Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?  (Přečteno 51798 krát)
Marek Maršál
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 12.02.2014, 06:42 »

Mám již rok baráček a tarif D02d. Za rok, co jsem tam, tak dle vyúčtování jsem propálil celkem 1993 kW za 10 991,86 Kč s DPH, což je 5,52 Kč s DPH za 1kW (včetně všech služeb).
Máme plynový kotel, myčku, pračku, mikrovlnku. Nyní jsme ale koupili sušičku a máme ve sklepě saunu, která má 8000kW (zatím jsme ji nepoužívali). Bojler na vodu nemáme, topímě a ohříváme vodu plynovým kotlem.
Moje otázka zní, jestli kvůli těmto spotřebičům se vyplatí dvoutarif a jestli mi ho vůbec dají.
Elektriku mám od  EUROPE EASY ENERGY (ČEZ distribuce). Když jsem se díval, kdy je nt zde:


Tak jsou to časy, kdy se např. sauna moc nepoužívá. Většinou se používá na večer mezi 18-22hod. a je nutné ji míz zapnotou 2hod. Než se roztopí, tak to chvíli trvá. Sauna by se používala 1-2x týdně. Sušičku a pračku používáme obden (pereme pleny).

Máte s tím někdo zkušenost. Prý tyto spotřebiče ČEZ nebere v potaz, musel bych mít bojler nebo topit elektrikou a musím mít zprávu od revizáka aby mi dvousazbu přiznali.

Moje další otázka zní
...

Moderátor: žádná další otázka nezní! Zkuste si přečíst pravidla a odpovězte si sám proč. Krom toho tento dotaz zde byl řešen, tak proč chcete abychom to zrovn vám opakovali znovu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.02.2014, 21:48 »

Mám již rok baráček a tarif D02d. Za rok, co jsem tam, tak dle vyúčtování jsem propálil celkem 1993 kW za 10 991,86 Kč s DPH, což je 5,52 Kč s DPH za 1kW (včetně všech služeb).
Máme plynový kotel, myčku, pračku, mikrovlnku. Nyní jsme ale koupili sušičku a máme ve sklepě saunu, která má 8000kW (zatím jsme ji nepoužívali). Bojler na vodu nemáme, topímě a ohříváme vodu plynovým kotlem.
Moje otázka zní, jestli kvůli těmto spotřebičům se vyplatí dvoutarif a jestli mi ho vůbec dají.
Elektriku mám od  EUROPE EASY ENERGY (ČEZ distribuce). Když jsem se díval, kdy je nt zde:


Tak jsou to časy, kdy se např. sauna moc nepoužívá. Většinou se používá na večer mezi 18-22hod. a je nutné ji míz zapnotou 2hod. Než se roztopí, tak to chvíli trvá. Sauna by se používala 1-2x týdně. Sušičku a pračku používáme obden (pereme pleny).

Máte s tím někdo zkušenost. Prý tyto spotřebiče ČEZ nebere v potaz, musel bych mít bojler nebo topit elektrikou a musím mít zprávu od revizáka aby mi dvousazbu přiznali.

Moje další otázka zní
...

Moderátor: žádná další otázka nezní! Zkuste si přečíst pravidla a odpovězte si sám proč. Krom toho tento dotaz zde byl řešen, tak proč chcete abychom to zrovn vám opakovali znovu?

A vy neumíte číst podmínky přiznání jednotlivých sazeb vašeho dodavatele na jejich internetových stránkách? Promiňte, ale to není dotaz, ale spíše znak vaší lenosti. Nemyslím, že to někdo bude hledat za vás.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 12.02.2014, 22:47 »

Moje otázka zní, jestli kvůli těmto spotřebičům se vyplatí dvoutarif a jestli mi ho vůbec dají.
Možná by se i vyplatil, ale není možné mít dvoutarif na váš odběr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ondřej Šebesta
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.02.2014, 22:58 »

