Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Existuje nižší charakteristika jističe, než B?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje nižší charakteristika jističe, než B?  (Přečteno 23011 krát)
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 22.08.2016, 08:52 »

Selektivita se u domácích rozvodů prakticky nedá docílit. Při měření standardně měřím hodnoty od cca 800A do 1500A v bytovém (domovním) rozvaděči. Takže pokud na ten kabel na kterým máte pověšený testovaný spotřebič nebude taková impedance, aby na konci byl zkrat 80-100A tak při zkratu poletí vždy vše (pokud jde o přetížení, tak to je něco jiného). Malé jističe mají hodně podobnou mechaniku a při zkratu se začnou překlápět všechny současně.

Ještě mě napadlo, že pro testování by jste mohl použít oddělovací trafo cca 800-1000VA, to by limitovalo energii a tím pádem by nad ním (v rozvodu, strana primáru) nedocházelo ke zkratům, ale spíš k přetížení. Na sekundární stranu by jste si pověsil jištění podle potřeby, ale na spouštění oddělovacího trafa by bylo nutné dvoustupňové spínání (1. magnetizace, 2. natvrdo)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 22.08.2016, 09:14 »

Celkem casto potrebuji vyzkouset starsi pocitac/monitor/ ... [/b]
Obcas se stane, ze je vadny zdroj a vyhodi mi jistic.
Zkousel jsem za 16A B jistic dat jeste 6A B jistic. Kdyz je smula, vypadne i 16A B. Parkrat se mi stalo, ze spadly vsechny 3: 6A B, 16A B i u elektromeru 3x25A.

V prvom rade nepokladám za šťastné riešenie upraviť pevný rozvod na vedomé využívanie skratovým prúdom. Aj napriek tomu, že tie skraty nemusia byť vždy so zanedbateľnou impedanciou a súvisia s neznámym stavom skúšaného spotrebiča. Navyše nikto netuší parametre vašej siete ani stav rozvodov, takže pre vedomé opakované skratov v pevnom rozvode je každá rada riziková. Aj keď v prípojkovej skrini ste ešte asi nebol. Úsměv
Ale ak už chcete za každú cenu experimentovať bez predchádzajúce j revízie spotrebiča, tak sa aspoň snažte vybaviť skratový prúd ešte pre samotnou zásuvkou.
Napríklad ďalším prenosným skúšobným rozvádzačom do zásuvky. Okrem už spomenutých riešení ho ešte môžete skúsiť osadiť podľa reálneho In skúšaného spotrebiča aj jedným - viac motorovými spúšťačmi, napr. 1A v sérii doplnené poistkou Gg 2A, to by možno mohlo na rozbeh, prípadne vybavenie pred zásuvkou stačiť.
Takto by ste v kombinácii s 10m predlžovákom 3x1,5 ku spotrebiču mohol od miesta skratu po zásuvku dostať aj cca 4-5 ohm impedancie navyše.
Tak či tak sa s tým bude treba pohrať na hrane vrátane inštalácie kvalitných prvkov v pevnom rozvode.
A nezabudnite aspoň na vyhlásenie o zhode, skúšku rozvádzača a častejšiu revíziu ťažko skúšanej inštalácie kvôli rýchlejším zmenám v parametroch siete. Úsměv
A ani na to, že neplánujete štandardné využitie inštalácie. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M_V
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 22.08.2016, 12:06 »

V prvom rade nepokladám za šťastné riešenie upraviť pevný rozvod na vedomé využívanie skratovým prúdom.

Navyše nikto netuší parametre vašej siete ani stav rozvodov, takže pre vedomé opakované skratov v pevnom rozvode je každá rada riziková.

Ale ak už chcete za každú cenu experimentovať bez predchádzajúce j revízie spotrebiča,

Napríklad ďalším prenosným skúšobným rozvádzačom do zásuvky.

Rozvody jsou cca pul roku stare, vse nove. Dum je po rekonstrukci.

Revizi nema temer zadny spotrebic. Co kdo donese, to musim strcit do zasuvky.

