Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Máte co říct ke kvalitě zásuvek a vypínačů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte co říct ke kvalitě zásuvek a vypínačů?  (Přečteno 81598 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 05.05.2013, 14:31 »

Porovnejte si Schrack Visio 45 a slovinský TEM modul Line, tam bych spíše hledal spojení. (Otázka je, kdo to dělá pro koho.)


Nechtěl bych aby se toto téma zvrhlo na téma kdo, pro koho co vyrábí.
Řekněme, že mám částečně přehled, kdo pro koho co, ale vše je časově limitováno. Nic není napořád. Proto se prosím vyhněte kdo to komu vyrábí. Zbytečná debata.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #19 kdy: 05.05.2013, 16:52 »

U stolu seděl kamarád, který se ptal na kvalitu akčních spínačů a zásuvek zakoupených v jednom z našich "výborných" obchodních řetězců.
Kasal se, jak parádně nakoupil sadu tří zásuvek a jednoho spinače za 80,-Kč.

Byla ta sada ve zvýšeném krytí?
Jestli ano, tak jsem ji měl zrovna v pátek v ruce. V Lidlu.
Už nevím, byla-li cena 80,-,  ale v každém případě byla dostatečně nízká na to, aby bylo vše jasné.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 05.05.2013, 16:59 »

Nechtěl bych aby se toto téma zvrhlo na téma kdo, pro koho co vyrábí.
Řekněme, že mám částečně přehled, kdo pro koho co, ale vše je časově limitováno. Nic není napořád. Proto se prosím vyhněte kdo to komu vyrábí. Zbytečná debata.

OK, to byla jen reakce na "podezření",  že pro Schrack vyrábí ABB. Ono je opravdu jedno jak si to mezi sebou rozdělí, důležitý je výsledek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 05.05.2013, 20:38 »

...
Jestli ano, tak jsem ji měl zrovna v pátek v ruce. V Lidlu.
..
Nebezpečná kombinace - nízká cena ve spojení s designem, který asi mnohé zaujal. Ale nechtělo se mi za to vyhazovat peníze jen proto, abych se podíval "jaký zázrak že to nabízejí..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 05.05.2013, 22:44 »

Dle mých zkušeností jen jeden konkrétní příklad "kvality" a to jsou šroubky. Je jedno, zda je to ABB, Schrack či jiný výrobce. Tak průměrně u jedné z deseti např. zásuvek se mi stane, že dotahuji šroub se zasunutým vodičem, kdy těsně před, tak akorátním dotažením, náhle cítím, že šroubek mírně povolil. Při pokračování s utahování se okamžitě ukroutí hlavička šroubku. Pokud ucítím takový problém, nemá cenu ani povolovat, jinak již nelze spoj použít. Asi nejlepší v této situaci je (pominu li nejlepší variantu a tou je výměna),  nechat spoj takto utažený. Od té chvíle se jedná o nerozebirateln é spojení s nutností výměny v případě demontáže. Takto utažený spoj je však překvapivě kvalitní i co se týče přechodových odporů, bohužel ale jen jednou. 
Nejdříve jsem si myslel, že je to rukama Hněv,  ale šroubky nedotahuji na "krev" a myslím, že nějaký cit ještě mám ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 06.05.2013, 06:46 »

Byla ta sada ve zvýšeném krytí?
Jestli ano, tak jsem ji měl zrovna v pátek v ruce. V Lidlu.
Už nevím, byla-li cena 80,-,  ale v každém případě byla dostatečně nízká na to, aby bylo vše jasné.  palec


Spínač byl v provedení povrchové montáže v krytí, jehož hodnota nebyla uvedena, zásuvky byly v provedení montáže pod omítku taktéž v neuvedeném krytí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #24 kdy: 06.05.2013, 07:20 »

Co se týká ABB, dost mě zklamaly bezšroubové dvojité zásuvky (s natočenou dutinkou).
Zejména pokud jsou použité vodiče CY 2,5 a nedejbůh ještě smyčkované zapojení, je poměrně velké riziko nesprávné funkce. Další věcí je také to, že se tyto zásuvky do některých krabic nevejdou (např. některé krabice do sádrokartonu) a také manipulace s poměrně velkým strojkem v malém prostoru krabice chce určitou zručnost, je zde poměrně velké riziko nesprávné montáže.
Strojky spínačů  - bezšroubové víceméně bez výhrad, ze šroubových strojků často vypadávají vodiče při manipulaci strojkem, zřejmě kvůli tomu, že vnitřní část svorky je zcela hladká. Přitom by asi stačilo jen nějaké drážkování na třmínku svorky.

