Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kde získat praxi s vyhláškou 50 §5 ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde získat praxi s vyhláškou 50 §5 ?  (Přečteno 5995 krát)
Zdeněk Xman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.05.2013, 18:17 »

Moderator: mnohokrat opakovane tema. Nebudu to provazovat s obsahem a smazeme to hned po te co nekdo odpovi.

Zajímalo by mě, kde (nebo jak) získat praxi v případě, že mám vyhlášku 50 § 5. Ideálně v Praze. Jak jste to řešili vy, když jste měli 50 §5 a hledali jste praxi nebo zaměstnání?
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #1 kdy: 14.05.2013, 20:06 »

Moderator: mnohokrat opakovane tema. Nebudu to provazovat s obsahem a smazeme to hned po te co nekdo odpovi.

Zajímalo by mě, kde (nebo jak) získat praxi v případě, že mám vyhlášku 50 § 5. Ideálně v Praze. Jak jste to řešili vy, když jste měli 50 §5 a hledali jste praxi nebo zaměstnání?

Získání praxe

Kde: V zaměstnání
Jak: Tak že budete pracovat (samozřejmě i na sobě)
Jak jsem to řešil: Neohlížel jsem se na to co by vyhovovalo mě (místo zaměstnání, finanční ohodnocení - to stejně hned na začátku nebude nic moc),  ale nechal jsem se zaměstnat a snažil se k práci přistupovat aktivně.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 14.05.2013, 20:06 »

Nesmí se dávat odkazy, ale inzertních serverů a zprostředkovat elů práce je plnej internet a nejvíc z nich je asi v Praze......
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdeněk Xman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 14.05.2013, 21:37 »

Jde mi o to, že všude chtějí §6 s praxí, tak kde berou ty §5ky?  Smích
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 14.05.2013, 22:03 »

Zkoušet, zkoušet, zkoušet.......

Nebudu mít problém vzít 5, když bude mít zájem něco dělat a nikoliv jen získat praxi......

A peněz dostane podle toho kolik udělá práce, je mě jedno, jestli je to §5 bez praxe nebo §8 s dvacetiletou praxí. Pokud firmě vyprodukují stejnou cifru, proč by nedostali stejně peněz.... Samozřejmě, že 5 musí počítat s tím, že stojí kus času ještě někoho, kdo na něj dohlíží, .....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 15.05.2013, 01:25 »

Rozumím správně tomu, že s paragrafem 6 mohu pracovat samostatně, tedy i podnikat (bez zaměstnanců),  nebo na podnikání potřebuju ještě některý z vyšších paragrafů?

Nerozumíte. Par. 6, z vás dělá plnohodnotného elektrikáře, tedy co se vyhlášky týká. Nemá to nic společného se skutečnými znalostmi.
K podnikání potřebujete minimálně par. 8 - dodavatelským způsobem.

OSobně považuji za "velmi troufalé",  chtít pracovat například jako OSVČ, pokud nemám dostatečnou praxi v oboru.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 15.05.2013, 05:40 »


K podnikání potřebujete minimálně par. 8 - dodavatelským způsobem.


Navíc §8 podle vyhl. 50 je podmínkou nutnou, nikoliv dostačující... ..

Bohužel v Praze vám nikoho neporadím, jsem z jiného konce republiky. Ale zkusil bych se třeba poptat ve velkoobchodech elektro, jestli někdo z jejich zákazníků se nezmínil, že hledá někoho na práci.....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jakub Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 15.05.2013, 13:39 »

Zdeňku ze začátku doporučuju sehnat si místo ve firmě zaměřené na elektro.
Já se dostal do firmy, které se zabývá výrobou zdrojů DC napětí. Začátek bylo ověření dovedností na projektu automatizace výroby a pak jsem se do toho postupně dostával. Nejdřív hlouposti a postupně složitější zařízení.

Dokud nebudeš mít alespoň rok praxe (tím i možnost na §6 do 1kV),  tak nekoukej na plat. Já taky první rok dělal za cca 13 čistého a byl jsem rád za práci v oboru, teď už je to pohoda Úsměv
Zaznamenáno

Existují 3 skupiny lidí: To co májí k elektrice respekt, ti co respekt nemají a pak sebevrazi co jsou si na 100% jistí, že na PE-čku nikdy nebude fáze.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 15.05.2013, 17:57 »

Ono někdy u OSVČ par. 8 je pouze formalita !
Neznám ledničkáře, technika televizního opraváře a pod...který rozumí elektrice na par .8 !!
Běžně fáze na modrém a  pod!!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 21 dotazů.