Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je nutné dodržet projektovou dokumentaci při elektroinstalaci v rodinném domě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné dodržet projektovou dokumentaci při elektroinstalaci v rodinném domě?  (Přečteno 25731 krát)
Marek 1967
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 20.04.2013, 22:25 »


Je nutné dodržet projektovou dokumenaci při elektroinstala ci v rodinném domě?
Mám v úmyslu celou instalaci zjednodušit.
(Snížit počet okruhů světel i zásuvek)
Jde mi o problémy s následnou revizí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.04.2013, 22:41 »

(Snížit počet okruhů světel i zásuvek)
Co vás k tomuto kroku vede?

Samozřejmě, že by to šlo zjednodušit, když se to nějak přemaluje v projektu... Mylsím, že i projektant co to kreslil by vám to předělal. Ale předpokládám, že když něco nakreslil, tak pro to měl  nějaký důvod.
 My vám tu můžeme napovídat kde co. Ale proč to nekonzultujete s Vaším projektantem??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 20.04.2013, 22:44 »

Jdete tak trochu "proti proudu",  zatímco dnes se snažíme mít více světelných okruhů, aby porucha v jednom "nezhasla celý objekt" a snažíme se rozdělit zásuvky do více okruhů, abychom nemuseli kombinovat co s čím může běžet současně, vy si chcete "úmylsně snížit konfort a využitelnost elektroinstala ce?

Obecně - pokud to chcete udělat jinak, než je v projektu, měl byste si to nechat schválit jako změnu projektu a pro revizi byste měl mít dokumentaci skutečného provedení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiri Dvorak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.04.2013, 22:51 »

Přesto že jsem otázku nepoložil „kým schválit“ ? - v případě rodinného domku ( pro tento případ jsem investor já )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.04.2013, 23:39 »

Je nutné dodržet projektovou dokumenaci při elektroinstala ci v rodinném domě?
Mám v úmyslu celou instalaci zjednodušit.
(Snížit počet okruhů světel i zásuvek)
Jde mi o problémy s následnou revizí.
Jaké problémy by jste mohl mít s následnou revizí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 20.04.2013, 23:46 »

Je nutné dodržet projektovou dokumenaci při elektroinstala ci v rodinném domě?
Mám v úmyslu celou instalaci zjednodušit.
(Snížit počet okruhů světel i zásuvek)
Jde mi o problémy s následnou revizí.

Jde spíš o to, že budete mít problém s výchozí revizí elektro. Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.04.2013, 00:01 »

Jaké problémy by jste mohl mít s následnou revizí?
Jde spíš o to, že budete mít problém s výchozí revizí elektro. Hněv
bingo, to mi nedocvaklo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.04.2013, 00:17 »

Je potřeba nadčasově počítat se zvýšením příkonu a zatížitelností jednotlivých okruhů. Konkrétně v kuchyni, kde je největší spotřeba je sebevražda a cesta k předělávkám, nebo velkému snížení normálního komfortu.  Dělat něco na krev se později rozhodně nevyplácí...
A něco programově ošulit tímto způsobem to není dobré řešení!  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Šnajdr Josef
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 21.04.2013, 06:59 »

Ten kdo instalace dělá, tak si poradí jinak a projde to Úsměv,  máte aspoň 50desátku? Kutilové co si dělají instalace je vždy problém a předělávání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #9 kdy: 21.04.2013, 07:37 »

Přesto že jsem otázku nepoložil „kým schválit“ ? - v případě rodinného domku ( pro tento případ jsem investor já )

Přece projektantem. Ten je za projekt zodpovědný. ajoooo
Investor sice vymýšlí co, kde, ale projektant projektuje, montážník montuje a revizní technik reviduje. On si totiž investor může vymyslet kde co, třeba něco, co zkrátka odporuje normám a zdravému rozumu. Proto by to měl schválit projektant.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #10 kdy: 21.04.2013, 07:42 »

K vaší původní otázce. S následnou revizí nebude problé, když to bude provedeno podle platných předpisů a hlavně bezpečně. Co se týká funkčnosti a praktičnosti i s ohledem pro budoucnost revize neřeší. Co je bezbečné nemusí být funkční. Ale jek už tu několikrát zaznělo, nechte si projekt přepracovat projektantem podle Vašich představ a pak by mělo být vše v pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 21.04.2013, 07:50 »

Přidávám se k ostatním kolegům. Nevidím důvod k "redukci" počtu okruhů, protože to může do budoucna snížený komfort v používaní domu.
Pokud na tom ovšem trváte, není to problém. Revizní technik to projde s projektovou dokumentací skutečného stavu. Kde jí získáte, už napsali kolegové.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #12 kdy: 21.04.2013, 09:20 »

V našich podmínkách se celkem běžně provádějí různé změny v elektroinstala ci oproti původnímu projektu.
Souvisí to kromě jiné i se všeobecně dost špatnou "zpětnou vazbou" mezi projektanty a investory a obvykle také s tím, že se vše řeší "za pochodu".

