Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak opravit zvonky v paneláku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak opravit zvonky v paneláku?  (Přečteno 42510 krát)
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.10.2013, 09:46 »


Předesílám, že jsem naprostý laik, tak mě prosím omluvte, pokud se nevymáčknu dostatečně srozumitelně.

Mám v byt v paneláku, který je po čerstvé rekonstrukci, mimo jiné i nová futra od vchodových dveří a rozvedená elektrika. Narazil jsem ale na problém, že mi řemeslníci buď při výměně futer nebo rozvodu elektřiny zřejmě přerušili dráty vedoucí do bytu od zvonků (od domovních dveří i od dveří do bytu) a ty dráty jsem prostě nedohledal. Jak takovou situaci vyřešit? Zvonek od domovních dveří potřebuji opravdu nutně.

Bylo by možné dráty od zvonků, které měly vést ke mně do bytu, štípnout už někde ve stoupačkách před bytem a na tyto drátky nainstalovat něco jako bezdrátový zvonek? nějaký vysílač - do bytu pak přijímač. Jestli je to blbost, tak mě prosím nekamenujte, jen se snažím přijít na něco, co by pomohlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 03.10.2013, 20:12 »

Jestli je to blbost, tak mě prosím nekamenujte, jen se snažím přijít na něco, co by pomohlo.

 A proč si nepozvete elektrikáře, který navrhne nevhodnější řešení přímo pro váš byt?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 03.10.2013, 20:29 »

A proč si nepozvete elektrikáře, který navrhne nevhodnější řešení přímo pro váš byt?

Zkouším se poptat na možná řešení, samozřejmě se v tom nebudu hrabat sám. Ale třeba by tu na foru mohl mít někdo nějaký nápad, který by elektrikář, který přijde, mít nemusel. Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 03.10.2013, 20:49 »

U podobných problémů se nápady objevují až to člověk vidí na místě. Takhle od PC mohu je říct, že natáhnout do bytu ze stupaček novou SYKFYnu 3x2x0,5 by nemusel být problém....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.10.2013, 20:50 »

že mi řemeslníci buď při výměně futer nebo rozvodu elektřiny zřejmě přerušili dráty vedoucí do bytu od zvonků.
Nebo můžete reklamovat provedenou práci, pokud to poškodili musí uvést do provozního stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.10.2013, 20:59 »

asi máte prvadu, natáhnout nové dráty do bytu bude nejsnazší ...

já právě nevím, jestli ten problém vznikl při tom, kdy se dělali nová futra nebo nový rozvod elektriky, takže nevím, kdo za to tak úplně může, jsem už smířen s tím, že to opravím na své náklady...

děkuji všem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 03.10.2013, 21:34 »

U podobných problémů se nápady objevují až to člověk vidí na místě.

Přesně to jsem měl na mysli. Bývá velmi důležité znát místní podmínky. Na podobné dotazy prostě neexistuje jiná univerzální odpověď.

Nebo můžete reklamovat provedenou práci, pokud to poškodili musí uvést do provozního stavu.

 Palec vzhůru
Přesně tak.  Ale podle zkušeností mých i některých dalších kolegů, jen těžko najdete případ, kdy se tak stalo. Něž by někdo šel do "střetu" s nějakou firmou, raději to zaplatí sám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.10.2013, 22:40 »

Já bych to viděl následovně: Máte byt v paneláku, který jste rekonstruoval. To znamená, že ho vlastníte. Potom, co se týče správy společných prostor, byste měly být společenství vlastníků jednotek (možná i družstvo). Někdo vám dveřní dorozumívací systém musel instalovat a někdo ho spravuje, a to bude vědět výbor SVJ, tam bych začal. Osobně si nemyslím, že výměnou bytových futer v paneláku poškodíte dveřní dorozumívací zařízení. Spíš mi to připadá, že k tomu došlo při rekonstrukci elektroinstala ce, tam se to může stát velice snadno, pokud je třeba rozvod adresný, dvouvodičový.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 03.10.2013, 23:05 »

Někdo vám dveřní dorozumívací systém musel instalovat a někdo ho spravuje, a to bude vědět výbor SVJ, tam bych začal.

Přesně tak, správce objektu by měl mít elektrikáře, kteří zařízení znají, spravují a udržují, takže bude nejlepší oslovit je. Řešit tohle tady je ztráta času.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.10.2013, 09:05 »

Přesně tak, správce objektu by měl mít elektrikáře, kteří zařízení znají, spravují a udržují, takže bude nejlepší oslovit je. Řešit tohle tady je ztráta času.

