zkušenost s reduktorem Home Energy Saver opravdu spoří?  (Přečteno 46471 krát)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 28.04.2014, 10:05 »

V podstatě zkušenost s tímhle bazmekem mít ani nechci, nicmémě by mne zajímalo, co se v jeho útrobách skrývá, krom jističe a tří signálek, které jsou na panelu, jakou má vlastní spotřebu, jak ovlivňuje impedanci a jak moc ku.ví síť.
Úspěch těchto a podobných obchodníků s šidítky (filtry na JE, na elektrosmog, zázračné spořiče, po kterých i boiler žere o půl kilowatty méně a topí jednou rychleji...),  pramení od dob prodavačů hromniček z jediného zdroje. Z lidské neznalosti, naivity, manipulovateln osti a touhy ušetřit za každou cenu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #19 kdy: 28.04.2014, 11:00 »

Víte, jak naštvete pštrosa? Zabetonujete mu dvůr.
Vte, jak naštvete milenku? Řeknete jí, že její sestra je v posteli lepší.
Víte, jak naštvete prodejce spořiče energie? Zeptáte se ho na zákon zachování energie   angel.

Už tady bylo hodně koumesů, co si mysleli, že ohnou přírodní zákony a ono furt houby. Zatím všechno bylo jenom na základě Zákona hloupýho kupujícího.

 Palec vzhůru Přesně tak.


"...my máme ověřené, že to spoří X%,  v tuto dobu zkoumáme přesný fyzikální princip, na kterém to pracuje, až to prozkoumáme, pokusíme se zařízení optimalizovat a úspory ještě zvýšit..."

Tady u toho argumentu mnoho lidí neuvažuje tisíce laboratoří po světě, které se snaží prodat své nápady a vynálezy mamutím koncernům. A hle badatel z "horní dolní" jde efektivnější cestou. Neprodá to koncernům a odmítne miliony Eur. Raději to bude prodávat sám na tržištích.
Možná mu nic jiného nezbývá. Možná o to žádný "koncern" nechce". Možná jim to ani nenabídl. Možná to ani nefunguje. Ale mohlo by.

To, že to garantuje výrobce, dodavatel NO NAME nemá žádnou hodnotu. To si může říci každé "děcko" mám vynález, světe po.....! Reference je potřeba nikoliv od neznalého koncového spotřebitele, ale od nezávislé odborné autority, která si dobře rozmyslí zda potvrdí funkci nebo ne.

A to se v podobných případech bohužel nekoná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
IM
« Odpověď #20 kdy: 28.04.2014, 11:39 »

Fyzika je fyzika a měla by platit.
Takže jsou tu jisté možnosti:
- přístroj pracuje na fyzikálním principu, který dosud nebyl v odborné literatuře popsán, definován
Jeden z principů spořičů se kterým jsem se setkal bylo dodržení jmenovitého napětí. Tzn.,  že ze  sítě, kde je např. 242 V se odebírá vyšší výkon než při jmenovitých 230 V. Těch 230 V údajně mělo zajistit jejich zařízení.
Jako školní úloha dobré, jinak efektivně nerealizovatel né.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 28.04.2014, 12:53 »

Jeden z principů spořičů se kterým jsem se setkal bylo dodržení jmenovitého napětí. Tzn.,  že ze  sítě, kde je např. 242 V se odebírá vyšší výkon než při jmenovitých 230 V. Těch 230 V údajně mělo zajistit jejich zařízení.
Jako školní úloha dobré, jinak efektivně nerealizovatel né.

Jojo, myšlenka je pěkná, ale na první pohled, vyšším výkonem se bojler nahřeje dřív a dřív vypne, takže úspora 0. To už spíš přeštelovat termostat.

Věc druhá je realizace - i když připustím úsporu 5%,  když použiju regulaci s autotrafem s účinností 95% + napájení řídících obvodů, tak musím konstatovat, že takovýhle drahý vymazlený přístroj na sebe trvale prodělává vždycky mimo dny, kdy e-on dělá opravy vedení. A to se vyplatí  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #22 kdy: 28.04.2014, 13:04 »

Jojo, myšlenka je pěkná, ale na první pohled, vyšším výkonem se bojler nahřeje dřív a dřív vypne, takže úspora 0. To už spíš přeštelovat termostat.
No pozor! Vyšším výkonem se bojler dřív nahřeje a úspora je v tom, že při pomalém ohřívání má voda čas chladnout. Máme jako jedni z mála třífázový bojler z Dražic. Ale ne z důvodu úspor ale rychlejšího dohřevu a lepšího rozložení zátěže v síti. Taková úspora je však v praxi "prd" platná, pokud se sice rychle dohřívá ale voda se pak neodebírá a stejně chladne.

