Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak mám jako spotřebitel vyřešit skrytý zkrat vedení pod omítkou?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak mám jako spotřebitel vyřešit skrytý zkrat vedení pod omítkou?  (Přečteno 27898 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 22.09.2013, 15:29 »

Už jsem opravoval hodně svítidel umístěných pod linkou a skoro všechny byly napojeny
ze zásuvky. A navíc pisatel to uvádí? Tak proč se divíte?
Napojeno ze zásuvky, to ano, ale:
Osvětlení je většinou vytaženo ze zásuvky.
jsem pochopil jako vidlici vytaženou ze zásuvky, protože jinak nevím, jak by to souviselo s:
A když ji vypnete vypínačem?
Pokud je v podlince zkrat, přeruším L vypínačem a zkrat se nekoná...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #19 kdy: 22.09.2013, 16:43 »

V těchto přídach je nutné vadný okruh rozebrat na jednotlivé části - rozpojit odbočné krabice, smyčkované zásuvky a potom postupovat od přívodu a zkoušet jednotlivé části samostatně, co je dobré, to připojit.
Takto se můžete dostat k tomu, ve finále zůstane odpojená jen vadná část, jinak řečeno půjde aspoň něco.

Jestliže jde bezpečně zjistit co všechno je na vadný okruh připojeno, aby nemohlo dojít k mylnému vyhodnocení měření, pak používám jednoduchou metodu na urychlení hledání závady. Okruh rozpojím zhruba v polovině a proměřím je obě zvlášť. Jedna z nich bude dobrá a tu druhou část opět rozpojím v polovině a postup opakuji. Pokud je na okruhu hodně spojů (zejména smyčkovaných zásuvek),  dá se tím ušetřit čas a rychle se nalezne vadná část.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 23.09.2013, 08:49 »

Jak to určitě nedělejte: (ale udělal to můj švagr) : když už po několikáté vypnula pojistka na chalupě u úplně nově natažené instalace (CYKY3x1,5) tak pojistku nahradil šroubovákem. Veliký blesk, uprostřed kuchyně odpadla omítka asi 30x30cm a z kabelu se zakouřilo..  Hrobař varuje.. Takže: raději odborníka, protože asi bude potřeba ne jenom zjistit závadu, ale také ji opravit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 23.09.2013, 09:03 »

Kolik elektrikářů by přišlo na takovou opravu?

Toť otázka. Já osobně takovéto "opravy" dělám jen pro své známé. Když si člověk sečte náklady, tak to určitě nebude za stovku. To ovšem platí pro všechna řemesla. Na malou práci těžko sháníte řemeslníka a zdá se, že je práce drahá. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 23.09.2013, 09:09 »

Před zahájením hledání bych se zeptal manželky kam zatloukala jen takový ten malý hřebíček na pověšení obrázku. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 23.09.2013, 08:52 »

to Kolejník: multimetr měří napětím cca 2V DC, megmet o něco vyšším (obvykle 500V)
takže třeba zkrat na bakelitu se multimetru jeví jako O.K.,  kdežto pod napětím je rázem K.O.

Do opravy se určitě nepouštějte. Možná byste našel místo poruchy, ale opravit vyhřátý hliník tak, abyste za čas nehořel, nebo neměl zkrat znova už je trochu větší oříšek.

Co se těchto oprav týče, platí okřídlené " podporujte svého šerifa"
Pro své stálé zákazníky to dělám jako službu jen za režijní náklady, protože jinak by to nikdo nezaplatil. Ale jak říkám, jen pro své stálé zákazníky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 23.09.2013, 13:15 »


Cesta, 15 minut práce - kolik si můžete říct?

Kolik?
Jednoduché počty.
Mimo Podbořany 8,-Kč/km, 200,-Kč/hod za čas trávený v autě. 250,-Kč/hod. první a každá další započatá hodina + případný materiál (ceny bez DPH).
Nestydím se odkopat. Pokud někdo děla v menších sazbách, je mi ho líto a měl by zapřemýšlet o jiném druhu obživy.
A je mi jedno, kolik to ve finále bude. Vystavím doklad a chci peníze, které vždy dostanu.

K dotazu:
když pominu, že mě pěkně se..e, když se tazatel již neozve alespoň s díky, pak je jasné, že by si měl pozvat odborníka, neboť je schopný sám napáchat takové zvěrstva, díky kterým pak může ve finále přijít i o někoho z rodiny a to přece za pár ušetřených korun nestojí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 23.09.2013, 12:41 »

Porušená izolace, nebo pálící se svorkovnice atp. se často chová jako varistor: se zvyšujícím se napětí klesá odpor místa poruchy.

Elektrikář - obvykle vládne pouze zkoušečkou, která zkouší obvody malým napětím, výstupní informace jsou ANO - NE a i ty je ještě třeba brát s rezervou. Malé napětí nemusí stačit k odhalení místa, které při připojení síťového napětí znamená zkrat.

