Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak připojit vidlici 16A tam, kde je k dispozici pouze 32A zásuvka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak připojit vidlici 16A tam, kde je k dispozici pouze 32A zásuvka?  (Přečteno 12610 krát)
Pawlyk65
« kdy: 11.01.2014, 15:39 »



Snažím se "dát do kupy" elektrickou část aparatury a zároveň se připojit k síti skoro kdekoliv. Uvažuji o koupi origo rozvaděče od fy ITA - Z73.500/FI/V-300.
Má vlastní jištění i "fíčko"... jen přívod je vidlice 400V/16A (5-ti kolík).

Jak vyřešit připojení tam, kde je k dispozici pouze 32A zásuvka?
Redukce z 32 na 16 je nepřípustná, nebo se alespoň nedoporučuje.
Napadlo mě vyměnit přívodní zástrčku rozvaděče za 32A, prodlužovací kabel osadit také 32A zásuvkami a pro připojení na 16A zásuvku použít redukci 16 na 32, která je "povolená"...
Projde mi to přes revizáka?? Nebo mi navrhněte jiné řešení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 11.01.2014, 19:14 »


...
Projde mi to přes revizáka?? Nebo mi navrhněte jiné řešení?
Ono to není ani tak úplně o "revizákovi". On je to výrobek a vy se stáváte výrobce, resp. přebíráte jeho zodpovědnost.

Pokud dáte vidlici určenou pro 32A, je třeba, aby tomu odpovídal kabel a buď by tomu měly odpovídat další komponenty, nebo by tam mělo být jištění podle dimenzování komponentů, což by ve vašem případě mělo být splněno.
Ale pokud to chcete provozovat "veřejně",  zvažte rizika, právníci dokážou "vyšťourat" takové věci, že se člověk diví...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.01.2014, 21:53 »

Zkuste zadat do gugla:  adaptér A 16-32/5
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.01.2014, 22:18 »

To Hugo K.: Tazatel to chce obráceně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 11.01.2014, 22:26 »

Riešenie kostrbaté, ale použiteľné:

Malá zásuvková skrinka s vidlicou 32A na prívode, istením B16A/3 a zásuvkou 16A na výstupe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 12.01.2014, 13:41 »

Pawlyk65: Podíval bych se důkladněji. Má opravdu ten výrobek vidlici 16A? Není tam náhodou dvaatřicítka?

Proč by mobilní rozvodnice měla 16A jističe jednofázových zásuvek, když už má zásuvka na zdi, do které bude tato rozvodnice připojována, také vlastní 16A jištění?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 12.01.2014, 13:53 »

Většinou co vím, tak amfiteátry a hlediště mívali zásuvky 63A a jištění 63A .....
A nově zřizované zásuvky přes FI ......
Pak záleželo na každé skupině co tam chtěla vystupovat, jaké měla zázemí...
Většinou tam měli redukce ale už bez nižšího odjištění ..... Zlej

K tématu:
Není problém si udělat malou přenosnou rozvodnici s přívodem 32A /dimenzovaný kabel/ a v ní 16A zásuvky.. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Pečiva
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 12.01.2014, 15:32 »

pro upřesnění:
tento rozvaděč je pro mě ekonomicky i velikostí víceméně přijatelný..pr otože mi přestává příkonem stačit jedna zásuvka 230/16A a navíc bych si tímto chtěl chránit i svoji techniku, protože mnohdy je to na různých místech docela "divočina",  i když se to již začíná lepšit(třeba amfiteátr v Lokti...dnes už pohoda, ale pamatuji několik let zpět, to byla rozvodna pod pódiem jak Frankensteinov a laboratoř"..a v ní po kotníky bláta..
parametry rozvaděče(ze stránek itaelktro.cz: (ABL SURSUM)
zásuvky 230V/16A  5x
proudový chránič  1x4/25/0.03A
jištění  3x1/16A
připojení  2m kabelu s vidlicí 5/16A

rozvaděč mi má zajistit bezpečné napájení techniky, které bude stačit výkonem a zároveň společnou zem pro celý aparát, což je také velmi důležité.

stavět rozvaděč nechci, moc člověk neušetří ale naopak si přivodí spoustu možných nepříjemností. ..hlavně kdyby opravdu došlo k problému (zahoření...úra z el. proudem),
tak bych byl "roznesen"...a kde máte revizi..a kdo vám ji dělal, když je to "samo-robo bez prohlášení o shodě...a tak
proto chci jít cestou finálního výrobku, jen jsem netušil problémy s připojením do vyšší proudové zásuvky...
Pawlyk65 (jsem se zaregistroval pro možnost odpovídat v diskusi)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 12.01.2014, 16:46 »

Na internetu máte spoustu továrních výrobků, dají se objednat přímo parametry té rozvodné skříňky podle parametrů budoucího majitele .... Mrknutí

Třeba :3W.ngenergy.cz

Tam máte tolik možností že ani nevíte!
Pěkné přenosné rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 12.01.2014, 18:47 »

Pavle, řešíš to zbytečně, ta rozvodnice (Z73.500 / FI / V-300) má vidlici 32A! Dívej se pořádně.   Mrknutí

Kde vidíš 16A vidlici??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Šťavík
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 12.01.2014, 21:22 »

Pavle, řešíš to zbytečně, ta rozvodnice (Z73.500 / FI / V-300) má vidlici 32A! Dívej se pořádně.   Mrknutí

Kde vidíš 16A vidlici??

Našel jsem obojí. Na prvním obrázku je v textu uvedeno 16A. Na druhém obrázku není nic, ale na detailu vidlice je uvedeno 32A.
Buď jsou imformace nepřesné nebo se vyrábí obě varianty.


* přenosný rozvaděč.JPG (99.83 KB, 910x684 - prohlédnuto 971 krát.)

* přenosný rozvaděč 2.JPG (62.02 KB, 911x484 - prohlédnuto 910 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.077 sekund, 25 dotazů.