Muj cil je presne stejny. Do zasuvky ve zdi pripojim kabel ktery pripojim do maleho plastoveho rozvadace na stole s jednim jisticem a zasuvkou na testovani.
Otazka je, co do toho maleho rozvadece dat.

Oddelovaci trafo se mi nechce porizovat. Prece jenom je dost drahe. Vidim ho az jako posledni moznost.

Sice je to uz lehce retro - ale jakou ma vlastne charakteristik u klasicka pojistka?
Co si predstavit treba pod "Pojistková vložka E27 DII DZ 6A rychlá"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 22.08.2016, 12:20 »

Potom bych volil variantu, několik prodlužováků 50m. Odpor CYKY 1,5mm2 je 12,53 ohm/km, pokud bych chtěl proud na konci max 80A, tak je to 230/80 to je cca 2,8Ohm, takže bych potřeboval asi 225m 1,5mm2 Cu, když vemu kabel, cestu tam a zpět, tak je to cca 100m prodlužováku 3x1,5mm2, po přepočtu odporu prodlužky je 12,53/1000 * 200 a to je 2,5Ohm a to pustí při 230V proud 92A, takže při zkratu na tomto konci vyletí 16A a pokud budete mít štestí a trochu tvrdší 25A B (125A) tak ta to udrží. A nebo na jistotu 3 bubny 50m 3x1,5A, pak už je to úplně v pohodě 3,75Ohm 61A. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
LWQ
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 22.08.2016, 18:03 »

A co na tohle zkoušení použít 24V PB akumulátor s DCDC měničem na 220V DC ? Tím lze moderní spínane zdroje napájet bez problému. Jen VELKÝ pozor na takto velké DC napětí. Vstup a výstup je galvanicky oddělen a zkratově je to odolné. Vyrábí IMCOpower.sk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kurka
*
Offline Offline



Projektant automatizace a strojů


« Odpověď #23 kdy: 23.08.2016, 11:25 »

Ano, trafo je dražší než jistič, ale je to cesta správným směrem.
Záleží na tom, co s onou výpočetní technikou chcete dělat a jak často.


Jestli chcete ověřovat občas stačí vyrobit testovací redukci se 2 zásuvkami v sérii a do jedné vrazit třeba rychlovarnou konvici.

Jestli chcete pravidelně ověřovat velké množství  PC (např. pro prodej repasované techniky),  stačí vám jistič a spínačem přemosťovaná výkonová žárovka - osvědčený to systém nelineárního odporu s indikací nadproudu, nebo zkratu. U spínaných zdrojů to ukazuje i pulzování odběru při náběhu zdroje.

Jestli potřebujete ověřovat i mezi sebou propojené sestavy (počítač+monitor+tiskárna apod.) je odběr již velký a s žárovkou si nevystačíte. Slušné řešení na zajištění selektivity je vřadit tzv.síťovou tlumivku za třeba 6A jistič.
Síťové tlumivky pro frekvenční měniče se vyrábí v rozumných cenách a rozumných proudových hodnotách. Proti jiným metodám obezení zkratového proudu má tlumivka výhodu, že její impedance pro 50Hz je třeba 1 Ohm, ale pro rázový zkratový proud je třeba 10 a více Ohmů - čelo proudu má jinou frekvenci, rozvinete-li si Fourierovou transformací přechodový jev (je to složitější, tlumivka se pak přesytí, ale čas na zhasnutí zkratu slabším jističem získáte). Síťovou jednofázovou tlumivku pro 6A 5mH typ 1TS006 prodá Elfis za 800Kč, 10A 3mH 1TS010 za 850Kč. S úspěchem jsme používali i rázové tlumivky pro oddělení přepěťových ochran. Jejich výhoda je, že jsou v rozměru jističe.

Jestli chcete pravidelně mít co nejvyšší výtěžnost z dlouho odstavené techniky se spínanými zdroji, není jiného zbytí, než provést prvotní formování elektrolytické ho kondenzátoru na vstupu zdroje. A to nejde udělat jinak než postupným zvyšováním  napájecího napětí a měření či indikací proudu. Na to stačí autotrafo, nebo trafo s přepínatelnými odbočkami  a ona přemosťovaná žárovka v sérii.