Docela bídné zkušenosti mám se zásuvkami SCHNEIDER, v řadě ANYA. Několikrát se mi stalo, že v zásuvce upadl PE kolík. A i jinak "nic - moc". Podobné je to i s dalšími levnými přístroji např. LeGrand řada VALENA a pod.

Pokud zákazník žádá nějaké levné spínače a zásuvky, obvykle používám ABB, řadu SWING. Mezi levnými přístroji je dle mého soudu asi nejlepší.

K "levným" bau-marketovým spínačům a zásuvkám asi nemá smysl nic říkat, pokud nechci používat neslušné výrazy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #25 kdy: 06.05.2013, 08:11 »

K "levným" bau-marketovým spínačům a zásuvkám asi nemá smysl nic říkat, pokud nechci používat neslušné výrazy.

Kdysi jsem řekl, že pro dobrý vypínač nemohu jít do stavebních supermarketů. Vzhledem k tomu, kolik provedení vypínačů jsem viděl musím, říct, že je to tam opravdu low-end s obrovskou marží!

Ten, kdo si myslí, že koupím dražší vypínač v takovém supermarketu a tím bude i kvalitnější, tak bude mít možná pravdu v tom, že bude kvalitnější ze všech šuntů co tam nabízí. A že jich tam je!

Samozřejmě ubohý spotřebitel netuší co může mít jiného. pro něj je etalonem právě zboží v těchto regálech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 06.05.2013, 08:32 »

Myslím si, že to není až tak úplně pravda. V jednom bau jsem teď viděl v slušný sortiment schneider unica a to není úplně LOW-END. Takový market potřebuje levný výrobek (nejlevnější, aby měl pro zákazníka co si markety obejde a neřeší kvalitu měl tu nejlevnější zásuvku) a potom taky potřebuje kousek "exkluzivního" sortimentu. Tady si market vybere nějakého dodavatele, dodavatel musí zaplatit hromadu peněz za zalistování, za dobré umístění v regále... a to se logicky projeví na ceně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 06.05.2013, 08:35 »

Docela bídné zkušenosti mám se zásuvkami SCHNEIDER, v řadě ANYA. Několikrát se mi stalo, že v zásuvce upadl PE kolík. A i jinak "nic - moc".
Mám podobnou zkušenost, jeden zákazník si někde sehnal krabici těchto přístrojů a byl to horror- po zatlačení do krabice ze strojku vyjáždí svorky, kolík je uchycen na alobalu, hrůza. Po asi dvou měsících používání jsem musel měnit 4 spínače- nespolehlivá funkce, pokud se do spínače vyloženě nepraštilo, tak nesepnul.
Myslím si, že to není až tak úplně pravda. V jednom bau jsem teď viděl v slušný sortiment schneider unica a to není úplně LOW-END. Takový market potřebuje levný výrobek (nejlevnější, aby měl pro zákazníka co si markety obejde a neřeší kvalitu měl tu nejlevnější zásuvku) a potom taky potřebuje kousek "exkluzivního" sortimentu. Tady si market vybere nějakého dodavatele, dodavatel musí zaplatit hromadu peněz za zalistování, za dobré umístění v regále... a to se logicky projeví na ceně.
Jste si jist, že to byl určitě schneider unica a ne nějaká nápodoba? Viděl jsem podobné z nějakého marketu a střeva byla nějaká sedmá jakost...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 06.05.2013, 08:45 »

Jste si jist, že to byl určitě schneider unica a ne nějaká nápodoba? Viděl jsem podobné z nějakého marketu a střeva byla nějaká sedmá jakost...

Vypadá to jako Scneider UNICA,stojí to jako Schneider UNICA, ale není je to jen kopie....Netvr dím, že je to pravda, ale moc bych se nedivil....
Mám zkušenost, že jsem na rychlo (v neděli) musel koupit KLASIKA zásuvku a jedničku vypínač. Nejbližší obchod byl BAU.....S. Hmm vypadalo to jako KLASIK. Stálo to jako TANGO ve VO. A po rozbalení se mě to rozpadlo v ruce. Byla to nějaká kopie tuším odněkud z polska...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 06.05.2013, 08:53 »

Ale to je přeci princip těchto obchodních domů. Od špendlíku až po zaoceánský parník - vše pod jednou střechou, a dokonce kolikrát i se zajímavým vzhledem, jen na kvalitu se nesmí moc koukat.

S praskáním víček na zásuvkách, hlavně dvojzásuvkách jsem se také již dost často setkal, zřejmě to má na svědomí stárnoucí ABS. Bezšroubové dvojzásuvky tango s pootočenou horní zásuvkou nejsou šikovné, nerad je montuji, vodiče o průřezu 2,5 qmm tam skutečně nedrží, s 1,5 to kupodivu funguje lépe, jak kdyby výrobce počítal s tím, že se tam ta 2,5 ani dávat nebude - ostatně doba vzniku této řady by tomu nasvědčovala.

