Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o vyhláškách
| | |-+  Víte o nějaké nové vyhlášce ohledně Al vodičů v umakartových jádrech?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte o nějaké nové vyhlášce ohledně Al vodičů v umakartových jádrech?  (Přečteno 114593 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 23.03.2013, 17:31 »

já mám víc obavy z požáru uvnitř než vně zle

To já také. Požár uvnitř jsem již viděl a není to žádná sranda, zvlášť v okolí šachet. Pokud by ovšem vnější plášť hořel tak jako vzorek co jsem testoval zapalovačem a k požáru došlo v přízemí, tak se z objektu stane hořící koule a mám pocit že uvnitř by se nedalo dost dobře dýchat, mírně řečeno. Je to ovšem jen takový pocit, v této oblasti jsem naprostým laikem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Přiklopil
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 26.03.2013, 22:34 »

Elektroinstala ce v umakartových jádrech je i z pohledu dnešní doby bezpečná. Krabice a jednotlivé vývody uložené v sádrovém loži, vodiče vedené nad strop jader v PVC trubkách, odtud dále trubkami KOPEX do stoupačky zakončené krabicí ACYDUR. Vše vyrobeno ve fabrice. Otázkou je, v jakém stavu je po letech užívání? Ve škole jsme se tehdy učily, že životnost elektroinstala ce v panelovém domě je 25 let. Osobně si myslím, že životnost některých okruhů se rapidně zkrátila nástupem výkonnějších spotřebičů v 90. letech. Určitě bych se spíš obával, výše zmíněných stoupacích vedení a to jak v jádrech, tak i na chodbách. Praxe v těch letech byla taková, že když už se mezi jednotlivými patry něco utěsňovalo tak zedník vzal pytle od cementu, kterými utěsnil otvor, a když nezapomněl tak ho lehce zalil cementem. A zároveň vyvstává otázka kontroly požárního odvětrání?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 26.03.2013, 22:56 »

A zároveň vyvstává otázka kontroly požárního odvětrání?
To v panelácích je (bylo)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 26.03.2013, 23:11 »

já mám víc obavy z požáru uvnitř než vně zle
Ona taková stodola upravená na truhlářskou dílnu dokázala hořet taky rychle! Staré zásuvky litina/porcelán 25A, nabouchané na trámu, nějak zapojené, ucpávky jsou na ho...,  když se tam nedostane voda...
Jediné, co hasiči stačili, bylo ochladit a včas vytáhnout PB bombu a zachránit tak sousední dům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří Přiklopil
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 26.03.2013, 23:19 »

Požární odvětrání únikových cest. Dříve mechanické klapky ovládané táhly. Dnes elektromechani cké doplněné ventilátory a ovládání klapek zálohované UPS. Navrhované dle počtu osob, výška budovy atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 26.03.2013, 23:23 »

Požární odvětrání únikových cest. Dříve mechanické klapky ovládané táhly.

To v panelácích je (bylo)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Přiklopil
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 26.03.2013, 23:34 »

Ano bylo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 27.03.2013, 07:09 »

Kouřovou  klapku předepisovala již norma ČSN 73 0760 z roku 1959. Umisťovala se v nejvyšším místě prostoru a ovládala se táhlem z přízemí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 27.03.2013, 09:58 »

Kouřovou  klapku předepisovala již norma ČSN 73 0760 z roku 1959. Umisťovala se v nejvyšším místě prostoru a ovládala se táhlem z přízemí.
Jak se ovládá, resp. kdo rozhoduje o použití, otevření...?
Protože otevřením klapky v nejvyšším místě vznikne "komínový efekt" a pokud to má dole odkud přisávat vzduch, logicky to musí hořet více a silněji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 27.03.2013, 11:08 »

Kouřové klapky se instalovaly v chráněné únikové cestě. Tam se nepočítá že bude hořet. Bylo to pro odvětrání únikové cesty. Nedávno jsem objevil v jednom paneláku dodatečně instalované odvětrání schodiště. Přetlakové větrání v přízemí a klapky v nejvyšším bodě schodiště. Napájené z přípojkové skříně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 27.03.2013, 11:33 »

Ano, je to tak. Osazení klapek také souvisí s výškou budovy. Většina lidí, kteří zahynou při požáru, se udusí / otráví zplodinami / dříve než přijde oheň.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.