Důležité je, aby tyto změny byly potom zaznamenány v "dokumentaci skutečného provedení".
Pro majitele rozhodně není na škodu pořizovat si v průběhu prací co nejvíce fotografií.

Pokud máte obavy z přístupu revizního technika, nejlepší bude přizvat ho k tomu ještě v průběhu prací a změny s ním předem konzultovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 21.04.2013, 10:07 »

Konzultujte to s vaším projektantem a přizvěte si revizního technika.
Projektant vám upraví dokumentaci (tedy zhodnotí, případně přepočítá podmínky, které vy chcete upravit) a revizní technik si pohlídá skutečný stav tak, aby jste na konci neměl problém.

Od každé montážní firmy si vyžádejte dokumentaci skutečného provedení. Patří to k jejich práci, jen to v čechách není moc zvykem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 21.04.2013, 11:00 »

Co jsou podle vás změny? Pokud to bude stylem tady se zruší zásuvka (pozor laici někdy nerozlišují slova jako okruh, vývod, někdy i zásuvka a vypínač jsou to stejné....),  tady se zásuvka posune o metr jinam, tady to světlo bude mít o vypínač víc, tady míň, bych asi s projektantem neřešil....

Pokud budete dělat nějaké zásadnější změny, klidně je udělejte taky bez projektanta, ten pak bude mít klidnější spaní, protože se zbaví zodpovědnosti. ....

Jak se zadával projekt, proč tam máte naprojektované věci, které nechcete nebo naopak chybí ty které chcete, nebyly to vyhozené peníze?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 21.04.2013, 11:53 »

Revizák problémy nebude mít !
Ale obrovské problémy bude mít majitel RD !!(až mu bude něco vypadávat!!)
To si pište!! Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #16 kdy: 21.04.2013, 19:01 »

Je nutné dodržet projektovou dokumenaci při elektroinstala ci v rodinném domě?
Mám v úmyslu celou instalaci zjednodušit.
(Snížit počet okruhů světel i zásuvek)
Jde mi o problémy s následnou

TO: Marek

Zjednodušovat můžete, ale za předpokladu, že dodržíte ustanovení ČSN 33 2130 ed. 2 a pak si necháte zakreslit skutečný stav.
Až si nastudujete uvedenou ČSN,  možná zjistíte, že budete muset rozšiřovat.  Kroutím očima Záleží na tom, kdo vám vypracoval projektovou dokumentaci.

PS: Není nic jednoduššího, než se držet projektové dokumentace, a tak si nekomplikujte život!  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 21.04.2013, 19:20 »

Není nic jednoduššího, než se držet projektové dokumentace,b][/i][/color]  podivej
No, ono je to někdy (spíše většinou) to nejtěžší s čímž se může člověk fyzicky provádějící instalačku potkat zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi prosím s návrhem přívodu pro garáž?
 Kdo je povinen dodat projektovou dokumentaci?
 Mozem zhotovit el.instal. podla projektu, kde su uz neplatne normy?
 Jaká je běžná cena za projekt pro malou chatičku se 45m2 uzitne plochy?
 Kdo má být správně zpracovatelem dokumentace skutečného provedení?
 Kdo nám vypracuje provozně technickou dokumentaci?
 Je mozne taketo zapojenie elektroinstalacie v dome?
 Jaké doklady by měl dodat dodavatel (oprávněná firma) po nové instalaci?
 Ako je to s projektami od elektroinštalácie u novostavieb?
 Kdo musí nakreslit projekt elektro?
 Musí být pro elektroinstalaci ve stříkacim boxu projekt?
 Jaká může být orientačně cena za vypracování PD?
 Je potřeba ke stavbě RD elektro projekt?
 Co dělat při ztrátě výchozí RZ a PD?
 Co znamená uvedené označení v projektové dokumentaci?
 Jak podrobná by měla být projektová dokumentace?
 Je stále nutná projektová dokumentace?
 Musím mít PD a RZ při žádosti o přípojku zahradní chatku?
 Jaké doklady potřebuji pro oficiální převzetí od dodavatele?
 Je opravdu nutná dokumentace skutečného provedení k revizní zprávě?
 Jak provést revizi po úmrtí elektrikáře, který nezanechal dokumentaci?
 Jak rozporovat výchozí RZ novostavby vyhotovenou bez předložení PD?
 Kolik zaplatím za projekt?
 Určuje nějaký zákon, že musím mít projekt na elektroinstalaci?
 Je možné u jednoduché instalace v bytě projekt nahradit schématem?
 Kdo je povinen dodat dokumentaci ke stroji?
 Jak postupovat v případě, kdy potřebuji revizi RD, ale nemám žádnou dokumentaci?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Kde dohledat dokumentaci k 50 let starému RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.