S kopiemi ABB Klasik jsem se také setkal, skutečně hrůza, ovšem vzhled dobrý, ještě poněkud zamaskovaný zabalením do igelitového pytlíku s cedulkou a těžko rozeznatelný. Také zkušenost z jednoho Bau,ke si to  koupil jeden můj zákazník v domění, že si kupuje totéž co má doma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #30 kdy: 06.05.2013, 10:46 »

Dvojzásuvky ABB bezšroub s natočenou dutinou montuju poměrně často a přestože je strojek opravdu velký a nedovoluje žádné velké dorovnání nepřesného uložení krabice ve zdi, s trochou šikovnosti to jde a vodič mi nikdy nevypad. Chce to zvolit trochu jiný montážní postup, než u šroubových provedení. Problém mi teď naopak dělá montáž šroubových strojků, kdy bez razantního dotažení mi vypadne při usazení strojku drát za svorky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 06.05.2013, 20:30 »

Co se týká ABB, dost mě zklamaly bezšroubové dvojité zásuvky (s natočenou dutinkou).
Zejména pokud jsou použité vodiče CY 2,5 a nedejbůh ještě smyčkované zapojení, je poměrně velké riziko nesprávné funkce. ...
Chce to truchu si pohrát ( prostoru na to moc není),  aby vodiče moc neprušily a nemělo by to být tak špatné.
U tohoto provedení jsem se setkal s jiným problémem - paní nakoupila, manžel přepojil, Al vodiče tak, jak byly pod šroubky, nacpal do svorek a ono se mu to za pár dnů "poněkud vytavilo"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Rudolf Souček
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 06.05.2013, 21:16 »

Bezšroubové zásuvky od ABB jsou fajn, jen s demotáží vodičů z wago svorek s uvolňovací packou na strojku je docela problém, bez toho, abych musel s celou zásuvkou kvedlat sem a tam. U dvojzásuvky v KU krabici zkracuji výčnělek pro upevnění věnečku, líp se vyrovnává, ale to dělá asi každý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ABB s.r.o.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #33 kdy: 06.05.2013, 23:25 »

Video návod na montáž dvojzásuvek s natočenou dutinou ABB na tomto linku: http://www117.abb.com/document.asp?thema=10140
Jak je vidět, stačí trochu "grif". Montáž je odlišná od normální šroubové dvojzásuvky.

Bezšroubové dvojzásuvky tango s pootočenou horní zásuvkou nejsou šikovné, nerad je montuji, vodiče o průřezu 2,5 qmm tam skutečně nedrží, s 1,5 to kupodivu funguje lépe, jak kdyby výrobce počítal s tím, že se tam ta 2,5 ani dávat nebude -
Pokud je vodič zasunut v doporučení délce cca 13mm (viz měrka na třmenu),  tak je šance na vypadnutí nulová (vodiče 2,5 - 1,5 nemá v ČR v zásuvce až ma výjimky co dělat). Tento stav se nám nedaří v žádném případě při testování navodit. Je tato vaše zkušenost z doby posledních cca 3 let?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jakub Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 07.05.2013, 07:45 »

Tak jsem ti pročet diskuzi a většina z nás má prostě zkušenosti s "kvalitkou"  Nerozhodný

Naposledy jsem měl tu čest potkat nějakého "elektrikáře" co používal klasický věneček 4xkov. spoj se 3-mi šroubky na každém spoji ... bylo to u mě doma při rekonstrukci jádra. Viděl že v jednom pokoji mám ještě stary hnědý věneček, tak mi to tam chtěl aktivně vyměnit. (Moje blbost, měl jsem ty dveře do pokoje zamknout na dvakrát, jistič od světel a jádra jsem samoshřejmě odpojil, aby jej nemohly nahodit a ublížit si tak)

Ten nový plastový věnec byl tak měký že jsem se bál abych z toho nevytvořil model šroubovice DNA a kovové spoje tam nedržely ani na dobré slovo  podivej. Když jsem se ho zeptal kde podobný výmysl sehnal, tak odpověděl že v Globusu. ... Po zjištění této skvělé informace jsem mu chvíli nadával do k*****,  d***** a dalších slovních ocenění a pak mu ukázal prstem na pytlík plný WAGO svorek, které nahradí veškeré věnce v bytě, kromě stoupaček. Tam jsem dal nové věnce koupené ve velkoskladu elektro František Janoušek, jako veškerý můj el. materiál (sleva 20% na vše).  Kroutím očima

Když jsem pana "elektrikáře" vyprovodil z bytu, samozřejmě jsem mu řekl, že už se nemusí vracet a jeho JOB, bylo jen dohlídnout na správné roztahání vodičů co prováděli zedníci a na to že si neublíží kdyby dostaly kutilskou náladu a nekdě se chtěli hrábnout do elektriky, zatím co já byl v práci.