Správa objektu má elektrikáře, kteří jsou zcela neschopní, už dvakrát tam byli a připadlo mi, že jsou nasran* už jen z toho, že tam vůbec museli. Kdybych si myslel, že je to ztráta času, tak tady toto fórum s prominutím ani nehledám a nevěnuji čas psaní nějakých příspěvků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.10.2013, 09:30 »

Sežeňte v okolí někoho, kdo dělá zvonky a domovní telefony a ten ať se pokusí najít původní kabeláž (možná je někde smotaná v novém rozvaděči nebo pod ním - časté řešení, pokud  elektrikáři nechtějí nebo neumí zapojit domofon) a nebo natáhne nový přívod ze stoupačky zvonků a telefonů na chodbě. V paneláku to bývá docela snadné najít, horší to je občas dohledat, jak je to zapojené, protože v tom bývá docela chaos.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 04.10.2013, 12:28 »

Správa objektu má elektrikáře, kteří jsou zcela neschopní, už dvakrát tam byli a připadlo mi, že jsou nasran* už jen z toho, že tam vůbec museli. Kdybych si myslel, že je to ztráta času, tak tady toto fórum s prominutím ani nehledám a nevěnuji čas psaní nějakých příspěvků.

A přiznal jste se dotyčným montérům, že závada je způsobena díky vaší rekonstrukci?
Takže veškeré náklady na opravu samozřejmě hradíte vy osobně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 04.10.2013, 12:48 »

A přiznal jste se dotyčným montérům, že závada je způsobena díky vaší rekonstrukci?
Takže veškeré náklady na opravu samozřejmě hradíte vy osobně?

Ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Blecha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 04.10.2013, 12:49 »

Sežeňte v okolí někoho, kdo dělá zvonky a domovní telefony a ten ať se pokusí najít původní kabeláž (možná je někde smotaná v novém rozvaděči nebo pod ním - časté řešení, pokud  elektrikáři nechtějí nebo neumí zapojit domofon) a nebo natáhne nový přívod ze stoupačky zvonků a telefonů na chodbě. V paneláku to bývá docela snadné najít, horší to je občas dohledat, jak je to zapojené, protože v tom bývá docela chaos.

Tak to přesně udělám. Díky  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 04.10.2013, 13:49 »

Pane Václave, několikrát jsem zvonky zprovozňoval a musím říct, že se jedná o hroznou činnost, od pokousání psem, přes návštěvy smradlavých bytů až po kopance od 230 ve stupačkách
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 04.10.2013, 17:03 »

Přesně tak, správce objektu by měl mít elektrikáře, kteří zařízení znají, spravují a udržují, takže bude nejlepší oslovit je. Řešit tohle tady je ztráta času.

No nevím ? Chodím dělat revize na takové bytovky (společné prostory) a za 5 let tam najdete spoustu instalace zřejmě od lidí, co ji moc neznají....
Závady napíši do revize a pak?? správce objektu mě řekne abych je i odstranil !!
Samozdřejmě je zaplatí navíc !!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 04.10.2013, 17:04 »

  Škleb Zvonkařinou se zabývám příležitostně už několik let.

Je to pro mě balzám na duši. Za den proběhnu asi dvacet bytů. Potkávám penzisty, co nabízí kafíčko (a pak jim na rychlo spravíte vypínač),  dámy středního věku, co vám usmaží topinky i teenagera, co právě dohulil a nechápe, co mu to děláte s jeho telefonkem. Je to někdy těžký, ale je to úžasná sonda do lidských povah.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 04.10.2013, 19:44 »

Pane kolego obdivuji váš nadhled, já jsem tuto sprostou zvonkařinu vyloučil zcela, s výjimkou kdy celý rozvod dělám sám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak prodloužit zvonek o 50m aby nedošlo k úbytku napětí?
 Jak zapojit zvonek pro poštovní schránku od KB?
 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Nesetkali jste se se zvonkovým trafem v provedení na DIN lištu v 1 mod.?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Kontrolujete provedení zvonků?
 Jak to nakreslit domovní zvonky jednopólově?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Jaký zvonek 12V na DIN lištu používáte?
 Znáte elektronické sirény TESLA?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Máte tip na elegantné zvončekové tlačidlo IP44?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Komu doporučíte bezdrátový zvonek Tchibo?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak spolehlivě spínat školní zvonek?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak ovládat okruh zvonku 12V bezdrátově?
 Neznáte zvonek na DIN lištu na 230V s bezpotenciálním ovládáním?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Jaké jsou typy "bezjiskrových" zvonků?
 Mate tip na osvedčený elektronicky zvonček na DIN lištu?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Jak nahradit bzučák bytového telefonu hlasitým zvonkem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
 Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 24 dotazů.