* RJN500VA.gif (52.22 KB, 773x781 - prohlédnuto 455 krát.)
* tlumivky_6-630a.pdf (233.18 KB - staženo 277 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Martin Kurka
*
Offline Offline



Projektant automatizace a strojů


« Odpověď #24 kdy: 23.08.2016, 11:25 »

Pokračování:

Jestli chcete provádět nejen testování, ale potřebujete se v oné elektronice i šťourat, pak nejperspektivn ější cesta je oddělovací transformátor. Ideální je transformátor s odbočkami, ale ten už je dražší.

Co se týče výkonu transformátoru pro naprostou většinu zařízení vám stačí 400 nebo 500VA transformátor. Holý je za cenu do 1200Kč s daní. Ale ujišťuji vás, že to je zařízení pořizované na 100 let a stále dobře prodejné. Podíváte-li se na profi nebo i amatérský výrobek oddělovacího trafa a autotrafa na bazarech, je stále vyprodaný, ale stále je nabízený. Prakticky nestárne.

Jestli to máte pro firmu, klidně si objednejte hotovou věc od Conrada. Bratru za 20 000Kč.  Ale je prakticky za 8-násobek ceny, co pořídíte materiál na obdobný přístroj z nových dílů. A za cenu Conradovského profi výrobku si pořídíte i pěkný "kombajn" výrobek který má v sobě trafo, autotrafo, dvě žárovky, měřáky a jištění -  necháte-li si jej zakázkově vyrobit. Je to ale fakt investice na celý profesionální život.

A jestli jste elektrikář, při dnešním výběru profi skříňek, svorkovnic a měřidel si vyrobíte z bazarových výrobků věc pro vás na míru a s perspektivou. Za sebe říkám, budete-li opravovat a zprovozňovat častěji, jděte do toho.
 
Co se týče úvahy, jak velký proud z toho dostat, pak zdá se, že větší trafo je lepší, ale jen do jisté míry. Pak vám rozběhový proud transformátoru udělá neplechu, které jste se chtěl vyhnout. Pro TV a výpočetní techniku je podle mne optimum 400-500VA, tedy proudy cca 2-3A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 23.08.2016, 12:49 »

Ne ne, buďto musíte spekulovat s mechanickou rychlostí jističe s čímž souvisí  jeho zkratová oddolnost nebo musíte zvýšit impedanci vedení, zatím se pohybujete v oblasti loterie tj. pod grafickým znázorněním charakteristik .
Asi tím směrem vede cesta, pokud vyberu jistič s minimální zkratovou odolností, je jeho pohyblivá část kontaktu lehčí a proto stačí menší energie k tomu, aby se kontakt pohnul a začal s přerušením obvodu dříve, než projde dostatečná energie jističem v nadřazeném rozvaděči.
Ovšem není to 100% ochrana před nechtěným výpadkem a pokud začnu kombinovat jističe různých výrobců, už to nemusí tak fungovat.

Impedance - pokud budu chtít testovat něco, o čem nevím jak se při zapnutí zachová, tak bych si pořídil minimálně zkušební panel, s jističem a ampérmetrem, dal bych si tam zásuvky, kde bych do přívodu vložil tlumivky, které mi omezí špičkový proud i při tvrdém zkratu...
Pokud chce někdo testovat a opravovat elektroniku, měl by mít představu jakou tlumivku tam dát aby vydržela dlouhodoběji proud 16A a pro 50Hz měla impedanci 1 nebo 2 nebo 3 nebo 4 Ohmy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
M_V
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 23.08.2016, 20:53 »

Elektrikar nejsem. Mam to pro z vetsi casti soukrome pouziti, firma rohodne nejsem, a proto take uprednostnuji mensi cenu.

>> Jestli chcete pravidelně ověřovat velké množství  PC (např. pro prodej repasované techniky),  stačí vám jistič
>> a spínačem přemosťovaná výkonová žárovka - osvědčený to systém nelineárního odporu s
>> indikací nadproudu, nebo zkratu. U spínaných zdrojů to ukazuje i pulzování odběru při náběhu zdroje.