Neni nad to udělat si elektriku vklidu sám Smích

PS: Ano, jsem elektrikář s platnou vyhláškou č.50/1978 §6, revizák je kolega z práce a František Janoušek není můj příbuzný  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Existují 3 skupiny lidí: To co májí k elektrice respekt, ti co respekt nemají a pak sebevrazi co jsou si na 100% jistí, že na PE-čku nikdy nebude fáze.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 07.05.2013, 08:55 »

...vodiče 2,5 - 1,5 nemá v ČR v zásuvce až ma výjimky co dělat).
Tomuto nejak nerozumim...Co by se tam tedy melo do zasuvk davat? Proc nemuzu mit v zasuvce vodic 2,5 -1,5. Aha uz to chapu jen je blbe napsana zavorka. Ale stejne si myslim ze i 1,5 muze byt v zasuvce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem mám zapojit schodišťový vypínač?
 Jaké je předepsané minimální krytí pro vypínače na fasádě rodinného domu?
 Jak si vybrat spínače s ohledem na kvalitu a normy?
 Zásuvka kryti IP41 mechanicky odolná
 Kde koupit opravdu pěkné vypínače?
 Hledám vypínače IP55 a viac ...
 váš názor na produkty výrobce SEZ Dolný Kubín?
 35) V jaké výši se umisťují instalační spínače nad podlahou?
 Jaké mám zvolit krytí IP u vypínačů na fasádě?
 Je nejake pravidlo pro bezny pokojovy vypinac ve ktere poloze ma byt zapnut?
 Jaké je schéma řazení spínačů číslo 8 a 9?
 Existuje vypínač s indikací stavu zapnuto/vypnuto?
 Co říkáte na použití vodiče "N" ve vypínači 1 F, použitém na vedení fáze?
 Poradíte někdo výrobce dom. spínačů a zásuvek v krytí IP5X ?
 Existuje vypinac pro pouziti venku, slapnutim vypni/slapnutim zapni?
 Je možné na svod z krabice do vypínače ř. 1 použít kabel cyky 2o*1,5?
 Kdo kromě Legrandu vyrábí tahové vypínače klasického tvaru?
 Kde má v praxi využiti skupinový vypinač č.4?
 Dá se krytí běžných domovních zásuvek nějakým způsobem zvýšit?
 Je možné do jednoho trojrámečku vedle sebe dát zásuvkový a světelný obvod?
 Jaký vybrat hezký vypínač pro povrchovou montáž?
 Jaký jiný vypínač než ABB použít k bojleru?
 Ako sa vola takyto vypinac resp. pod akym nazvom by som ho kupil
 Jaké je IP krytí tohoto ledového vypínače?
 Dáte tip na typ vypínače výrazně vodorovně obdélníkové?
 Dáte mi tip na nějaký nízký (plytký) vypínač na omítku?
 Znáte vypínač na 16A do vícenásobného rámečku?
 ELEKTROKOMPONENTY: Jak se řekne finsky \
 Jsou obyčejné vypínače bezpečné ve vlhkém prostředí?
 Existuje dvojitý křižák - přepínač č. 7?
 ABB: Designérská soutěž 20design11 zná své vítěze
 Je do dřevostavby vhodnější bílé nebo šedé Tango?
 Jak funguje aquastop na přívodní hadici ke spotřebiči?
 SCHRACK: Program plošných spínačů WAVE
 Stále používáte spínače řazení č.1?
 Kde sehnat vypínač se zrcátkem?
 HAGER: Design Berker K.1 a K.5
 Co použít místo řady TANGO za podobné peníze?
 Znáte všechny řady vypínačů BERKER?
 HAGER: Design vypínačů Berker
 Neznáte elektronický lustrový přepinač ,,LP1,,?
 ABB: Light and Building ve Frankfurtu 2012
 Umíte obchodně zacházet také s vypínači pro movitější zákazníky?
 Jak se vam libi zárubňový vypinac?
 SCHRACK: Plošné spínače VISIO
 Montovali ste niekedy vypínače v bielych rukavičkách?
 Máte nějaké reference na vypínače a zásuvky LEGRAND Niloé?
 Instalujete často spínače a zásuvky s vyšším IP?
 Be visionary – s řadou VISIO jste na správné cestě!
 V jakém období se vyráběly tyto typy ABB vypínačů a zásuvek?
 Víte už o nové řadě vypínačů ABB Levit?
 Lze umístit vypínače v prostoru vstupu do místnosti?