Revizní technik - měří izolační odpory speciálním přístrojem s vyšším napětím (500, 1000V...) takže místo poruchy se za prvé více projeví a za druhé výstup z měření je číselná hodnota, která vypovídá mnohem více než prostá zkoušečka.



V panelových domech se setkávám s těmito problémy na které bych se i vtomto případě zaměřil:
  • vypálené krabice nad linkou (kuchyňská vlhkost, povolené šroubky...)
  • vypálené krabice ve stoupačce (obvykle několikrát prolité vodou když něco vyteklo do stoupačky)
  • zárubně posazené na kabely vedoucí v podlaze (desítky let se šlape po prahu.... až se to jednoho krásného dne zařízne do izolace, proto je dobré v panelovém domě měřit izolační odpor zárubní)
  • další závady tvoří obvykle různé speciality z předchozích amatérských zásahů a oprav



Když přijedu na nějakou takovou opravu, obvykle vidím že nejsem první a ani druhý kdo se pokoušel závadu najít. Myslím že první přijdou na řadu kamarádi, pak známý elektrikář z hospody a až pak se teprve volá profesionál za peníze. Cenově to mám podobné jako Pavel Horský, zákazníkům vždy předem oznámí ceny a vysvětlím, že i drobná závada znamená že: musím přerušit aktuální práci - sbalit věci - naložit do auta - dojet na místo - najít kde zaparkovat - najít kde dotyčný bydlí - vyjet třeba do desátého patra - najít závadu - opravit závadu - a zase všechno znovu pozpátku. Samotná oprava může být třeba pět minut, ale se vším všudy jsou to třeba dvě a půl hodiny, takže to stojí čas a čas jsou peníze.

Faktem je, že žádní další opraváři už po mě nikdy chodit nemusí  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jaroslav Široký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 23.09.2013, 14:51 »


A je mi jedno, kolik to ve finále bude. Vystavím doklad a chci peníze, které vždy dostanu.


Dostat zaplaceno - to by mělo být samozřejmé. Jak to děláte, že "vždy dostanete požadované finance"?? To by mě fakt zajímalo. Předpokládám že zákazník od vás ví předem kolik asi bude celá akce stát. Hlavně by to měla být asi první otázka zákazníka, kterou vám v dnešní době položí...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #27 kdy: 23.09.2013, 15:36 »

Dostat zaplaceno - to by mělo být samozřejmé. Jak to děláte, že "vždy dostanete požadované finance"? To by mě fakt zajímalo. Předpokládám že zákazník od vás ví předem kolik asi bude celá akce stát. Hlavně by to měla být asi první otázka zákazníka, kterou vám v dnešní době položí...

To vám řekne pokud mu předložíte projekt a výkaz výměr.
Pokud ne, pak ho platíte v hodinovce a to je opravdu veliký rozptyl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #28 kdy: 23.09.2013, 16:52 »

Na malou práci těžko sháníte řemeslníka a zdá se, že je práce drahá.  

Jasně že se práce zdá drahá. Ale člověk to musí zákazníkovi umět vysvětlit. Třeba následovně:

2 rány kladivem    po 5 Kč = 10 Kč
vědět kap uhodit              1990 Kč

celkem                              2000 Kč

 Škleb

Když mi nejede auto, taky se neptám mechaniků 2 dny na internetu jak to že nejede a jestli to zvládnu opravit sám, ale raději to dám opravit někomu kdo se vizná. Mrknutí


Dostat zaplaceno - to by mělo být samozřejmé. Jak to děláte, že "vždy dostanete požadované finance"? To by mě fakt zajímalo. Předpokládám že zákazník od vás ví předem kolik asi bude celá akce stát. Hlavně by to měla být asi první otázka zákazníka, kterou vám v dnešní době položí...


Vy jste mi ale srandista.   Škleb  U takové opravy kde člověk neví na co všechno narazí a co se kde na něho vyvalí není v silách nikoho předem říct cenu. Jak píše Mirek. Pak se jede v hodinovce. Rozhodně ale ne proto, že tam člověk hodlá strávit celý den jen aby někoho oškubal. Oni takové drobnosti dovednou někdy pěkně potrápit, obzvláště u instalací, kde člověk neví kolik se na nich v minulosti vyřádilo lidí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 23.09.2013, 17:32 »

To vám řekne pokud mu předložíte projekt a výkaz výměr.
Pokud ne, pak ho platíte v hodinovce a to je opravdu veliký rozptyl.

Používám v těchto případech formulku:
Budou zde dva lidi stráví na tom zhruba X hodin, jeden stojí Y za hodinu, druhý Y2 (Když je tam  někdo z méně zkušených mlaďochů nebo....) Orientační celková cena za práci teda bude odhadem Z, ale může to být klidně i 2xZ.
Materiál pokud podle skutečnosti, počítejte +/- xxx,-. Vyhovuje? OK, Nevyhovuje, nashledanou... .