Muzete byt prosim konkretnejsi? Myslite treba takovou 500W zarovku? Pripadne stacila by i 250W zarovka?


Docela uvazuji o oddelovacim trafu. Je k nemu jeste neco potreba? Nebo staci zapojit jistic->trafo->pc?

Pokud pouziju sitovou tlumivku v zapojeni jistic->tlumivka->pc, v cem je to lepsi, nez oddelovaci trafo?

Co byste mi doporucil? Oddelovaci trafo, nebo sitovou tlumivku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kurka
*
Offline Offline



Projektant automatizace a strojů


« Odpověď #27 kdy: 24.08.2016, 00:32 »

Taky byste mohl být konkrétnější, jaké testy provádíte teda jako amatér nejčastěji. To by se radilo líp. Stanovení velikosti žárovky je takto věštění z křišťálové koule.

Jestli nejste elektrikář, nemůžete lézt do nebezpečné části zdrojů a transformátor prakticky nevyužijete.  Tam se používá sestava jistič-trafo-jistič, nebo pojistka-trafo-jistič.

Pro vás bude lepší tlumivka. U 6A tlumivky s 5mH je omezen počáteční zkratový proud impedanci tlumivky na 50Hz = 1,6 Ω, a to je nějakých 146A. Bude to lepší, impedance sítě bude cca 0,5 Ω a zkratový proud pak spadne na 109 A.
146A je 6násobek 25A a 9násobek 16A -  109A je 4,4násobek 25A a 7 násobek 16A

Podle mého odhadu to už selektivitu s 25A jističem zaručeně udrží i když tam bude 6A/B jistič - pro něj je 146A 24násobek. 16A/B jistič podle mne vypadne jen občas.

Dáte-li tam jistič 2A (146A je 72násobek),  bude odhadem zaručena selektivita i s 16A/B jističem.

Křivky černých jističů neznám, černé jističe mohou být jak kataraktové IT, tak jednofázové IJV, tak jističe U z Krompach. To by se na selektivitu z grafů musel někdo znalý podívat, ale podle mého je jednodušší to prostě zkusit nejprve s 6A jističem a pak jít níže na 4A nebo 2A.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
M_V
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 24.08.2016, 13:07 »

Jestli nejste elektrikář, nemůžete lézt do nebezpečné části zdrojů a transformátor prakticky nevyužijete.  Tam se používá sestava jistič-trafo-jistič, nebo pojistka-trafo-jistič.

Ani kdbych si nechal od elektrikare postavit "black box",  ve kterem by bylo oddelovaci trafo a jistic? Ja bych pouze pripojil kabel do zasuvku a do zasuvky na krabicce pripojil testovany pocitac. A vubec bych to nerozebiral.
Porad by byla vyhodnejsi tlumivka?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Adam Pulec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 25.08.2016, 22:17 »