Této metodě úspory rychlejším ohřevem se dá snad ještě věřit. Ovšem pokud toho docílí výrobce tím, že zvýší napětí na vyšší, než jmenovité, porušuje celou hromadu ...
Ale to bychom se z Home Energy Saveru přesunuli tématem na jiného spořiče, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Konečný workoholik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 02.04.2015, 09:26 »

Drazí milí spekulanti,
vaše příspěvky mi spíše připomínají tlachání postarších dam na ulici a nikoli odbornou debatu, která patří na elektriku.cz.
Prosím vyhněte se debatě o zařízení, kterému nerozumíte.
Ta kouzelná krabička opravdu šetří peníze a to dost výrazně.
Za další vyhněte se nesmyslům, jako je, že se zařízením nechcete mít nic společného, neboť zařízení je použito už v mnoha městech a hrazeno z naší kapsy.

Zařízení funguje jednoduše.
Není to nic jiného než obyčejná kompenzace a tyristorově přepínané odbočky na trafu. Čili zařízení dokáže skokově regulovat napětí.

Osvětlení – úspora - sníží se osvětlení – šetří se peníze – hoří výbojky (hygiena)
Topení – úspora - méně topíme – bude nám zima
Pohony – úspora – méně točíme
(u asynchronních motorů to funguje v případě, že síť má vyšší napětí než jmenovité a u pohonu tak dochází k „přesycení“,  lze efektivněji řešit odbočkou na trafu).   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 02.04.2015, 13:16 »

Drazí milí spekulanti,
vaše příspěvky mi spíše připomínají tlachání postarších dam na ulici a nikoli odbornou debatu, která patří na elektriku.cz.
Prosím vyhněte se debatě o zařízení, kterému nerozumíte.
Ta kouzelná krabička opravdu šetří peníze a to dost výrazně.
Za další vyhněte se nesmyslům, jako je, že se zařízením nechcete mít nic společného, neboť zařízení je použito už v mnoha městech a hrazeno z naší kapsy.

Tak se na to podíváme odborně, krok za krokem.

Zařízení funguje jednoduše.
Není to nic jiného než obyčejná kompenzace a tyristorově přepínané odbočky na trafu. Čili zařízení dokáže skokově regulovat napětí.

Fajn, takže je tam trafo, trvale pod napětím. Počítám, že skrz ně poteče všechen proud, hysterezní ztráty tam budou i v případě, že je všechno vypnuto. By voko, 50W ztratíme na tom, že je to zapojený v síti.

Tyristory - potřebuje to řídící obvody pro hradlo s galvanickým oddělením, takže co odbočka, to jeden zdroj. V případě, že to bude v diagonále Greatzova můstku. Pokud budou dva antiparalelně, chce to dva zdroje. Pokud uvážím proud 10A, tak jenom na tyristoru diodách kolem tyristoru protopím 3x0,75Vx10A = 22,5W + 1W zdroj pro tyristor. Nějaký řízení a indikace dáme řekněme 16,5W, ať se to dobře počítá.

Když tím napájím zařízení s odporovou zátěří 2,3kW, tak na provoz zařízení jde dalších 90W, to je cca 4% odběru připojenýho zařízení  zle. A to se držím s odhadem při zemi.

Tyrisotry navíc nesepnou úplně v nule, takže se vytvoří deformační proud. Ten se sečte na N vodiči, kterým pak teče vyšší proud a ohřívá jej (za peníze zákazníka, samozřejmě).

Nevím jak jiní, já v tom nevidím po technické stránce ani miliwatt úspory.

Osvětlení – úspora - sníží se osvětlení – šetří se peníze – hoří výbojky (hygiena)

Jo, ale pokud je někde předepsaný hygienický limit, tak ty ušetřený prachy zákazník stejně zaplatí na pokutě. Nehledě na to, že pokud chce ušetřit a má moc vysokou úroveň osvětlení, tak může osadit rovnou slabší světelný zdroj, nebo třeba vynechat jednu z pěti zářivek a nemusí kvůli tomu kupovat žádný bazmek.

Navíc světla ubývá s kvadrátem vzdálenosti, takže stejnou službu, jako 120W zářivka 3m nad stolem, udělá 7W úsporka v lampičce na stole a stropní světlo se dá nechat jenom jako orientační se zlomkem výkonu. Navíc si zaměstnanec může lampičku při odchodu vypnout - další úspora. Bez předraženýho bazmeku v rozvodně.

