Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Co způsobuje pískání v elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co způsobuje pískání v elektroinstalaci?  (Přečteno 33307 krát)
Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 01.12.2013, 16:20 »

Ani nemusíte. Stačí kdy ho mají jiní. Hluk ze stoupaček je slyšitelný dobře i v jednotlivých bytech. V9m o čem mluvím. Bydlel jsem v paneláku cca 8 let.
Plyn v domě nikdo nemá, máme jen elektriku.

Tak nevím. Pokud jsem četl o pískání, tak jsem nevěřil tomu, že to dělá
elektrika, i když vím, že některé zdroje umí i pískat. Jestli jde ovšem o bručení, může být i v elektrice.
Můžete být přesnější?
u stoupačky je to jako bzučení, jako když stojíte u sloupu s vysokým napětím, pak, jak zvuk prochází zdmi, jeví se už jen jako vysokofrekvenč ní pískání.

To, že sousedi pokaždé nevaří, když se to ozývá, by mě taky směrovalo na odsávání. Může vařit kdokoliv jiný na stejné stoupačce a zapnout si odsávání.

Zkuste se s nimi domluvit tak, že k nim ani nemusíte. Poproste je, aby na zavolání telefonem pustili sporák a pak odsávání. Mezitím poslouchejte, co se bude dít. Jestli dojde k nějaké změně. Pak napište jak to dopadlo.

to už jsme zkoušeli, zapnuli všechny spotřebiče a zvuk se neukázal. navíc jsme si původně mysleli, že jde o hlasitý vetrák z koupelen a obešla jsem všechny sousedy a nikdo si je údajně nepouští a když, tak rozhodně ne přes noc.
A to je zásadní problém, při zkoušení se nikdy nic neobjeví, takže je těžké si pozvat někoho na opravu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 01.12.2013, 16:32 »

Jenom jestli na vás nehvízdá soused Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #38 kdy: 01.12.2013, 19:59 »

Za určitých okolností může ten zvuk vydávat oběhové čerpadlo na teplé vodě. Zvuk se pak může šířit potrubím z výměníku tepla až do domu a jestli jste nejblíže přívodu, pak to můžete slyšet jen vy.
Nelze ani vyloučit, že ten zvuk přichází odjinud a jen se přenáší po trubkách.
Berte to jen jako jednu z možností, takto nadálku nelze vyloučit závadu elektriky nebo něčeho jiného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
solimek
« Odpověď #39 kdy: 01.12.2013, 20:05 »

Nezlobte se na mne, páni kolegové, ale neměl by to řešit někdo na místě? Nechcete se raději věnovat něčemu účelnějšímu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lucie Haviarová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 02.12.2013, 12:39 »

Byl by tedy někdo věci znalý schopný přijet, prozkoumat všechny možné i nemožné příčiny a nejlépe rovnou problém vyřešit? Nemyslím tím elektrikáře, kteří se dostaví a  přeměří dvě zásuvky, protože jsem jim řekla, že by to mohlo být zásuvkama a pak řeknou, že neví? Místo, Praha.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 02.12.2013, 16:37 »

Byl by tedy někdo věci znalý schopný přijet, prozkoumat všechny možné i nemožné příčiny a nejlépe rovnou problém vyřešit? Nemyslím tím elektrikáře, kteří se dostaví a  přeměří dvě zásuvky, protože jsem jim řekla, že by to mohlo být zásuvkama a pak řeknou, že neví? Místo, Praha.
Pokud zrovna nehledáte podnájemníka, tak to vidím jako potíž, kolikrát se takové věci projeví těsně před a po příjezdu/odjezdu montéra, a během jeho pobytu na místě nikoli Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 02.12.2013, 18:05 »

Fundovaný pražák je tady např. Milan Karvánek.
http://elektra.czweb.org/
Ještě mě napadlo, jak je starý ten soused? Nechodí často pískat do mušle?  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 03.12.2013, 00:49 »

Poslední dobou jsem se setkal s dvěma případy "záhadného hluku". V prvním případě se jednalo o IT zařízení s vadným (hlučným) větrákem, rozvaděč byl namontovaný na nosné zdi na půdě RD a zvuk se šířil touto zdí do celého domu.
V druhém případě v kancelářské budově si jednotliví "obyvatelé" kanceláří mysleli, že jde hluk od nějakého zařízení z jiného patra, více se to řešilo až ve chvíli kdy se v jednom kanclu třásla skříň. Nakonec se pravděpodobně jednalo o nějaký problém v topném okruhu, skříň byla opřená o trubku a tak se do ní vibrace přenášely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 03.12.2013, 08:25 »

... kolikrát se takové věci projeví těsně před a po příjezdu/odjezdu montéra, a během jeho pobytu na místě nikoli

Já tomu říkám strach z opraváře a znám to velice dobře. Funguje to spolehlivě u všech závad, které se neprojevují trvale.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Martin Lima
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




WWW
« Odpověď #45 kdy: 21.12.2013, 19:29 »

Podobnou záhadu jsem měl u mne v chalupě. Zvuk ale vždy trval necelou vteřinu a připadal mi vždy stejný. Řekl bych tak něco okolo 1khz, s pomalým náběhem a mnohem rychlejším koncem. Příčinu jsem nikdy nenašel...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.