Pokud jste saunu zatím nepoužívali, tak dobře, ale až jí budete chtít napájet, tak její výkon 8000 kW bude problém  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 12.02.2014, 23:08 »

Pokud jste saunu zatím nepoužívali, tak dobře, ale až jí budete chtít napájet, tak její výkon 8000 kW bude problém  Úsměv
Nojo  Smích  Smích
Tam by se asi dala dohodnout VELKOobchodní sleva, ale nevím, jaký tam dát hlavní jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Michal Lužný
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 13.02.2014, 00:02 »

Nojo  Smích  Smích
Tam by se asi dala dohodnout VELKOobchodní sleva, ale nevím, jaký tam dát hlavní jistič.

 Škleb Taky jsem podobnou saunu chtěl, ale E.On vydal zamítavé stanovisko s tím, že trafo v naší ulici má pouhých 250 kVA.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Maršál
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.02.2014, 06:09 »

Původně jsem to špatně napsal omlouvám se, je to samozřejmě 8kW, snad to většina pochopila. Podmínky mám před sebou, je tam že musí být řádně instalován elektrický akumulační spotřebič pro vytápění nebo ohřev vody. A já se ptám, kdo mi to přijde zkontrolovat, nebo musí napsat  revizák, že tam mám bojler.
Dále je v podmínkách, že musím zajistit blokování těchto spotřebičů v době VT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 13.02.2014, 07:10 »

Blokování (vypínání) akumulačních spotřebičů zajišťuje stykač ovládaný přístrojem HDO, který je namontovaný vedle elektroměru. Správnou činnost blokování a existenci na něj zapojeného spotřebiče velice jednoduše zkontroluje technik distributora při montáži dvojtarifního měření aniž by musel chodit do domu.

Pokud chcete dvojtarif, pořiďte si boiler, nechte provést patřičké úpravy elektroinstala ce, vodoinstalaci si nechte upravit tak, aby bylo možno přepínat teplou vodu mezi provozem na kotel a na boiler a budete mít alespoň rezervu na případnou letní odstávku kotle při údržbě a opravách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Marek Maršál
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 13.02.2014, 08:06 »

Pokud ale bojler budu využívat minimálně,  tak za rok může zjistit, že můj odběr na NT je minimální a může mi tarif odejmout. Je to tak? Nebo to již ČEZ neřeší,  pokud splním podmínky pro přiznání tohoto tarifu.
Abych dvoutarif dotal potřebuji pro energetiky nějakou zprávu od revizáka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 13.02.2014, 08:24 »

Pokud ale bojler budu využívat minimálně, tak za rok může zjistit, že můj odběr na NT je minimální a může mi tarif odejmout. Je to tak?
Není.
Abych dvoutarif dotal potřebuji pro energetiky nějakou zprávu od revizáka?
Ano. (alespoň u E.ON, u ČEZ si nejsem jistý, ale předpokládám to samé).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 13.02.2014, 08:36 »

Ano. (alespoň u E.ON, u ČEZ si nejsem jistý, ale předpokládám to samé).

ČEZ také vyžaduje revizi. Je nutno ověřit, zda jsou splněny připojovací podmínky.

Včera shodou okolností jsem jednu takovou revizi řešil. Pánovi se nechtělo kopat do záhonku a tak vymýšlel, jak ošulit kabel od HDO pro spínání stykače. Že tam něco narafičí a blokování nebude. ČEZ na tom přece vydělá, když bude topit i v VT. Asi po hodině dohadování jsem se otočil a šel pryč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Marek Maršál
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 13.02.2014, 08:38 »

Ještě se zeptám na tu první podmínku - musí být řádně nainstalován elektrický akumulační spotřebič pro vytápění objektu. Mohu mít ve sklepě jeden elektrcký radiátor, připojený na zásuvku, která bude na NT. Splnil bych tuto podmínku? Kolik by měl mít minimální odběr?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 13.02.2014, 09:04 »

K čemu vám bude radiátor ve sklepě? Proč musí český člověk stále vymýšlet nějaké lumpárny. Radiátor není akumulační spotřebič, to jsou boilery a akumulační kamna. Nezlobte se na mě, tohle se mi nelíbí.