 Setkali jste se s podivnou pružinkou u řady ABB TIME IP44?
 Ví někdo co je to za značku a řadu vypínačů?
 ABB EPJ: Svět vypínačů, šikovná mobilní aplikace
 Víte o vypínači, ideálně na stěnu, který vypíná/spíná N/L ve správném pořadí?
 TECO: Rozšířena řada interiérových přístrojů
 Montovali jste už vypínače a zásuvky ABB Levit?
 Existuje dvojitý přepínač s aretací a bez aretace v jednom?
 SCHNEIDER ELECTRIC: Řada vypínačů a zásuvek Unica
 Jak ztišit vrzající vypínač ?
 SCHRACK: Řada plošných spínačů VISIO
 Už jste viděli největší vypínač na světě?
 Máte přehled o domovních přístrojích GIRA?
 Mám se rozhodnout pro Logus90 nebo Bticino?
 Máte nějakou technickou poznámku k řadám vypínačů Logus90 a Asfora?
 ABB: Novinky v designových řadách vypínačů a zásuvek
 Jaké doporučíte skleněné vypínače do systémové instalace?
 Jaký vypínač lze použít na stěnu venku?
 Dáte tip na zásuvku/vypínač pro montáž do hořlavých hmot?
 Kam umístit za dveře vypínač, když se dveře otvírají ven?
 Jaké normy je třeba dodržet při konstrukci krytu vypínače?
 Vyrábí dnes někdo podobný systém vypínačů jako byl Gewiss?
 ABB: Designová řada Levit v systému Ego-n
 Existuje půlený vypínač pro schodišťák (6 a 7) a normální světlo (1)?
 Umíte prodat svým klientům nový ruční design vypínačů a zásuvek Mulier?
 OBZOR: Představuje novinky v designových řadách vypínačů
 Existuje vypínač 6 a 7 s vracením do pův. polohy (tlačítko) Sedna nebo Unica?
 Existují alternativy domovních vypínačů, např. do lišty?
 Jaký je rozdíl mezi ABB Swing a Swing L?
  Je možné ľubovoľne umiestnit vypínač vo vzdialenosti od hrany steny/zárubne?
 Znáte Systém 68 od Elektro-Praga?
 Vyrábí se ještě vypínač řazení č.4?
 Existuje podsvícený vypínač celou plochou kolébky?
 Aké je v SR umiestenie vypínačov a zásuviek pre imobilných?
 Jaké retro spínače a retro zásuvky doporučíte?
 Jaké vypínače s velkým rámečkem nabízí trh?
 Konfigurátor spínačů a zásuvek, jako mobilní aplikace
 Jak je spínač namáhán při vypínání a zapínání?
 Jaká je výška vypínačů na WC pro invalidy?
 SEZ: Katalog domovních spínačů a zásuvek
 Vyráběl se porcelánový otočný vypínač řazení 7?
 Mohu rozšířit průchod ABB Variant+ pro dva kabely tak abych nepřišel o IP54?
 Hodí se vypínače a zásuvky Legrand Niloe na fasádu, do sklepa?
 Jak se postupem času vyvíjel design ABB-free@home?
 Nejsou vypínače umístěné 30cm od varné desky sporáku nebezpečné?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Lze namontovat vypínač na nízký strop ?
 Znáte bezdrátový ovladač osvětlení v klice dveří CLICK ON?
 ABB: Designové řady Tacteo a ClimaECO
 Jaké krytí IP mají spínače od ABB?
 Jeden strojek pro všechny vypínače a zásuvky
 Znáte dobové vypínače a zásuvky FONTINI?
 KATALOG: Domovní elektroinstalační materiál ABB 2020
 Není sortiment ABB Time/Element na ústupu?
 Znáte zapuštěný vypínač ř. 1/0 + 1/0 s IP44?
 Pracujte rychleji s novými sadami Go Wireless
 Která ČSN řeší umístění vypínačů a tlačítek na wc pro hendikepované?
 Jak vytvořit vypínač a tlačítko v jedné krabici a rámečku?
 Mureva Styl: Odolné a stylové venkovní zásuvky a vypínače v sortimentu K&V ELEKTRO
 PŘED KAMEROU: vypínače a zásuvky Sedna Design/Elements
 Existuje designová 3 fázová zásuvka 5 kolík, 32A?
 xC FAQ#8 Lze u xComfortu využít stávajících vypínačů původní elektroinstalace?
 Ukázka univerzálního otočného LED stmívače Schneider Sedna Design/Elements
 Vypínače Tango jsou dostupné v IP44 s bezšroubovými svorkami
