Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaká ČSN nebo vyhláška požaduje montáž autonomních kouřových hlásičů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká ČSN nebo vyhláška požaduje montáž autonomních kouřových hlásičů?  (Přečteno 21653 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« kdy: 05.08.2013, 15:15 »

Jaká ČSN nebo vyhláška požaduje montáž autonomních kouřových hlásičů a v jakých prostorech?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.08.2013, 15:57 »

Jde o vyhlášku " O technických podmínkách požární ochrany staveb" k zákonu 23/2008 sb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 05.08.2013, 16:18 »

Všude píší to samé. Umístění do částí vedoucích k východu z bytu. Tzn. že hlásiče v jednotlivých pokojích nejsou požadovány, stejně tak jako do kuchyní nebo garáží?
Dle mého osudu by měli být všude, kde hrozí nebezpečí požáru. Dětské pokoje (zapálení od stolní lampy),  ložnice to samé, obývací pokoje (vznícení vánočního stromečku nebo vietnamské sváteční výzdoby, kuchyně (vznícení připravovaného pokrmu),  koupelna (špatně položená kulma, horký fen po pádu do koše s prádlem atd.).......a tak by se dalo pokračovat vesele dál.
Co mi je pak platný hlásič na chodbě, když mi v pokojíku uhoří dítě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.08.2013, 16:28 »

Všude píší to samé. Umístění do částí vedoucích k východu z bytu. Tzn. že hlásiče v jednotlivých pokojích nejsou požadovány, stejně tak jako do kuchyní nebo garáží?
[..]
Co mi je pak platný hlásič na chodbě, když mi v pokojíku uhoří dítě?
Ten, kdo chce jenom "splnit povinnost",  tak slepě bouchne hlásič nade dveře a časem ho sundá.
Kdo uvažuje trochu víc do hloubky, tak osadí hlásiče na místa smyslplná, nebo použije EZS - přece jen kvílející hlásič v garáži (což by měl být požárně oddělený úsek) je mi k prdu, protože ho za dne neuslyším.

Nevidíš tady jistou analogii s hromosvody a svodiči přepětí? Ten, jehož jméno se tu nesmí napsat, má poměrně svérázné názory na tuto problematiku, stejně tak na úseku požární ochrany se určitě najde ortodoxní pitomec, který bude problém bagatelizovat. ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 05.08.2013, 16:37 »

Instalace do prostor vedoucích k východu je minimum, když bude v každé části, tím lépe. Když nebudou autonomní, ale zapojeny do systému (EZS),  ještě lépe.
(řešil jsem ale případ, kdy ho montér nainstaloval přímo nad kuch. linku, takže po každém otevření trouby došlo k signalizaci)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.08.2013, 16:47 »

Pokud si pamatuji tak tato novinka vzbudila ve své době emoce, přičemž osekání původního návrhu na jeden hlásič na 150m vedlo k řešení umístit jej do společnýci prostor bytu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 05.08.2013, 16:56 »

Takovým jedním klíčovým místem je schodiště v nejvyšším bodě. Tam kam bude stoupat a kde se bude hromadit kouř, dalším místem je kuchyň. To je dle mého názoru minimum, které má smysl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.08.2013, 17:09 »


(řešil jsem ale případ, kdy ho montér nainstaloval přímo nad kuch. linku, takže po každém otevření trouby došlo k signalizaci)
A nebyl to detektor kombinovaný -  kouřový + teplotní?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 05.08.2013, 17:36 »

>Kubík: určitě byl, a já ani jiné nepoužívám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 05.08.2013, 17:42 »

Potom fungoval dobře, jen ho montér neměl instalovat nad sporák.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 05.08.2013, 18:29 »

Takovým jedním klíčovým místem je schodiště v nejvyšším bodě. Tam kam bude stoupat a kde se bude hromadit kouř, dalším místem je kuchyň. To je dle mého názoru minimum, které má smysl.

Tak to je opravdu minimum na nejvyšší příčce minima. Než vystoupá dým na schodiště z přízemního uzavřeného pokoje, kde vznikl požár, už bude na 100% pozdě. Dle mého názoru takové umístění nemá žádný pořádný efekt. To je tak, když normy a vyhlášky tvoří někdo bez představy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 05.08.2013, 19:07 »

Potom fungoval dobře, jen ho montér neměl instalovat nad sporák.
Nemluví se tu právě o umístění?  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 05.08.2013, 21:32 »

Tak to je opravdu minimum na nejvyšší příčce minima. Než vystoupá dým na schodiště z přízemního uzavřeného pokoje, kde vznikl požár, už bude na 100% pozdě. Dle mého názoru takové umístění nemá žádný pořádný efekt. To je tak, když normy a vyhlášky tvoří někdo bez představy.
Já jsem odpovídal na montáž autonomních kouřových hlásičů a za svoji odpovědí si stojím. EPS (případně EZS) je úplně jiný soudek. Mimochodem já autonomní kouřové hlásiče nedělám, asi tušíte proč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 05.08.2013, 21:38 »

Nemluví se tu právě o umístění?  Kroutím očima
Mluví, pokud otevřu troubu a teplo se vyvalí na teplotní čidlo, tak je něco špatně, ale na to jsem snad již reagoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 05.08.2013, 22:11 »

Ještě pro lepší pochopení, pokud se spustí piezo sirénka autonomního požárního hlásiče, kterou ve vedlejší místnosti nemusím (při puštěné televizi) slyšet, nepovažuji toto akustické upozornění za adekvátní vážnosti situace, která nastala tím, že mi hoří dům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 07.08.2013, 01:55 »

A jaký máte názor na autonomní hlásiče vzájemně komunikující? Tedy poplach v pokoji mi rozhouká detektory ve všech dalších místnostech
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 07.08.2013, 03:04 »

Ten, jehož jméno se tu nesmí napsat, má poměrně svérázné názory na tuto problematiku,

Snad nemyslíš Michaloslava Kolesovského?  tanecek


A jaký máte názor na autonomní hlásiče vzájemně komunikující? Tedy poplach v pokoji mi rozhouká detektory ve všech dalších místnostech
Asi záleží na využití. Hlásič, který bude houkat ve studiu je k prdu. Asi bych v takové situaci, chtěl rychle vědět, kde se co děje. Ale máme tři takové hlásiče ABB na stole. Jejich výstupy jsou právě přes bezdrátové moduly spolu komunikující.
Máme je zde krátce, ještě nebyl čas na bádání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 07.08.2013, 06:44 »

Osobně preferuji spíš "kouřáky" zapojené do EZS, případně systémové elektroinstala ce. Pak mám možnost nastavit si způsob, jakým se nechám informovat o případném problému. Například houkáním sirény, ať vnitřní, nebo vnější, zasláním SMS, nebo zavoláním a podobně. Navíc se mohu o problému dozvědět včas, i když jsem mimo objekt.
Naštěstí dnes máme poměrně velkou možnost výběru. Od drátových variant, po bezdrátové, kdy se nemusí nic sekat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 24 dotazů.