Minimální odběr není stanoven. On také nebude zase tak minimální, protože v době NT je odběr celého domu zaznamenáván na číselníku nízkého tarifu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 13.02.2014, 09:09 »

musí být řádně nainstalován elektrický akumulační spotřebič pro vytápění objektu...
...jeden elektrcký radiátor, připojený na zásuvku, která bude na NT
Co vám na radiátoru připadá akumulačního?
Přestaňte vymýšlet, jak to och.at...

Pokud hovoříte o sazbě D45d pro přímotop, potom by ten radiátor musel mít příkon min. 40% příkonu z vašeho hlavního jističe, nebo odpovídat tepelným ztrátám objektu.

Viz E.ON:

Součtový inst. příkon přímotopných el. spotřebičů, včetně instalovaného příkonu akumulačního spotřebiče pro ohřevužitkové vody, je-li takový spotřebič instalován, musí činit nejméně 40% příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě, nebo musí odběratel prokázat, že výkon přímotopných el. spotřebičů odpovídá tepelným ztrátám vytápěného objektu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Marek Maršál
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 13.02.2014, 09:12 »

Prosím čtěne, jde o tarif D25d, o jiný nejde. Jinak nic nechci obejít jak psal kolega Svejkovský u jiného zákazníka. Jen chci splnit tarif D25d a ptám se co minimálního mohu mít nainstalováno, abych vše splnil. Takže to vypadá na to instalovat nějaký bojler jako zálohu za plynový kotel. Záloha se jednou hodit bude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 13.02.2014, 09:18 »

E.ON:
Podmínky přiznání sazeb D 25d nebo D 26d:
1.
Vodběrném místě musí být řádně instalován u sazby D 25d el. akumulační spotřebič pro vytápění objektu nebo ohřev užitkové vody, u sazby D 26d el. akumulační spotřebiče pro vytápění objektu.
2.
Odběratel zajistí technické blokování elektrických akumulačních spotřebičů v dobách platnosti vysokého tarifu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 13.02.2014, 09:29 »

Ale to jste nikde výslovně nepsal, až nyní, já to tak pochopil,  kol. Hruda to vzall spolu s tím radiátorem jako zájem o D45d, on je to také dvojtarif, ale přímotopný s 20h NT denně. Tam jsou přísnější podmínky než u D25d, kde je NT 8h denně.

Buď to nechte plavat, nebo to udělejte pořádně. Já osobně si myslím, že ten boiler je užitečnější než nějaké pseudotopení jen pro tu chvíli. Navíc náhoda je blbec, občas se stane to, co nikdo nečeká. Při pravidelné výměně elměru k cejchování se také stalo, že technik zjistil, že nefunguje blokovací stykač a zeptal se na funkci boileru, který měl být v místě provozován na D25d. Majitel nic zlého netušil a prozradil, že po instalaci plynového kotle boiler zrušil a byla z toho slušná pokuta za nedodržení připojovacích podmínek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #17 kdy: 13.02.2014, 10:19 »