Topení – úspora - méně topíme – bude nám zima

Úspory na topení se dělají vždycky podle výpočtů v projektu, teda pokud nemá člověk v hlavě to, co jiná mívají v konečníku. Tzn. zateplení + výměna tepenýho zdroje za odpovídající nižší výkon. Nevidím důvod, proč vrážet prachy do něčeho pochybnýho místo do rekonstrukce. I kdyby to fungovalo a ušetřilo 10%,  tak za stejný prachy se leckdy dá snížit spotřeba o 50% bez změny komfortu a je to jistota. Takže na úspory na topení je to nepoužitelný.

Pohony – úspora – méně točíme
(u asynchronních motorů to funguje v případě, že síť má vyšší napětí než jmenovité a u pohonu tak dochází k „přesycení“,  lze efektivněji řešit odbočkou na trafu).   

Tak to je taky pěkná kosočtvercovin a. Obvykle je potřeba daný kroutící moment a daná rychlost. Snížením výkonu se motor přetěžuje, klesají otáčky, větrák na hřídeli míň fouká a vinutí víc topí. Riziko požáru, častější (a tím i dražší) údržba, přehřívání, nižší výkon zařízení,... Úsporu ať si každý spočítá sám. Osobně kdybych měl ušetřit dva litry za energii a za stejnou dobu měl vypláznout navíc prachy za nový ložiska motoru a měl v tom ještě několikahodino vou odstávku, tak bych moc nadšený nebyl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Jan Konečný workoholik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 02.04.2015, 13:43 »

S kosočtvercovin ou nesouhlasím, ale možná moje chyba, špatně jsem to napsal.
U asynchronních motorů vidím možnost úspory v případě, že síť má větší napětí než jmenovité napětí pohonu a víše zmíněným zařízením upravím napětí na to správné.  Ale to se ve fabrikách, kde je více starých pohonů bez FM řeší odbočkami na trafu.
Ztráty OK, odpovídají naměřeným hodnotám u rozvaděče do 63A.

Tato zařízení se u nás začínají masově instalovat, tak až si v noci na ulici nabijete obličej, tak budete vědět, proč   Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 02.04.2015, 15:12 »

Drazí milí spekulanti,
vaše příspěvky mi spíše připomínají tlachání postarších dam na ulici a nikoli odbornou debatu, která patří na elektriku.cz.
Prosím vyhněte se debatě o zařízení, kterému nerozumíte.
Tak to je váš příspěvek na správném místě.   Kroutím očima

Jen mi není jasné, co nám vlastně chcete sdělit. Podle vás to funguje nebo nefunguje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 02.04.2015, 15:22 »

No to jsem zrovna taky nepochopil, jestli je p. workoholik zastánce nebo odpůrce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Vratislav Fugl1
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 02.04.2015, 16:09 »

No to jsem zrovna taky nepochopil, jestli je p. workoholik zastánce nebo odpůrce.
Trocha zlehčení neuškodí: Už v jisté scénce se říká ...odpůrce Jéňa... Tak mi vyšel odpůrce, že píše výše. Vlastně víše,  jak také píše... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Cesty Páně a elektrického proudu jsou nevyzpytatelné!
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 02.04.2015, 17:23 »


U asynchronních motorů vidím možnost úspory v případě, že síť má větší napětí než jmenovité napětí pohonu a víše zmíněným zařízením upravím napětí na to správné.  Ale to se ve fabrikách, kde je více starých pohonů bez FM řeší odbočkami na trafu.


A co ušetřím, když pohon bude zavírat vlivem menšího napětí déle a hřát se bude více?
Navíc fabrika má vlastní trafo s kompenzací a musí splňovat cos φ, jinak flastr. Poradí si vámi oslavované zařízení i s tím, nebo se s tím musí poprat kompenzační jednotka u trafa?
Když tomu natolik rozumíte, jak ovlivňuje tento zázrak Zs a jaký má vliv na funkčnost zařízení s nutností zachování funkce (ochrany, bezpečnostní prvky)?
Poučte nás, ať tu netlacháme jak babky na pavlači Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #30 kdy: 02.04.2015, 18:24 »