 HAGER boduje se svou poslední řadou vypínačů LUMINA
 Doporučíte ze své montážní praxe vypínače a zásuvky Obzor Elegant?
 Minimalistické páčkové vypínače VECTIS
 Vypůjčte si vzorový kufr vypínačů a zásuvek řady HAGER lumina
 Znáte konfigurátor vypínačů HAGER LUMINA a umíte jej používat?
 Dáte tip na tahový vypínač k motoru 1f/250W?
 Kde sehnat retro vypínač do výbušného prostředí?
 Výběrový vějíř vypínačů a zásuvek HAGER 2022
 K čemu slouží DEFA 25A 250V 2B12/9?
 Brožura k výběru vypínačů a zásuvek HAGER lumina
 Design Busch-axcent jako nová deviza ABB?
 V jakých zařízeních byste dnes použili vestavné dvoupólové spínače?
 Schneider Electric představuje novou řadu vypínačů a zásuvek UNICA 2022
 Existují spínače se čtyřmi (nezávislými) tlačítky?
 Jakou máte zkušenost se životností vypínačů pro světelné okruhy s předřadníky?
 Znáte jiné druhy plytkých vypínačů, než jsou od ABB swing?
 Už jsi doma vyměnil všechny dobové vypínače a přepínače?
 Jak kdysi vypadaly vypínače a přepínače pro zvláštní účely?
 Jaký zvolit 2P/16A vypínač pro bojler v ABB Swing L designu?
 ABB představila novou designová řada vypínačů a zásuvek Zoni
 Jaké jsou zásuvky v Argentině?
 Jaký typ zásuvek je v Chorvatsku?
 Jaký typ zástrček a jaké napětí v síti se používá v Kanadě?
 Aký typ zásuvky použiť pre holiace strojčeky vo vlakoch?
 K čemu se dají použít zásuvky 400V 4polové, když se dneska používá 5 vodičový rozvod?
 Co je to flat zásuvka?
 Mohu použít i zásuvky typu Schuko, které jsou běžné v EU?
 Existuje zapuštěná zásuvka 230V, která by téměř nepřesahovala stěnu?
 Existuje trifazova zasuvka na vice nez 63A?
 Je na trhu vestavná zásuvka 230V s chráničem?
 Nevíte o nejakých barevných zásuvkách s vyssím krytí?
 Jak správně zapojit zásuvku s chráničem do obvodu sítě TNC?
 Je možné používat dřevěné kryty zásuvek?
 Jsou na trhu k dostání i dvojzásuvky řazené vodorovně, ne jen svisle?
 Kde pořídit dřevěné vypínače a zásuvky?
 Od kterého roku se začaly povinně používat 5p zásuvky pro 3f proud a proč?
 Upravuje nějaká norma používání zásuvek 230V a víčkem v průmyslovém rozvodu?
 Jakou si vzít síti redukci do Brazilie?
 Je možné, že by dvojzásuvky skončili direktivou EU?
 Existuje zástrčka na 230V pro montáž do zdi?
 Kde jsou k dostání nástěnné zásuvky IP44 s proudovým chráničem?
 Dají se na našem českém trhu sehnat zásuvky s vypínačem?
 Jak revidovat americké zásuvky 230V/30A?
 Vyrábí se přístrojová zásuvka ("Packard") do pevné instalace ?
 Nevite kde by se dalo koupit dvojzasuvka s internetovou zasuvkou?
 Proč je v zásuvkách šroubek na zemnící vodič zlatý a ostatní jsou stříbrné?
 Dá se použít zásuvka pre plochú vidlicu?
 Proč nemohu mít kolík zásuvky orientován dolů?
 Dají se někde sehnat staré zásuvky Elektro-praga?
 Je přípustné (normativně) v ČR používat 2P zásuvku 6A/250V?
 Co myslíte, jsou tyto švýcarské vidlice bezpečné konstrukce?
 Jaká je tohle zásuvka?
 Kde se dá sehnat zásuvka s vypínačem?
 Smí se prodávat zařízení se zásuvkou, která má fázi na druhé straně?
 Existuje spínaná zásuvka řízená nízkým napětím?
 Jaké zásuvky se dají použít kanálu PK 120x55D KOPOS?
 Existuje sloupek se zásuvkou do zahrady v designu kamene?
 Byli bychom na tom dnes lépe pokud bychom měli Schuko?
 Hrobař varuje - zlodějka. Máte doma taky takovou?
 ENCABLES: Odolná svítidla a stavební trojzásuvky
 Prodává se v ČR schválená elektrická zásuvka s integrovaným vypínačem?