Jak jsem psal na první straně, hlasuji pro oddělovací trafo

Berte ohled na ostatní uživatele sítě  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou vypínací charakteristiku mají jističe ITV,ITM,IJV?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Jaký je rozdíl mezi charakteristikami jističů B, C, D?
 ČEZ povolil jako jističe před elektroměrem s vypínací charakteristikou B a C.
 Proč je na pojistkové vložce u závitové pojistky nakreslen šnek?
 Jak měřit charakteristiky přepěťové ochrany?
 Neměl by někdo z kolegů naskenované A-s charakteristiky jističů řady J7K50?
 Mohou se kombinovat jističe s různou vypínací charakteristikou?
 Akou mám použít charakteristiku chrániča pro rd?
 Jakou zvolit charakteristiku jističe pro svítidla s elektronickými předřadníky?
 Jakou charakteristiku chrániče zvolit pro stroj s měničem frekvence?
 Jaká je skutečná vypínací charakteristika staré řady jističů(deonů) OEZ?
 Jak vyřešit velký proudový ráz?
 K čemu je určen typ jističe s charakteristikou K?
 Co je Ampér sekundová charakteristika?
 Jakou charakteristiku má jistič bez označení?
 Jakou charakteristiku má jistič G?
 Započítává se charakteristika jistícího prvku při výpočtu?
 Jak řešit nesprávnou charakteristiku zaplombovaného hlavního jističe?
 Dá se předejít častému výpadku jistíče jinou charakteristikou?
 Proč po zapojení čerpadla na elektrocentrálu vybavuje jistič vyšší hodnoty?
 Je použití jističe s charakteristikou"C", když nemusí být, závadou?
 Jakou použít charakteristiku jističe pro domácí použití? B, nebo C?
 Jaký velký je rozdíl vypínacích charakteristik jističů různých výrobců?
 Mohu v RD zaměnit kvůli zábleskovému světlu u zásuvkového okruhu B16 za C16?
 Jakou charakteristiku jističe má J1K63 M21A~?
 Kdy se používá vypínací charakteristika K?
 EATON: „Neznámé“ vypínací charakteristiky instalačních jističů
 Aky mate nazor na istice charakteristiky C, pouzite v obytnych priestoroch?
 Jak řešit proudový náraz (náběhový proud) při zapnutí LED osvětlení?
 Lze v bytě používat jističe s charakteristikou typu C?
 Od kdy u nás začaly být dostupné jističe moderních charakteristik B, C, D?
 Je pro svářecí invertor 230V/16A nutná jiná charakteristika jističe než B?
 Q: Jaké použít charakteristiky dvou jističů zapojených za sebou?
 Jak budou reagovat dva jističe 16A, jeden charakteristiky B a druhý C?
 Lze zapojit jistič char.C za jistič char.B?
 Umíte objasnit charakteristiku vypínací doby jističe a pojistky vůči proudu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Hledám jistič proti nežádoucímu vypnutí
 Postačí pro běžné domovní jištění typ PL6?
 Je na jističi vstup a výstup?
 Vadí stavební prach v jističích?
 Jak velkým jističem jistit kotel 18kW?
 Co s jističem po zkratu?
 Mohu kombinovat v rozvodnici jističe různých výrobců?
 Jak uvažovat při volbě velikosti jističe?
 Opravdu potřebuji speciální jistič na multifunkční troubu???
 Je možné použít jističe v rozvaděči prodejny se zkratovou odolností 6kA?
 Stačí na podlahové topení jistič 10A?
 Je možné mít společný jistič pro vnitřní a venkovní spotřebiče?
 Lze použít chranic 16A a pred nim 16A istic?
 Jaký je rozdíl mezi jištěním elektromotorů pojistkami a motorovými jističi?
 Existují v supermarketech nějaké kvalitní jističe?
 Mohu jistit topné panely a podlahové topení společným jističem?
 Lze umístit jistič v elektroměrovém rozvaděči naležato?
 Co vybaví dříve 16A jistič s vyp. char. B nebo 2A s vyp. charakteristikou C?
 Je lepší samostatný jistič a chránič nebo jeden chráničojistič?
 Daji se jistit dvě 16A zasuvky (pětikolik 400V) jedním jističem 32A?
 Jak namontovat jističe na starou šedivou rozvodnou desku?
 Instalovat najskôr prúdový chránič, alebo istič?