Pěkná diskuze, tak jsem se tu zase jednou pobavil. S tímto zařízením jsem se setkal asi před 8 lety, kdy tu Tajvanci (tou národností si už nejsem zcela jist, ale Dálný východ to byl určitě) pořádali předvádění jejich dovednosti s tím, že hledají v Česku obchodní partnery. Bylo to v hotelu Diplomat a byly tam firmy z nejrůznějších oborů, ale z elektriky jen tito panáčkové. Tak jsem si to nechal vysvětlit (ale byl jsem z toho taky celý rozpačitý) a vzal jsem si materiály, že si to doma prostuduji (možná bych je někde ještě našel). A po podrobném zkoumání jsem dospěl ke stejnému závěru, jako vy. Ale jak vidno, nějaké (všeho schopné) distributory tu v české kotlině přeci jen našli.  Nemohu jim upřít, že marketing to má skvělý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 02.04.2015, 18:59 »

Náhodou to vůbec nemusí být špatné. V tom zařízení toho neprozkoumanéh o bude možná víc než si myslíte, možná to má v sobě i něco z psychotroniky, přenosu myšlenek,...
Když si najdete jistý "spořič",  najdete tam i kladné reference jistých uživatelů a tak se shodli na úsporách, že dokonce v děkovném dopisu použili do posledního písmene stejnou formulaci. zle

Jen doufám, že se tam neobjeví něco s mým jménem, když jsem byl lákán se na jednu instalaci podívat. Nebyl jsem tam.  box 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #32 kdy: 02.04.2015, 19:04 »

Pěkná diskuze, tak jsem se tu zase jednou pobavil.

Já přiznávám, že ne. Nějak to přestává být sranda a stáčí se to do oblasti šmejdovin.

Sice ne úplně se vším souhlasím, ale jinak to docela pěkně to shrnul Petr M.

Jen mi není jasné, co nám vlastně chcete sdělit. Podle vás to funguje nebo nefunguje?

To mi taky vrtá hlavou  Šok  a rád bych v tom měl jasno.

ALe osobně se rozhodně těším, na argumenty z "druhé strany barikády". Alespoň bude nad čím přemýšlet a bádat  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #33 kdy: 02.04.2015, 21:09 »

Před nějakým časem jeden rakouskej šikula vymyslel zařízení, kde byla červená a zelená kontrolka a strkalo se to do zásuvky. Dělalo to, že to bylo schopný rozeznat elektriku z Temelína.  tanecek Pokud tam šla elektrika ta normální, tak to svítilo zeleně, ale pokud se do zásuvky nedej bože dostala elektrika z Temelína tak se to rosvítilo červeně.  Pláč Pláč
Vydělal na tom ukrutnej balík Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 02.04.2015, 23:43 »

Jo, rakušáci, je jiný level....  zle
Že by potomci čecháčků?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Konečný workoholik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 03.04.2015, 09:19 »

A co ušetřím, když pohon bude zavírat vlivem menšího napětí déle a hřát se bude více?
...
Poučte nás, ať tu netlacháme jak babky na pavlači Úsměv

Nic ve zlém, ale otevřete si odbornou literaturu a přečtěte si něco o asynchronních pohonech, jak se chovají, když mají vyšší napětí než jmenovité... není to téma, které by se dalo jednoduše rozebrat jako odporové spotřebiče.



Teď se obracím ke všem drahým a milým spekulantům.


Vážení nezlobte se na mě, ale pořád jsme se odborně neposunuli nikam dál. Zákon zachování energie patří mezi dovednosti základní školy, tak osmá třída. Cos φ a kompenzace LOL jste si jisti, že víte o čem mluvíte?

To je asi jako když koupíte babičce novou smart TV a výuku ovládání dálkového ovladače zahájíte Maxwellovými rovnicemi.

Toto opravdu není berná mince jak posoudit, zda dané zařízení šetří či ne.

Začněme od začátku.

AD1) Modelová situace
Síť distributora má U= 245V
Naše instalované spotřebiče mají Un=230V
V případě, že touto kouzelnou krabičkou srovnám napětí na 230V. (a zohledním ztráty samotnou krabičkou jmenované výše)
Otázka zní, u jakých spotřebičů docílím úspory elektrické i mechanické (životnost)?
(pozor, ne všechny spotřebiče se chovají lineárně jako je tomu u topení a přímá úměra vždy neplatí)

AD2) Modelová situace
Síť distributora má U= 230V
Naše instalované spotřebiče mají Un=230V
Otázka zní, u jakých spotřebičů docílím úspory elektrické i mechanické (životnost)?

AD2) Modelová situace
Síť distributora má U= 230V
Naše instalované spotřebiče mají Un=230V
Kouzelnou krabičkou snížíme napětí objektu na 200V
Otázka zní, u jakých spotřebičů docílím úspory elektrické i mechanické (životnost)?



Kouzelná krabička snižuje napětí, nic jiného neumí. Dokážete se vyjádřit konkrétně?









Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.