 Proč někdo vyrábí zásuvku bez ochranného kolíku?
 K čemu je v plastovém krytu zásuvky IP44 zemnící svorka?
 Znáte někdo zásuvky a vypínače s krytím min. IP55 v zápustném provedení?
 Jak revidujete přenosné zásuvkové skříně?
 Existuje standardizovaná zásuvka na 12V?
 Proč máme u domovních zásuvek ochranný kolík?
 Lze sehnat zásuvku 230V IP44 se zámkem?
 Odkud pocházejí ploché domovní zásuvky, tzv. "čápovky"?
 Smí se v ČR prodávat bez varování zákazníka zásuvková lišta bez PE kolíku ?
 Kdo vyrabi zasuvku 230v 16a s pomocnym signalizacnim kontaktem?
 Kde sehnat vícepólovou nezáměnnou zásuvku pro montáž do krabice pod omítku?
 Môžem zrevidovad spotrebiče podla STN 331610 aj s Írskymi zástrčkami ?
 Jak správně připojit jednoúčelové zařízení - nabíječku pro elektromobil?
 Jak se vám líbí zapuštěná výsuvná vícezásuvka?
 Aký typ zásuvky zvoliť pre napätie 110V?
 Legrand a Octopus v zátěžovém testu
 Jak správně instalovat zásuvky na stoly v průmyslu ?
 Jak se vám líbí zásuvky v noze stolu?
 Jaká ochranná opatření u zásuvek používá Francie?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Dáte tip na "pětipsa" pro použití ve velkokuchyni?
 Víte o adaptéru z UPS zásuvek IEC na ČSN?
 Líbí se vám zahradní zásuvkové boxy ABB?
 jaké si pamatujete nejstarší trojfázové zásuvky?
 ABB: Nová dvojnásobná zásuvka v designové řadě Neo Tech
 Máte někdo tip na dálkově ovládanou zásuvku s IP 56?
 Kde byste viděli bezpečné využití adaptoru pro vypnutí obvodu?
 Jaký zvolit kryt IP44 pro zásuvku s vestavěným proudovým chráničem?
 Aké sú zasuvky/vypínače basic55 od ABB?
 ABB upozorňuje na zásuvky třetích stran, které jsou pod výrobní kontrolou ...
 Co znamená u venkovních zásuvek ABB Garant "vzor"?
 Jakou doporučíte venkovní zásuvku (výrobce a typ) s IP66?
 Nepoznate zasuvku 230 V pod vodu?
 Vyrába niekto krytku zásuvky na predlžovací bubon RUKOV Rumburk ONV Děčín?
 B&B ELEKTRO: PLEXO 66 zásuvka IP66
 SCAME: Adaptéry pro průmyslové aplikace
 Lze zásuvku s bezšroubovými svorkami nějak použít u starší elektroinstalace?
 EST: Zásuvková jednotka ELEVATOR
 ABB EPJ: Zásuvky s USB nabíječkou
 Zásuvkové obvody a zařízení pro bezpečnostní účely ve zdravotnických prostorech
 ABB: Průmyslové vidlice a zásuvky
 Poloha kontaktů v zásuvce a vidlici
 Doporučili byste k montáži noname zásuvky z Polska?
 Kde sehnat kovovou zásuvkovou lištu s víčky a zásuvkami s kolíkem?
 Jak vyřešit připojení více CZ spotřebičů do zásuvky v Japonsku (USA standard)?
 Znáte nějakou zásuvku v krytí min IP44 a v provedení nerez?
 Zásuvky v roce 1950
 Jaký použít typ zásuvky pro spojení pevné a pohyblivé instalace?
 Znáte někdo zemní zásuvky?
 Dá se použít stará 3f 380V samice s přírubou k pohyblivému prodloužení?
 Jaké máte zkušenosti starší zásuvkou pro pohyblivý přívod?
 Znáte zásuvku pevného rozvodu bez ochranného kontaktu?
 Znáte kombi zásuvku 5P 32A + 230V 16A?
 Jakou zvolit venkovní zásuvka 230V pro domácí použití s dětmi?
 Jde vyměnit kryt zásuvky a krabice pro věneček?
 Je důvod neuznat při revizi zásuvku EFAPEL č. 21470 ?
 Znáte nějaké venkovní zásuvky 230V, TV, RJ-45 ve stejném designu?
 Jsou zásuvky typu Schuko bezpečné pro použití u CZ domácích spotřebičů?
 Je u nás možné instalovat zásuvky typu G?
 Jaké použít DC nízkonapěťové zásuvky v rodinném domě?
 Existují konkrétní zásuvka s vysokofrekvenčním filtrem?
 Smí projít revizní zkouškou takto provedený prodlužovací kabel?
 TIP na KENGO, sloupek zásuvkových polí do nábytku, do stolů i volně stojících.