 Mohu jistit 3 ks 3fazovych 32A zasuvek jedním jisticem 32A nebo 25A?
 Musí se zvonkové trafo zapojit v domovní rozvodnici za nějaký jistič?
 Hliníkové vodiče jistič 16A prý nemusí vydržet, nevyhoříme?
 Jaký zvolit jistič pro 3f. motor 1,5kW?
 Musí se pokaždé změna průřezu jistit?
 Lze bez změny kabelového vedení zvýšit hodnotu hl.jističe?
 Je možné, že nemám v bytě popsané jističe v rozvodové skříni?
 Jakou velikost pojistky volit z velikosti hlavního jističe v rozvaděči?
 Jakou pojistkovou vložku použít u domácího elektroměru pomalou nebo rychlou?
 Jakou zvolit hodnotu hlavního jističe místo starého J7K 35A?
 Mohu jistič používat jako vypínač?
 Kde sehnat 40 let staré jističe?
 Mohu vyrobit 3f jistič ze tří 1fázových ?
 Jakou charakteristiku jističe používat v bytové istalaci?
 Lze rozdělit 3-fázový jistič?
 Lze použít jistič ve funkci hlavního vypínače?
 Čím vyzbrojit rozvaděč v domácí dílně?
 Jaký typ jističe zvolit pro tunelovou vrtačku 180kW a jakou proudovou ochranu?
 Existuje čtyřpólový jističochránič?
 Jak poznám, zda je chránič s integrovaný s jističem a nebo bez?
 Koľko 16A a 10A ističov prípadne 20A ističov na 3f napojiť v dome?
 Funguje proudový chránič zároveň jako jistič?
 Lze světelný obvod jistit 13A?
 Udělám chybu když nahradím pojistku jističem ABB S241A/25B za 19 Kč?
 Proč mi vypínají zásuvky a jističe jsou v poloze nahoře?
 Je 25A hlavní jistič dostatečný pro 16A průtokový ohřívač vody?
 Jak zapojit 4 jističe na jeden 3fázový?
 Co vybaví dříve, jistič nebo proudový chránič?
 Je to závada, když z jističe na výstupu vycházejí 2 vodiče o stejném průřezu?
 Musí být do jističe zapojen vstup i výstup?
 Lze nahradit starší typ jističe s charakteristikou M novým s charakteristikou C?
 Kam zapojit přívod do jističe?
 Je nutné u rodinného domu rozlišovat 6kV a 10kV jističe?
 Jakým jiným jističem nahradit starý hlavní jistič M16A?
 Je opravdu jistič 10kA lepší než 6kA?
 Jaká je hodnota jističe na obrázku?
 Je možné umístit stykač před jističe?
 Jak velký jistič nejvhodněji zvolit jako náhradu za rozbitý j7k 50 M18A ?
 Za jakých podmínek lze nahradit pojistky jističemi?
 Mohu za hlavní jistič 40 A/3/A zapojit jistič 32 A/3/D ?
 Sú lepšie poistky alebo istič?
 Proč je kabel silnější než drátek v pojistce?
 Mohu použít jističe MITSUBISHI?
 Jde použít jistič pro stejnosměrný proud do obvodů střídavého proudu?
 Co je spolehlivější? Jistič a za ním chránič nebo jističochránič?
 Mohou se v nové instalaci používat pojistky?
 Čím nahradit/kde sehnat 10A pojistku pro 2kW olejový radiátor?
 Dá se věřit levnějším značkám jističů?
 Může se při proudu 12A vodic 2.5 mm2 a jistič 16A zahřívat na 50°C?
 Jakou propojovací lištu/hřeben je potřeba koupit na 3x25A jistič?
 Je mozne pouzit trifazovy jistic na chraneni jednotlivych fazi?
 Neměly by jističe být umisťovány za sebou sestupně?
 Má smysl rozdělit 3fázový jistič pro 3 samostatné okruhy?
 Proč po obnovení dodávky napětí nelze nahodit jistič světel?
 Mohu v RD zaměnit kvůli zábleskovému světlu u zásuvkového okruhu B16 za C16?
 Která ČSN hovoří o zkratové odolnosti jističů v bytové rozvodnici?
 Jak má správně reagovat páčka jističe na nadproud a zkrat?
 Nejedná se u cvaknutí v jističi při sepnutí RF aktoru o problém?
 Reaguje 3f jistič na přetížení jediné fáze?
 Neznáte výrobce jističů "Honi"?
 Mohu u třífázového jističe vypínat fáze jednotlivě?
 Může být proudový chránič automaticky s funkcí jističe 3x40A?
 Mohu roztahat CYKY 1,5 tak, že co jistič 10A to sólo zásuvka?
 Mohu použít v domovním rozvaděči jistič jen o jednu řadu nižší než H.J.?
 Jaký zvolit jistič pro spolehlivé vybavení při zkratu?
 Kolko polove istice pouzit do bytovej rozvodnice pre 3f privod a 1f zasuvky?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 24 dotazů.