A propos: Za zveřejnění hodinovky 250Kč jsem cca před rokem dostal tadyhle pěkně po šlapkách, s tím, že za to se nedá...,  i když se týkala regionu bez práce na severu na rozhraní Moravy a Slezska, zde u Brna my děláme za něco málo víc, ... ale to je vedlejší...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #30 kdy: 23.09.2013, 17:33 »

Dostat zaplaceno - to by mělo být samozřejmé. Jak to děláte, že "vždy dostanete požadované finance"? To by mě fakt zajímalo. Předpokládám že zákazník od vás ví předem kolik asi bude celá akce stát. Hlavně by to měla být asi první otázka zákazníka, kterou vám v dnešní době položí...

Aha, chápu, vy jste mě na živo ještě neviděl.  Mrknutí
Jinak byste pochopil  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 23.09.2013, 17:36 »

Mám podobné proporce jako vy, v podstatě nemám problém s koncovými klienty při osobním jednání, ti většinou pochopí...Prob lém jsou větší firmy, kde by to ten co to dostává za úkol i zaplatil, ale prostě nemůže....  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako opraviť preseknutý kábel v zemi?
 Co děla v případě porušení izolace kabelu mezi dvěma vypínači č.6?
 Čím je způsobeno kmitání vodičů venkovního vedení?
 S kým mám řešit provrtání kabelů za kuchyňskou linkou?
 Je normální mít v paneláku 50 V na kabelu, který má být bez napětí?
 Existuje svorka, která by řešila přerušený kabel ve zdi?
 Ako sa da zistiť miesto prerušenia kábelu?
 Je oprava porušeného CYKY v zemi pomocí krabice Acidur a hmoty K2 postačující?
 Je možné, že je CYKY kabel poškozený, a proto fáze svítí všude?
 Jak opravit přerušenou pracovní nulu?
 Může být přerušený nulovací vodič příčinou všech nefunkčních svítidel?
 Co mi to podivně elektricky vrčí ve zdi ?
 Aký je váš názor na obhorený kabel na hlavnom ističi?
 Dá sa zistiť čiastkové poškodenie medeného signalizačného kábla?
 Co je to za poruchu, pokud při zapnutí jističe něco pod krabicí ve zdi cvakne?
 Jak identifikovat příčinu výpadku elektřiny?
 Poradíte co s problémem napájení přístrojů ve zkušebně?
 Jaká může být příčina závady v elektroinstalaci bytu?
 Co způsobuje odchylky v něterých hliníkových obvodech?
 Co může být příčinou přerušené fáze v CYKY 3x1,5?
 Co dělat po zkratu vodičů pod omítkou když vše funguje jak má?
 Kdo hradí škodu vzniklou vodičem v zaplombované části elektroměru?
 Je proříznutá izolace vodičů až na jádro důvodem k opravě?
 Jak může laik zjistit možné přerušení vodiče PE nebo N?
 Jak opravit zásuvku v domácích podmínkách?
 Rušení v elektrické síti?
 Je moźné zkratem dvou fází upálit nulový vodič? Vznikne pak přepětí v síti?
 Co je za nížším napětí při zátěži a blikáním světel?
 Jak zjistit poškození nezapojeného kabelu ve zdi?
 Vznikne problém při přerušení PEN před domem?
 Jak opravím pohasínání světel?
 Proč mám napětí na vodiči PEN?
 Co muze zpusobit napeti zaroven na vodici L, PE a N?
 Jak nejlépe opravit navrtaný CYKY kabel ve zdi?
 Jaká může být příčina propálené plynové hadice za vestavěnou el. troubou?
 Kde sehnat toho, kdo lokalizuje poruchu topné rohože?
 Co způsobuje tikající zvuk ve světle?
 Jak moc je nutná oprava CYKY 3x2,5 kabelu při poškození jeho pláště?
 Proč při zkratu dvoužilového kabelu nevybavil chránič, ale až pojistky?
 Proč hlavní jistič před elektroměrem při bouřce vybavuje?
 Jak zjistit místo přerušení kabelu elektřiny?
 Co s puvodnimi kabely, ktere mi koukaji ze zdi a stale jsou pod napětím?
 Proč se přepálil PEN vodič zrovna v hlavním rozvaděči ne až podružném?
 Jak opravit přeseknutý vodič ochranného pospojení v koupelně?
 Jak najít místo přerušení PEN?
 Ako opravit poskodeny stary hlinikovy kabel na stropnom paneli?
 Co je u pračky příčinou napětí mezi L a PE 130V, mezi N a PE 100V?
 Jak zjistit místo zkratu?
 Mohou se světelné a zásuvkové okruhy vzájemně ovlivňovat?
 Může být záhadný zápach v domě od elektroinstalace?
 Jak odstranit zvuk z přípojkové pojistkové skříně domu?
 Proč u hliníkové instalace s přibývající zátěží, klesá intenzita osvětlení?
 Proč se opálil kabel od pračky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 23 dotazů.