Jestliže potřebujete ten elektrický akumulační spotřebič nebo s ním počítáte do budoucna, potom není co řešit.
Jinak je potřeba spočítat náklady na splnění podmínek pro přiznání příslušného tarifu (zakoupení akumulačního spotřebiče, jeho montáž, připojení, údržba, výměna až doslouží, blokování, úprava rozvaděče případně jeho výměna, revizní zprávy, ...) a porovnat to s úsporou na ceně elektrické energie, která je při běžném provozu v současnosti do 30%.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Také máte nízký tarif o 1 hod. kratší?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Poradíte mi schéma zapojení bojleru na nízký tarif?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Taky máte novou službu u PRE?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jaké máte zkušenosti při změnách tarifů v nevyhovujích elektroměr. rozvaděčích?
 Proč se mi resetují termostaty po skončení vysokého tarifu?
 Jak umíte využívat nízký tarif vy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Potvrdíte mi správnost schématu přepínání nt a vt?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Jak správně rozúčtovávat dvoutarifní měření?
 Jaké jsou technické podmínky pro přiznání jednotlivých sazeb nízkého tarifu?
 Dojde ke zkrácení doby nt u sazby D56d?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Lze přiznat sazbu C45 na odběr, kde je instalováno tepelné čerpadlo?
 Muze byt HDO pro cely dum, nebo jen pro bojler?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Co je třeba ke změně tarifu z 3f na 1f?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Jakou zvolit tarifní sazbu pro přímotopy 38kW a TČ 3,5kW?
 Víte bližší podrobnosti o změně připojovacích podmínek o dvoutarifů od 1.6.2017?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Co se kontroluje při revizi pro změnu sazby D25d na D26d a stačí jen potvrzení?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Může být jenom sazba na přímotopy?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 K čemu jsou na elektroměrech tarify T3 a T4?
 Jsou FV systémy a dvojtarifní přípojka dotační pastí?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu musím doložit revizi při změně sazby?
 Jaká je skutečná cena výměny 1fázového hlavního jističe 25A za 3fázový 20A?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakou hodnotu hlavního jištiče (A) u staveništní přípojky máme zvolit?
 Jakou mám vyplnit požadovanou sazbu staveništní přípojky?
 Poradíte mi s opakovanými změnami hlavního jističe?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Vyplatí se mi 3f nebo 1f elektroměr?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Hledám info k výběru el.kotle v RD a co vše musím na elektrárně požádat?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Dle čeho RZ fakturují rez.příkon, když namísto jističe před elměrem je vypínač?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jak spočítám jednu z podmínek tarifu D45d?
 Je možné na nízký tarif použivat celou elektroinstalaci nebo jen bojler?
 Je možný přechod z distribuční sazby D02 na D25?
 Jak se počítá "Součtový instalovaný příkon přímotopů" pro sazbu D45d?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je D45d správnou volbou pokud chci ohřívat vodu plynem?
 Mohu dostat tarif D45d v RD na podlahové vytápění?
 Jaký je rozdíl mezi kategorií odběru D a C ?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Jak správně připojím další stykač ke spínání druhého bojleru?
 Vyplatí se sazba d45d, když nemám přímotopy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Povoli mi CEZ zmenu sazby z D25D na D26D?
 Jaký zvolit jistič a sazbu při změně vytápění?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Je nízký tarif v čase nt v celém domě nebo jen ve vybraných okruzích?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Jak fungují hodiny DIEHL selfmat-T?
 Jak instalovat spínací hodiny na nízkou sazbu do malého rozvaděče v paneláku?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Změna sazby elektřiny na tarif D25D - jaké jsou podmínky?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Jak dodatecne zapojit HDO pro nizky tarif?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Mohu žádat změnu sazby díky klimatizaci z D25d na o sazbu D57d?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Mohu občas porušit podmínky dodavatele a sepnout bojler ručně ve vyšší sazbě?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak technicky připravit domek na tarif Přímotop?
 Jak zjistím dle instalovaných spotřebičů správnou sazbu energetiky?
 Opravdu jsou k sazbě c46d potřeba dva elektroměry?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Má smysl přejít ze sazby D45d na D57d?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Jde u sazby D25d připojit 30l bojler i přes zásuvku nebo to musí být napevno?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Jaká vychází aktuálně cena za kWh při sazbě D56d?
 Jaký zvolit přímotop pro splnění podmínky nízkého tarifu?
 Lze spolehlivě detekovat nt (HDO) bez relé?
 Jak mám sám vyřešit problém s nefunkčním HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?
 Jaká je logika přepínáni NT a VT spinače HDO v zásuvce?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.