Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je použití redukce 3F 400V/32A na 1F 240V/32A v souladu s normou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je použití redukce 3F 400V/32A na 1F 240V/32A v souladu s normou?  (Přečteno 15805 krát)
Tomáš Večerka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.03.2013, 15:18 »

,  je použití redukce 3F 400V/32A na 1F 230V/32A v souladu s normou? Jedná se o obdobu tohoto výrobku WWW. NENÍ PODPOROVÁNO

Provedení by bylo s průmyslovou vidlicí 230V/32A WWW. NENÍ PODPOROVÁNO a patřičně dimenzovaným kabelem.

Lze na takovou redukci vystavit revizi a používat ji v průmyslovém nasazení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Janský Petr
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.03.2013, 16:38 »

Že by byla  jednofázová zásuvka 230V dimenzována na 32A ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 28.03.2013, 17:00 »

...
Lze na takovou redukci vystavit revizi a používat ji v průmyslovém nasazení?
První, v čem si musíte udělat jasno je, jestli to má být pevná instalace nebo výrobek.

Pokud je to cosi jako "prodlužovací kabel připojovaný do zásuvky",  s výrazem REVIZE bych počkal až na "někdy příště".
Nejprve by bylo třeba, aby výrobce na svůj výrobek vydal Prohlášení o shodě, kde to podle výrobkových norem jasně zařadí "co to je a podle jaké normy je to vyrobeno".
A až když si to někdo koupí a bude to používat, měl by se podívat do Prohlášení o shodě, do návodu nebo dalších pokynů výrobce a podle toho provádět provozní ošetřování, údržbu a až pak v nějakém intervalu revize.
Příklad - pokud někdo dokáže vyrobit a s potřebnými doklady dát na trh dvoudrátovou prodlužovačku z kabelu 2x 0,75mm2  s nezaměnitelnou zásuvkou pro vidlice spotřebičů třídy II a napíše na to "max.2A/450W",  je to zodpovědnost uživatele to dodržet. A nezkoumáme jestli se to celé připojí do zásuvky jištěné 16A.
U spotřebitele se předpokládá, že umí číst (bohužel už se nemusí předpokládat že není úplnej debil, viz některé soudní pře v zahraničí, např. že se kočka nesmí sušit v mikrovlnce...)

Pokud je to v průmyslovém provozu, co mi brání napsat do MPBP že na stroji, lince,... je servisní zásuvka, do které se nesmí připojovat rozdvojka, prodlužovačka,... a že je zásuvka určena pouze pro jeden spotřebič s příkonem max....?

Takže na původní otázku bych odpověděl asi takto - moc se mi to nelíbí, ale protože neznám podrobnosti pro využití, nemohu říci, že se to nesmí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 28.03.2013, 17:04 »

Že by byla  jednofázová zásuvka 230V dimenzována na 32A ?

že něco neznáte neznamená, že to neexistuje.


* bals.JPG (101.93 KB, 776x592 - prohlédnuto 2993 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 28.03.2013, 17:05 »

Ono 1f zapojení na 32A je běžné u některých zemí (Izrael a pod....)
Unás toto je vcelku neznámá věc, jednak na zatížení vidlicí,kabelů a pod....
Mám také podobné stroje z výšše jmenovaných zemí (nebo pro ně dělané).....a když je nechtějí tak je prodají k nám za "babku",  protože naše legislativa není moc vysokým proudům na 1 fázi nakloněna!
Znám takové výhodné koupě 1f přístrojů (RTG,mamografy,CT a pod...)

Když to pak vidím, tak mám chuti to posadit nákupčím na hlavu !! zle
Ono se ty přístroje dělají i na 3F ale úspora je úspora ! Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Tomáš Večerka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.03.2013, 17:41 »

Jenom nevím na co jsem myslel když jsem to psal, má tam být spojka (samice) 230V/32A, ne vidlice. To by bylo samozřejmě o hubu.

Nevíte proč se nezobrazily odkazy na daný výrobek?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 28.03.2013, 17:49 »

Pravidla tohoto diskuzního fóra:
http://elektrika.cz/data/clanky/navod-k-pouziti-diskusniho-fora-portalu-elektrika.cz

- odkazy na stránky
primárně nejsou povoleny. Pokud patří odkazy nám nebo našim smluvním partnerům, máme garantovanou jejich funkčnost. Ostatní robot namátkou odstraňuje. V tom množství se to nedá redakčně sledovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Tomáš Večerka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.03.2013, 18:31 »

No jo, ale jak mám odkázat na výrobek, o kterém je toto vlákno?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jakub Sedláček
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 28.03.2013, 19:30 »

Udělejte print screen, nebo vyfotit a obrázek vložte jako přílohu... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 28.03.2013, 20:41 »

No jo, ale jak mám odkázat na výrobek, o kterém je toto vlákno?
Když se "odkaz" na stránko vloží do textového souboru a přiloží jako příloha, mělo by to projít, to "robot" nevidí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tomáš Večerka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 29.03.2013, 08:38 »

Takže tady je obrázek. Pro těch 230V/32A by se to muselo udělat z patřičných komponent, toto je jen na 16A.


* redukce.png (450.31 KB, 1280x1024 - prohlédnuto 1813 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.08 sekund, 26 dotazů.