 TIP na vestavnou zásuvku NAUTILUS IP68, 16A/230V s víčkem na pásku.
 V prodeji naleznete novou řadu vypínačů a zásuvek TEKNO od Mowion.
 Vyrábí se zásuvka speciálně pro síťové adaptéry?
 Kde seženu dvojzásuvku s nízkým profilem rámečku?
 Nebyli byste z mikrofonu v zásuvce nervózní?
 Nezná někdo výrobce této zásuvky a zda je vhodná na hořlavý podklad?
 Proč bychom neměli kupovat v Česku Schuko zásuvky Apple HomeKit?
 TIP na zápustnou jednotku Deskbox DBV od OBO
 Víte k čemu je hodinový úhel u průmyslových zásuvek?
 EIM: K čemu je v zásuvkách MENNEKES X kontakt?
 Kde lze sehnat v ČR zásuvkovou lištu s americkými zásuvkami NEMA 5-15R?
 Jakou zvolit náhradu za staré panelákové zásuvky?
 Elektrické lišty a mobilní zásuvky EUBIQ
 TIP na bytelné vidlice a zásuvky IP68
 Máte tip na plochou zásuvku 230/16A?
 Zvláštní požadavky na zásuvková spojení
 Novinka! Krabice OBO pro instalaci zařízení pro instalaci třípólové nebo pětipólové zásuvky CEE
 Vzdali byste se francouzských zásuvek typu E?
 Je v ČR povoleno používat rozdvojku bez PE kontaktu?
 Byla někdy v průběhu věků používána třífázová zásuvka 3f + PEN ?
 OBO: Katalog Systémů instalačních přístrojů EGS 2019-20
 Přivítali byste vypínatelné zásuvky přímo na přístroji zásuvky?
 Existuje zásuvka 230V s vyšším krytí IP?
 Lze v ČR používat prodloužení British Standard 1363?
 Jde legálně použít jiný mezinárodního typu zásuvek?
 Je dvojzásuvka považovaná za jeden zásuvkový obvod nebo dva?
 Je rozdíl mezi zásuvkou na stole volně a zásuvkou přišroubovanou?
 Kteří výrobci vyrábí dvojnásobnou zásuvku s natočenou dutinou?
 Jakou dvojzásuvku lze použít do mělké lištové instalační krabice?
 Existuje nějaká zásuvka 230V s pojistkou proti vytržení připojeného kabelu?
 Čo je to za zástrčku bez PE?
 Jakého výrobce zásuvek s krytím IP6x do prašného prostředí doporučujete?
 Znáte NETIO PowerBOX 3Px a už jste jej někdy použili?
 Jiná země, jiné napětí, jiná frekvence?
 IEC Locked, ochrana napájecích kabelů proti náhodnému odpojení
 Lze použít polské zásuvky s ochranným kolíkem dole i v Česku?
 Lze za krbová kamna umístit nějaký typ zásuvky?
 Mennekes doporučuje pro konfiguraci zásuvek rozhraní Elbridge
 Jakou máte zkušenost s údržbou se zásuvkami v energetických zemních sloupcích?
 Jak v dílně řešit pohyblivé přívodní zásuvky u pracovní plochy?
 Je nutná zásuvka 24V AC v prostoru výměníku bytového domu?
 Jakou konstrukci připojení PE kontaktu zásuvky uvádí výrobková ČSN?
 Neexistuje pro přímotop nějaká speciální vidlice?
 Existuje vestavná zásuvka 400V 5P 16A do duté stěny?
 Kteří výrobci zásuvek nabízejí upevnění v krabici rozpínajícími se drápky?
 Jaká je kvalita zásuvek značky Opus premium?
 Instalační a odběrové soupravy
 Zásuvkové kombinace N.G. Elektro
 Kde jste sami instalovali zemní zásuvkové skříně?
 Aké zásuvky používate pre 12VDC rozvod ?
 Návod k instalaci vidlic a spojek QUICK-CONNECT
 Jak často používáte vícezásuvky s přepěťovou ochranou?
 Kde lze koupit samostatné vidlicové kolíky?
 Existuje nějaký plug-in systém který dokáže přenést 300A?
 K čemu mají sloužit zásuvky s "deblokační" vložkou?
 Může být podlahová zásuvka IP44 v Zóně 2 u krytého bazénu v RD?
 Zásady připojování zásuvek 230V včetně ochranných vodičů
 Bezpečnost používání chytrých zásuvek s odpojováním vodiče N?
 Nevíte o sensing power socket v českém provedení?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 24 dotazů.